Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Állásinterjún mi a diplomatikus válasz a: miért hagyta ott az előző munkahelyet kérdésre, ha a volt főnök lelki zsaroló, zsarnok volt? fórum

Állásinterjún mi a diplomatikus válasz a: miért hagyta ott az előző munkahelyet kérdésre, ha a volt főnök lelki zsaroló, zsarnok volt? (tudásbázis kérdés)


27. .Charlotte (válaszként erre: 1. - SzánI.)
2020. nov. 30. 11:34

Semmiképpen sem említsd a volt főnöködet.

Új kihívásokat keresel, ahol fejleszteni tudod magad. Szeretnél újat tanulni, újat látni...stb

26. Érdekes73 (válaszként erre: 25. - Érdekes73)
2020. nov. 28. 15:23
De ledobhatsz motiválós dumákat is hogy új kihívásokra vágysz meg hasonlók...
25. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - SzánI.)
2020. nov. 28. 15:22
Családi okok és senkinek semmi köze hozzá. Legalábbis szerintem. Ha a volt cégedet/főnöködet ekézed abból sose fogsz jól kijönni.
24. andi6020 (válaszként erre: 15. - SzánI.)
2020. nov. 28. 15:20
Hazudhatsz is.
2020. nov. 28. 13:38

Én jártam úgy, hogy nem az aktuális, hanem az azelőtti munkahelyváltásomat szerették volna boncolgatni. (Tényleg gáz volt a főnököm, és a távozásom is. Meghíztam betegség miatt, cicababa kellett a helyemre és koholmányokkal vádolva aláíratták a közös megegyezést.) Vagy ismerték a volt főnökömet, vagy pletykált valaki.

Nem volt elég válasz az, hogy egy kb. titkárnői kávéfőzős meló után, főiskolával, szakmai munkát szerettem volna. Újra meg újra rákérdeztek. Rohadt szemét interjú volt. Utána megtudtam, hogy már megvolt választott, belső ember. Engem csak a saját szórakoztatásukra hívtak be. Költségvetési szerv személyzetis szipirtyói...


Szóval engem is érdekelne, hogy az ilyen helyzetet hogy lehet menteni, ha az interjúztató nem fogadja el a normális választ.

22. syria (válaszként erre: 15. - SzánI.)
2020. nov. 28. 11:39
Pl.: megértő, toleráns volt, meg lehetett beszélni vele a munkahelyi dolgokat.
21. delbuk
2020. nov. 28. 11:23

En meg nem voltam olyan allasinterjun, ahol konkretan rakerdeztek volna az elozo fonokomre, bar az elsotol eltekintve mindenkivel jo kapcsolatban voltam/vagyok.

Max azt kerdezik, hogy miert szeretnel valtani, erre pedig csak tud az ember egy semlegesebb valaszt (a megpalyazott allastol fuggoen) mondani. Pl.: nagyobb kihivas, felelosseg, uj lehetosegek, uj emberek megismerese, vagy rugalmasabb munkarend, erdekesebb munka, vagy sokretubb munka eppen egyertelmubb feladatkorok... Es az sem mindegy, hogy az elozo helyen fel evet, vagy 20-at toltottel, mert az alapjan is lehet igazitani a valaszt.

Ha meg tenyleg azt kerdezik, hogy jottel ki a fonokoddel, akkor en erre a helyedben azt mondanam, hogy nem voltunk tokeletesen kompatibilisek, de nem szeretnek ebbe belemenni, mert szamomra termeszetes, hogy nem beszelem ki. Normalis interjun itt max arra kerdeznek ezutan, hogy milyen szamodra az idealis fonok, ugyhogy erdemes ezt is osszeszedni fejben.

Sok sikert!

20. Bless the child (válaszként erre: 18. - Df1e1c376c)
2020. nov. 28. 11:09
Kb fele ennyi szóból állt, már ammennyire jól emlékszem
19. Bichi (válaszként erre: 15. - SzánI.)
2020. nov. 28. 10:42

Ha rákérdeznek mondj egy teljesen semleges választ.

Mivel nem tudják, hogy igaz-e amit mondasz, simán kiesel, ha szídod a volt főnököd. Főleg azért, mert a legtöbb ember a legjobb főnökben is talál hibát, senkinek nincs szüksége ilyen alkalmazottra...

18. df1e1c376c (válaszként erre: 17. - Bless the child)
2020. nov. 28. 10:37

Állásinterjún mi a diplomatikus válasz a: miért hagyta ott az előző munkahelyet kérdésre, ha a volt főnök lelki zsaroló, zsarnok volt?


Ez így javított? Lyezusom...

2020. nov. 28. 09:43
Hú de át lett variálva a cím. Az eredeti jobb volt
2020. nov. 28. 09:40

Én meg szoktam mondani, hogy szakmailag nem volt elég, mert nem kellett használnom a meglévő tudásomat, stb., kevés volt a munka mennyisége, és nem szeretnék szakmailag visszafejlődni.


Kollégáról, főnökről mindig pozitívan nyilatkozok, akkor is, ha mind tuskó volt.

2020. nov. 28. 08:40
Én is úgy gondolom, ahogy Lávli írja. De ha egyenesen rákérdeznek az állásinterjún????
2020. nov. 28. 05:32
Lávli jól mondja.
13. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 8. - Lávli*)
2020. nov. 28. 05:25

Sajnos a teniszes jelenetet nem találom, de kábé!


[link]

12. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 9. - Lávli*)
2020. nov. 28. 05:22
Hát ez az!! Ezért kell ELÉG jó emberismerőnek lenni! Mert aki savanyú meg keserű, ott én sem állok elő egy Stand Up Comedy-val (bár, ki tudja:), akin meg látom hogy huncut, annál "finoman" megeresztem a poénokat. Ha már kollégák leszünk (vagy annál komolyabb:), akkor meglehet ejteni az érdesebb, vaskosabb poénokat (akár a főnök és az egész klientúra alázásáig)! 😄
11. Lávli* (válaszként erre: 10. - D7ba7bf7ff)
2020. nov. 28. 05:20
10. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 8. - Lávli*)
2020. nov. 28. 05:16
Teniszpartner! Az ilyen beszólásokért érdemes élni! 😂
9. Lávli* (válaszként erre: 7. - D7ba7bf7ff)
2020. nov. 28. 05:16
Nem tudhatod előre, hogy ki fogékony erre és ki nem. Ha nagyon kell pont az az állás, akkor nem érdemes kockáztatni egy savanyú alakkal 😅 Majd ha felvett, ráérsz poénkodni 😅
8. Lávli* (válaszként erre: 6. - D7ba7bf7ff)
2020. nov. 28. 05:13

Pontosan.

Aki szidja az egyiket, az szidja a másikat is.

Amúgy meg lehetnek ismerősök, haverok, teniszpartnerek, nem szerencsés ilyesmibe belekeveredni.

7. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 5. - Lávli*)
2020. nov. 28. 05:12
Próba szerencse! Én volt hogy tök lazára vettem a figurát. Finom poénokkal érzékeltetni lehet, hogy az ő emberük leszel! Humorral sok mindent el lehet érni! És ez nem vicc!
6. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 3. - Lávli*)
2020. nov. 28. 05:11
Amúgy az a gond azzal, ha szóba hozod a főnöködet, hogy a "leendő" munkáltatód is potenciális veszélyforrást fog látni benned, mert szerinte őt is fikázni fogod! Megvan az esélye, hogy nem kell neki egy olyan ember, aki nem ugrálja körbe és nem nyalja a seggét!
5. Lávli* (válaszként erre: 4. - D7ba7bf7ff)
2020. nov. 28. 05:09

Hát figyelj .. ha megtúrja hozzá az orrát és fingik egy bődületest, lehet, hogy elalél a HR-es és felveszi.

Próba szerencse 😂

4. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 3. - Lávli*)
2020. nov. 28. 05:04
Tehát "A b*zi főnök ledobta az agyamról az ékszíjat!" nem kielégítő válasz? 😊
3. Lávli* (válaszként erre: 1. - SzánI.)
2020. nov. 28. 04:59

Szerintem a legdiplomatikusabb: semmilyen szinten nem szóba hozni a főnököt.

Nem mást lehúzni (még akkor sem, ha a legszemetebb ember volt a világon ez a főnök), hanem magadat dícsérni:

Szeretnék váltani a fejlődés reményében, megfelelőbb körülmények között szeretnék dolgozni, más környezetben szeretném alkalmazni a szakmai és emberi erőimet .. stb.stb.

Ha konkrétan rákérdez, hogy na és a volt főnök?

Akkor levonhatod a következtetést, hogy nem korrekt, és akkor azt mondod, hogy "erről nem szeretnék beszélni".

2. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - SzánI.)
2020. nov. 28. 04:33

Elfogyott a lelki potenciál.


De ha igazán tökös vagy, akkor semmi diplomatikusság csak alázod a főnöködet, ami a csövön kifér! 😅

2020. nov. 28. 03:06

Mi a megfelelő válasz? Ha azt mondom nem jöttünk ki jól, azt gondolják alkalmatlan vagyok.

Ha elmondom, hogy lelkileg zsarolt, tönkretett, legszívesebben az asztal alá sűllyedtem volna, szerintem ez sem helyes, hogy a volt főnököt kitárgyalom.


Hogy lehet diplomatikusan fogalmazni, hogy ne tűnjek szerencsétlennek, de a volt főnököt se szidjam??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook