Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Edzés és életmód fórum

Edzés és életmód (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2008. szept. 30. 12:43

Szia Myrad! Köszi a meghívást! :-)


A kardió edzés lényege, hogy az izmaidat kisebb erőkifejtéssel terheled, de hosszabb ideig.


Sok edzéstervet nézegettem, ahogy kiveszem, mindenki másra esküszik. Szerintem a lényeg az, hogy mozogj! :-) Minél többet!

3. Myrad (válaszként erre: 2. - B38fef89a3)
2008. szept. 30. 11:17

Na, a Rubint Réka valóban nagyon brutális, meg Norbi is.. =)

Örülök, hogy mások is vannak, akik szeretnek mozogni =)

Én táncolok, több stílusban. Imádom, nem is tudom, mihez kezdenék nélküle. Persze nálunk sincs gyerek, ami nagy könnyebbség =)

Lehet egy ostobának tűnő kérdésem? Mi az a kardio edzés?

2008. szept. 30. 11:14

Hello! Én így harminc fölött is imádok mozogni, nem fogyás vagy izomépítés végett, csak úgy a mozgás öröméért. Szinte minden nap mozgok-edzek valamit. Amit edzeni szoktam az eléggé vegyes, alapvetően háromfajta felállás van nálam.

1: Otthoni edzés: ez felülőpadon kb. 5-600 felülés, fekvőtámasz bakokon (50-150), súlyzózás kézisúlyokkal(bicepszre főleg), lábsúlyokkal lábemelés többféle pózban és irányban stb. Másfél óra elég jól el tud menni vele.

2: Edzőtermi edzés: ez kétfajta lehet nálam, mindkettő kardió: egyrészt vagy 70-100 perc evezés és 40-80 perc futás futógépen (vagy futógépen gyaloglás emelkedőn) vagy pedig 3-6 km úszás az edzőterem 12 méteres medencéjében (sokszor kell fordulni :-))

3: Szabadban mozgás: 2-4 óra kerékpározás, vagy 6-10 km futás/kocogás/gyors gyaloglás, vagy 1,5-2 óra görkorcsolyázás stb. Nyáron esetleg evezés valódi csónakban (van egy tó nem messze) vagy elvétve ha eléri a tenger a 17-18 fokot, akkor úszás a tengerben egy-két órát (Angliában élek, úgy 100 km a tenger tőlünk).

Ezekhez jön hozzá, hogy szinte minden nap estefelé 1-1,5 órát nyújtok otthon, földön, poliformon. Főleg előrehajlásra (ez egész jól megy), spárgára (ettől iszonyatosan messze vagyok) és lótuszülésre (talán még fél év?) fókuszálok :-)

A dologhoz persze hozzá kell tennem, hogy ülő munkát végzek, szóval szinte már szomjazom a mozgás pár órányi számítógép előtt üléstől. A másik, hogy szerencsére flexibilis időbeosztásban dolgozom (egyelőre), szóval nem gond délelőtt 1-2 órával később bemennem, vagy hosszú ebédszüneteben leugrani pár órára az edzőteremben. És nincs gyerekünk sem. Így van idő edzésre, nyújtásra (meg meditálásra stb.), de ha a fentiből bármelyik változik akkor nehezebb ügy lesz. De szerintem azért akkor is megtalálom a módját a mozgásnak, nem tudom magamat mozgás-edzés nélkül tartósan elképzelni.

Feleségem is imádja a fentieket, az evezés és az úszás kivételével, azokat ő nem szereti, viszont mindenféle Rubint Réka, Béres Alexandra meg más magyar és külföldi fitness/edzés DVD-kre szokott tornázni itthon. (Egyszer én is kipróbálom egyiket, eléggé brutálisnak néz ki egyik-másik, főleg ami a csípő-derék-fenék-láb részeket illeti :-))

2008. szept. 9. 11:52
Tanácsok azoknak, akik aktívan sportolnak. Étrendek, nyugtató wellness tanácsok, erőnléti, bemelegítő gyakorlatok, nyújtás módszerek, lazító gyakorlatok...
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook