Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Édesanyák eszmecseréje csemetéikről fórum

Édesanyák eszmecseréje csemetéikről (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯
7057. Minya
2008. febr. 17. 11:11

Sziasztok!

Nem tudom ni lehetet az éjjel Csibivel de olyan nyugtalanul aludt többször felsírt aztán mikor már nem bírtuk tovább odavettük magunkhoz Apát is meg engem is megsimizet aztán elaludt reggel 7-kor mosolyogva vidáman ébredt lehet hogy hiányoztunk neki? :)

7056. Minya (válaszként erre: 7054. - Jk)
2008. febr. 17. 11:08

Szióka!

Szerintem se fogsz vele betelni mindig ujabb és ujabb dolgokat fog csinálni :)Örülök hogy jó lett a vizsgálat :)

7055. lufi (válaszként erre: 7054. - Jk)
2008. febr. 17. 09:47
Csak azt hiszed! Sose fogsz betelni vele:)))
7054. Jk (válaszként erre: 7038. - Minya)
2008. febr. 16. 21:22

Sziasztok


a vizsgálat jó lett alapvetően. kicsit balra tartja a fejét, arra kötöttebb és azt kikezeli. ami viszont "vicces": kérdezte, hogy megfordul e már? mondtuk, hogy még nem. közölte a néni, hogy nem baj,mert nem jó ha már megfordul. erre ma megfordult hasról-hátra. többször egymás-után.

na most örüljünk neki vagy nem jó??


megint vendégsereg hétvégén. nem tudnak betelni tökmaggal. én viszont lassan betelek.....:)))

7053. dus (válaszként erre: 7045. - Minya)
2008. febr. 16. 17:36

Minya!

Nem tudom, lehet-e a bogyókkal együtt inni a teát, vagy szedni a cseppeket, de szerintem ezt a drogériában meg tudják Neked mondani!

Én eddig a teát ittam és acsalád is kapta, a cseppet még nem próáltuk. Én a fiúknak Béres cseppet adok + C vitamint. Jó étvágyat csinál és erősíti az immunrendszert is!

Bazsi 4 éves kora óta kapja, azóta egyre ritkábban beteg!

Bálintnak most nem adjuk, (kapta 3 hónapon át) mert annyira nagy étvágya van, hogy félünk, ha kapja, elhízott baba lesz belőle! Ha rajta múlna, óránként enne!

Kérdezz meg egy drogériást vagy patikust, ők biztosan tudnak segíteni.

Nem merek semmit mondani, mert nem vagyok jártas e témában.

7052. dus
2008. febr. 16. 17:29

Sziasztok!


Hogy telik a hétvégétek?

Nálunk dél körül olyan hóesés volt nagy széllel, hogy csak lestünk! Bazsi persze örömtáncot járt, hoyg mehetünk szánkózni! Szerencsére csak kevés esett, de nem is nagyon látszik már meg!

Délelőtt a fiúk jól eljátszanak, apa is jobban van! Szerencsére már nincsenek varratai, de még hétfőn vissza kell mennie a kórházba ellenőrizni, minden rendben van-e. Dolgozni még nem megy, nem mehet, még legalább 2 hétig itthon lesz!

Én egy kicsit elgondolkodtam, hogy vissza menjek-e dolgozni, de Bálint még olyan pici, nem lenne előnyös pont most bölcsibe adni, amikor beszélni, járni tanul, amikor a legnagyobb szüksége van rám! A babám lelki és szellemi fejlődése sokkal fontosabb, mint a munka.

A főnöknőm nem mondott semmit, hogy nem megyek vissza, szerintem Ő sem gondolta ezt komolyan. Ő egyébként a szomszéd asszonyom is, így talán meg is érti a helyzetet, Neki is van két gyereke, bár ők már nagyok.

Vesznek fel valakit, de csak 3 hó próbaidőre, aztán ha nincs vele gond, 1 éves szerződést kötnek. Nem féltem az állásom, meg voltak velem elégedve, én voltam a "húzóerő". Én kezdtem az egészet, amikor ez a fürdő megnyitott, én tanítottam be mindenkit, így talán van esélyem a visszatérésre! De azért abban is bízom, hogy a szomszédasszony a főnök, és ez talán kicsit előnyös is lehet! :)))

De majd jövő ősszel kiderül! Bálint jövő ápr.-ban lesz 2 éves, májustól kezdjük a bölcsit és szeptemberben mennék vissza dolgozni! De addig még olyan sok idő van!

Most tavasszal menni szeretnék suli: kereskedő-boltvezetői sulit néztem ki, de csak áprilisban indul.

Most megyek vasalni! Nem sok kedvem van hozzá, mert most értem haza, AquaFittnesselni voltam, van is rendesen izom lázam! De a fogyókúrámhoz kell! Szépen mennek le a kilók, de csak diétával nem megy, kell a mozgás is!


További szép hétvégét mindenkinek!

7051. kszilvi (válaszként erre: 7041. - Polli1)
2008. febr. 16. 13:38

Szia!


Szerintem, ha este jól alszik, akkor nincs gond!

Ha egyre többet fog mozogni (nem tudom, most miket tud már), akkor jobban el fog fáradni, és igényelni fogja a hosszabb alvást nappal is.

Próbáld kivinni, ha jó idő van, hátha utána bent jobban elalszik. Lehet az is, hogy már érzi, hogy jönni fog a foga,és azért nyugtalan.

7050. kszilvi (válaszként erre: 7037. - Dus)
2008. febr. 16. 13:31

Őszinte részvétem a nagybátyjád, és az ismerősötök halála miatt!


Most, hogy kivették a varratokat, még marad otthon a párod?

Örülök, hogy jó eredménye lett az UH-nak!


A főnököd mit mondott, azért később még vissza mehetsz dolgozni? Addig felvesz valakit? Bölcsibe én se adnám Petyát!

7049. kszilvi (válaszként erre: 7034. - Mylene)
2008. febr. 16. 13:27
A párod ügyesen meglepett benneteket!:-) Gondolom, hogy nagyon örültetek egymásnak!
7048. kszilvi (válaszként erre: 7035. - Minya)
2008. febr. 16. 13:23

Ez nagyszerű hír! Örülök, hogy meggyógyult Csibi!

Itt is esett a hó, és rettenetesen fúj a szél:-(((

Ügyes vagy, hogy elkészült a gobeline, de biztos fáradt lehettél a végére.

7047. kszilvi
2008. febr. 16. 13:21
Petya nevében köszönöm a köszöntéseket!:-)
7046. kszilvi (válaszként erre: 7030. - 724b289414)
2008. febr. 16. 13:20

Szerintem Petya még ténylegesen nem nagyon fogja fel. Persze ha mondom neki, akkor felhúzza a pólómat, és oda bújik a hasamhoz a kis fejével. Máskor simogatja is:-)

Hogy mit szól majd hozzá?? majd kiderül, ha találkoznak:-)

7045. Minya
2008. febr. 16. 12:51

Sziasztok!

Voltunk de-őt bevásárolni olyan szép időnek bizonyult a mai nap hát mire végeztünk az utolsó boltba is addigra akkora szél kerekedet és hullot a hó hogy csak lestünk.Csibikém nagyon élvezte még sikongatott is neki és nyujtotta a kezét hogy beleessen a hó :)


Polli és Lufi üdv köztünk gyertek gyakran!


mylene szerencsére minden rendben van nagyon virgonc Csibikém ebből is látszik hogy meggyógyult :)


dus majd utána járok a drogériában a teának.Szerinted a bogyóval együtt lehet inni a teát is?

7044. mylene
2008. febr. 16. 08:42

Szép jó reggelt Mindenkinek!


Polli és Lufi!


Én is üdvözöllek benneteket a fórumon.


Dus!


Fogadd őszinte részvétemet!


Bálintnak nagyon boldog 10. hónapos hófordulót kívánunk Nórival!

Kecskemét és Gátér távolsága kb. 40 km, ezért tudott apa meglátogatni minket. A párom egy mérőtranszformátorokat gyártó kft.-nél dolgozok, mint termelést elősegítő mérnök. A munkaideje is elég jó 1/2 8 - 4-ig dolgozik.

Holnap délután megyünk vissza Kecskemétre. Szívem szerint nagyon de nagyon maradnék, tudod nekem a két tesómon kívül nincs senkim. Mióta apa és anya "elment" nekem csak ők maradtak. Nagyon erős a testvéri kötelék közöttünk.

Nagyon örülök, hogy a férjed jobban van és Te "babamentes" vagy!

Döntöttél már a munkahellyel kapcsolatban?


Minya!


Minden rendben nálatok? Csibi biztosan újra huncutkodik.


Mindenkinek kellemes hétvégét kívánunk Nórival!

7043. dus
2008. febr. 15. 19:13

Sziasztok Polli és Lufi!


Üdvözöllek benneteket ezen a fórumon!


Háát, a nappali alvás nálunk is nagyon nehezen állt be!

A nagyobbik fiam, aki most6,5 éves (nagycsoportos) az oviban ugyan alszik, de itthon már 3éves kora óta nem tudom letenni délutáni alvásra!


A kicsim most 10 hónapos, de viszonylag jó alvó!

Az éjszakai alvás már 3,5 hónapos kora óta ébredés nélkül zajlik, a nappali alvás pedig a mai napig sok! Én úgy próbáltam beállítani neki, hoyg reggel 7-kor kelt, megetettem, játszottam vele, 1/2 10-től letettem és hagytam aludni 1 órát. Felébresztettem, megetettem dél 1/2 1 környékén és 1-kor ismét ágyba dugtam! Eleinte nem aludt ebéd után, csak eljátszott a kiságyban, de nem voltam körülötte, úgymond magára hagytam, de láttam, mit csinál. Aztán eltelt pár hét és rájött, hoyg ha nincs akivel "társalogjon" unalmas és inkább aludt! Mikor rájött, hogy ha egyedül hagyom, le kell feküdni,hamar el is aludt. Kicsit beszélgetett magában, kezébe vett valami plüss játékot és elaludt! 8 hónapos koráig szopizott, így amikor elmaradt a cici, alváshoz kezébe adtam egy kis cumisüveg teát vagy tejet és ahogy szívta, el is aludt! Aztán óvatosan belopózva a babaszobába elvetem az üres üveget és betakartam.

Ma már úgy megy, hogy reggel 7-kor kel, alszik délelőtt 9-től 1/2 11-ig, délben ebédel, 1-től 1/2 3 - 3-ig alszik, aztán este 1/2 9 - 9-től reggelig megint csak alszik.

A nagyobbik fiam is jó alvó volt, de ennyi idősen nem aludt ennyit, mint a picim. Próbáld meg ezt a módszert, hátha beválik! A bébim el sem alszik, ha ott ülök mellette, csak ha egyedül van. Abból tusdja, hogy aludni kell. De ő már az időpontokra is be van állva. Kicsit nehéz volt, pár napig sírdogált, hogy nem vagyok ott a kiságyánál, de 2 hét alatt megszokta és "megtanulta".

De nincs két egyforma alvásigényű baba. Ha az éjszakát átalussza, nem baj ha nappal nem alszik olyan sokat. Nekünk is volt egy pár hét, amikor az Istenért sem tudtam elaltatni, de aztán elmúlt. Akkor vezettük be az "alvásrendet". :)

Szerintem inkább éjjel aludjon és nappal ne, mint fordítva, így Ti is ki tudjátok pihenni a napi fáradalmakat!

Remélem tudtam segíteni. Nekünk így ment a napi alvásrendszer megszokása

7042. lufi
2008. febr. 15. 18:46
Az én fiam születése óta keveset alszik. Az volt a jó, hogy éjjel egyszer kellett kelni szopizni, de napközben nem aludt csak 3szor fél órát. A doki és a védőnő is azt mondta, ha éjjel alszik eleget akkor napközben nem kell, ne aggódjak. Ő is amikor már nagyon álmos volt nagyon sírt. Féléves korára beállt neki az alvás éjjel 12 órát, nappal 1-2 órát. Manapság lassan közel a 3-hoz már abszolút nem alszik napközben, de az éjszakai 12 óra megmaradt.
7041. polli1
2008. febr. 15. 18:39
Sziasztok! Szeretnék tanácsot kérni, hátha más is találkozott az enyémhez hasonló problémával. A kisbabám 4 hónapos lesz ezen a héten. Jól alszik éjszaka, csak szopizni kel fel, és visszaalszik, körülbelül fél 8 és 6 óra között. Nappal viszont nagyon keveset alszik. Délelőtt egy fél óra-órát, 1 körül ugyanennyit, de körülbelül 2 után már nem tud elaludni, úgy fél 8-ig, ami azt eredményezi, hogy 5 után magán kívül zokog addig, míg le nem fektetem. Ringatás, séta nem segít, karban is zokog, a kocsiban tart egy kis szünetet, de ott sem alszik el csak kb. 10 percre. Ez neki is rossz, és én is nehezem bírom idegekkel. Hogy lehetne nappal még egy kicsit rábírnom az alvásra, hogy jobban bírja az estét? Köszi előre is a segítséget.
7040. dus (válaszként erre: 7039. - Minya)
2008. febr. 15. 18:27

Szia Minya!

Köszi a részvétet. Sajnos az élet vele járója a halál.

Az Ehinacea nem csak homeós bogyóban van, hanem lehet kapni tea és csepp formájában is Herbáriában, Drogériában, Patikában!

Valóban nagyon jó immunerősítő, mi is szoktuk inni a teáját itthon.

Küldök neked priviben tájékoztatót.

7039. Minya (válaszként erre: 7037. - Dus)
2008. febr. 15. 18:17

Szióka!

Fogadd őszinte részvétemet.Az antibiotikum neve KLABAX de kenem mellkenőccsel is meg kapja a cebion cseppet talán holnapra sikerül beszerezni az EHINACAE nevű homeopátiás bogyót ezt javasolták immunerősítőnek azt mondta a nő hogy jobb mint a béres csepp majd elválik kipróbáljuk aztán majd meglátjuk :)

7038. Minya (válaszként erre: 7036. - Jk)
2008. febr. 15. 18:09
Csak hobby szinten a magam kedvéért.Mi volt a vizsgálaton?
7037. dus
2008. febr. 15. 15:59

Sziasztok Csajszik!


Bocsika, nem tudtam jönni, mert kész káosz van felénk!

Mindenkinek nagyon szépen köszönjük a névnapi köszöntőket! Aranyosak vagytok!


Már olyan rég nem írtam, nem is tudom hol kezdjem!

Legutóbbi hozzászólásom talán Pelle-nek szólt, de szerencsére nem láttam többet sem itt, sem máshol!!!


Volt anyukám nálunk, babázott kicsit. Akkor megbeszéltük, hogy meglátogatjuk a kórházban fekvő nagybátyámat (anyu bátyja), mert megyünk pénteken be a városba.

Erre anyu tegnapelőtt hívott, hoyg szegény meghalt!!! Cukorbeteg volt és nagyon rosszul evett, le volt nagyon fogyva és nem bírta a szíve!

Tegnap is temetésen voltunk, egy ismerősünk ment el, szegény nagyon beteg volt.


Ma voltunk Oh-án, apának kivették a varratokat, engem pedig megnézett a dokim ultrahangon. Szerencsére minden rendben van, baba-mentes vagyok! :)))

Haza fele jövet voltunk a TIT-nél (szerv. ami tanfolyamokat szervez), mert szeretnék valamit tanulni! (kereskedő-boltvezető tanfolyamot néztem ki)A suli majd csak áprilisban indul.


A héten megkeresett a főnöknő,(aki a szomszédasszonyom is egyben :o) ) hogy nem mennék-e vissza jövő hó 1.-től dolgozni!!!! (????)

Kicsit eljátszottam a gondolattal! Szíven szerint mennék is, meg nem is, de Bálint még olyan pici, nem lenne szíven bölcsibe adni!!!!!


Szóval ennyi történt velünk az elmúlt pár napban.


Minya!

Örömmel olvasom, hogy meggyógyultatok! Az antibiotikum egyik sem finom, de általában hatásos! Mit kapott Csibid? Adsz neki még mást is?


Mylene!

Nagyon örülök neki, hogy oda ért a könyv!

Én már teljesen lemondtam róla, hogy valaha is megkapod! De lényeg, hogy meg van!!!!!

Hogy érzitek magatokat Gátéren? Biztos jó a tesódéknál lenni!!! Az meg gondolom nagyon jól esett, hogy apa meglepett benneteket, így együtt tudtatok lenni! Nóri érthető, hogy apafüggő lett arra a napra! :))

Hol dolgozik a párod, hogy onnan be tud menni dolgozni? Vagy onnan sokat utazik? Meddig maradtok a tesódéknál?

Úgy irigyellek!!! Olyan jó neked!

Én is mennék a tesómékhoz, de nem mehetünk, mert apa táppénzen van, munkahelyi balesete volt és félünk, hogy ellenőrzést kap, és ha nincs itthon, megbüntetik! De majd tavasszal megyünk! Addig csak kibírjuk valahogy!


Mágika!

Hogy áll a szakdolgozatod? Még munkálkodsz rajta? Csenge baba hoyg viseli az anyanélküliséget??? Biztosan nehéz Neki és Neked is!

Hogy aludtatok az éjszaka? Aludtatok? Csenge nem razziázott? Nálunk is volt már "éjszakai baba-műszak"! Mi sem rajongtunk érte!!!


Kszilvi!

Szép nagy a pocilakó bébid! Petya is nagyfiú ár! Nagyon ügyes binci témában! Te hogy érzed magad? Vannak még rosszul léteid? Mikorra vagy pontosan kiírva? Pihenj sokat, amennyit csak Petya enged! Vigyázz magatokra!


Manóci!

Danika még mindig felkel éjszaka enni? Nálunk nincs éjszakai evés! Este Bálint megvacsizik, 9-kor megissza a tejcsiét és reggel 7-ig alszik! Vagy csak szerencsés vagyok, hogy ilyen jó alvó???

Tegnap annyit evett, hoyg csak lestünk: 5-kor túrós tészta, 6-kor egres szósz hússal, 7-kor egy fél vaníliás csiga és még erre 2,5 deci tej!!!! Nagyon jó az étvágya, lassan többet eszik, mint Bazsi!!! :-)


Jk!

Nagyon aranyos a bébitek! Olyan kis cuki! A mosolygós kép olyan jó lett! De a többi is!!!! :)))))

A ciciben lévő tejmennyiség változó, de annyi mindig van, amennyi a babának elég! Ha úgy érznéd, hogy nem elég a tejcsi, lehet kapni a gyógyszertárban homeós bogyót, ami segít a tejszaporításban. De vannak teák is, esetleg a jó kis házi trükk: rántott levesek, lisztes és fehérje dús ételek. De amíg Panna baba jól lakik és jól alszik, addig ne aggódj!!!


Egyébként valóban felénk néha esik a hó, de nem is akár hogy: úgy fújja szél, hogy ha sok esne, nem tudnánk kijönni a lakásból!

Elég bolond az idő, remélem hamarosan visszajön felénk is a tavasz!

Akinél jó az idő és szépen süt a nap, használja ki, menjen sétálni!

Húúú, ez jó hosszúra sikeredett! Bocsi mindenkitől a kisregényért! :))))


További szép napot mindenkinek!

7036. Jk (válaszként erre: 7035. - Minya)
2008. febr. 15. 13:21

hó???

hétágra süt a nap itt.

nagyon kiványcsi vagyok a gobelinekre.

hobby szinten vagy művészi szinten űzöd??


Boldog névnapot Bálintnak!!


Ma megyünk vizsgálatra, hogy kell e valami torna tökmagnak. (Dévényi féle)reméljük ők is azt mondják, hogy már nincs semmi baja.

7035. Minya
2008. febr. 15. 12:46

Sziasztok!

Visszamentünk a dokihoz és gyógyultnak nyílvánította az én kis csibészkémet :)csak az antibiotikumot végig kell adni neki aminek / borzalmas íze van és alig akarja meginni mindig bírkózunk hogy megigya / :( de a többit már nem kell adni :) hajnalban sokszor felébredt de csak nyöszörgöt kicsit utána aludt is tovább :)

Mit szóltok a havazáshoz?Vagy felétek nem hullik a hó?


kszilvi sajnos nem készítettem képeket róla de igyekszem bepotólni :)ja és boldog hófordulót Petyának és örülök hogy szépen fejlődik a kis pocaklakó :)


dus boldog névnapot Bálintnak :)


Na megyek mert még mosogatni kell aztán pihizek én is kicsit mert fáradt vagyok de magamnak köszönhetem kellett nekem éjfélig gobelineznem :)de el is készültem vele :)majd már készítem a képeket is róluk.

7034. mylene
2008. febr. 15. 08:10

Jó reggelt Anyukák!


Remélem mindenki jól van, a betegek is meggyógyultak és az éjszaka is alvással telt mindenhol.

Képzeljétek! Tegnap apa meglepett bennünket Nórival. Munka után eljött Gátérra és reggel innen ment dolgozni. Mindketten nagyon örültünk, Huncutka végig apán "lógott".


Dus!


Utólag kívánunk Bálintnak nagyon de nagyon boldog névnapot!

A könyv megérkezett. Köszönöm szépen. Nagyon aranyos vagy!


Minya!


Örülök neki, hogy meggyógyultatok. Vigyázzatok Magatokra!

Édes lehetett Csibid, ahogy a macit itatta.


Kszilvi!


Petyának nagyon boldog 17.hónapos évfordulót kívánunk!

Tényleg szépen növekszik a Pocaklakó! Ti is vigyázzatok Magatokra!


Manóci!


Köszi az e-mailt. Nagyon aranyos a fiad!


Jk!


Gyönyörű a lányod. Meglestem a képeket.


Mágika!


Remélem nálatok is minden rendben. GyöngyBaba jól aludt az éjszaka? Hogy állsz a szakdolgozattal?


Kellemes napot Mindenkinek!

7033. Mágika75 (válaszként erre: 7031. - 724b289414)
2008. febr. 14. 17:11
Jól, neki meg sem kottyan egy kis nemalvás. Bezzeg én alig élek.
7032. Mágika75 (válaszként erre: 7028. - Kszilvi)
2008. febr. 14. 17:10
Jó nagyot nőtt a Pocaklakó! :-)
7031. 724b289414 (válaszként erre: 7022. - Mágika75)
2008. febr. 14. 14:20

Szia!!

Akkor nektek, se volt könnyű éjszakátok!!

Hogy bírja nappal ennyi alvással?

7030. 724b289414 (válaszként erre: 7028. - Kszilvi)
2008. febr. 14. 14:14

Huh, jó sokat nőtt a pocaklakód!!

Petya mit szólt, hogy kistesója lesz??

2008. febr. 14. 14:13
Drága Dusom!! Boldog névnapot Bálintnak!!!
7028. kszilvi
2008. febr. 14. 12:24

Kedden voltunk UH-on. Kistesó szépen nő!

2 hete még csak 9 mm volt, most 25! Majd 3 hét múlva kell vissza mennünk.

Annyi, hogy a számított kor 11 helyett az UH szerint csak 9 hetes. (ami persze logikus)


Petya a "nagy dolog" óta "csak" pisilt a bilibe. Aminek én ugyan úgy örültem:-)


Sajnos nem tudok gyakran írni, mert sokat vagyok Petyával, vagy ha alszik pihenek, vagy épp pakolok, teszek-veszek. Du-án pedig sokszor megyünk a házhoz. Elkísérjük apát, addig is együtt vagyunk.


Ahhoz, amit Pelle írt, csak annyit: persze, én is ki szoktam akadni...de akkor nagy levegőt veszek. Inkább hagyom a dolgom, amit addig csináltam, és a fiammal foglalkozok. Ha alszik,akkor befejezem. Vagy elterelem a figyelmét érdekes dolgokkal és akkor tudok főzni, mosni, vasalni stb.

Amikor pedig 6.x szedi ki a virágföldet, akkor 6.x szólok rá, ha nagyon kész vagyok, akkor inkább jól elkapom és bírkózunk, és jól megcsikolom:-)))Vagy kimegyünk az udvarra szaladgálni.

Persze sokat jelent, ha néha ki tud az ember kapcsolódni, vannak nagyszülők, akik néha vigyáznak a gyerkőcre. Nem utolsó sorban a párunk, aki ahol tud besegít.Szerintem mindent meg lehet oldani. Ha valaki vállalta, akkor nevelje is azt a gyereket!

❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook