Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ecet a mosógépbe a ruhák fehérítéséért, ki mit gondol róla? fórum

Ecet a mosógépbe a ruhák fehérítéséért, ki mit gondol róla? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
75. Lilibeth59 (válaszként erre: 51. - Guruljka)
2019. márc. 13. 19:57
Az ecetet mikor a konyhában használod, nem tartod büdösnek? Miért lenne büdös? Egyébként is pikk-pakk eltűnik az ecet illata (nekem illat, mert szeretem), még a felmosó vízbe is teszek, az ablakot is ecetes vizes ruhával pucolom.Csempére, mosdókagylóra, szaniterekre, WC kagylóra,lefolyóba, szinte mindenhová használom. Mosógépbe, mosogatógépbe, szóval nálunk sok fogy. És nincs tolakodó ecetszag, hamar elillan, csak a tiszta illat marad, nem is fáj a fejünk (szó szerint értsd), mióta a szintetikus vegyszereket számüztem a háztartásból. Jut eszembe, ha nincs itthon almaecet, akkor sima 10 %-os sima étkezési cettel (természetesen vízzel hígítva) öblítem a hajam, ha nincs kedvem/időm gyógynövényes főzetet/forrázatot készíteni. A hajamnak száradás után ugyanúgy nincs ecet szaga, mint a ruháknak, a lakásnak sem.
74. Lilibeth59 (válaszként erre: 12. - F11dc76a39)
2019. márc. 13. 19:48
Az ecet nagyon jó színmegkötő, tehát a legjobb, ha új ruhát veszel, és még mielőtt kimosod, előtte ecetes vízben áztatod. Aztán mehet a mosásba, nagyon gyenge kímélő mosószerrel mosd, és igen, az öblítés itt is ecet legyen - kicsi vízzel hígítva -, ne használj öblítőt - én mondjuk sosem használom, még a mosóparfümöt sem -, nem kell félni, nem lesz a ruha ecetszagú, csak olyan nagyon kellemnes "tiszta" illatú. Semmi "Tavaszi szellő" stb. szintetikus illat, ami szerintem, mikor próbáltam, nekem bizony nagyon gyomorforgatóan büdösnek tünt, pedig mindig nyitott ablaknál mosok, és még télen is általában kint teregetek, nem a házban.
73. Mezei Virág (válaszként erre: 72. - Mezei Virág)
2019. febr. 19. 09:00

Bedella jött, azt sem tudta mire válaszol hülyeséget, és gyorsan le is lépett. ;)

Gondolom más néven azért csak visszajött már...

72. Mezei Virág (válaszként erre: 68. - 366f4505e9)
2019. febr. 18. 10:30

Ha elolvastad volna, hogy mire válaszoltam...

Kizárólag a mosószer tartályra vonatkozott a penész, ahol a bejövő víz van. Se öblítő, se mosószer.

71. Mezei Virág (válaszként erre: 67. - 366f4505e9)
2019. febr. 18. 10:26

Én is így gondoltam, de nem jött be... ;)

Mert mindig nyitva van minden, és mégis. Nálunk a fürdőszoba nagyon száraz - panel.

70. Guruljka (válaszként erre: 69. - Lilibeth59)
2019. febr. 16. 22:47

És amit nem akarnál fehéríteni, annak a színei megmaradnak?

Igaz, a törülközők nálam színtartók a mosószódával, de a finom, tarka ruhákra még nem használtam.

Én a mosószódát nem súlyosbítanám trisóval, a trisó elég agresszív tisztítószer.

Vegyszernek számít ugyan mindkettő, de legalább valóban nem kutyulék. És szintetikus is, hiszen a természetben tudtommal nem fordul elő.

2019. febr. 16. 22:30
Évek óta úgy mosok, hogy trisót és mosószódát jó meleg vízben feloldok, abba teszek nagyon kevés bio folyékony mosószert. Ha fehéret mosok, akkor a ruhák közé szórok szódabikarbónát, kevés bóraxot, ill. fehérítő sót. Öblíteni mindig ecettel öblítek. A ruháknak "tiszta" illatuk van, semmi bolti öblítő, sem mosóparfüm, és egyéb vegyszeres kutyulék, ami szintetikus, szóval lehet mondani, többet árt, mint használ. Nyugodtan kijelenthetem, hogy mióta így mosok, senkinek nem fáj a feje, így a gyógyszer árát is megspóroltuk, és persze a fejfájós napok is elmúltak, ami azért nagy dolog. A sütőpor ruhák közé szórva szintén fehérít, ill. olvastam, hogy citrom héját pl. tokniba kötve kell a ruhák közé tenni, az is fehérít, én még nem próbáltam, mert nekem amiket írtam évek óta bevált. Ha valamelyik ruha valamitől foltos, akkor azt mosószappannal szoktam mosás előtt kezelni, aztán úgy szappanostól megy a gépbe.
68. 366f4505e9 (válaszként erre: 67. - 366f4505e9)
2019. febr. 15. 23:31

Amugy meg, ha annyira akarsz es ecettel a yuhanyhofuggonyt hidegen, max 30 fokon ecettel. Es ha a lelkiismeretednek kell, legyen 90 fok is a feherekkel, amik nem erzekenyek.


En nem ertem, hogy lehet a mosassal mosogepet romma tenni, peneszhesse???? vizkovesseee???? Elhasznalodik IDOVEL. Es nagy csaladban nottem fel.

67. 366f4505e9 (válaszként erre: 59. - Mezei Virág)
2019. febr. 15. 23:26
Borzaszto egyszeru a megoldas: ki kell szaradnia. Mosas utan ne csukd be, es nem lesz peneszes.
66. 366f4505e9 (válaszként erre: 51. - Guruljka)
2019. febr. 15. 23:21
Csodak nincsenek :)
65. 366f4505e9 (válaszként erre: 44. - Excaliburné)
2019. febr. 15. 23:18
Regi "kekito", ahogy a nenik haja lila lesz szoke helyett.
2019. febr. 15. 22:43

Ugyanazt a ruhát kellene ecetes öblítéssel és öblítőszeressel mosni ahhoz, hogy megtudjuk az igazat.

Hozzáteszem: az egyes vízkeménységi fokozatokon egyenként.

63. globus (válaszként erre: 45. - Cingi75)
2019. febr. 15. 22:16
Így van.
62. Mezei Virág (válaszként erre: 60. - Guruljka)
2019. febr. 15. 18:54
Hehe! Ha egyszer az a jó, hát azzal! :)
61. turkkati (válaszként erre: 48. - F047cd7294)
2019. febr. 15. 18:52
Én is. Nincs ecetszaga a ruhának.
60. Guruljka (válaszként erre: 59. - Mezei Virág)
2019. febr. 15. 18:50
Nem férnék bele fogkefével. Üvegmosó kefe...
59. Mezei Virág (válaszként erre: 57. - Guruljka)
2019. febr. 15. 18:42

Az nekem is volt már penészes. De a vízben ki tudja mi van...

Mert ott más nincs. Ecetes fogkefével szoktam kidörzsölni, ha észreveszem.

58. Mezei Virág (válaszként erre: 56. - Guruljka)
2019. febr. 15. 18:38

:) A kolléganőm vegyészmérnök volt. Vele sokat beszélgettünk, erről is.

Így könnyű tudni! ;)

57. Guruljka (válaszként erre: 53. - Guruljka)
2019. febr. 15. 18:36

Úgy értem, a mosószeres tartályt.

Az én gépemen az az egy, ami kellemetlen formájú, túl zegzugos.

56. Guruljka (válaszként erre: 54. - Mezei Virág)
2019. febr. 15. 18:35
Abban biztos voltam, hogy te tudod, hogy közömbösíti. ☺
55. Guruljka (válaszként erre: 54. - Mezei Virág)
2019. febr. 15. 18:30
Igaz, itt nálunk a víz is rendes. Nem kemény, habár lehet, hivatalosan keményebbnek mondják, mind aminek tapasztaljuk.
54. Mezei Virág (válaszként erre: 53. - Guruljka)
2019. febr. 15. 18:20

Az ecetet öblítő helyett használom. Én is tudom, hogy a mosószert közömbösíti.

Nálunk nagyon kemény a víz.

Ja és igen, a mosószer gyártók szeretnék, ha sokat használnánk a szerükből, de én is csak keveset.

A gép ráadásul víztakarékos, mindenképpen kevés mosószer kell. Folyékonyt használok egyelőre én is.

A citromlé tényleg jó. Sok foltot is kiszed, fehérít.

53. Guruljka (válaszként erre: 52. - Mezei Virág)
2019. febr. 15. 17:27

Úgy látszik, rendes és szolidáris mosógépem van, mert nincs vízkő a fűtőszálon, illetve a néhányadik használat utáni kis fátyolszerű bevonat csak.

A ruhák nem szürkülnek. Nyálka nincs.

A gyári javaslatnál kevesebb mosószert és öblítőt használok, azt is vízzel hígítva öntöm a tartályba.

A tartályt az eltelt lassan 8 év alatt egyszer kitisztogattam már forró mosószódás vízben, de nem egyszerű dolog. Lehet, hamarosan újra megcsinálom.


Az ecet "ereje" ellen szól az is, hogy a mosószerek nagyjából sikeresen közömbösítik, a maguk enyhe lúgosságával...


Tiszta pamut dolgokat, ágyneműt, törülközőket, konyharuhákat eleve csak mosószódával mosok, öblítő nélkül. Citrom kicsavart levét tettem már törülközőkhöz az öblítőrekeszbe, kellemes lett a végeredmény.

52. Mezei Virág (válaszként erre: 51. - Guruljka)
2019. febr. 15. 17:05

Hosszú évek óta 20%-os ecetet használok. A ruháknak nincs ecetszaga. A vízkő nem szürkíti el a ruhákat, vagy csak nagyon sokára.


Ami a mosógépet elnyálkásítja, az az öblítő...

51. Guruljka (válaszként erre: 45. - Cingi75)
2019. febr. 15. 15:38

Mekkora töménységben szerinted?


Mert ha a "kevés" ecet megy a mosógép vizébe, akkor az testvérek között is csak olyan 1% töménysége ennek az egyébként is gyenge savnak.

Jutalmul a legrémesebb szagok egyike.


Szerintem a hit az, ami valóban csodákra képes.

2019. febr. 15. 14:50
Sziasztok! Én is használok mosáshoz ecetet.Nem fakul ki a ruha, és a mosógépet védi a vizkőtől.
49. Mezei Virág (válaszként erre: 45. - Cingi75)
2019. febr. 15. 14:19

Szerintem is. Nem használok öblítőt, helyette ecetet. Itt kemény a víz.

Fehérítésre, fehérítő mosószerbe áztatom a ruhát, azután be a gépbe.

2019. febr. 15. 13:38
Az öblítésnél használom.
47. Asinel 75 (válaszként erre: 45. - Cingi75)
2019. febr. 12. 11:04
Igen, ráadásul olcsóbb jóval mint az erre specializálódott termékek. A ruha színét is óvja a fakulástól.
46. Milka*
2019. febr. 12. 06:53

Nem fehérítésnek, csak úgy. Gyakran teszek.

Az öblítő és a mosószer mellett tartom az ecetet.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook