Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Diszkrimináció, lelki terror munkahelyen..lehet valamit tenni? fórum

Diszkrimináció, lelki terror munkahelyen..lehet valamit tenni? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. febr. 18. 16:43
Szerintem sürgősen keressen más helyet mielőtt még belebetegedne! Én is voltam hasonló helyzetben, és majdnem rámentem!
30. a14deb9047 (válaszként erre: 29. - Muraja)
2012. febr. 17. 15:32

Mi köze az egyháznak a munkahelyi problémákhoz???

Az egyház a hívek összessége. A klerikusi állapotnak pedig végképp semmi.

Odamegy a plébános, az érsek, a presbiter, a rabbi jobb bánásmódot kérni?

Azonnal kivágatnák a biztonságiakkal.

Ezt az ott dolgozóknak kell így vagy úgy megoldaniuk.

29. Muraja (válaszként erre: 25. - Deothora)
2012. febr. 17. 14:57

Fuj de gusztustalan es felhaborito ! a leg es leggyengebbektöl elvenni meg azt a kicsit is hol van az erkölcs?

Ki tud lenni ennyire bestialis ?

Most az egyhaz akar mindent kontrolalni hat hol van ilyen esetekben ? tudom detto zsivanyok mind többi .

28. Ami.
2012. febr. 17. 14:26

Annyira gyerekes,mint a kollégiumi szívatások,azt sem értettem soha,de fogjuk rá,h kamaszok..de felnőtt emberekről beszélünk,szomorú h ilyenek közt élünk.Megkérdezném mit szólna hozzá,ha a kedves gyerekével viselkednének így.

Szerencsére sosem volt részem megaláztatásban,és mindig szuper munkatársaim voltak,akikkel megtaláltam a közös hangot.Ilyen közösségbe naponta bejárni rémálom,az élettől is elmegy a kedv,nem csak a munkától.

2012. febr. 17. 14:03
az olyan munkaheyleken, ahol lopnak, még nehezebben fogadják be az újakat(akik nem lopnak), mint máshol. ez tapasztalat, mármint a nemlopók táborából.
26. csgybzs (válaszként erre: 20. - Ministry)
2012. febr. 17. 09:18
Kemény! :D Tiszta filmjelenet :D
2012. febr. 16. 17:28
Ja és a növérek elmesélték hogy, az üvöltözös kolléganö és barátnöi olyan szinten pakolták el magunka a tejet pl. meg a kaját, hogy mire az étel felkerült a betegekhez a betegeknek nem is volt tej, és a fejenkénti 8 kiosztott gombócból mire felkerült az osztályra lett fejenként 5gombóc, ha a kedves üvöltözö kolléganö és hordája van akonyhán..meg ilyen csekélységek
24. de Luca (válaszként erre: 22. - Deothora)
2012. febr. 16. 17:28

"Erre mit lehet még mondani????"


Volnának ötleteim :-)


Addig is, amíg sikerül onnan eljönnie, esetleg a környék összes vendéglőjében, esetleg iskolai menzákon is szét lehetne nézni, hátha akad valami...

2012. febr. 16. 17:26
Ja még annyit hogy a hugom a gyakorlatát egy 5csillagos szállodában csinálta és ott nagyon megvoltak elégedve vele, söt vissza is várták volna dolgoozni, de sajnos nem volt bejárási lehetösége...szóval azért annyira hüje nem lehet a munkájához!
2012. febr. 16. 17:23

Sziasztok!

Köszönöm a sok választ eddig!

Hozzá tartozik a dologhoz hogy, a házunkat utolsó pillanatban sikerült eladni mert a bank vitte volna, és a vételárból éppen csak a kölcsön felét tudták kifizetni, így most albérletben laknak, és a hugom fizetésétöl is függ hogy utcára kerülnek-e vagy sem. Én is segítek amit tudok de sajnos én sem vagyok abban a helyzetben hogy, sok pénzt tudjak adni.

Szegény ezért most nem tud felmondani olyan egyszerüen, mert különben nem tudják kifizetni az albérletet hárman és utcára kerülnének. Iszonyatos a nyomás rajta, és még a munkahelyén is ezek a parasztok ilyen bunkók!!!

Bocs a ronda szavakért de nemt udok mást mondani.


Nem tud hangfelvételt készíteni, mert nem engedik neki hogy a telefonját vagy bármit munkaközben bevigyen.

Már keressük a munka lehetöségeket, de sajnos eddig nem találtunk semmit, illetve amit lett volna szakács munka azt egy nappal elötte betöltötték. Teljesen kétségbe vagyunk esve!


Ma is hazajött szegény és elmesélte hogy a kolléganö kimosta a leveses edényeket, erre odajött a müszakvezetö nagyon bunkó munkatárs és elkezdett vele kiabálni hogy, még annyira sem képes hogy tisztességesen kimossa az edényeket...Erre mondta hogy, de nem is ö mosta ki hanem a másik, erre olyat mondott a kolléganö hogy: ne hazudj, és különben is micsoda ocsmány mocsok ember vagy te, hogy egy 56évesnek kell hogy utánnad takarítston....


Erre mit lehet még mondani????

2012. febr. 16. 17:14
Egy összeszokott, primitív, dologtalan csapat soha nem fog megtűrni olyat, aki kitűnik közülük. A maguk retardált módján úgyis kicsinálnak mindenkit. Kár, hogy a főnök sem különb náluk. Azonnal le kell lépni, mert az egészsége bánja majd.
20. Ministry (válaszként erre: 16. - Csgybzs)
2012. febr. 16. 15:49
Én megmondtam neki, amikor lehoztam a kilépő papírjaimat, hogy szánalmasnak tartom, úgy ahogy van, és sajnálom, amiért ilyen ócska az élete, és egyetlen örömforrása mások megalázása. És hogy lehet, kirúgott, de ettől én esténként még boldogan bújok a férjemhez, ő meg egyedül fog élni élete végéig, és úgy is fog megdögleni. Ekkor sírta el magát.
2012. febr. 16. 15:40

Az első munkahelyen szinte mindenhol van "szívatás".

Röhögjön a képükbe, amennyire csak lehet ne mutassa, hogy ez neki fáj. Mindegy, hogy kórház vagy főiskola... Ezt a vesszőfutást legtöbbünk durvább-finomabb formában megélte.

Mondjuk próbáljon úgy kezdeni, hogy "na fiúk-lányok, ma mit találtatok ki nekem??? Nagyon kíváncsi vagyok rá?" A félelmünket úgy tudjuk legyőzni, ha szembenézünk vele.

2012. febr. 16. 15:36
hát ezaz. nem egymást kéne földbetaposni, hanem segíteni.
17. 17edc27aec (válaszként erre: 11. - 17edc27aec)
2012. febr. 16. 15:34

Jav.

Régen pincérként dolgoztam...

16. csgybzs (válaszként erre: 10. - Ministry)
2012. febr. 16. 15:29
Igen, rengeteg frusztrált ember van, aki másokon vezeti le. Persze értem én, hogy a mostani helyzet minden embernek megnehezíti az életét, tele vannak gondokkal, kilátástalanság, kétségbeesés, de semmit nem old meg az ember azzal, ha egy másik társát a földbe tiporja. Vagy ez a napi öröme? Hogy valaki fölé ő is tud kerekedni?? Nagy érdem.....
2012. febr. 16. 15:28

Velem egyszer genyóskodtak. Napi 12 órát lehúzattak velem(utolsó percben szokták benyögni a túlórát ugyebár), 100 km-t utaztam, szintén naponta. Egész nap álltam, kihasználták, hogy hamar betanulok, 6 hónap után rángattak mindenki helyére, mert a régieknek ki kell venniük a szabadságokat. Én meg új voltam. Egyik este bepörögtem, mert megint rángatott a főnök. 15 percig csinálta: te odamész, ja nem, inkább oda. mégsem, hát nem tudom mit csináljak veled. Mondom én tudom: elmész a büdös p*ba, megírod a kilépőmet, aztán isten veletek. Felmondtam, és hazajöttem. Nem engedett volna, mert nem volt a helyemre senki. Mondtam oldja meg! Kikészültem idegileg, minden nap sírva mentem. Lefogytam alig 50 kg ra. Hát neeem.


Undorítóak, már azt is bánom, hogy nem fejeltem be azt a.....áááh, felhúzott ez a cikk. bocsánat.

2012. febr. 16. 15:27
Az a baj a hangfelvétellel is, hogy jó tud vele mit kezdeni, de egy pereskedés nem kevés pénzébe kerülhet, megéri e egyáltalán?
13. mkriszti81 (válaszként erre: 9. - Ájrin)
2012. febr. 16. 15:27
igen, én is így tudom (a start kártya lényegét)
2012. febr. 16. 15:26

Váltson munkahelyet,nehéz találni,de mégrosszabb,hogy idegileg teljesen tönkreteszik!!!

Jó ötlet a hangfelvétel,azzal tudna mit kezdeni!!

11. 17edc27aec (válaszként erre: 1. - Deothora)
2012. febr. 16. 15:25
Ez de durva. Régen én is dolgoztam pincérként, hát amikor kezdő voltam, hagy ne mondjam az "öreg" pincérek miket találtak ki. Direkt szivatták az embert, hogy megtanuljon alázatosan viselkedni. Összes csévinget újra kellett polírozni, ballon poharakat áttörölgetni, a pultot is szintén polírozni minden nap, még akkor is, ha patyolattiszta volt. Bár üvöltözés nem volt. Ez amit leírtál ez megdöbbentő.
10. Ministry (válaszként erre: 5. - Csgybzs)
2012. febr. 16. 15:25

Aki semmit nem ért el az életben.

A volt főnökasszonyom azért utált, mert fiatal vagyok, és van férjem. Őt ott hagyta a férje - nem csodálom, ha úgy beszélt vele is - és szinte minden pasinak oda adta magát, csak legyen vele valaki. Természetesen senki nem bírta elviselni, hogy úgy beszéltek vele, mint egy kutyával.

2012. febr. 16. 15:25

Bocsi, de a Start kártya azért van, hogy a munkáltató járulékkedvezményt kaphasson, ha alkalmazza a Start kártyával rendelkező munkavállalót. Az a pénz nem a dolgozóé, és a Start kártyát el kell vegyék addig, amíg ott dolgozik, mert nem adhatja le máshol még véletlenül sem a dolgozó.

Mindettől függetlenül valóban undorító amit művelnek a kollégái. El kell menni onnan sürgősen.

2012. febr. 16. 15:20

Elég undorító..

Csodálom hogy a testvéred ennyire türelmes, én már szerintem megvertem volna az összes nagyszájú barmot a főnökkel együtt..


Nem szabad ezt hagyni, a start kártyát nem vehetik el, és hogy helyette felveszik ami neki jár szerintem ezért fel lehetne jelenteni őket lazán. De inkább én is azt mondom keressen más helyet ahol jobban megbecsülik a munkáját, akár nem szakmabelit is, ideiglenesen amíg talál szakács melót. Sok sikert és kitartást hozzá!

2012. febr. 16. 15:18
engem is aláztak melóhelyen, aztán amikor 3 hónap után szó szerint belebetegedtem, akkor a betegségem alatt ki is rugtak. azért próbáltam kapaszkodni, mert nagyon nehezen jött össze az a meló, de utólag nézve már nem törődnék vele, hagynám őket a picsába, az életem többet jelent! mindenki maga tudja megitélni, mit tart fontosabbnak, a testvéred remélem, jól dönt.
2012. febr. 16. 15:16
Sziasztok. Nagyon szemét világot élünk, de nem tudom megéri-e egy ilyen fiatal csajszinak, hogy testileg lelkileg tönkremenjen ilyen emberek miatt.Lehet keresgélnie kellne és ha van másik, akkor dobbantani. Csak ki tudja, hogy mennyi idő az, amíg talál másikat. Szörnyű!!!!!
2012. febr. 16. 15:16
Azért félelmetes, hogy az emberek mennyire el vannak korcsosulva személyiségileg. Ki leli ebben örömét, de tényleg?
4. ájrin (válaszként erre: 1. - Deothora)
2012. febr. 16. 15:13

Nem sok mindent tud tenni, beperelheti őket a Munkaügyi Bíróságon, de attól még nem fognak a kollégák megváltozni. Keresni kell más helyet.

A Start kártyát a kilépésekor vissza kell adják, az két évig érvényes, másik munkáltató is felhasználhatja.

2012. febr. 16. 15:12

mivel bizonyítani nem nagyon tudja (max csinálhatna hangfelvételt...), így jogi út nem nagyon van


én váltanék munkahelyet


start kártya tudtommal a munkavállalóé, nem veheti el a munkahely

2. Ministry (válaszként erre: 1. - Deothora)
2012. febr. 16. 15:12

Én is hasonlót éltem meg. Kirúgtak, és ahelyett, hogy kétségbeestem volna, valósággal megkönnyebbültem. 10 kilót fogytam a 2,5 hónap alatt, amíg ott voltam.

Ez ellen semmit nem lehet tenni.


Vagyis én azt a tanácsot kaptam, hogyha a főnök behivatott, vegyem fel telefonra amit mond.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook