Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kismama diéta. Fogyjunk lassan de biztosan szoptatás mellett. fórum

Kismama diéta. Fogyjunk lassan de biztosan szoptatás mellett. (beszélgetős fórum)


1 2
48. Virgie
2013. okt. 16. 23:29

Tavasszal sikerült leadnom 3 kg-ot. Amíg a gyerkők az oviban voltak. Nyáron már nem ment a fogyókúra. Lusta voltam kétfele főzni.

Most újra kezdem. A nagyobbacskák oviban, a kicsi itthon de már nem szopizik.

Szóval szabad a pálya.


Első nekifutásra karácsonyig szeretnék megszabadulni 8 kg-tól. Az még jó két hónap. Szóval heti 1 kg minusz amit el kell érnem.


Írom az étkezéseket, és igyekszem 1500 Kcal alatt maradni /nap. És legalább 1-1,5 óra edzés, ami még 500 kcal-tól szabadít meg.

2013. máj. 16. 21:16
Ismerős probléma :) Én május 1-jén belecsaptam a lecsóba :D Azóta 2 hét alatt lement 2,4 kiló, szuper, nagyon örülök neki!!! Ti hogy álltok, csinálja még valaki?
46. Virgie
2013. máj. 8. 11:52

Ezek szerint nem is olyan könnyű ez, mint gondoltam.

Nekem is csak a súlytartás sikerül, mert annyit dolgozom, mint amikor még munkahelyre jártam.

Napi 8 óra munka és a 3 gyerek. Azért folyton eszembe van, hogy nem szabad túl sokat enni. Ami a súlytartásra elég is.

Ha az édességről le tudnék mondani. Már jó lennék.

Valamit majd kitalálok. A legkisebb maholnap 6 hónapos lesz, és akkor már nem kell a tejcsi miatt annyira aggódnom, mert elkezdjük az etetést.

2013. ápr. 23. 09:19
én mindig újult erővel vágok neki, de eddig nem sok eredményem van. ha a babám hajnalban kel, akkor nem tudom megállni, hogy reggel mindjárt ne zabáljak be, és onnantól kezdve minden veszve van :(
44. Virgie
2013. ápr. 22. 18:21

látom nem sok mozgás volt itt.

Nekem sajnos szüneteltetnem kellett a diétázást, mert egy hajtós megrendelést kaptam, és éjjelbe nyúlóan dolgoztam. Így azt az időt is munkára szántam, ami a naplóíráshoz kellet.

Az eredményemen is látszott, mert nem fogytam 1 dkg-ot sem. Annak is örülök, hogy tartani tudtam a súlyom.

43. Cucicsillag (válaszként erre: 42. - Virgie)
2013. ápr. 9. 08:45
Sehogy:)) en inkabb a lemozgom hive vok:)
42. Virgie
2013. ápr. 4. 22:19

Úgy tűnik most minden összeesküdött ellenem.

Azt hittem végre lesz egy nyugis mozgós hétvége. Kerti munka, kirándulás vagy ilyesmi. Erre megint buli lesz szombaton, amire sütni főzni kell.

Ti hogy álljátok meg, hogy ne kóstoljátok meg az összes finomságot, amit egy vendéglátásra készítetetek?

2013. ápr. 2. 17:26
En ettem,ahogy "kell" de tovabbra is fogyom a heti fel kiloimat:) mondjuk a torna unnepek alatt elmaradt,de seta volt:)
40. Virgie
2013. ápr. 2. 15:31

Na vége a húsvétnak. Ahogy előre tudtam ,nem bírtam ellenállni a finomságoknak. Bevallom nem is akartam.

Mától azonban újra számolom a kalóriákat. Szerencsére nem emelkedett a súlyom a húsvét alatt. Szóval ott tudom folytatni, ahol félbehagytam.

39. rinike
2013. ápr. 1. 08:09
Én ma elkezdem. Mivel a szénhidrátot fogom figyelni, így sonka-tojás ma nem lesz korlátozva, csak a kenyér-süti-üdítő vonal. Már vártam a mai napot. Sokkal jobban éreztem magam, amíg tartottam a diétát.
38. Cucicsillag (válaszként erre: 24. - Grizzli)
2013. márc. 28. 22:06

Nem, a zonazas az pentek eniko, a fegyenc az mas,de azt meg nem probaltam...:)


En azt tartom,amit irtam, inkabb lemozgom, de muszaj sutit ennem es CH-t. Hetente felkilo igyis lemegy, ennel jbban nem is akarom"surgetni"

37. Virgie
2013. márc. 28. 20:32
Többieknél mi helyzet? Van már valami mérhető súlyváltozás?
36. Virgie
2013. márc. 28. 20:30
Egyébként engem az is motivál, hogy utálom a testem ebben a formában. A ruháim feszülnek, csúnyán bevágnak mindenhol. Olyan hurkák vannak rajtam, hogy jaj. Mezitelenül még magam előtt sem szeretek lenni, nemhogy a férjem előtt. Ez aztán rá is nyomja a bélyegét a kapcsolatunkra. Ha nem változtatok gyorsan, akkor depis leszek, az meg mire jó.
35. rinike (válaszként erre: 35. - Virgie)
2013. márc. 27. 07:12
Azt mondta a diabetológusom, hogy a folyadékbevitel az nagyon fontos, a kalória csak másodlagos. Mondjuk mint már írtam nekem a szénhidrátbevitelt kell(ene) kordában tartanom, és szépen elosztanom - nem egyenlő részekre - öt-hat étkezésre. Kiíváncsi leszek, hogy ha én visszatérek majd április 1-től a cukros diétámra, akkor kevesebb lesz-e a tejem, remélem, hogy nem.
34. rinike (válaszként erre: 32. - Grizzli)
2013. márc. 26. 15:05
Én azt szerettem a CH számolgatásban, hogy két hétig számoltam, aztán már ránézésre is tudtam...
33. H.H.
2013. márc. 26. 14:16

Sziasztok,


Most találtam erre a fórumra és szeretnék csatlakozni. :-) Én is kisbaba mellett (kicsi 8 hónapos :-)) szeretnék jó sok kg-tól megszabadulni. Már bevezettünk néhány ételt neki, de szopizik naponta többször is, és ezt szeretném megtartani. Nem a terhességek alatt jött fel a súlyfelesleg, hanem évek alatt. :-( Szeretnék megszabadulni minél előbb a feleslegtől, de azért ésszel, odafigyelve. A második várandósság alatt volt terhességi diabéteszem, amit CH számolgatásos diétával kordában tartottam.... arra gondoltam, hogy azt folytatnám szigorúan betartva (igyekez most is betartani, de azért lazábbra vettem a dolgokat) illetve mozgás...

32. Grizzli (válaszként erre: 31. - Rinike)
2013. márc. 26. 13:59

Szia! Felnézek Rád amiért tudtad ezt a CH számolósdit csinálni. Én CH függő vagyok, szóval nem tudom, hogy bírtam volna ki :( Persze ha sok minden múlik rajta, máshogy áll hozzá az ember, de le a kalappal.



Többiek hol vagytok, tunyaság megy? :)

31. rinike
2013. márc. 26. 06:38

Sziasztok! Az én kislányom 17-én volt 4 hónapos, jelenleg még csak szopik. Úgy tervezem, hogy május közepéig ez még így marad. Nekem többet kell fogynom, mint 20 kilót, igaz nem is a terhességgel szedtem fel. A terhesség alatt inzulinos voltam, így mondhatom, hogy nagyon jól megtanultam a cukorbetegek diétáját. Az nem a kalóriát számolja, hanem a bevitt szénhidrátot, azonban a kettő között matematikai összefüggés van, így csatlakozhatok hozzátok. Én Húsvét hétfőjén, április elsején fogom elkezdeni a diétát. A terhességem alatt is naplót kellett vezetnem az étkezéseimről, amit itt a Hoxán írtam, ezt a naplót fogom folytatni.

Ti csináljátok még? Vagy újrakezditek velem április elsején?

2013. márc. 22. 13:22

Lányok, csapdába estem. Tegnap voltunk vásárolni és a pékrészlegbél két csokis párnát is vettem... aztán eltökéltem, hogy nem eszem meg, csak az egyik felét mondjuk... de tovább jutottam :(

a tegnapi napomat ezzel jól elrontottam...

29. Nicool (válaszként erre: 28. - Virgie)
2013. márc. 22. 13:15

A tejből mindig annyi van amennyi kell a picinek.

Ha félsz tőle akkor miért nem egy későbbi időben kezdés? Én pl. nem fogyoztam amikor a fiam 4 hónapos volt. :)

28. Virgie (válaszként erre: 27. - Nicool)
2013. márc. 22. 00:36

Hát, te tudod.

Én ezt nem merném. Az egészséges fogyás nekem fontosabb, mint az hogy hamar lefogyjak. Inkább kivárom hogy szép lassan lemenjenek a kilók. Hiszen felszedni sem két hónap volt, hanem 5 év.

Így is aggaszt, hogy nem lett-e kevesebb a tejcsi.

27. Nicool (válaszként erre: 22. - Virgie)
2013. márc. 21. 19:59
Nekem már 4 hónapos a babám, hanem nagyobb, nekem már csak napi kétszer szopizik. :)
26. Nicool (válaszként erre: 25. - Grizzli)
2013. márc. 21. 19:58
Nem. :)
2013. márc. 21. 13:11
A zóna edzés a fegyenc edzés?
24. Grizzli (válaszként erre: 22. - Virgie)
2013. márc. 21. 13:11
Egyet kell, hogy értsek. Ha úgy akarsz fogyni, hogy a babád se járjon pórul...
23. Grizzli (válaszként erre: 17. - Virgie)
2013. márc. 21. 11:29

én is imádom a céklát, de csak ecetesen raktam el a kertből. venni nem szeretnék. nekem sok vajbabom, borsóm van a fagyóba, némi karalábé, kevés cuki, répa, sütőtök, sárgadinnye, barack, de ez utóbbiakat a gyereknek tartogatom majd.


Én édes szájú vagyok alapból, nem tudok lemondani arról, hogy szénhidrátot egyek, de szerencsére a számolással nem is kell, csak mértéket kell tartani!!!


Apropó, rengeteg tojás van itthon, a tojáspörin kívül nincs vkinek jó receptje?

22. Virgie
2013. márc. 21. 11:25

1020 Kcal? Az nagyon kevés. Ha a szoptatásra szánt 500-at elveszem, akkor marad 500 saját magadra.

Szerintem ezt ne csináld, mert belebetegszel.


Ez még a BMR-t sem fedezi, eddig mindenhol azt olvastam, hogy az alá nem szabad menni, mert nagyon sok kárt okozhat.

21. Nicool
2013. márc. 20. 10:20

Péntek Enikőt a www.tornavideo.hu -n találod meg.

Édesítőszert csak olyat vegyél amiben nincs aspartán, én mondjuk nyírfacukrot használok ilyen esetekbe és a gyerek ételábe is azt teszek.

Én napi 1020 kalórai körül étkezem, és 5-ször, így sosem vagyok éhes. :) Sőt van amikor csoki pudingot eszem, de Norbitól (tudom sokan nem szeretik és drágálják, de néha kiadok magamért egy dobozért 90 Ft), vagy Jogobella lightot tudom még ajánlani. :)

Ebédre pedig a mozerrale sajtot grillezve (nagyon kevés a kalória tartalma és laktató).

20. Cucicsillag (válaszként erre: 18. - Virgie)
2013. márc. 19. 23:33

Allitolag a szoptatas - 500 kcal/ nap es ismertem is olyat,aki nadszalvekony lett szoptatas alatt. En viszont sosem vtam edesszaju,de mst bepotolom az eddigieket.

En inkabb tornaban lennek huzoero, dietaban nem:-S

Egyelore "muszaj" sutiket ennem:))

19. Cucicsillag (válaszként erre: 13. - Grizzli)
2013. márc. 19. 23:30
Guglizz ra:) olyan sokat en semtok rola, itt talaltam rola egy forumot es utana szereztem be dvdket...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook