Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Reszelt babaszappant használt valaki mosógépbe? Ha igen, kell valamit hozzátenni? Rengeteg van, gondoltam elhasználom fórum

Reszelt babaszappant használt valaki mosógépbe? Ha igen, kell valamit hozzátenni? Rengeteg van, gondoltam elhasználom (tudásbázis kérdés)


2012. máj. 8. 09:35

A receptet egy blogon (anya spórol) olvastam, én még nem próbáltam, de pozitív visszajelzéseket olvastam róla



"Hozzávalók:

1 db 200 grammos mosószappan (én ilyet használtam)

250 gr mosószóda

125 gr bórax

víz


Először is a szappant lereszeltem. 1 liter vizet feltettem melegedni egy olyan lábosba, amit főzésre nem használok, lehet. Nos közepes lángon melegítem, beleteszem a reszelt szappant, én habverővel kevertem, mert az fém, nem veszi át a szagot, mint a fakanál. Amikor a szappan teljesen felolvadt, olyan 5 perc, akkor beleöntöttem a mosószódát és a bóraxot, megkevertem kétszer háromszor, gyorsan felolvadtak benne.

Ekkor kész, az egészet beleöntöttem a savanyúságos (18 literes) vödörbe, majd a fazékba eresztettem melegvizet, vagy lábosba, hogy a maradék se vesszen kárba és azt is beleöntöttem a vödörbe. Aztán felmentem a fürdőszobába és forró vízzel tele eresztettem a vödröt és rátettem a tetejét.


Most 24 órán keresztül hagyom állni.

2012. máj. 8. 09:35
2012. máj. 8. 09:32
Javaslom, h a reszelt szappant kösd bele egy, már nem használt zokniba vagy nylon harisnya vmelyik levágott részébe, és úgy tedd bele. Ha símán belereszelet, nagy esélye van arra, h itt-ott rátapad a ruhára, ott foltot is hagyhat, vagy nem oszlik el rendesen. Én szoktam venni szappanpelyhet, mosószappanból, ami ugyanazt a célt szolgálja, igen szépen tisztít is, és a gyártó mondta anno. A szomszédom ezt nem tudta, és többször megjárta amikor csak beleszórta.
10. a360345bdd (válaszként erre: 8. - 006d7c8eb1)
2012. máj. 8. 09:25
nem :)
9. pirinyóka66 (válaszként erre: 8. - 006d7c8eb1)
2012. máj. 8. 09:25
Az ecetben feloldódik, s nem hagy foltot.
2012. máj. 8. 09:04
Közben elindítottam egy 60 fokos mosást törülközőkkel.Feloldódott,kíváncsi vagyok a végeredményre.Az illóolaj nem hagy foltot?
2012. máj. 8. 08:47

Én a mosószappan mellé sütőport rakok ha fehéret mosok!

És illóolajjal illatosított ecettel öblítek ;)

6. bertaerzs (válaszként erre: 1. - 006d7c8eb1)
2012. máj. 8. 08:44
Én nem csak babaszappant, hanem mindenféle szappant használok úgy, hogy egyszerűen beleforgácsolom (késsel)a mosógép dobjába a ruhákra. Valamikor divat volt a szappangyűjtés, így sok féle felhalmozódott, amit szekrényekbe , ruhák közé raktam íllatosítani. Ezt most megszüntetve hasznosítom mosáshoz,mosódióhoz, de ha mosószerrel használjátok, akkor kevesebb mosószer+szappan!
2012. máj. 8. 08:36
Sima sót?Azt tudom,hogy legalább 40 fokon kell mosni.Köszi.
2012. máj. 8. 08:35

[link]


Szia! Én a fenti ötletet fogom kipróbálni szappanból, ha elfogyott a mosószerem.

2012. máj. 8. 08:34
Tegyél hozzá sót. Az megakadályozza a habzást!
2012. máj. 8. 08:33
Babaszappan? -.- Érdekes megoldás mosásra. Nem véletlen találták ki a mosószappant - talán mert az nem habzik őrült módon mint egy mosakodásra kitalált.
2012. máj. 8. 08:28
Reszelt babaszappant használt valaki mosógépbe?Ha igen, kell valamit hozzátenni?Rengeteg van, gondoltam elhasználom.Köszi aki válaszol.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook