Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Dolgozó családanyák! Ki? Mikor? Milyen sütit süt karácsonyra a héten? Hogy osztod be az idődet, munka és gyerkek mellett? fórum

Dolgozó családanyák! Ki? Mikor? Milyen sütit süt karácsonyra a héten? Hogy osztod be az idődet, munka és gyerkek mellett? (tudásbázis kérdés)


2010. dec. 20. 05:46
A zserbó is és a beigli is olyan, amit meg lehet előre csinálni. Szerintem a hét közepe felé már nekiállhatsz, minden nap csak 1-t csinálj. Sőt készíthetsz mézest is, azt már most is elkészítheted, úgyis puhulni kell neki. Részesítsd előnyben most azokat a sütiket, amiket előre kell elkészíteni, pl linzerkarika, isler, stb. Ezek akkor igazán omlósak, ha állnak néhány napot. Gyermekeidet esetleg nem tudod magad mellé fogni amíg sütsz? Az enyémek kicsi korukban kaptak egy marék tésztát és a gyúrótábla szélén ők is "sütöttek". Persze meg is sütöttem amit készítettek és így egész jól elvoltak körülöttem.
6. tündér74 (válaszként erre: 2. - 6208ad5eaa)
2010. dec. 19. 21:45
Szia! Szerintem fő a nyugalom. A karácsony különben sem arról szól, hogy 5 féle sütit kell sütni. Semmit sem kell. Legyen egyféle, de a lényeg, hogy az ünnep nyugalomban teljen. Ez így jó mindenkinek.
2010. dec. 19. 15:42
Nekem is ez lesz az első ilyen karácsony. Ráadásul most költöztünk be a városba, férjem karácsonykor is dolgozik. Nekem mondjuk annyiból jó, hogy csak szenteste leszünk itthon. (Inkább "szentdélelőtt", mert párom délutános). Nem csinálok nagy felhajtás, és annyiból szerencsém van, hogy csütörtökön már itthon leszek.
4. b826c5a02d (válaszként erre: 2. - 6208ad5eaa)
2010. dec. 19. 15:40

nem csoda, hogy parázol!

Én szerencsésnek mondhatom magam, mert szabin leszek a héten, de ha melóznom kellene, szenteste úgy szedhetnének össze...

2010. dec. 19. 15:39

Szia.

Férjed nem tud segíteni?Mondjuk a gyerekeket levenni kicsit a válladról?

2010. dec. 19. 15:31
Két kisgyerekes anyukaként ez az első karácsonyunk, hogy dolgoznom is kell a család mellett, tiszta frászba vagyok, megsütnék már ma, de még korainak tartom még 5 nap karácsonyig, a héten viszont hajnali 5kor kelek du. 5 mire hazaérek a gyerekekkel és utána nem sokkal fürdés vacsi, meseolvasás stb. közbe valamikor sütit - beiglit - zserbót stb. kellene sütnöm. Ti bírjátok ezt? Meg lehet ezt csinálni? Csak én parázok rá nagyon? Hogy csináljátok?
2010. dec. 19. 15:28
Dolgozó családanyák! Ki? Mikor? Milyen sütit süt karácsonyra a héten? Hogy osztod be az idődet, munka és gyerkek mellett?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook