Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Edzés és életmód fórum

Edzés és életmód (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2008. okt. 7. 20:29

Köszi!


Még egy kérdés, proteinturmixokról mi a véleményetek (az a por, amit tejjel vagy vízzel keverve kapsz). Nekem egy kicsit műnek tűnik, de lehet, hogy ennek ellenére egészséges?

2008. okt. 6. 02:41
Még csak annyit, hogy amilyen fontos az izomra edzés/zsírégetés/kardio szerintem legalább ugyanannyira fontos a nyújtás! Pár hete kezdtem el nyújtani, most már 20(!) centivel jobban hajolok például előre mint előtte, haladok a lótuszülés felé is, és elszánt tervem hogy férfi létemre egy éven belül képes leszek a spárgára is. De persze nem csak emiatt érdemes csinálni, hanem megnyújta kicsit az izmokat (jobban fognak kinézni), jó közérzetet ad a kitágult mozgásterjedelem, az ember bizonyos dolgokat egész máskép csinál, más mozdulatokkal, ha nyújt (például ha fel kellett venni egy pénzt a földről régen gyakorlatilag leguggoltam, most meg egyszerűen lehajolok mindenféle guggolás-roggyantás nékül), és egészségi szempontból is nagyon fontos. A beszűkülő mozgásterjedelem jó eséllyel vezet öregkorban tolószékhez, vagy legalább is gerinc- és egyéb problémákhoz.
62. b38fef89a3 (válaszként erre: 58. - C42a13b98c)
2008. okt. 6. 02:37
Mi is készítjük már ezeket egy ideje! Összekeverünk zsírsyegény túrót (minálunk Cottage Cheese néven fut) és nagyon light tejföl-szerűséget (Normandy Fromage Frais), aztán már csak az ízesítést kell kitalálni. Ma például több túró volt benne és zöldfűszeresre ízesítettük (a Cottage Cheese magától is kicsit sós ízú, szóval só nem kell bele). Tegnapiba több tefölt tettünk, és darált mákot meg Splenda sucralose-alapú édesítőszert tettünk bele, igen finom lett. Azelőtt meg kőrözött volt, persze szigorúan vaj nélkül (mondjuk sose tettünk bele vajat, de állítólag van aki tesz).
61. b38fef89a3 (válaszként erre: 57. - Tóth Ádám)
2008. okt. 6. 02:33
Olvasd el a Norbi Update összefoglaló kiadványt. Nagyon jó, alátámasztott, logikus dolgokat mond a Norbi. És nem kell lemondanod istenigazából semmiről, csak a cukorról meg a fehérlisztes dolgokról (bár ha nagyon akarsz délig ilyent is ehetsz). Nagyon működik. Én már jóideje rengeteget (naponta-kétnaponta órákat) edzettem-kardióztam és nagyon lassan ment le a tömegem. Most meg "esnek le rólam a kilók". Persze ha nem akarsz fogyni, mert mondjuk nincsen felesleged, attól még mindig érdemes elolvasni a könyvét, mert nem csak fogyókúról de egészséges táplálkozásról is szól. És hihetetlen, de létezik egészséges hamburger vagy egészséges torta. És még ötleteket is ad, hogyan készítsd el...
60. b38fef89a3 (válaszként erre: 52. - Tóth Ádám)
2008. okt. 6. 02:28
Hát a Norbi update szerint (ami nekem nagyon bejött) déltől kezdődően már nem kellene cukrozott termékeket (pl. krémtúró) és fehérlisztből készült termékeket (pogácsa) enni... Egyél fehérjét. Mondjuk kőrözöttet, tojásrántottát (kenyér nélkül), halkonzervet, zsírszegény sajtot paradicsommal, vagy egy szelet bundázatlan húst vagy gépsonkát. Ezektől fogyni fogsz. A cukort meg próbáld elfelejteni, meg a fehér lisztet is. Használj fruktózt, mézet, vagy édesítőszert (pl. sucralose-alapút) cukor helyett és vegyél teljes kiörlésű pékárukat. Meg fogsz lepődni, hogy mennek majd le a kilók...
59. Tóth Ádám (válaszként erre: 58. - C42a13b98c)
2008. okt. 4. 19:59

Köszi a "receptet"! :-)

Jövő héten megcsinálom valamelyik formációt.


Főzött teából is sokat iszom, de arra csak itthon van lehetőségem. Bár lehet, hogy megoldom valahogy.

58. c42a13b98c (válaszként erre: 57. - Tóth Ádám)
2008. okt. 4. 19:25

ööö, nem egészen értem mire gondolsz krémtúró készítés öügyében. Egy triviális receptem van, ti. összekavarod a hozzávalókat egy megfelelő méretű tálban. Túró és tejföl(esetleg joghurt), mennyisége attól függ, hogy mennyire hígan szereted. Én nem szoktam bele nyers tojást tenni, van aki igen. Azonban ha már tojás, akkor nem csak a zöldfűszeres és magyaros túró jó, hanem a tojásos, és a sonkás is. Főtt tojást a szeletelővel egyszer hosszában, egyszer keresztben vágva belekevered. Sonkát kiskockákra vágva. És gyakorlatilag mindet lehet variálni, csak a képzeleted szab határt, adott mennyiségű túróhoz és tejfölhöz az ízesítőket kombinálva legalább 3 havi vacsora kijön, hogy minden nap másmilyet eszel...asszem ebből a témából kihoztuk a maximumot:-)


A folyadékkal nekem is ilyen gondjaim vannak. Ha javasolhatok ebben is vmit, akkor szintén ne üzemi nesteát igyál. Legjobb a zöldtea(még jobb ha nem filteres, hanem leveles, de ez már igazán macera), ízesítőnek pedig gyümölcscukrot használj. Én nagyon édesítőszer-ellenes vagyok, de a cukor se jó. Mézet vagy gyümölcscukrot kell használni, a mézet lehetőleg termelőtől venni, mert az nem cukrozza...a gyümicuki nem olcsó, de legalább nincs természetellenes íze, és különben is most van egy rakás pénzed, ha leszoktál a cigiről...;-)))


A mozgás nagyon fontos, talán mondhatom, hogy fontosabb, mint az étkezés.

57. Tóth Ádám (válaszként erre: 56. - C42a13b98c)
2008. okt. 4. 19:08

Fúúú köszi!!!


Ennek a krémtúró dolognak utánanézek, hogy konkrétan hogy kell készíteni... Megtalálom valahol? Nem nagyon vagyok jártas a konyhában, bár a rántottám többek szerint verhetetlen. :-)


A három jó tanácsot köszönöm, a középsőt jelenleg is betartom, bár víz helyett nesteát iszom, kb. 3 literrel naponta. Tudom, hogy vizet kéne, de az egyszerűen nem megy le a torkomon. :-/


A fogmosás különösen jó ötlet! Már úgy értem, közvetlenül a vacsora után. :-)


Amúgy tisztában vagyok vele, hogy ez is elsősorban akaraterő kérdése. Fél éve tettem le a cigit, ott is csak az akaraterő segített igazán. De ez egy másik fórum. :-)


Azóta bringázom, úszom (azt már régebb óta). Pár hete konditerembe is járok egy barátommal, aki amolyan "személyi edzőm" is. :-) Szóval még zöldfülü vagyok az egészséges életmód terén, de igyekszem!


Soha többet négy üzemi krémttúró egyszerre! :-)

56. c42a13b98c (válaszként erre: 55. - Tóth Ádám)
2008. okt. 4. 18:17

Én házilag készítem a krémtúrót. Lehet variálni, kedvemtől függően édesre vagy sósra, lightra, vagy kevésbé. Ha sovány túróval és sovány tejföllel csinálod, akkor estére jobban jársz vele.

A sós verzióba javaslok són kívül ízlés szerint zöldfűszereket(majorannát, snidlinget, petrezselymet, esetleg bazsalikomot, oregánót, persze nem egyszerre mindet), reszelt hagymát, és/vagy fokhagymát, netán sajtot, pirospaprikát. Az édesbe pedig valamilyen gyümölcsöt, esetleg tejföl helyett joghurtot, vaníliát(nem van. cukrot!) és mézet.

De lehet fahéjat is, szilvához és almához kimondottan illik, sőt gyümölcs helyett vagy mellé diót vagy mandulát is lehet tenni bele(ezeket a sósba is lehet). Amit bizosan nem teszek bele: cukor(legfeljebb gyümölcscukor), tartósítószer, édesítószer, emulgeálószer, aroma, színezék és társai...;-)

Remélem segítettem.

De jóból is megárt a sok, azért a 4 az túlzás. Három dolgot tudok ajánlani erre. Az egyik, hogy az első adag után pihensz egy kicsit, és ha még negyed óra múlva is éhes vagy(nem az a kérdés, hogy bírnál-e enni, vagy kívánod-e az ízét), akkor egyél megegyet. De tapasztalatom szerint, ha kivárom azt az időt, míg az agyamig eljut, hogy ettem, akkor a második adagra már nincs szükségem. A másik, hogy sok folyadékot kell inni. Evés előtt is érdemes 2 dl vizet meginni és közben is lehet öblíteni. A harmadik egy kicsit erőltetett és kimondott éhség esetén nem jön be, csak ha már jóllaktál, de még ennél. Ez pedig az, hogy vacsi után rögtön moss fogat.(minden étkezés után lehet, csak ez nem feltétlenül kivitelezhető pl. munkahelyen) Ugyanis sokkal könnyebben eszik második adagot az ember, ha még érzi a kaja ízét a szájában.

De természetesen az uzsi is segít abban, hogy nem vacsira legyél farkaséhes:-)

55. Tóth Ádám (válaszként erre: 54. - 2577cdcc12)
2008. okt. 4. 10:17

Gondolom, hogy mindenfélét belepakolnak ebbe is, mint mindenbe úgy általában. Mivel java része mégiscsak túró, feltételezem, hogy ez azért még a kevésbé szar a szarok közül.


Tízórai, uzsonna? Tízórai nemigen fér bele; fél9-kor reggelizem, általában dél és egy között ebédelek. Szóval közben nem vagyok éhes, viszont az uzsonna nem butaság. Asszem megpróbálom bevezetni.

54. 2577cdcc12 (válaszként erre: 52. - Tóth Ádám)
2008. okt. 4. 09:53
Nem a mennyisége sok, hanem a minősége szar, már ha az egészséges életmódra törekedsz :o). Meg ugye némi tízórai, meg uzsonna sem ártana...
53. Tóth Ádám (válaszként erre: 50. - C42a13b98c)
2008. okt. 4. 09:04
Köszi!
2008. okt. 4. 09:01

Igen, négyet. :-D


Mostanában így táplálkozom: bőséges reggeli, közepes ebéd, kevés vacsora. Csak azt nem tudom még, hogy a kevés vacsora az mi is legyen, illetve mennyi az a kevés. De akkor a krémtúró kilőve. :-(


Ja és semmi nasi, pedig nagy nasis voltam, de pár hete kidobtam otthonról az összeset.

51. c42a13b98c (válaszként erre: 47. - Tóth Ádám)
2008. okt. 3. 23:27
NÉGYET???!!!
50. c42a13b98c (válaszként erre: 48. - Tóth Ádám)
2008. okt. 3. 23:26
Széchenyi 10-ig
49. 2577cdcc12 (válaszként erre: 47. - Tóth Ádám)
2008. okt. 3. 23:10
Hát se a bolti krémtúró, sem a sajtos pogácsa nem éppen diétás vacsora :o)
2008. okt. 3. 23:00
Nem tud valaki egy uszodát, ami sokáig nyitva tart?
2008. okt. 3. 22:59

Na holnap sajnos nem lesz időm masszíroztatni, épp hogy oda tudok érni úgy, hogy úszkáljak egy órát.


Itt is megkérdezem: krémtúró hizlal? Vacsorára egy sajtos pogácsát meg négy darab krémtúrót ettem. Ez gáz vagy jó? :-/

46. Myrad (válaszként erre: 45. - Tóth Ádám)
2008. okt. 1. 12:20
Érdemes =)
45. Tóth Ádám (válaszként erre: 44. - B38fef89a3)
2008. okt. 1. 11:47

:-P

Alapban hátmasszás érdekel, de azt se tudom merre hány méter. Szombaton tudok úszni menni, ha van szabad helye, akkor talán be is fekszem.

44. b38fef89a3 (válaszként erre: 40. - Tóth Ádám)
2008. okt. 1. 11:43
Hehe... A feleségem gyógymasszőr... Csak éppen nem dolgozik a szakmájában, mert nincs rá igény... Meg Angliában élünk... Pedig van profi hatlábas masszázságyunk is, egy kisebb vagyon volt megvenni annak idején, meg minden más szükséges kellék is megvan. Most jobb híján csak engem szokott masszírozni, jó dolgom van :-)
43. Myrad (válaszként erre: 42. - Tóth Ádám)
2008. okt. 1. 10:07
Millió hála, máris nézem =)
42. Tóth Ádám (válaszként erre: 41. - Myrad)
2008. okt. 1. 09:59

Ha van időd, nézd át ezt az oldalt, talán találsz hasznos leírást is:


[link]


Hátha.

41. Myrad (válaszként erre: 40. - Tóth Ádám)
2008. okt. 1. 09:50
Húúúúúúúúúúúúúú, nagyon jó, ahogy érzed, hogy az ujjaival a merev izmaidon zongorázik =) állati kellemes, nem is tudom, mihez lehetne hasonlítani... =) csak ajánlani tudom =) viszont nekem éppen a tánc miatt, ami ugye a könnyedségre és a hajlékonyságra alapoz kellene kilazulnom... ez még egy csúnya nyári rándulás következménye, de nem tudunk elbánni vele... =(
2008. okt. 1. 09:47
Fú én teremben szoktam mindenféle tornamutatványokat meg függeszkedést csinálni lazításképp, de szerintem az nem elég. Épp ezért gondolkodtam el azon, hogy el kéne mennem masszásra. A Kondorosi uszodában van is, szerintem legközelebb rákérdezek. Sosem voltam még. :-)
39. Myrad (válaszként erre: 38. - 2577cdcc12)
2008. okt. 1. 08:15
Hát, nehéz pontosítani, megpróbálok: az egész.. a masszőröm azt mondta, csúnyán meg vannak keményedve az izmok, nagyon sokat dolgozik rajta, de valamiért mindig visszaáll. Izomlazító szerintetek jó lenne? Már azon is gondolkoztam, hogy következő masszázsra viszek sportkrémet, hátha az jót tenne neki, ha azzal maszírozna... =S
38. 2577cdcc12 (válaszként erre: 37. - Myrad)
2008. okt. 1. 07:42
Ezt így nem nagyon lehet, hidd el, mert egyáltalán nem mindegy, hogy PONTOSAN melyik izom van "beállva". És leírni nem is lehetne a pontos technikát. Keress rá a neten, mert ott találsz képeket is...
37. Myrad
2008. okt. 1. 06:25
Nekem rettentően be van állva a vállam és a hátam... SEGÍTSEN VALAKI KILAZÍTANI! lécciléccilécci...
36. b38fef89a3 (válaszként erre: 34. - 2577cdcc12)
2008. szept. 30. 23:07

"Az orvosok mindig azt mondják, ha fáj, hogy pihentessük. Pedig ez a legtöbb esetben baromság, lévén ha az izület körüli izmokat megerősítjük, akkor azok jobban tartják magukat az izületeket, így azokra kevesebb teher jut. A nyújtások meg javítják az izületek mozgásterjedelmét, ezért szintén jók."


Igen, pontosan ezt olvastam én is nem olyan régen, szóval most már tudom miért működik az, ami működik :-) Egyébként azt mondják, hogy az emberi test mindig olyanná alakítja magát, amilyenné szükséges. Aki hosszú távokat fut az szikár inas lesz minden súlyfelesleg nélkül, aki súlyt emel az nagy izmokat fejleszt stb. Persze amit nem használunk azt meg elveszítjük, minthogy a test felfogásában ezek "feleslegesek". (Ezért is szörnyű látni itt Angliában, ahol élünk a rengeteg (de tényleg rengeteg), sokszor nem is annyira idő vagy nem is rokkant bácsikát nénikét, akik ezekkel az elektromos rokkantszék-szerűségekkel közlekednek a járdán (és néha az úttesten is) meg a boltokban, meg egyáltalán mindenhol... nem fognak sokáig élni). Egyébként a cikk szerint ahol anno erről olvastam írják, hogy ez nem csak testre de a szellemre is vonatkozik (vagy az agyra ha úgy jobban tetszik), ha nem tanulunk mindig valamit, elbutulunk - viszont vizsgaidőszakban fősulin/egyetemen vagy éppen az érettségi előtt meg hogy fel tud pörögni az ember agya, annyi idő alatt tanul meg valamit, ami tíz évvel később 10x annyi ideig tartana... Fantasztikus az emberi test (és szellem)...

35. b38fef89a3 (válaszként erre: 34. - 2577cdcc12)
2008. szept. 30. 23:01
Oké, elkezdem növelni az izomépítés arányát, a kardiót meg csökkenteni kicsit.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook