Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Tudja valaki mivel édesítsünk, ami egészséges is és nincs benne rengeteg kalória? fórum

Tudja valaki mivel édesítsünk, ami egészséges is és nincs benne rengeteg kalória? (tudásbázis kérdés)


2010. okt. 19. 21:44

...én 2 éve édesítő tabl.-t használok /süssina/, és

azóta tudtam lefogyni és tartom a súlyom, persze a kenyérrel és a péksüteményekkel nagyon csínján kell bánni ugyanakkor!

20. f64f0d9a69 (válaszként erre: 19. - Andober)
2010. okt. 19. 21:00

Sajnos úgy van ahogy írod!

Ezért mi pl. a cukrot is, a mézet is és a Süssinát is használjuk...

Mindegyikből csak mértékkel. Azt olvastam valahol, hogy a cukor csak akkor ártalmas, ha az ember túlzásba viszi.(mint minden más is)

Úgyhogy én nem is csinálok belőle ügyet részemről.

19. andober (válaszként erre: 18. - F64f0d9a69)
2010. okt. 19. 20:55
Nagyon köszönöm a felvilágosítást. :) Sajnos valóban sok átverés van bármit vesz az ember a boltban. Sokszor van pl. ráírva egy kávéval színezett kenyérre, hogy rozskenyér, stb.Ezek már-már kivédhetetlenek, mert az ember nem is ismeri ki magát az összetevők világában, vagy, ha igen, akkor sincs ráírva sokmindenre, hogy miből is készült?
2010. okt. 19. 19:15

"Nagyon sokan azt gondolják, hogy a barna cukor egészséges. Bárcsak azt mondhatnám, hogy így van, de sajnos nem.


Tulajdonképpen ugyanolyan cukorrépából készül, mint a fehér cukor. A módszerek is megegyeznek (ipari módszerekkel készül), a minimális különbség mindössze annyi, hogy a barna cukor gyártása közben a folyamatot olyan ponton állítják meg, ahol a tisztítás még nem 100%-os, így kis mennyiségben egyéb természetes anyagokat is tartalmaz (a barna cukornak a kereskedelemben festett változatai is fellelhetőek).


Sokak számára csalódás lehet, de az igazság az, hogy a szervezetre gyakorolt hatásai csaknem azonosak a hagyományos cukoréval. Semmilyen jelentősebb előny nem tulajdonítható neki, így például a fogaink sem fognak kevésbé szuvasodni tőle. Mégis árban jelentős eltérések láthatóak – a jól ismert hatás a drágább a jobb elve- itt is megmutatkozik, és sokan be is dőlnek neki."

17. andober (válaszként erre: 13. - 2f8d4f38f0)
2010. okt. 19. 16:41
nekünk is az egész család át állt a barnacukorra és abból is a kevesebb adagra, mint azelőtt és már egészen jól megszoktuk :)
16. Ritmus
2010. okt. 19. 12:32

a nyirfacukor irtó drága, és az arra érzékenyeknél fokozott bélműködést is okoz. ráadásul annyi kell belőle, mint a cukorból, vagyis gyorsan fogy. De kevesebb a kalóriája, és eddig még semmi károsat nem mutattak ki róla, természetes.

javaslatom a STEVIA. Van por és tabletta alakban is. EZ is drága, de sokkal jobban édesít, mint a cukor, így sokkal tovább tart. Ősidők óta használják, eddig csak jótékony hatásairól ismerik.

2010. okt. 19. 10:20

én kb 1 hónapja édesitöszert használok a teámba

és a kávémba.a sütikbe még nem de 1kilót fogytam

mindenféle kúra nélkül

2010. okt. 16. 10:35
Utána nézek 1-2 dolognak, köszi mindenkinek a választ!
2010. okt. 16. 03:42
E'n barnacukrot haszna'lok.Azt hallottam,hogy az e'desi'to"szerekj,nem ege'szse'gesek.
2010. okt. 15. 22:10
Stevia
2010. okt. 15. 20:03
Én is xilitet (nyírfacukor) használok, persze nem sütikhez, mert 1800 ft . körül van fél kiló.40%-kal kevesebb kalóriát tartalmaz, mint a cukor és nagyon lassan szívódik fel. Cukorbetegek is használhatják.Nincs mellékíze.Egyetlen érv ellene, az ára.
10. Gy.Ibi
2010. okt. 15. 06:05

A nyírfacukor a legjobb,csak az ára húzós.Védi a fogakat,már láttam rágógumi hirdetést ami ezzel készül,fogszuvasodás ellen.

Egyedül kelt tésztához nem jó,a gombaölő hatása miatt.Jó még a gyümölcscukor is.

Lehet kapni stívia növényt,én azt is szeretem,jó nagy bokor lett belőle.

2010. okt. 14. 19:01
A Steviat mi is hasznaljuk illetve anyukam neha en is es meg vagyunk vele elegedve, egy kicsit draga de vigyazni kell vele mert nagyon nagyon keves kell belöle mi bio boltban vesszuk ja meg hat persze az elmaradhatatlan mez, az edesitöt eleve elvetem szerintem van mellek ize.
2010. okt. 14. 18:59
A polisweet (folyékony) nagyon jó pl. csokipudingba. Nekem ízlik, mert azzal nem túl édes.
7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - 9b10f3d7ff)
2010. okt. 14. 18:51
Meg van, Stevia (sztívia)
6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - VTünde)
2010. okt. 14. 18:49

Van valami természetes anyagú növényből készült édesítő, nem jut eszembe a neve. :( Erre most sokan esküsznek, de hallottam már rosszat is róla.

Én jelenleg a Splenda Sweet Minis-t használom, ez cukorból készült kivonat, nincs benne semmi, és cukorbetegeknek is használható.

2010. okt. 14. 18:48

Az édesítőkről azt mondják, rákkeltő (én Pötyit használok egyébként kávéba). Sütiben én érzek rajta mellékízt:(


A cukor meg egészségtelen és ch bomba...


?

2010. okt. 14. 18:46

Süssina :)

Imádom, és sütikbe is fincsi.

Hogy egészséges-e? Fene tudja!

2010. okt. 14. 18:45
használok cukrot, édesítőt. Van, ami finomabb édesítővel.
2010. okt. 14. 18:45

Sziasztok!


Mostanában mindenről csak rosszat hallok szinte, amivel édesíteni lehet. Mi az,a mi egészséges is és nincs benne rengeteg kalória?

2010. okt. 14. 18:44
Mivel édesítsünk?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook