Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A mosógépben rejtélyes eset-minden kilyukad, mitől lehet? fórum

A mosógépben rejtélyes eset-minden kilyukad, mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
jan. 17. 06:05
nekem egyszer lyukasztott ki egy csini ruhamat,de ra par hetre el is romlott vegleg!ne ertsetek felre en csak a sajat esetemet irtam le es nem pedig falra festeni az ordogot!
jan. 15. 06:18
Nekem most lyukat ki. Hamarosan visszaolvasom.
2022. okt. 17. 08:38
Úgy látom, nem vagyok egyedül ezekkel az apró kis lyukakkal. Nálam az a furcsa, hogy 3 éve megvan a Bosch mosógépem, de csak úgy két hete kezdtek megjelenni a lyukak. Azóta legalább 6 ruhadarabon találtam belőlük. Nálam nem konkrétan a hasán, hanem bárhol. Először azt hittem, hogy a gyerek szakítja ki a nadrágját az oviban. De már a saját blúzomon is találtam. Nem tudom, mi a megoldás, de nem akarok folyton új ruhákat venni, mert megeszi a mosógép.
2020. nov. 27. 23:40

58-as! Mi most olyan korultekintoen valasztotttunk pedig mosogepet! Ezer gep dobjat vegigtapogatta a parom boltokban,hogy ha a vaakum kicsit kiszivja a ruhat a tuloldalra.,akkor ne legyen eles a lyukak szele, ilyeneket megnezegettunk,felirogattunk,melyik gep felel meg ennek es meg mas ilyesmi kriteriumoknakszoval nagyon tudomanyosan valasztottuk ki, hogy milyet is kene venni! Meg a dobbordakat is kitapogattuk,melyik sorjas,melyik nem,melyik dobborda alatt van olyan res,ahova centri kozben beszorzulhat a ruha,ilyenek felirogattunk!

Es megse jo!


Talan ez a tanulsag:


1. Nemet gyartmanyt kellett volna venni. Tapogatas,nezegetes utan ugy talaltuk,hogy a boschok kozul ez a 175 ezres semmivel se rosszabb, minr a 2-300000-s Boschok, amik mar nemet gyatrmanyok,ezert ezt az "olcsobbat" vettuk meg. Nahat,jobb lett volna meg par tizezret raszanni inkabb ,tobbet. Mert ez torok,hiaba bosch. Talan ez a baj. Nem tudom.


2. Olyat kell venni legkozelebb, amiben a dobbordak nem muanyagok,nem kulon vannak rateve a dobra,hanem ahol fembol van,a dobbol van kialakitva,egy anyag az egesz,igy egeszen kis res sincs a dobbordak alatt.


Amugy meg olyat kerestunk volna,ami sok vizzel mos,de olyan nem volt! Akar olcso,akar draga egy gep,mind ugyanolyan keves vizzel mos! Ez a legnagyobb baj!

2020. nov. 27. 23:28
Vegyszerhez se ert hozza a hasam, nem, ez is egeszen biztos.
2020. nov. 27. 23:26
De jo,hogy talaltam ezt a forumot! Nagy rejtely volt szamomra, hogy miert pont a hasan lyukadnak ki a poloim! De akkor masnak is! Es nem,nem dorzsoli ki semmilyen asztal, se gomb, se moly, se ov, se cipzaros nem volt koze téve mosaskor, se semmi! Mert amig nem vettem meg az AEG es Bosch mosogepem, soha egy polom hasa se volt kilyukadva, illetve mar a legelso mosasban kilyukadt az uj mosogepben a polo a hasan! Miert pont a hasan lyukad ki a polo? Ot eve a mosogep forumon indexen is hulyenek neztek, mert ott el voltak ajulva az AEG nevtol, azt mondtak, olyan nincs, hogy az en AEG-m rosszul mosson.
2020. nov. 27. 23:16

Nekem 2005- tol 2o12- ig volt egy 75 ezres Daewoo mosogepem, az tokeletes volt. Azota volt ot mosogepem es mind ette a ruhat vagy mar ujkoraban ki volt torve a laba, vagy mar ujkoraban csikorgott forgaskor a dob. De legtobbszor az a baj, hogy eszi a ruhat, az a legnagyobb baj. Amikor 2015-ben az csucsmodell AEG-m is rossz volt,azutan ot evig nem vettem semmilyen gepet, inkabb mostam kezzel! Most anyukamek megint rabeszeltek,hogy vegyek mar gepet,ne mossak mar kezzel! Amugy imadok mosni geppel is,meg kezzel is. Meg igy is szeretek mosni geppel is,hogy csak a rosszabb cuccaimat teszem bele. Gyonyoru gep amugy es jo bele pakolni,bekapcsolni,kiszedni a tiszta ruhakat. Azert igy is nagy segitseg a hazimunkaban,mert rosszabb ruhaim, agynemuim, takarok is sok van,azokat legalabb kimossa.

Meg jo a tudat,hogy ha pl. megbetegszem, nem tudok valamiert kezzel mosni,akkor megis azert van mosogep. Meg anyukamek,meg a testverem se hiszik el,hogy eszi a gep a ruhakat. Meg ok is hulyenek neznek.

2020. nov. 27. 23:06
Nekem is hasan lyukadnak ki a poloim es senki nem hisz nekem, hogy a mosogeptol van! Uj mosogepek a legelso mosastol kezdve! 250 ezres AEG volt multkor, most meg 175 ezres Boschom van, ez is. Eszik a ruhakat,ezert szinte mindent kezzel mosok! Az ujabb torulkozoket, agynemut se teszem bele! A gyonyoru sotetkek Pepe jeans 20 ezres farmerem egy mosas utan kifakult. Ezt se hiszi el senki.
74. SF
2012. márc. 22. 11:56

Nem lett igazam, ez az átkozott mosógép-dobborda megint kitört. Hogy mitől? Örök rejtély marad.

De nem is ez bosszant igazán, mert benne van a pakliban, hanem az, hogy az Indesit szerviz a saját 10 hónappal ezelőtti munkájára sem vállal garanciát.

Még vásárláskor vettem hozzá Euronics garanciát. Az meg nem vonatkozik dobbordára...

Nem az zavar igazán, hogy holnap mehetek be az Orczy térre, és kiadhatok sok ezer Ft-ot az alkaltrészre, hanem ez a "nem az én asztalom" - hozzáállás. Az Euronics-es pasi szerint ez a probléma az Indesitre tartozik, ahol már lejárt a garancia. Nyilván én is ezért hívtam a másik szervizt. Az Indesit joggal küldött el a búsba (be kell vizsgáltatni a kérdéses alkatrészt, ami hónapokba telik - kinek van ennyi ideje? mosni minden nap kell, nem is keveset), de milyen jogon teszi ezt a másik, illetékes szerviz? Mi lesz, ha majd motor, vagy szivattyú gondok lesznek? Azt is vegyem meg magam, és szereljem be, mert erre nem vonatkozik a garancia? Csak tudnám, hogy akkor mire???

2012. márc. 10. 15:24

ÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ szent szar!

Hát én eddig azt hittem hogy hülye vagyok az elméletemmel miszerint a mosógépen vágja meg a ruhákat..Ráfogtam a kutyára...Basszus és most tök véletlenül rátaláltam erre a fórumra....Ha megoldést nem si találtatok,azért nem vagyok tök hülye ,és ez megnyugtató...:DKöszi:DD

72. Enya78 (válaszként erre: 71. - Zebracsikó)
2011. júl. 3. 21:06
Gondoltam a dupla vízadagról :) Anyám most is azzal most... 20 éve már biztosan...
71. zebracsikó (válaszként erre: 70. - Enya78)
2011. júl. 3. 20:56
én meg az automata Hajdúról meg Energomatról :)
70. Enya78 (válaszként erre: 68. - Zebracsikó)
2011. júl. 3. 20:54
a tárcsásról beszélek.... jaj, de rossz volt mosni vele.
69. Enya78 (válaszként erre: 67. - Maszatt)
2011. júl. 3. 20:53
ugye, azért is f.sok és mikor eszembe jut, gyorsan másra gondolok... :)
68. zebracsikó (válaszként erre: 64. - Enya78)
2011. júl. 3. 20:52
a régi jó öreg Hajdúk viszont pontosan dupla annyi vízzel mostak, mint a mostaniak:))
67. maszatt (válaszként erre: 66. - Enya78)
2011. júl. 3. 20:47
azért arra most ne gondolj, hogy elromlik, mert bevonzod a bajt és tényleg elromlik!
66. Enya78 (válaszként erre: 65. - Maszatt)
2011. júl. 3. 20:22
Egyelőre a jó oldalra teszem, de bevallom már kicsit f.sok, hogy mikor dobja be bocskert... (főleg h munkanélküli vok :( )
65. maszatt (válaszként erre: 64. - Enya78)
2011. júl. 3. 20:16
erről a típusról is hallottam jót is rosszat is!
64. Enya78 (válaszként erre: 63. - SF)
2011. júl. 3. 12:27
A régi jó Hajdu mosogépek bezzeg még most is elpörögnének... gyanítom ma már olyan anyagokból készül, hogy fogyóeszköz legyen belőle. Különben hova gyártanának annyi mosógépet, ha mindenki évtizedekig egy gépbe mosna? Nem lenne vmi jó üzlet! Nekem 9 éves elöltöltős Inde... van, egyelőre még bírja :) Szerelő még nem látta, sose tettem vízkő elleni cuccot bele (bár lehet azért nem ártana ecetes vízzel néha átpörgetni...)
63. SF (válaszként erre: 62. - Naomi1)
2011. júl. 3. 10:22

Nekem szerelőt akartak küldeni, de először lemondtam, mert csak egyszer kopogott. Aztán már csak a kitört bordákat láttam, ahogy ide-oda csúszkálnak a ruhával együtt. Az enyémre még volt garancia, de gondoltam, ha ez ilyen gyenge pont, utána nézek. Azt hittem, filléres műanyag valami. Hát nem. De most már tudom, hogy legközelebb nem kell szerelő:-)))

Gondolom, addigra a mosógép is megadja magát...

62. naomi1 (válaszként erre: 59. - SF)
2011. júl. 2. 23:55
hetfon fel is hivom a ceget. Anno tudom 2 x is hivtak hogy meg vagyok e elegedve, hat 2 ev utan megsem ...es pont lejart a garanciam. Kivancsi vagyok mit fognak mondani.:)
61. tixtina (válaszként erre: 60. - Maszatt)
2011. júl. 2. 23:38

Akkor megnyugodtam,hogy nem képzelődtem.

Rengeteget gondolkodtam rajta,aztán egyszer csak bemondta az unalmast-4 évesen.Jelenleg egy olyan gépem van,amire 4 év garit kaptam.

Ennél tovább a mostani gépek nem igen viszik a szakemberek szerint.

Úgyhogy vízlágyítóra sincs szükség,ami évente több tízezer forintra taksál:(

Mire levízkövesedne,addigra bedöglik valami másban:D

60. maszatt (válaszként erre: 58. - Enya78)
2011. júl. 2. 23:15
ÉS a legérdekesebb, hogy biztos, hogy nem én vagyok a hülye vagy a béna, mert körülöttem 3 ember járt így....mindenki lecserélte a W-t és azóta nincsenek új lyukas felsők!!!
59. maszatt (válaszként erre: 57. - Tixtina)
2011. júl. 2. 23:13
és azt még nem is írtam meg, hogy a W....l márkaszervízt is felhívtam, mondhatom, hogy hülyének néztek, mintha nem tudnám mit beszélek!!! Ja és 4000+3700,-ért megnézik mi lehet a baja...hát köszönöm nem kérek belőle! Én talán a Bo..h mellett teszem le a voksomat, bár 140.000,- körül vannak, de remélem bírni fogja!
58. Enya78
2011. júl. 2. 23:12
Nem lehet, hogy mikor centrizik a gép, a vákumtól picit kimegy a dobon kívülre az anyag, és elakad valami alkatrészben, ami közel van a dob külső feléhez... és az kapja szét? Bár ez felettébb érdekes, hogy minden pólót ugyanott!? És csak pólókat... hm...
57. naomi1 (válaszként erre: 60. - SF)
2011. júl. 2. 21:47
Ugy latszik ez a dob betet a gyenge pontjuk. igaz en Hollandban vettem es meg is reklamaltam a Indesit cegnel a mosogepet mert nem melegitett. Ki is jott egy szerelo es kiderult hogy en vagyis a kiszallitok voltak hibasak mert a csovet tul melyre dugtak a lefolyoban. Emmiatt nem melegitett. Persze nem kert az urge penzt...vagyis nem szamlazott. Nalunk a kiszallasert is szamlaznak. Azt mondtak csak akkor ha megsem "beteg"a gep ramszamlazzak a faradozasukat ha feleslegesen kell hogy jojjenek. Szerencsere nem tortent meg. na most meg a dobbal van a gaz. Jobb ha kihivom oket megint mielott teljesen letorik ez a dobize ugye?
2011. júl. 1. 20:53
babakocsi
2011. júl. 1. 20:52
tetszik vagy sem, babakocsai helyett most mosógépet kell vennünk :(
2011. júl. 1. 20:51
beszéltem egy mosógép szerlővel, azt mondta, hogy ő már volt is kint ilyen esetnél a gép whirlpool volt(naná!), de nem talált semmit, ő sem érti, hogy, hogy lehet, pedig a ruhák ott lyukadnak ki...
53. naomi1
2011. jún. 28. 01:09
Nalunk a kis csaladomban is volt ilyen rejtely Nalunk a polok nyakanal volt elrongyolodas. En is a mosogepre gondoltam akkor mert persze mindig terigetesnel vettem oket eszre. Mivel a fiam es a parom polojai majdnem mind egyformak. En a feltoseket kezzel mosom vagy nem centrifugaom. A fiam meg is rottam hogy tokreteszi a polojait ...gondoltam hatha bejon es feladja magat. Hat nem. Ra kb. 2 honapra hogy elkezdodott egy szep napon latom hogy a fiam vigan fogasztja a polojat. Ragja mintha nem adnek neki enni. Persze ezt mind annelkul hogy erzekelte volna. Mikor raszoltam persze abba hagyta es meg csodalkozott is hogy nem finom. Vicces de ul a psp3 elott jatszik es ragja a poloit izgalmaban. Szerencsere hogy rajottunk mert azota leszokott rola igy megkimelte a parom maradek polojait. :)))
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook