Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Drogos a barátnőm: a folytatás... fórum

Drogos a barátnőm: a folytatás... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Drogos a barátnőm: a folytatás...

2012. ápr. 12. 10:17
230 napja tiszta a barátnőm, a Rehabon szerzett tapasztalatokkal éli mindennapjait, néha jobban, néha rosszabbul, de semmilyen szert vagy tudatmódosítót nem használt azóta. Csak ajánlani tudom mindenkinek. Azóta én is még mélyebb tapasztalatokat szereztem a tisztuló emberekről. Tudom hogy az országban több helyen van ilyen hely, és bárkinek csak javasolni tudom, hogy ha van ismerősi környezetükben olyan, aki szerrel él (akár az csak alkohol is! ) és úgy érzi véget akar vetni a saját poklának, akkor forduljon bizalommal ezekhez a rehabilitációs helyekhez, mert segíteni fognak. Azóta már megértettem ez egy betegség, amiből meggyógyulni nem lehet, csak teljes és önkéntes tartózkodással élni tovább mindennapjaikat... Csak a teljes absztinencia segít. Én marha kevés voltam ahhoz, hogy segíteni tudjak, Ő kellett hozzá, ő és az akarása... Nagyon büszke vagyok rá, remélem továbbra is kitart.
2011. okt. 11. 21:17

Köszönöm a biztatást, sokat jelent Nekem (Nekünk).


Szombaton hazajött a barátnőm. Saját döntéséből, oldotta az izolációt,a rehabot nem hagyja abba. Most az az első lépés, hogy kövessük a 90 nap, 90 gyűlés lépéseit. Elég nehéz így, de az NA-ban olyan tisztulókkal találkozik, akik minden nap megerősítik, és segítik a rehabilitációját.


Érdekes, és szerintem hasznos változásokon ment keresztül. Intellektuálisan több lett, mélyebb, megfontoltabb gondolkodású.


Én is és a párja is elkezdtünk járni az Al-Anonra, ami egy olyan csoport, akik a függők társaival foglalkozik. Nem áltatom magam abba a hitbe, hogy mostantól minden csodás lesz, de úgy érzem határozottan, hogy van remény.


Egyelőre még attól tartok, hogy újra elkezd "velük" barátkozni. Remélem minden rendben lesz.

2011. okt. 11. 21:08
Ha kijön a barátnőd teljes környezetváltoztatásra lesz szüksége. Különben visszaesik. Én elköltöztem, munkahelyet váltottam, rég nincsenek a "régi barátok", de nem múlik el úgy hét, hogy ne vágynék utána.
2011. okt. 11. 17:11

Kedves fórumindító!

Mélységesen sajnáljuk a batárnődet, hogy dorgos lett, hiszen, mert ő rossz társaságba keveredett

és ez súlyos következményekhez vezetett. Pedig a kábítószerről és annak különböző fajtáiról rengeteg előadást tartanak mennyire káros és igen teljesen tönkreteszi az egészséget. Te egy rendkivüli hölgy vagy, aki minden erejével megpróbáltál segíteni rajta és bizony keserű és szomorú eredménnyel, de azért még az a kis szál, ami még eléggé vékony reméljük egy hosszú idő elteltével sikerül kikezelni ebből a szörnyű állapotból. Nem tudom a lány szülei vajon mit szóltak hozzá? Szerintem, még ne adjátok fel és bizakodjunk abban, hogy az alagút végén megtalálja a kivezető utat, ha még segítséggel is kikerül ebből a szörnyű állapotból mégegyszer minden jót

és kitartást kívánok. Üdv.Ágnes

2011. okt. 11. 09:46

Szia!

Két dolog: először is NE HIBÁZTASD MAGAD, mert te nem tehetsz semmiről!!!! Barátként én is átéltem, amit te, de sajnos a drogambulancia kevés... Oda vagy bemegy az ember, vagy nem... És sajnos az utóbbi van többségben, még akkor is, ha előzőleg vállalják a kezelést...

A másik: a barátnőd jó helyen van! A legjobb helyen!! Ettől jobbat nem is tehettek volna vele. És hidd el, meggyógyul, és minden rendben lesz. Piszok nehéz lesz a további élete, és továbbra is nagy szüksége lesz rád! Segíts neki, és sok-sok türelmet és kitartást kívánok nektek! Neked is! Mert szükséged lesz rá!

2011. okt. 5. 13:14
Annyira sajnálom. De te egy angyal vagy, hogy így mellette állsz!
2011. okt. 5. 12:07
Drukkolok, hogy felálljon, de az biztos, hogy nagy pofon és nagy akarat kell ahhoz, hogy le tudjanak állni!
2011. okt. 5. 09:44

Szia!


Én tudom mit érzel.Nekem a barátom kezdett el drogozni úgy,hogy előtte semmilyen kapcsolata nem volt a drogokkal(azt leszámítva,h pár évvel ezelőtt bulik alkalmával elszívtak 1-2 szál CIGIT).


Minden egy hétvégi bulin kezdődött,ahonnan én eljöttem,mert nem éreztem jól magam.Nem haraggal váltunk el,még haza is kísért.

Aztán jöttek a KEDVES haverok és megmutatták a tutit.

Természetesen nem erőltették(mondja ő),de mégis belement.

Aztán úgy belement,hogy 1-2 hónap alatt gyors ütemben lefogyott,sokszor feszült-ingerlékeny volt,mindig ment volna bulizni(sörözni)---úgy,h előtte ki se lehetett mellőlem robbantani.Elköltött rengeteg (több 100ezret)---ebből van ami kölcsön volt/természetesen drogra/.


Hazudott nekem hosszú hónapokon át(én semmit sem sejtettem),aztán elmondta,mert nem bírta tovább.

Azt hitte,h egyedül is sikerülni fog leállnia,aztán mégsem így lett.


Amikor megtudtam azt hittem szétnyílik alattam a Föld.Borzalmas volt.Az én imádott , jólelkű,humoros,tiszta lelkű,.......barátom egy drogos lett.


Mellé álltam,nem hagyhattam a sz.rban,mert imádom.

Isten is úgy akarta , h sikerüljön neki...és pont ezután az ügy után nem sokkal kellett kimennie külföldre dolgozni.

Hátrahagyva a barátok és a drogot.


Teljesen kicsinálta a drog.

Majdnem elhagyott,sőt el is hagyott...mert annyira összezavarta a drog az agyát,de nem hagytam,amíg ő kint volt (6hét) azalatt az idő alatt is mellette álltam.


És sikerült,legyőztük 1ütt közösen!:)


A barátok eltűntek,ő pedig ismét külföldön van.



Nem tehetsz mást,minthogy fogod barátnőd kezét.Te mindent megtettél,mellette álltál/állsz.

Büszke lehet rád,h ilyen barátnője van.



Kívánom,h sikerüljön meggyógyulnia!!!:-)

2. simple (válaszként erre: 1. - Rekamer)
2011. okt. 5. 09:34
Milyen drogról van szó?
2011. okt. 5. 09:26
Amikor megírtam az első cikket, még fogalmam sem volt róla, hogy egy hosszú, és fájdalmas út elején járunk mi ketten, de sajnos így történt. Az út rögösebb volt, mint hittem és sok hazugsággal volt kikövezve...

Ugrás a teljes írásra: Drogos a barátnőm: a folytatás...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook