Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Diabeteses a párom, gyakorlati tanácsokat szeretnék fórum

Diabeteses a párom, gyakorlati tanácsokat szeretnék (beszélgetős fórum)


13. milka851 (válaszként erre: 11. - Kisj)
2014. júl. 18. 17:10
Tisztába van ! de ez az az állapot, ahol nekem, mint társnak is ott kell lenni a toppon ! ÉN vagyok a nő, én főzők stb. szerintem teljesen norális, hogy tudni akarok a gyakorlati dolgokról.... !
12. kisj (válaszként erre: 8. - Milka851)
2014. júl. 12. 21:10
ne aggódd túl a szitut:/
11. kisj (válaszként erre: 1. - Milka851)
2014. júl. 12. 21:08

Szerintem ezekkel a párodnak kell már rég tisztába lenni.

Nem kell felesleges köröket futnod, mert minden inzulinosnak tudnia KELL (ene) a saját állapotával kapcsolatos dolgokat

10. arrival (válaszként erre: 8. - Milka851)
2014. júl. 12. 17:25

Hasmenes nem fugg ossze a cukorbetegseggel.

Attol fugg hova mentek, sok orszagban csak asvanyvizet szabad inni a turistaknak! ( afrika, azsia )

Az orvostol kell igazolas h cukorbeteg mert csak ugy tudja a tut ( inzulin) felvinni a repulore.

MINDIG legyen nalatok szolocukor! Ha leesik a cukra!

Multkor apukamnak 0,6 ra leesett... A mentos csodalkozott, mert ez mar halalos ertek. Semmi baja nem lett szerencsere!

Inzulin beadasa utan egyen, de ezt ugyis tudja. Legyen a hotelben nalatok mindig valami szenhidrat , hogy pl az ejjeli inzulin beadasa utan ( altalaban este 10) tudjon enni. Kenyer, keksz, tej, alma.

Kb ennyi, ugyanazok amivel a minden napi eletben is szembe kell neznie.

9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - Milka851)
2014. júl. 12. 15:53

Hova mentek nyaralni? Vannak olyan országok ahol csak ásványvizet szabad fogyasztani, arra ügyeljetek bontatlanul kapjátok. Természetesen fagyit, utcán vett gyümölcsöt ne egyetek, gyümölcsöt is ásványvízben mossatok, és fogat is.


Természetesen lehet a repülőgépre is vinni gyógyszert, DE azt akkor igazoltassátok orvossal, hogy szükséges, ha tengeren túlra utaztok, akkor a légitársaságnak is jelezzétek, hogy cukorbeteg. Segíteni fognak.

2014. júl. 12. 13:13
Köszönöm a válaszotokat! szerintetek a víz fogyasztással mi a helyzet? Mert ha véletlen hasmenése lenne , akkor azért abból tudom, h nagy baj lehet. Gyógyszereket vihetünk magunkal a repülőútra ?
7. milka851 (válaszként erre: 4. - Arrival)
2014. júl. 12. 13:11
Inzulinnal kezelt!
6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Milka851)
2014. júl. 12. 11:53

Igazából semmit, éljen ugyanúgy, mint itthon. Vigyen inkább több, gyógyszert, inzulint, tesztcsíkot, mint kevesebbet.

Egy tanács, ha repülővel mentek, de autósutazásnál sem árt, az orvostól igazolást vinni, mivel kezelik, milyen gyógyszereket használ, egy ellenőrzésnél nem lesz problémája.

2014. júl. 12. 11:49

Szia! Ügyelj arra, hogy rendszeresen egyen, napi 5x. És csak akkor adja be az inzulin adagot, ha evett.

Fontos, hogy a kenyérfélék lehetőség szerint teljes kiőrlésűek legyenek, s édesség helyett inkább gyümölcsöt egyen, havan rá mód. Persze, ha van cukormentes sütemény akkor ehet azt, csak mértékkel.

4. arrival (válaszként erre: 3. - Milka851)
2014. júl. 12. 11:37
Inzulin kell neki , vagy csak eleg a dieta?
3. milka851 (válaszként erre: 2. - Arrival)
2014. júl. 12. 11:33
Ha lenne időd mesélhetnél róla. Itt nagyon friss a diabetes élménye....., már ha nevezhetjük így
2014. júl. 12. 11:01

Valoszuinu ezzel a srac tisztaban van.

Mivel azonban ferfibol van, jobb ha leellenorzod duplan, hogy nem hagyott-e semmit otthon.

Nalunk 25 eve diabeteses van a csalasban, sok mindent lattam mar ...:(

2014. júl. 12. 10:48
Kedves Tapasztalt hoxások! Elég friss kapcsolatom van. Ahol a srác diabetese. Szeretnénk külföldre menni nyaralni! Ti milyen gyakorlati tanácsokat adnátok ? Inzulinnal, ételekkel, életmóddal kapcsolatba?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook