Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egészséges ember nincs fórum

Egészséges ember nincs (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egészséges ember nincs

1 2 3
62. csabi4 (válaszként erre: 55. - Mosolyka1111)
2014. ápr. 8. 15:04

Ezért kellene megismerni mindenkinek alapfokon a GNM-et és az 5 természettörvényt .


Amíg fejpénzt kapnak a kórházak addig ezen nem kell csodálkozni.

2014. ápr. 7. 20:27
szerintem sincs,vagy fizikailag,vagy pszichésen mind betegek vagyunk(max. a gyerekek egészségesek)
2014. ápr. 6. 22:35

Csak pszichopaták ne léteznének! :((


Itt van egy,aki....teljesen megőrült..azt hiszi a szerelme vagyok...pedig ...NEM!!

59. 8bff41629d (válaszként erre: 55. - Mosolyka1111)
2013. máj. 15. 08:22
Bizony énis rengeteg hasonló esetet láttam már, és nem véletlenül írtam lentebb azt, amit...Nemrég valamelyik topikba már írtam egy jellemző esetet, amikor egy idős, kb 70 éves ember, AKI VÍGAN ELÉLT MINDEN PANASZ NÉLKÜL több évtizeden keresztül, valami rutinszűrés során vérnyomásvizsgálatra került, szintén csak orvosi rutinbol, aztán megállapitották az illetőröl, hogy VESZÉLYES MAGASVÉRNYOMÁSBAN szenved, úgyhogy SŰRGŐSEN felírtak neki mindenféle vérnyomáscsökkentő gyógyszert, mert "máskülönben nagy gondok lesznek az illető egészségével, éshát a saját érdekében sürgősen kezdje szedni a gyógyszereket"...Na...Az illető neki is állt szedni a vérnyomáscsökkentőket, amiktöl aztán pár nap alatt olyan lett, mint egy kába élőhalott, aki még járni is csak úgy tudott, ha támogatta valaki, mivel a gyógyszerektöl leesett a vérnyomása, és szédült-ájult örökösen...Nade az a lényeg ugye, hogy a vérnyomása, köszönhetően a gyógyszereknek, jelentősen lecsökkent...De sokáig nem örülhetett azért mindennek az illető, mivel vagy 2 hónap vérnyomáscsökkentés, kábultság, és rohamos leépülés után meghalt...Hát...Ennyit akkor erröl...Azóta is állítom, hogyha rá se izélt volna az illető az orvos drámai diagnózisára, akkor a mai napig is vígan élne, mindenféle panaszok nélkül...Szóval én továbbra is azt mondanám, hogy csak óvatosan hallgassunk az orvosokra, és mindig a SAJÁT KÖZÉRZETÜNK alapján döntsük el, hogy egészségesek vagyunk-e, avagy sem, és minden más vélemény csak ezután kell hogy jöhessen...
58. mosolyka1111 (válaszként erre: 57. - Ericika2)
2013. máj. 14. 20:16
Sajnálom:(
57. ericika2 (válaszként erre: 55. - Mosolyka1111)
2013. máj. 14. 19:12
Apukém is így ment el a biopszia után egy hónapra.
2013. máj. 14. 18:24

Még a saját történetem: Éves záráskor a szakmám miatt alig 3-4 órákat aludtam éjszakánként kb. 6 héten át. Élőhalott voltam, de tartottam magam, csináltam a melót, majd az utolsó bevallás leadása után elmentem a körzetihez, kértem egy labor beutalót, mert már aktuális volt.

Pocsék lett a vérkép, a limfocita szám csúnyán megugrott. Egyből az orvos bácsikámnak vittem el, aki csóválta a fejét, és azt mondta "Ezzel vigyázni kell, apádnál is így kezdődött a leukémia."

De azért hozzátette, hogy ezt 4 hét múlva ismételjük meg (mármint a labort)

Na, hát nem tudom, hogy vergődtem el a vonatig, bőgtem(nem magamat féltettem, de szeretjük egymást a férjemmel, imádom a kislányunkat, és egyáltalán...)

Volt egy sz...r hónapom lelkileg. De közben sokat pihentem, aludtam, nap közben is lefeküdtem.

És 4 hét múlva tökéletes lett a vérképem.

Szóval, nálam az a tanulság, hogy a labor csak egy "pillanatfelvétel". Akkor és ott le voltam amortizálva a kialvatlanság és az ideg miatt, majd 4 hét alatt rendbejöttem magamtól is.

Ha az első laborral elkezdtem volna hematológushoz rohangálni, biztosan rossz irányba ment volna az egész.

2013. máj. 14. 18:16

Egy történet: ügyfelem 62 éves férfi, jó kondiban, jó karban tartja magát.

Elment szűrésre, tüdején "láttak valamit". Volt még pár kivizsgálás, majd elkezdték kemózni.

Holnapután megyek a temetésére, 1 hónap alatt eltették szegényt.

Ilyenkor felmerül bennem: ha nem ment volna szűrésre, vagy nem "fekszik be" a kemónak, megélte volna az unokái ballagását is talán. NEM a tüdőn talált akármicsoda vitte el, ez 1000%.

Könnyen odavágják, hogy "látunk itt valamit", csak hogy nyomni lehessen a kemót.

Az elmúlt 5 évben 4 ismerőst (négy jókiállású ötvenes fériembert) tettek el így a környezetemben, "láttunk itt valamit" alapon.


Barátnőmnél is "láttak valamit". Ő beintett, átállította az étkezését egészségesre, és él és virul.

54. mosolyka1111 (válaszként erre: 53. - 8bff41629d)
2013. máj. 14. 18:09
Minden szavaddal egyet kell, hogy értsek.
53. 8bff41629d (válaszként erre: 52. - Bionet58)
2013. máj. 14. 18:03
Szerintem is ponosan így van a dolog...Mármint az, hogy igenis VAN egészséges ember, viszont ha valaki rákap arra, hogy orvosokhoz-kivizsgálásokra járjon örökösen, abban bízva,hogy ÍGY megelőzi majd a betegségeket-bajokat, akkor bizony pont az ellenkező eredményt fogja elérni...Ugyanis az orvosok képesek BÁRKIRÖL megállapítani BÁRMIKOR, hogy tulajdonképpen az illető "beteg", éshát gyógyszerekre-kezelésekre van szüksége...De ez az esetek nagy többségében nem azért van így, mert az illető valóban beteg, hanem azért, mert az orvosok is úgymond a "piacrol" élnek, éshát az az érdekük, hogy fogyjon a gyógyszer, meghogy legyen dolguk mindig...Én ezért mondanám azt, hogy akinek NINCS SEMMI FIZIOLÓGIAI PANASZA, éshát JÓL ÉRZI MAGÁT A TESTÉBEN-BŐRÉBEN, az ne nagyon menjen orvoshoz,és semmilyen kivizsgálásra sem...Azt, hogy valaki egészséges-e, avagy sem, azt ne az orvos véleményére bízzuk már, hanem elsősorban a saját meglátásainkra-közérzetünkre...És én azt mondanám, hogy amíg SAJÁT MAGUNK egészségesnek érezzük magunkat, addig felesleges foglalkozni az orvosok esetleges fejcsóválásaival...Vegyük már észre hogy nekik AZ A DOLGUK, HOGY MUNKÁT CSINÁLJANAK MAGUKNAK nem pedig az, hogy eldöntsék, hogy ki egészséges, és ki nem az...És ebben van a lényeg mindig...
2012. jan. 27. 22:50
Egészséges ember márpedig van, csak az nem megy orvoshoz, legalábbis nem általános orvoshoz, még szűrésre sem.
2012. jan. 17. 14:42
Még egy mondat a szűrővizsgálatokhoz. Nem akkor kell a falba verni a fejünket amikor már baj van. Hányszor halljuk azt, hogy miért nem mentem előbb. Bizony arra van időnk amire akarjuk és ami nekünk fontos. Pl. mammográfiára 1héten belül kaptam időpontot és azonnal eredményt is. Nem fizettem egy fillért sem, állami rendszerben történt a vizsgálat.
50. Sümeghi Rendelő (válaszként erre: 49. - C05e9990da)
2012. jan. 17. 14:39
Köszönöm a véleményed de nem azt akartam mondani, hogy csak rosszul kivizsgált ember létezik. A saját tapasztalataimat osztottam meg veletek. Ebben a cikkben azért csak a negatív tapasztalataim kaptak helyet, mert abból van több (sajnos).
2012. jan. 11. 20:37

Minden mindennel összefügg. A test és a lélek kölcsönhatással van egymásra, és mind a kettőre erősen hat a szociális helyzeted. Ezt tudjuk.

Mit akartál ezzel mondani, hogy nincs egészséges ember csak rosszul kivizsgált beteg? :)

NEMÁ :DD

2012. jan. 11. 20:25

A szűrő vizsgálatokhoz:

Egy-egy szűrővizsgálathoz heteket, hónapokat kell várni, hogy bejussál és további idő míg értékelik a leleted.Ha meg sürgős a dolog, mert panaszod van, akkor marad a privát szűrés, meg az erősen apadó pénztárcád. Nem csodálkozom, ha az emberek nem szívesen mennek szűrésre.Kb 4-6 olyan szűrés féle van, amit érdemes évente végigjárni.

Na de kinek van erre ideje és pénze?

2012. jan. 3. 11:56

A cikk az tetszik, viszont nem értek egyet sem a tisztán genetikai örökléssel, sem a kölönböző ugynevezett olyan betegségekkel, mint cukor, magas vérnyomás, és társai ami ellen semmit nem lehet tenni. Mert igen is, hogy lehet, sőt kell is.


Csak ez nem érdek. Az érdek az, hogy sokáig gyógyszereken éljenek az emberek.

46. Sümeghi Rendelő (válaszként erre: 45. - F3000dc5ef)
2011. dec. 5. 07:38
Köszönöm szépen, neked is hasonló jókat!
45. f3000dc5ef (válaszként erre: 44. - Sümeghi Rendelő)
2011. dec. 2. 19:15

Persze mindenkinek szíve joga azt csinálni amit akar!

És ha vannak érezhető csomóid, akkor nyilván tudni akarod, hogy mik azok4

De....én másképpen teszek az egészségemért, és köszönöm jól érzem magam.

Kívánok hosszú egészséges életet!

44. Sümeghi Rendelő (válaszként erre: 43. - F3000dc5ef)
2011. dec. 1. 10:04

Nem kioktatásnak szánom de úgy érzem muszály ezt a témát még egyszer utoljára érinteni. Persze aki nem akar ne járjon szűrésre. De az én csomóim pl. azóta is megvannak és nekem bizony nem mindegy, hogy jó- vagy rossz indulatúak. Egyébként édesanyám él és virul mert annak idején időben ment orvoshoz és időben megoperálták.

Ha a homokba dugjuk a fejünket vagy azt hisszük, hogy mindeféle műszernél és orvosnál okosabbak vagyunk akkor sincs baj. Sok olyat láttam már aki soha nem vizsgáltatta magát de mikor baj volt mindent megadott volna, hogy visszakapja az egészségét.

Abban egyetértünk, hogy az ember nagyon bonyolult szerkezet. Azzal viszont nem tudok azonosulni, hogy dugjuk homokba a fejünket. Amiről nem tudunk az nem fáj? Ugyan, ez szerintem butaság...

43. f3000dc5ef (válaszként erre: 37. - Sümeghi Rendelő)
2011. nov. 30. 14:29

Persze értem én, de pl. pont a mammográfiát nem tartom túl jó dolognak...lehet a te esetedben még indokolt is úgy - ahogy. Te is nagyon jól tudod, hogy az emberi test nem egy egyszerű szerkezet...és egy csomó minden történik benne, amiről véleményem szerint nem olyan nagy baj, ha nem tudunk róla ;)értem ezalatt, hogy keletkezik egy csomó minden...majd eltűnik, mert gyógyul. A mammográfia pont egy olyan szerkezet, ami túl sok mindent mutat...lehet nem is lenne belőle semmi, de elkezdik kezelni..a sok méreggel...és pont ez terheli le a szervezetet....és inkább az önvizsgálatban hiszek, és a saját magunkra figyelésben. Neked is mire volt jó (nagyon sarkítva, de remélem érted mit akarok mondani)? Arra, hogy tuti volt jó pár álmatlan éjszakád, és már édesanyád sorsát láttad magad előtt....mire kiderült, hogy nincs baj.

Ez természetesen az én véleményem...ez van. Mammográfián pl. még soha nem voltam....és nem is leszek :)

És remélem tőlem is mindenki a jóindulatot hallja ki, mert nem akarok senkit megbántani :) Ja és nem élek egyedül, van két gyermekem, meg persze férjem, meg édesanyám, meg testvérem. És mégha egyedül lennék se örülnék, ha egyszer csak meghalnék :))))

42. Sümeghi Rendelő (válaszként erre: 41. - Zefex)
2011. nov. 30. 13:35
Ennyire azért nem könnyű megbántani. Másrészt viszont nem vagyunk egyformák. Szerintem részben azért van ez a fórum, hogy vitázzunk, eszmét cseréljünk. Ha mindenki mindenben egyetértene az nagyon unalmas lenne.
41. zefex
2011. nov. 30. 12:36
:D ...attól féltem, túl nyersre sikerültem, és megbántottalak.
40. Sümeghi Rendelő (válaszként erre: 38. - Zefex)
2011. nov. 30. 09:38
Abszolút egyetértek veled. Nagyjából ez lenne a lényeg de azt mégsem írhatom, hogy az emberek nagy része teljesen idióta. Másrészt ha pl. vasutas lennék valószínűleg egészen más tapasztalataim lennének.
39. f758a7200f (válaszként erre: 38. - Zefex)
2011. nov. 29. 18:52
Ezzel 100%ban egyetertek, sokkal olcsobb az egeszseges etkezes mint gondolnank, persze, nem kell telen primor epret enni csak mert az eper antioxidans, mert speciel abban ami telen van, marhara nincs semmi:) stb. Megis, a magyar ember 3 zoldseget ismer/eszik rendszeresen:paradicsom-paprika-uborka... Ha ezekhez nem jut hozza mert telen dragabb, akkor elkezd sipakolni, hogy hogy egyen sok zoldseget ha ilyen eszmeletlen arak vannak?? Pedig nagyon is egyszeru ez az ideny dolog, valamikor osztonosen is igy kajaltunk mert nem volt primor, minden evszaknak a maga zoldseg-gyumolcset, ami a kornyeken termett es igy maximalis a vitamintartalma mert ideny is (ja es tobbek kozott olcso...) :)))
38. zefex (válaszként erre: 37. - Sümeghi Rendelő)
2011. nov. 29. 17:53

A jóindulatodban nem kételkedem, de a lényeget nem találtam meg. Sajnálom, hogy ilyen "beteges" a világképed. Ennél sokkal szebb az élet!

Egészségtelen életmód és a realitásokat teljes mértékben nélkülöző elvárások, döntések, na azok aztán vannak bőven! Ezek biztosan betegséghez vezetnek előbb utóbb. És persze váláshoz, meg lelki sérült félárva gyerekekhez, akik újratermelik a beteges kapcsolatokat, alaptalan elvárásokat, stb.

Nem kapcsolódik teljesen ide, de én pl. azt sem értettem, miért kell fizetni a helyben futásért, vagy venni gyaloglógépet, ha valaki sokemeletes házban lakik és lépcsőzhetve, illetve élvezetesebb a szabad levegőn? (de legalább csinál valamit)

A sok nasizás és üdítő mellett miért kell fogyókúrázni, amikor sokkal egyszerűbb és olcsóbb rendesen étkezni?

Miért eszik a sok táplálék-kiegészítőt, amikor egyszerűbb lenne azt fogyasztani, ami helyben terem, az évszaknak megfelelően? Most pl. fekete retek, cékla, hagyma, savanyú káposzta ....

Nincsenek háborúk, járványok, egy átlagos panellakás több kényelmet nyújt, mint a történelem során bármikor kijutott az emberiség kiváltságosainak (tiszta iható egészséges csapvíz, meleg víz, fűtés, lift, világosság amikor csak akarod).

Ez a kirohanás nem neked szól, de engem személy szerint bosszant a sok felesleges rinyálás, és az a nagy hálátlanság, ahogy az ember az életét kezeli.

37. Sümeghi Rendelő (válaszként erre: 35. - F3000dc5ef)
2011. nov. 29. 14:31

Tudom hogy kicsit késve reagálok de nem tudom kihagyni. Azt írtad igyekszel nagy ívben elkerülni az orvosokat. Egy személyes példát említenék csak: 2 éve elkezdtem mammográfiára (emlő daganatszűrés) járni, mert édesanyámnak fiatalon mellrákja volt. Először nem találtak semmit. Aztán az idén szeptemberben már 2 csomót mutatott a röntgen. Vettek mintát és szerencsére még jóindulatú. Mi lenne ha nem járnék rendszeresen szűrésre? 3-4 év múlva írhatnám a végrendeletem? (34 éves vagyok)

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy természetesen nem kell ész nélkül mindenféle szűrésre elmenni de bizony van ami fontos. Ha az ember teljesen egyedül van a világban, se családja, se szerelme, se gyereke, senkije nincs akkor tényleg azt csinál amit akar. Akár meg is halhat. Na és? Akit viszont szeretnek vagy gyereke, családja van annak felelőssége is van. Nem csak a szeretteivel hanem önmagával szemben is.

Az lehet, hogy nem túl jól megírt a cikk, hiszen nem vagyok író. Reméltem hogy mindenki kihallja belőle a lényeget és a jóindulatomat.

2011. nov. 13. 13:33

Vajon kedves fórumindító!

Tényleg nincs is egészséges ember, mert a létbizonytalanság, az elfogadhatatlan rossz életkörülmények, a higénia hiánya az elképesztő szegénység és a nyomor is hozzájárul. A másik fele a sok stressz, taposó malom, az elkeseredett küzdelem a létfentartásért mindez jelentősen hozzájárul a különféle betegségek kialakulásához. Itt már rég nem lehet beszélni nyugodt, kiegyensúlyozott életmódról. Üdv.Ágnes

2011. nov. 11. 14:02

Ez a cikk pont nem szólt semmiről......

Szűrővizsgálatok? persze biztos van ami jó...aztán egy csomó olyan ami tök felesleges...jól ráijesztenek vkire olyan dologgal ami nem is probléma...megszűnne magától...de nem fog mert kap rá egy csomó mérget...lásd például csontritkulás...amíg nincs tünete addig nem is az...még is hányan mondják,hogy csontritkulásom van...mert azt mondták neki...kap bogyót...amit két év múlva betiltanak mert törékennyé tette a csontokat!!! nagyon gáz....és végül is igaza van a cikk írónak..aki elmegy a dokihoz az tuti nem egészséges...mert a doki tuti talál vmit!!!! Akkor is ha csak a szomszédnak ment receptet íratni :D

Én igyekszem nagy ívben elkerülni a dokikat.

Amiben tuti jók az a baleseti traumák gyógyítása...de a krónikus betegségek...na ezt inkább hagyjuk. Erre jó példa a cikkben is. pl. diabetesz...azt írja nem tudunk ellene tenni semmit....na szép.

Pedig igen :) és nem írom én mit teszek...nehogy már úgy tűnjön csak azt akarom reklámozni :)))))

2011. nov. 10. 15:08
Az ember egészséges alapállapotát sok minden támadja. A városi szmog, a sok "szemét", amit megeszünk, a sok gyógyszer, amit lenyelünk... a napi hajtásból eredő stresszről már ne is beszéljünk. A mai ember azért valamilyen szinten (egyéntől, személyiségtől függően) képes alkalmazkodni és "együtt élni" a kedvezőtlen hatásokkal. De azt mindannyian tudjuk, hogy vannak olyan emberek, akik érzékenyebben reagálnak a napi vagy a néha elszenvedett, őket ért traumákra. Azon pedig teljesen fölösleges vitatkozni, hogy mitől lesz a betegség. Ha diszharmónia van körülöttünk és bennünk, akkor ennek lesznek fizikai tünetei!!!! Ha tetszik, ha nem, így van!!!! Ha pedig ezen lehet segíteni, akár életmódváltással, akár más étrenddel, mozgással, természetes, nem gyógyszeralapú terápiákkal, akkor butaság ezeket elutasítani... Aki ajánl a másik embernek valami olyat, amit ő kipróbált és az ő életét megkönnyítette, az még nem feltétlenül ellenség és pénzrabló.... akkor sem, ha az általa nagyra tartott "gyógyír" pénzbe kerül.... Hisz, ma már semmi sincs ingyen!!! Az sem, amivel nap, mint nap "mérgezzük" magunkat! :))
33. zefex
2011. nov. 9. 11:50

Nekem nincs betegség tudatom, viszont van erős egészségtudatom!

Nagyszerűen érzem magam, mind a 4 pillér rendben.

Minden napra megvan, amivel erősítem ezt az érzést (zene, mosoly, testmozgás, család, vallás, barátok, munka, kert, változó sorrendben) pénzbe sem kerül! Vagyis nem annyiba, mint a betegség.

Ha valaki betegekkel dolgozik, az életnek csak ezt az oldalát látja, ritkán megy oda valaki sugárzó arccal, hogy ő egészséges. Egy idő után azt hiheti, mindenki beteg. Állítom, vannak egészségesek!

Persze van olyan, hogy az embernek fáj a foga, vagy csikar a hasa, de ez egy múló állapot. Az alapállapot, hogy egészséges! Van amikor tényleg beteg, de utána megint jön az alapállapot.

Pár éve lesem az egészséges, derűs, szép idős embereket. Tényleg szépek, megszépíti őket a derű. Ilyen akarok én is lenni, unokákkal játszani, nem untatni senkit a bajaimmal. Tanulom tőlük, hogy csinálják, és edzek. Szerintem jól megy.

A boldogság megtanulható, egyenes út az egészséghez, de minden nap kell gyakorolni.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook