Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyi idő elteltével jöttetek rendbe lelkileg a munkahely elvesztése után? fórum

Mennyi idő elteltével jöttetek rendbe lelkileg a munkahely elvesztése után? (beszélgetős fórum)


2015. jún. 20. 02:28
ez egyenfuggo mivel mindenki mas.
25. syria (válaszként erre: 21. - L.luiselotte)
2015. ápr. 2. 17:49

Bár én szerencsére nem jártam ennyire azonos cipőben, nagyon-nagyon meg tudlak érteni.

Legtöbbünknek kell(ene) egy jó munkahely, egy jó közösség.

24. fincsi5 (válaszként erre: 23. - Juhászzsófi)
2015. ápr. 2. 07:33
Mikor volt? És mit dolgoztál?:)
2015. ápr. 2. 03:58
köszönöm a válaszaitokat. sajnos én táppénz alatt vesztettem el a munkahelyemet. nagyon szerettem a kollegáimat, a munkámat.Egyáltalán azt,hogy számíthattak rám és én rájuk. Tényleg olyan volt,mint egy szerelem első látásra.Lelkileg nem tudom feldolgozni,úgy érzem eldobtak!!!Fél ember lettem.
22. 1e072b34d7 (válaszként erre: 1. - Juhászzsófi)
2015. ápr. 1. 17:04
Tapasztalatom szerint akinek nincsen munkahelye, az egyre mélyebbre süllyed a depresszióba. Úgyhogy nem idő kérdése. Megoldást csak az új munka, az önbecsülés és anyagi jólét helyreállítása jelent.
2015. ápr. 1. 09:13

Több mint 20 éve szűnt meg a munkahelyem, a 90-es évek elején a nagy felszámolási hullámban. Azóta vagyok " kényszervállalkozó".

Nem tudom elviselni a kiszámithatatlan munkaipőt, jövedelmet, az APEH sarcokat, és azt, hogy más emberek anyagi helyzetétől függ a miénk, ha beleszakadok a munkába vagy bármilyen szakértelemmel lelkesen végzem, akkor sem lesz jobb.

Lelkileg mindig rossz volt,a mai napig hiányzik a kollektiva a cca velem egyidős, hasonló végzettségüek társasága. Kb 2010-ig anyagilag jól ment, mint minden, de azóta no comment...

Nincs már kedvem semmihez és gyűlölök minden mun- kanapot .

20. syria (válaszként erre: 17. - Fincsi5)
2015. ápr. 1. 08:00
Most, hogy már látom, milyen pocsék irányba változtak a dolgok, az én lelkemen segített volna a végkielégítés.
19. 3a5c305959 (válaszként erre: 1. - Juhászzsófi)
2015. márc. 31. 11:51

En nem vesztettem el hanem felmondtam mert csak hitegettek az eloleptetessel. Nagyon sokaig ugy fajt mint egy szakitas. Aztan elkezdtem munkat keresni, szethordtam a CV-met egy hetfoi napon, az egyik manager hivott meg aznap este hogy mikor tudok bemenni interjura meg probamunkara. Raadasul en egy alap poziciot celoztam meg, de o eroskodott hogy az en tapasztalatommal a betanitas utan azonnal supervisor leszek. Ket nap mulva mar dolgoztam is. Magasabb fizetesert, tobb jutatassal es tobb elore lepesi lehetoseggel mint az elozo helyen. Akkor mar csak azt sajnaltam hogy miert nem mondtam fel hamarabb :-)

Szerintem neked is sikerulni fog tullepned ha talalsz egy masik munkat ami legalabb annyira jo mint az elozo, vagy meg jobb!

18. fincsi5 (válaszként erre: 14. - Misaki Itó)
2015. márc. 31. 11:45

Majd vezetsz naplót, a lüke főnökről, emberekről.

Ha "olyat" látunk, ami több a soknál, megkérdezzük:- akarsz beszélni róla?- DDD

17. fincsi5 (válaszként erre: 15. - Syria)
2015. márc. 31. 09:27

A végkielégítés megvolt, de az a lelkemen nem segített.( 21 év )

Ugyanígy, a" rendszerváltás szele". Most meg kapkodnak, mert mégis kellenek óvodák!

Törjön bele a bicskájuk.

16. Cilumiluci (válaszként erre: 11. - Fincsi5)
2015. márc. 31. 09:25
Így van.
15. syria (válaszként erre: 7. - Fincsi5)
2015. márc. 31. 09:22

Vagyunk páran ilyen földhözragadtak.

Én is az első munkahelyemről szerettem volna nyugdíjba menni, de azt elsöpörte a „rendszerváltás” szele. A munkakörömmel együtt. Mivel nem tetszett, hogy a jogutód cégnél nem a tanult szakmámat végezhetem, fájó szívvel, de új munkahely után néztem; tehát volt időm felkészülni a váltásra. 19 év után először.

A történelem megismételte magát: újabb 19 év után megszűnt a második munkahelyem is, ezúttal jogutód nélkül. Igaz, volt jelentkező munkáltató, aki igényt tartott a továbbfoglalkoztatásomra változatlan feltételek mellett, a dolog mégis megviselt.

Főleg az a mód, ahogyan az egészet „levezényelték”.

A lényeg az volt, hogy az embereket bizonytalanságban tartsák, információ nélkül hagyják, illetve félreinformálják. Így történt, hogy karnyújtásnyira a nyugdíjtól bent hagytam 12 (vagy 13?) havi végkielégítést. Van, aki azt mondta erre, hogy nem vagyok normális, van, aki azt mondta, hogy nem lehet tudni, mi mire jó...

14. Misaki Itó (válaszként erre: 13. - Fincsi5)
2015. márc. 31. 09:19
Gondolod?
13. fincsi5 (válaszként erre: 12. - Misaki Itó)
2015. márc. 31. 09:09

Nézd már, félreolvastam!


Örülj neki, majd itt feldolgozzuk. DDD

2015. márc. 31. 09:06

Nekem valószínű most lesz munkahely(úgy néz ki)ezt vajon mikorra fogom feldolgozni?

Semmi humorom hozzá.

11. fincsi5 (válaszként erre: 10. - Cilumiluci)
2015. márc. 31. 08:52
Mennyivel kevesebb stresszes ember lenne! :))
10. Cilumiluci (válaszként erre: 8. - Ildiko0914)
2015. márc. 31. 08:50
Ez jogos igény.
9. fincsi5 (válaszként erre: 8. - Ildiko0914)
2015. márc. 31. 08:46
:))))))))
8. ildiko0914 (válaszként erre: 7. - Fincsi5)
2015. márc. 31. 08:23
nagyon meg tud betegiteni a bizonytalanság, szeretem a biztonságot az élet minden területén
7. fincsi5 (válaszként erre: 5. - Ildiko0914)
2015. márc. 31. 08:04
Én nagyon is szerettem "földhözragadt" lenni.Onnan akartam nyugdíjba menni.Én úgy választottam munkahelyet, ahogy párt és pályát is. Ebből kettő bejött.Bár a pályában volt egy kisiklás.:(
2015. márc. 31. 07:56
Egy munkahelyemet sajnáltam nagyon,évekig tartott feldolgozni,persze utána jött más,de azért ha belegondolok még most is fáj picit belül.Azóta nem ragaszkodtam egyhez sem,most meg már egészen más a történet.
5. ildiko0914 (válaszként erre: 4. - Fincsi5)
2015. márc. 31. 07:42
Úristen!!! Te azon nem gondolkodtál, hogy miért vagyunk ilyen földhözragadtak, hogy nem tudunk könnyen túl lépni dolgokon? tudok kattogni évekig, ami persze hosszú távon megbetegit. Nekem azt mondták, hány éve dolgozol ott - 5 éve mondtam, jajj már ideje váltani - volt a válasz. Na engem ez betegit meg a váltás, és nem beszélve ha kényszerváltás
4. fincsi5 (válaszként erre: 3. - Ildiko0914)
2015. márc. 31. 07:11

Akkor te én kettő vagy. 20 éve felszámolták a munkahelyemet, ma sem hevertem ki, hogy nincs.

Munka lett máshol, de AZ végleg megszűnt, ha arra járok, már nem bőgök, csak szomorú leszek.:((

2015. márc. 31. 06:59
Ahogyan én tudok kattogni dolgokon, nem tudom valaha is rendbe jönnéke, igy ahogy elnézem magam, mivel jelenleg a szélén vagyok a dolognak, már bele betegedtem és nem tudom emészteni meg, hogy mi lesz tovább, nem kivánom senkinek
2015. márc. 31. 06:12
Az új munka megtalálásától számítva 3 hónap, amikor lejárt a próbaidő. (tehát 9 hónap)
2015. márc. 31. 03:43
Ti mennyi idő elteltével jöttetek rendbe lelkileg munkahely elvesztése után?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook