Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Down-szűrés: vérvétel vagy amniocentézis. Avagy hogyan válik a babavárás aggodalommá? fórum

Down-szűrés: vérvétel vagy amniocentézis. Avagy hogyan válik a babavárás aggodalommá? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Down-szűrés: vérvétel vagy amniocentézis. Avagy hogyan válik a babavárás aggodalommá?

2011. ápr. 14. 13:50
Engem minden más vizsgálatot tul.képp figyelmen kívül hagyva, küldtek amnio-ra, nem kértük. És szinte már te is válaszoltál. Ha tudod, hogy nem ölnéd meg, betegen sem, akkor szerintem nem szabad az amniot kockáztatni. Szerintem.
2011. ápr. 14. 13:47

4 hónap az 17-18 hét


Az az kb 21-22 hetes terhes vagy.


Arra gondoltál, hogy ha az eredmény rossz, akkor mit csinálsz?

55. bettike2007 (válaszként erre: 47. - 6e144430cb)
2011. ápr. 14. 12:41
huh hát nem semmi,így bízzon az ember az orvosokban:(
54. e31f48b5f6 (válaszként erre: 51. - Birgi74)
2011. ápr. 14. 11:04
Semmi nem változott egy év alatt, csak az orvosod akar körültekintőbben és alaposabban eljárni, ismerve a korábbi eseményeket.
2011. ápr. 14. 11:04

helyesbítek: a válaszom, egyértelműen nem (lenne).

nem ölném meg.


pocak, köszönöm! nem azért írtam le... tudod.


csak mert olvastam a cikket és láttam, h a cikkíró is előrehaladott várandós volt már.

52. pocak25 (válaszként erre: 51. - Birgi74)
2011. ápr. 14. 10:54
Részvétem, ez szörnyü. Kívánom, hogy egészséges kisbabád legyen , és sok boldogságot.
2011. ápr. 14. 10:51

Szia!

a történetem hasonló, csak én a 39.betöltött héten vesztettem el a kisfiamat. akkor 35 múltam. ez múlt év áprilisában történt. teljesen egészséges baba, 4szeres köldökzsinór csavarodás... nem részletezem, a többit tudod. sajnos. és tudd, h nagyon sajnálom!!!

ma a 17.hétben járok, még nem tudjuk, h kisfiút, vagy kislányt hordok-e a pocakomban, csak azt tudom, h míg múlt évben nem küldött az orvosom genetikai tanácsadásra (pedig akkor ugyanúgy elmúltam már 35, mint most) hiszen csak egy évvel lettem idősebb (legalábbis a születési évem szerint, h lélekben mennyivel, azt ne részletezzük) , most viszont elküldött. ma kell mennem a sote-ra, és igaz, h a vérvételek eredményei nagyon-nagyon jók, mégis félek attól, h azt fogják javasolni, h szúrassunk... félek a vetélési kockázattól, ugyanúgy, mint te is írtad, és bár én nem mentem 25ezres vizsgálatra, csak a 13.heti és a 16.heti vérvételt, valamint a 12.heti uh-t csináltattuk meg, mégis tartok a tanácsadástól...

mi változott egy év alatt? vagy az orvosom csak óvatosabb akar lenni? nem tudom. a kisfiunknak nem volt semmilyen betegsége, szép, egészséges, nagy baba volt, és pár nap híján a kezemben tarthattam volna (mármint élve, mert így is a kezemben tartottam)... aznap, amikor meghalt, voltunk az utolsó uh-n, ahol mindent rendben találtak... hadd ne részletezzem.

írod, h az amniocentézis nem fájdalmas. én mégis tartok tőle. attól félek, h a "biztonság" kedvéért majd rá akarnak beszélni. de van itt egy másik kérdés: ha kiderül, h beteg a babám, down-kóros, vagy egyéb (mire szűrnek még egyátalán? mert sok genetikai dolog még így sem derül ki...)

szóval ha kiderül, h vélhetően sérült... megölném-e a babánkat?

nem tudok erre egyértelmű igent válaszolni.

50. pocak25 (válaszként erre: 48. - 6e144430cb)
2011. ápr. 14. 10:47
Köszönöm! Hát nem tudom , de én még szeretnék gyermeket , és ha felmerül a gyanú , én biztos a vizsgálat mellett döntök.
49. pocak25 (válaszként erre: 46. - 6e144430cb)
2011. ápr. 14. 10:45
Sajnos én ugy látom a mai világban a beteg emberek nem elfogadottak az egészségesek körében. Mindenhol megnézik , és nem szivesen engedik oda az egészséges gyermekeiket a szülök. Lehet te ugy érzed nincs hátrányod, mert ebbe szoktál bele, és te ezt akarod, neked ezt muszály elfogadni. A középsö fiam amikor bölibe járt , volt egy olyan csoport, ahová sérült gyerekek jártak. Hát nem nagyon akarták az anyukák, hogy az udvaron együtt játszanak a gyerekek. Sajnos a mai világban még mindig nem elfogadottak a sérült emberek. Remélem neked jobbak a tapasztalataid.
48. 6e144430cb (válaszként erre: 41. - Pocak25)
2011. ápr. 14. 10:43

Gratulálok a három lurkódhoz:)

Látod?Neked lehet nehezebb mint nekem,pedig a tieid makk egészségesek!

Viszont gondolom rém elevenek,vissza beszélnek,nagyjából sejtem mivel járhat:)

Pl. nálunk ez is kimarad,nincs pöntyögés,nincs "rosszalkodás":)

Bazsim is eleven,néha kiakaszt,de ez szerintem tök normális dolog:)Gyerekből van Ő is:D

Hidd el,ha adva lenne a feladat,menne neked is!

47. 6e144430cb (válaszként erre: 40. - Bettike2007)
2011. ápr. 14. 10:40

Minden vizsgálaton megjelentem,és minden eredményem jó lett!

Bazsinak a DS mellett három oltári nagy luk volt a szívén,csak csendben megjegyzem,ezt sem vették észre,emiatt már 6 hetesen egy életmentő műtétet hajtottak végre rajta.

31évesen szültem,majdnem végig dolgoztam,panasz mentes voltam:)

Ja igen,és Szegeden szültem egy nem kis nevű nőgyógyászhoz jártam horribilis összegért:(

46. 6e144430cb (válaszként erre: 35. - Kingi7)
2011. ápr. 14. 10:37

Mikor terhes voltam,mi is egészséges gyerekre számítottunk.

Aztán kiderült,nem az.De mikor felfogtuk,hogy nem a világ vége kapujában állunk,már akkor tudtuk,semmi gond nem lesz.

Ha egészséges gyerekem lenne,akkor szerinted mitől lenne teljesebb az életem?

Mert a sérült gyerekem is hozza majd azokat az "elvárásokat",amiket egy egészséges,csak később!

Mindenki azt hajtja,hogy nem teljes az életünk.Valaki megmagyarázná,hogy miért?

Milyen hátrányom van nekem bárkivel szemben is?

2011. ápr. 14. 09:36

Szia!

Én egyetértek veled ,hogy a magzatvízvizsgálat az az egyenes út.Én februárban voltam m.víz vizsgálaton mert májusban töltöm a 38-at,igaz a 3.babámat várom.Persze én is féltem tőle,de így utólag is ezt választanám,mert tényleg nem fájdalmas és pár perc az egész.Én azt gondolom,hogy a vetélési kockázat annál valószínű akinél esetleg egyéb problémák felmerülnek,de azzal együtt ha betartjuk az orvos utasításait (pihenés,nem emelgetünk stb)akkor nem történhet baj.

Tehát ha valaki ilyen helyzetben van hogy döntés előtt áll,hogy megcsináltassa e a vizsgálatot,én mindenképp ajánlani tudom.

Nekem is olyan jó hogy tudom egészséges kisfiút fogok szülni júliusban:)Ha nem csináltattam volna meg akkor biztos csak az aggodalom maradt volna a szülésig.Így meg élvezem a terhesség minden percét:)

Nagyon jó egészséget kívánok nektek!

2011. ápr. 14. 09:00

Szia!

A hideg futkos a hátamon,mert szóról-szóra ugyanezt áltem át a kisfiammal.Igaz,nekem az integrált teztem lett NEGATÍV(1:315),amit a kedves hölgy átírt a POZÍTÍVRA,mert ez Angliában már annak számít..KÖszi..Csinálj végig így egy terhességet még 20 hétig..Aztán 2 nap alatt eljutottam én is az AEK-ba(telefonálás után),ahol megcsinálták az amniót(amit szerintük sem indokolt semmi,de rámbízták a döntést),és szerencsére minden rendben volt.Egészséges kisfiút szültem a 41.hétre,aki 4200 g és 62 cm-el született meg,aki ma már 2 éves.Köszönet érte Hajdú Krisztinának és az ÁEK dolgozóinak,akik roppant kedvesek voltak!

Örülök,hogy álatok is minden jól végződőtt!!

Legközelebb biztos nem vállalom be ezeket a"modern"teszteket,mert ez csak arra jó,hogy idegesítse az embert!!

2011. ápr. 14. 08:59
Andi, nekem csak egy kérdésem lenne: mi lett volna ha kiderül, hogy beteg, akkor elvetted volna?
42. loch ness (válaszként erre: 35. - Kingi7)
2011. ápr. 14. 08:54
Hajnianyué a válasz joga, de én úgy érzem abból, amit leírt, hogy ha nem lenne Down-os a kisfia, akkor egyszerűen csak másféleképpen lenne teljes az élete.
41. pocak25 (válaszként erre: 24. - 6e144430cb)
2011. ápr. 14. 08:20
Minden tiszteletem a tied, de sajnos én ugy érzem soha nem vállalnám, nem bírnám csinálni azt amit te. Nagyon jó és gondos anya lehetsz. De nekem 3 egészségessel sem olyan egyszerü, én nem bírnám azt a terhet. nem vagyok erős hozzá.
40. bettike2007 (válaszként erre: 24. - 6e144430cb)
2011. ápr. 14. 07:55

Szia,minden tiszteletem a tiéd hogy ilyen jó anyuka vagy,nem hinném hogy nekem lenne ehhez elég erőm!Tényleg erős és jó anya lehetsz!Nem vették észre?De hogy hogy nyaki redő,uh genetika semmi???

Vagy nem voltak ilyen vizsgálatok,csak érdeklődöm mert majd mi is szeretnénk még babát.

39. bettike2007 (válaszként erre: 32. - 0bc15d9cef)
2011. ápr. 14. 07:48
hát azért "ha az a baba ott van"-ra nem lehet alapozni,nem akarok beleszólni,de ha ne adj Isten beteg lett volna a gyerekem bizony azért nem tartottam volna meg még fél idősen sem,nem tudnék úgy élni,nem igazán nekem találták ki,minden dícséretem azoké akik beteget nevelnek,ha nem derült ki a betegség még időben,de jók ezek a vizsgálatok,ha épp szükség van rájuk!
38. caf8db9e88 (válaszként erre: 35. - Kingi7)
2011. ápr. 14. 06:22
Meg kórház függő is ám...de tudom, hogy ha egyik eredménytelen akkor másfajtával próbálkoznak.
37. caf8db9e88 (válaszként erre: 35. - Kingi7)
2011. ápr. 14. 06:21
Akkor az én tökikém kedveli a kalandokat, mert ő biza érdeklődő volt és furakodott arra amerre macerálták.
36. Mandula. (válaszként erre: 24. - 6e144430cb)
2011. ápr. 13. 23:06

Teljesen igazad van, hogy a down kóros gyerekek másak, tényleg sosem lesznek anyagiasak és borzasztó szeretetreméltóak, és rengeteg szeretetet adnak. Amikor én gyerek voltam sokat játszottam egy ilyen kislánnyal, akit Évikének hívtak. Nagyon szerettem. ... és ő olyan igazán szeretett engem. Sosem bántott volna meg, nem úgy, mint esetleg más gyerek.

Azonban Évike sosem tudott önállósodni. Most már olyan 45-46 év körüli, és még mindig az édesanyjával él, nem tud se főzni magára, se mosni, stb. A down kóros gyerekek között vannak kevésbé sérültek, de vannak súlyosabbak is.


Valószínűleg Évike miatt... én 26 évesen is (az első terhességem) elmentem genetikai tanácsadásra, és most a 2. terhességemmel 38 évesen is, sőt most bevállaltam az amniocentézist is. Az amniocentézis csöppet sem fájt, bár először egy kicsit be voltam rezelve, hogy mi lesz, de utána megkönnyebbültem, hogy túl vagyok rajta. A Béres Magnéziumot szedtem előtte is és utána is, az állítólag jobb, mint a többi. Az amniocentézissel 100 %-osan kiderül, ha valamilyen kromoszóma rendellenesség van. Én úgy voltam vele, hogy én 38 évesen nem vállalhatom be...


... De! Akinek down-os gyereke születik azokat semmiféleképpen sem szabad sem megítélni, sem sajnálkozni felettük, hiszen ezek a gyerekek is tudnak annyi szeretetet adni a szüleiknek (ha nem többet), mint más egészséges társaik.

De azért az az igazság, hogy mindenki egészséges gyereket szeretne, aztán ki tudja, hogy mit hoz neki az élet. Ha meg már ez van, ebből kell kihozni a legjobbat, a lehető legteljesebb életet élni velük.

35. kingi7
2011. ápr. 13. 21:37

Nekem egy hónapja csináltak méhlepényből vizsgálatot, profi kezekben voltam és semmi gondom nem volt vele, kicsit kellemetlen, de annál jobb, amikor a kezedbe kapod a 18 féle genetikai vizsgálat eredményét, megnyugtató :) a kockázat hihetetlenül minimális, ha a vetélés bekövetkezik, az a baba amúgy sem akar kapaszkodni. Ez a doki több ezer ilyen vizsgálatot végzet, és 2 db végződött vetéléssel, nos mivel nagyobb a kockázat? mennyi bajt szűrt ki? Hibaszázalék mindenhol van,még szülésnél is...

Haddelhad, a magzatvizest akkor végzik, ha a másik eredménytelen, a baba ösztön szerűen amikor szúrnak "elmenekül" láttam a saját szememmel.Egyébként ezért nézik folyamatosan UH-n, hogy véletlenül se legyen baj.


A papíron rajta van, hogy AFP szűrésre ez a vizsgálat nem jó, csak kimondottan a genetikai bajokra.

Én biztosra szeretnék menni, nem valószínűségszámításra, mert ha beteg, akkor most tudok lépni.

Hajnianyu:

"Aki nem hiszi azt, hogy egy sérült gyermekkel is teljes életet lehet élni, az nagyon téved!"

Na ezt azért nem hiszem, hogy a mérleg egyenlő....azért ha egészséges lenne teljesebb lenne az életed,nem?

2011. ápr. 13. 20:30
Már látom, hogy ebben a kérdésben sosem lesz megegyezés. Nagyon sok érv szól mellette és ellene is. Mindenkinek magának eldönteni, hogy vállalja-e vagy sem.
2011. ápr. 13. 20:27
Szerintem sincs baj egy beteg babával. Mi is alig vártuk, hogy hazavigyük a kisfiúnkat. Már utána is jártunk minden korai fejlesztésnek, kerestünk szülőket akik már megbírkóztak ezzel és segíthetnek, de sajnos a mi gyermekünk meghalt. Mi nem is igazán a betegség miatt vállaltuk most az amniót, hanem azért mert ha mégegyszer végig kellene néznem a gyermekem szenvedését, temetését...azt nem élném túl.
2011. ápr. 13. 20:21

Köszönjük a cikket:)

Engem is izgat, izgatott, hogy egészséges-e a baba. El is küldtek amnio-ra, amit végül nem kértünk. Azt hiszem, a következő babánál sem fogjuk, bár volt két középidős vetélésem is az egészséges terhesség-gyermek mellett, nagy valószínűséggel genetikai rendellenesség miatt.

Az aminonál bizonyos betegségeket néznek meg, nem az összeset. És hiába negatív, lehet bármi később is, vagy a születésnél is.

Szerintem nem választási lehetőség, az a gyerek már ott van.

Mert azt se felejtsük el, hogy hogyan tovább. Ebben a korban nem abortusz van. Megindítják a szülést, megszületik és éretlen tüdejével... Bár az abortuszt se érzem sokkal humánusabbnak a babával szemben.

És hát a barátnőm esete a legelrettentőbb: amnio negatív, kislány. Ezek után egészséges gyerek született, de fiú! Na akkor?

31. 6e144430cb (válaszként erre: 29. - Barcabo)
2011. ápr. 13. 20:08

Az ember mindig fél az ismeretlentől.

De amikor megérzi,megtapasztalja,rájön,alaptalan a félelme!

Anyukád fél év után örökbe fogadta volna valamelyik sérült gyereket,ebből is adódik szerintem,hogy tök hamar meg lehet barátkozni a gondolattal,és igenis el lehet fogadni Őket!

Én már csak tudom:)

2011. ápr. 13. 20:08

Én ugyanígy jártam, szinte ugyanezekkel az eredményekkel......

És van egy gyönyörű másfél éves kicsi lányom.....

2011. ápr. 13. 20:05

És még annyit...

az anyukám még tanuló korában budán autista és dawn-os gyerekekkel gyakorlatozott fél évig.

és mesélte ha valami oknál fogva nem lettem volna én akkor örökbefogadott volna ott egy picit,mert anniyra szerette őket,és ők is anyut!rengeteg kicsit szó szerint a szülők elhajítanak mert más mint a többi!és minden tiszteletem azoké akik ekkora súllyal teljes és boldogan élnek,őszintén szólva 2 gyermekem van.mindkettő asztmás,én sokáig ezt sem tudtam feldolgozni,és mi ez egy betegebb gyerekkel,elképzelni nem tudom!de le a kalappal előttük!

28. 6e144430cb (válaszként erre: 26. - Nikolett5)
2011. ápr. 13. 20:03

Köszönöm szépen:)

Nagyon zavar,hogy sokan tévhitben élnek velük kapcsolatban:(

Sajnos a mai napig gond van az elfogadással,mert ha valaki egy picit más,akkor már megbámulják,megszólják,holott tényleg nem is tudják,mekkora érték egy -egy ilyen ember!

Nem egy DS gyerkőcből lett "nagy " ember,értsd:szakmát tanult ki,rendesen dolgozik,sőt,van egy ismerősünk is,aki egyetemre jár!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook