Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » E. coli baktériumot találtak a vizeletemben. Antibiotikumtól félek, dokival csak holnap tudok beszélni. Mit lehet ilyenkor tenni? fórum

E. coli baktériumot találtak a vizeletemben. Antibiotikumtól félek, dokival csak holnap tudok beszélni. Mit lehet ilyenkor tenni? (tudásbázis kérdés)


1 2
41. Várhegyi Márton (válaszként erre: 1. - Anikó222)
2011. jún. 26. 16:21

Nem kell félned, nem létezik embrióra/magzatra káros antibiotikum.

A láz viszont igen nagy mértékben növeli a fejlődési rendellenességek kockázatát!

40. 80ASIQ (válaszként erre: 39. - Bb23ebc0ae)
2011. máj. 19. 15:46

Jó hely ez! Érezd jól Magad!

--

Lejjebb saját tapasztalatomról írtam. Megemlegetem, amíg élek!

39. bb23ebc0ae (válaszként erre: 38. - 80ASIQ)
2011. máj. 19. 15:15

Biztos kiűzték belőle (ill.a hólyagjából) a kólit :-)

Későn vettem észre, hogy régi a téma, még új vagyok itt.

38. 80ASIQ (válaszként erre: 37. - Bb23ebc0ae)
2011. máj. 19. 14:57
Már több mint egy éve nincs itt a topiknyitó. Nem tudjuk, mi történt vele. Szétrágták a bacik vagy meggyógyult? Magától gyógyult-e meg vagy gyógyszertől? Hogy aludjak így nyugodtan? :(
2011. máj. 19. 13:27
Ilyenkor észhez kell térni és gyógyszert szedni.
36. c1e9612cd3 (válaszként erre: 35. - 80ASIQ)
2010. jan. 21. 00:37
anatómialilag így vagyunk összerakva. Mi könnyebben megfertőződünk, és gyorsabban mélyebbre jut, mint nálatok. Jobban kell vigyáznunk.
35. 80ASIQ (válaszként erre: 34. - C1e9612cd3)
2010. jan. 20. 22:43
Jól látom, a nők sokkal jobban megszenvedik a kólit? Sajnálom...
2010. jan. 20. 19:57
Én nagyon megszenvedtem vele, amikor nekem volt húgyútim, amit coli okozott. Gennyes, bűzös, véres pisi, állandó vizelési inger, és fájdalom. Antibiotikumot kaptam lódózist, de állandóan visszatért. 5-6 héten keresztül, folyamatosan szedtem vmit, mert újra fellángolt, ahogy abbahagytam a gyógyszert. Már tumort kerestek, tükrözni akartak, mire rájöttem, hogy azért nem múlik, mert a pasim visszafertőz folyamatosan! A pasit dobtam (mondjuk nem emiatt), végigcsináltam még1 ab kúrát, és meggyógyultam. AB + bő folyadék kell, mert borzalmas dolgokat képes a vesével csinálni. A tözegáfonya tényleg jó húgyút tisztító, de nem elég ilyenkor.
33. 80ASIQ (válaszként erre: 32. - E792523100)
2010. jan. 19. 21:51

Semmi baj! :)

Akkor 105 kg-ról 99 kilósra fogytam le és nagyon gyenge voltam amikor visszamentem dolgozni. Kb 2 hét vagy talán több is kellett ahhoz, hogy újra erőm teljében legyek. Arra jöttem rá, hogy olyan alkat vagyok, hogy 105 kilósan vagyok jól. Sajnos azóta már 123 kg vagyok ez már sok. De nincs akaraterőm lemondani a napi 2-3 liter tej illetve kakaófogyasztásról.

Elnézést kérek ezért az offért, ez vagy fogyókúrás, vagy tejfogyasztásos téma. Utóbbi topik valahol ott szerepel az általam hozzászóltak között. Ez a dolog még "kicsúszott" belőlem. :D

32. e792523100 (válaszként erre: 31. - 80ASIQ)
2010. jan. 19. 07:25

Igazad van. De azt nem is figyeltem,hogy férfi vagy:))


Bocsi:))

31. 80ASIQ (válaszként erre: 17. - E792523100)
2010. jan. 18. 22:22

Egyre gondolunk. Szóval, egyetértek Veled.

Azért szóltam hozzá, mert nekem, férfi létemre is életre szóló élményem volt a kólibaktériummal. Valahogy mégiscsak kiszabadult a beleimből és mellékheregyulladást okozott. Lehet, hogy egyéb gyulladásokat is, de amiről írok az látványos és tapintható volt! Három hétig lázban voltam az erős antibiotikumok ellenére is és jeget kellett pakolni a golykóra. Jégkockák nájlonacskóban. Antibiotikum, teázás, pihenés végül is nyom nélkül meggyógyultam. Sajnos félidőben, amikor már kezdtem volna jobban lenni, villanyszerelésben kellett segédkeznem a padláson, mert a családból senki sem vállalta. Ekkor visszaestem és antibiotikumot kellett váltani. Nem lehetett a willamszerelést elhalasztani, mert naponta keletkezett rövidzárlat amitől az egész házban megszünt az áram. Mellesleg tűzveszélyes is volt. Hiába, a baj nem egyedül jár. Nem jár egyedül.

Kedves topiknyitónk azt írta, semmi tünet, csak a laboreredmény. Ezért írtam, hogy minél hamarabb menjen dokihoz, ha most megcsípik még az elején, nem lesz semmi baj!

30. e792523100 (válaszként erre: 28. - D4464aaf8a)
2010. jan. 18. 21:56

Ez minden hüvelyi fertőzésnél áll szerintem.


Na meg a szex bizonyos formája is kerülendő:))

29. e792523100 (válaszként erre: 22. - Anikó222)
2010. jan. 18. 21:49

semmi okod aggódni ha elkezded szedni rá a célzottan beállított antibiotikumot.


Hidd el nekem. Újszülött-gyermek intenzíven dolgozom, van rálátásom,tapasztalatom.

2010. jan. 18. 21:49
Ahogy utánna olvasok,a nőgyógy. utak miatt a partnert is kezelni kell, mert visszafertőz, és kezdődik újra...
27. Janette71 (válaszként erre: 23. - Anikó222)
2010. jan. 18. 21:48
3 napig fetrengtem a kórházban, olyan fájdalmaim voltak. Tényleg azt hittem el fog menni a baba. Az első antibiotikum után 3-4 órával megszűnt a fájdalom/görcs. Addig csak infúziót kaptam, magnéziummal dúsítva. Úgy gondolom, hogy a természetes kiegészítők mellett igenis szükség van rá még a baba mellett is. Körültekintően írták fel, nem károsítja a magzatot. Legalábbis ezzel bíztatom magam. Az én esetem különösen nehéz, mivel penicillin érzékeny vagyok és igazából az volna a legjobb rá. Ne aggódj, a dokik tudják mit miért, mikor adnak.
26. e792523100 (válaszként erre: 19. - @IviBaba@)
2010. jan. 18. 21:47

Biztos tudod,tudjátok,hogy ilyen esetben a tejsavas öblítés nagyon jó,és lehet kapni génia nevű hüvelykúpot,ami tejsavas.

A megfelelő hüvelyi ph is segít hogy a baktériumok ne jussanak fentebb.


De kialakult colira nem jó,csak kiegészítő kezelésként.


Ha zárt a méhszáj akkor terheség alatt is kivitelezhető,sőt alapvető hüvelyi higiéné ez szerintem.


A nőgyógyász pedig felír ha kéred olyan hüvelykúpot ami visszatelepíti neked a tejsavtermelő pálcika baktériumokat.(döderlein pálcák)


Ebben a kúpban az élő döderlein törzs van.


Mert sok esetben ha a hüvely ph-ja sérül,akkor ezek a döderlein pálcikák is sérülnek.


Ezt oldhatod meg a kúppal,és vissza tudod állítani az egészséges flórát,ami a védelem első kapuja.


Remélem nem voltam bonyi.

2010. jan. 18. 21:45

Az E.Coli baktérium, -mely számos törzsből áll- a normál bélflóra része. Közülük több is rendelkezik un. virulencia faktorral, mely kimutatható. Ez utóbbiak elsősorban hasmenést okoznak, mégpedig úgy, hogy hozzátapadnak a bélhámsejtek falához, méreganyagokat termelnek, és a hámsejteke károsítják. Az eredmény bélnyálkahártya-gyulladás és annak tünetei: vizes, esetleg véres hasmenés, hasi fájdalom, láz, hányás. A tünetek tehát nem jellemzőek az egyes törzsekre, azonban a betegség súlyosságát befolyásolja a beteg kora és kórokozó aktuális fertőzőképessége. A fertőzés emberről emberre terjedése nem jellemző, de előfordulhat. A kórokozó átvitelében az ivóvíz és az élelmiszer (hús!) játszik szerepet. A betegség kiállása után az egyén tünetmentesen ürítheti székletével a kórokozót (szennyvíz-víz!). az E.Coli baktériumok nem veszélytelenek a béltraktuson kívül sem. Komoly megbetegedést okozhatnak a húgyutakban (vesemedence-gyulladás), az idegrendszerben (agyhártyagyulladás), vagy újszülöttkorban az egész szervezett elárasztásával, egy nehezen uralható, un. szepszist (vérmérgezést). Ma Magyarországon egy átlagos körülmények között élő és táplálkozó egészséges 14 éves fiút, aki betartja a személyi higiénés rendszabályokat, nemigen fenyeget súlyos E.Coli fertőzés.

Dr. Gömöri Ágnes

24. Anikó222 (válaszként erre: 18. - D4464aaf8a)
2010. jan. 18. 21:45
Ezzel nem mondtál újat :) És mint írtam, holnap doki... csak addig reméltem, egy-két tapasztalatot olvashatok tőletek.
23. Anikó222 (válaszként erre: 11. - Janette71)
2010. jan. 18. 21:44
Neked szó nélkül adtak antibiotikumot? Remélem, mostmár tényleg túl leszel rajta! Jobbulást! A tőzegáfonyát pedig én is megtaláltam már a neten. Holnap keresek valami helyet, ahol meg lehet venni.
22. Anikó222 (válaszként erre: 15. - E792523100)
2010. jan. 18. 21:42
Nem magam miatt félek az antibiotikumtól, hanem a baba miatt. Értem amit írtok, holnap hívom is a dokit, csak meg kellett kérdeznem valakit, mert egész este ezen rágódom, a neten annyi mindent lehet olvasni...
2010. jan. 18. 21:40
doki mellett voksolok én is!!
20. e792523100 (válaszként erre: 16. - D4464aaf8a)
2010. jan. 18. 21:40

Erről írtam.


Nem játék,sőt nagyon nem az.

19. @IviBaba@ (válaszként erre: 12. - D4464aaf8a)
2010. jan. 18. 21:39
az biztos milyen nehéz kiírtani.....évekig szenvedtem,aztán egyszercsak elmúlt...3-4szer beszedtem még az antibiotikumokat,aztán nem váltottam már ki....
2010. jan. 18. 21:39
Igen, mielőbb orvoshoz kell menni, itt a fórumon feltett kérdésekkel nem fog elmúlni... :))
17. e792523100 (válaszként erre: 7. - 80ASIQ)
2010. jan. 18. 21:38

Bocsi,de a coli a belekben él,és ott sem az összes coli törzs.


A szervezetben az tág fogalom.


Ő csak ott élhet!! Máshol betegséget okoz!

2010. jan. 18. 21:38
és ami a legfontosabb, főleg kismamának, ráment a hüvelyemre is, és azt is kezelni kellett...
2010. jan. 18. 21:37

A coli a vizeletben terheség esetén veszélyezteti a magzatot.


A felszálló coli felel a legtöbb idő előtti burokrepedésért,vetélésért.( a hüvelyen keresztül a magzatburkot eléri,azon gyulladást okoz,a gyulladás hegesedéssel gyógyul,a hegesedett terület merev,nem rugalmas,így a burok mikor növekednie kéne,nem tud tágulni a merevsége miatt,és ilyenkor reped el. Ez legtöbbször a 20 hét környékén)


Antibiotikum kell rá. Nem játék,itt nem kérdés hogy félész-e az antibiotikumtól...


Mellesleg a colitól félhetsz. Az antibiotikumtól nem kell,mert a terheségi hétnek megfelelően állítják be az adagot,és a megfelelő antibiotikumot.


Remélem kielégítően,és érthetően tudtam leírni,konyhanyelven,úgy hogy laikus is értse.

2010. jan. 18. 21:37

Nekem is alhasi görcseim voltak, ezért kértem beutalót a mikrobiológiai laborba,a és coli baci volt ismét...

De rettenetesen fájt a vizeletürítés, és amire megjött az eredmény, már gennyes volt a vizeletem...

De most elmúlt...

2010. jan. 18. 21:36

hát nekem az antibiotikum sem tüntette el....mindig visszajött, sajnos pl. a tanga is hozzá segít!


de a gyógynövénnyel is lehet kezelni, én pocakosan még fejfájás csillapítót sem mertem bevenni..:P

pedig elvileg az sem árt :O


mihamarabbi gyógyulást!

2010. jan. 18. 21:36

Nekem tényleg most volt, tegnap fogyott el az antibiotikum...

Mivel nem először volt, megkérdeztem a Háziorvost, hogyha ugyanazt írja fel, amit azelőtt is, akkor biztos, hogy hat-e, azt mondta, igen, de a coli bacit nehéz kiírtani a vizeletből...

A vizeletbe újra-, és újra visszatér... Nyár óta most volt 3.szor...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook