Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Depresszió, vágy az öngyilkosságra fórum

Depresszió, vágy az öngyilkosságra (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
53. Kangaroo Island (válaszként erre: 52. - Linnax)
2013. dec. 3. 09:29
Azt írod, hogy mindig lesz valahogy, mikor öngyilkos akartál lenni miért nem erre gondoltál? olyan könnyen osztogatod itt a bölcsességeket, de a saját problémáidat sem tudod megoldani, hogy oldanád meg másokét?
52. Linnax
2013. dec. 3. 09:23

Igen...ugyanis biztos kell legyek benne, hogy tudok beszélni vele (a szó mindenféle értelmében).

Én utálom a közhelyeket, hogy ez nem helyes, mindennek van megoldása, az élet harc, mindig lesz valahogy stb.

Nem igaz. Sajnos van, amit nem lehet megoldani. A kórházban nem csak egyértelműen lélekrokkantak vannak, hanem pánikbetegek, olyanok, akik minden ok nélkül(!) 10-20-30 kg-okat fogynak hirtelen, minden betegség szimptóma nélkül stb.

Gyógyítani csak az orvos tud. De a pszichológusok nem érnek rá megfelelő, vagyis inkább a kívánt ideig foglalkozni senkivel. Szinte mindenki szeretne sokkal többet beszélgetni a pszichológussal, és ezt a hiányt pótolja a betegközösség, hogy úgymondjam, mint egy csoportterápiás közösség.

Ha van egy ember, aki ezt össze tudja hozni, az már bőven elég. Előbb-utóbb minden "ágy" szép sorban bekerül a körbe, a többiek őszinte megnyilatkozásait látva a legutolsó ember is megnyílik a csoport felé.

Mikor előzőleg eljöttem, annak a szobának hagytam a falon egy tace-pao-t:

AZ ALVÁSTÓL MEGÉHEZEM, AZ EVÉSTŐL ELÁLMOSODOM.

AZ ÉLET SZÉP! :)

51. Kangaroo Island (válaszként erre: 50. - Linnax)
2013. dec. 3. 09:22

hát ha velem így beszélnél és előtte nem szólaltam volna meg, akkor a megszólalásom csak amiatt lenne, hogy elküldjelek a francba.

én egy pszichiátrián nem biztos, hogy adnék a szobatársaim szavára, hogy mit mondanak, majd ha az orvosod is azt mondja, hogy praktizálj, mint elmeorvos vagy egy egészséges ember mondja, hogy jó tanácsokat adsz és úgy beszélsz egy emberrel, ami az megilleti és neked sincsenek problémáid, akkor gondold, hogy jó tanácsadó vagy.

Rengetegen vannak most így, hogy X év munkaviszony után elbocsátották őket, beszélgess olyanokkal, mert biztos van aki nem így reagált erre az élethelyzetre, hogy öngyilkos lesz, tőlük meg te tanulhatsz.

50. Linnax
2013. dec. 3. 09:05
Pontosan. Vak vezet világtalant. Már többször voltam több hétig benn a kórházban, és nem én találtam ki, hanem a mindenkori szobatársaim, hogy ahol én voltam, mindig a legjobb szobának mondták. Még olyan beteget is megszólaltattam, akiről azt mondták, hogy hónapok óta nem beszél senkivel. Bocs, ezt nem én találtam ki. Én nem azért vagyok időnként öngyilkos, mert olyanom van, hanem CSAK nem tudom elfogadni, hogy valamikor megfelelő egzisztenciám volt, most pedig több mint 38 év munkaviszony után "koldus" lettem!
49. bowie (válaszként erre: 48. - Andi6020)
2013. dec. 3. 07:25

ugye?

nem is értem...

48. andi6020 (válaszként erre: 47. - Bowie)
2013. dec. 3. 07:20
Furcsa nekem ez a "profi" megfogalmazás ebben a témában.
47. bowie
2013. dec. 3. 07:18

Sőt, még sokszor versengenek is..hogy kinek a rosszabb.

Egyébként, ha a második öngyilkosságodon vagy túl, akkor hidd el, nem vagy profi a témában. Csak abban, hogy hogy kell egyre mélyebbre kerülni.

46. bowie
2013. dec. 3. 07:09

Szerintem pedig éppen egészséges emberek tanácsaira van szüksége..

Két depresszióban szenvedő ember általában csak lefelé húzza egymást...azt hiszik nem..hogy segítenek..mert milyen jó, hogy valaki megérti, de attól csak még lejjebb süllyed, mert naugye állapotba kerül.

És aki nem "beteg", az nem jelenti azt, hogy nem is volt soha...csak van, aki ki tud belőle jönni.

45. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 43. - Berbooo)
2013. dec. 2. 21:52
Vagy nem.....csak rád hagyta.
2013. dec. 2. 21:34

A hazugság nem old meg semmit.

Az, hogy elveszíted az önkontrollt... elgondolkodtató!

43. Berbooo (válaszként erre: 41. - Bowie)
2013. dec. 2. 21:17
aztmondtam neiki ogy csak menstuációs hiszti , aztán bevette
42. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Berbooo)
2013. dec. 2. 21:11

Ha a barátod azért hagyna el, mert beteg lettél, akkor jobb, ha minél előbb meneszted.

Ha pedig te képzeled ezt róla, akkor nem bízol benne eléggé. pedig egy kapcsolatnak ez az alapja.

41. bowie (válaszként erre: 38. - Berbooo)
2013. dec. 2. 21:07
Akkor a barátod is tudja, hogy gond van.
2013. dec. 2. 21:02
Olvasd csak el!! [link]
2013. dec. 2. 20:55

Létezik sokkterápia is.

Mondjuk tölts kint a szabadban egy-két éjszakát étlen-szomjan fürdés nélkül hiányos öltözékben.

2013. dec. 2. 20:51
akkor éreztem hogy ez már nem vicc mikor volt egy kiborulásom tegnap , konkrétan eg y pizzatésztán álltam boszut , nyujtófával , de nem épp ugy ahogy azt kellene , a barátom akkor haza akart menni , nem is csodálom
37. Berbooo (válaszként erre: 34. - Bowie)
2013. dec. 2. 20:48
Attól tartok ha a barátomhoz költözök , akkor nyírnsk ki . én falusi vagyok , ő is , itt én lennék az hónap szégyene
36. jstefan (válaszként erre: 1. - Berbooo)
2013. dec. 2. 20:42

Gondolj arra hogy az ÉLET a legnagyobb ajándék!!! Ne fordulj mások miatt önmagad ellen! Akik súlyos betegek,vagy tragikus sérülés éri őket életük utolsó óráiban,perceiben mindent megtennének hogy életben maradhassanak.Orvossal sürgősen irass fel gyógyszereket,és azt rendszeresen szedd be az egyéni érzékenységednek megfelelő mértékben.Hidd el hogy az ÉLET a legcsodálatosabb mindennél!!!

[link]

A fenti link a Márti dala aki nagyon szeretett volna élni de a sors közbeszólt.

2013. dec. 2. 20:37
A barátság ajándék, folyamat, azért keményen tenni is kell! Ne vedd természetesnek, hogy nem vagy súlyos beteg, nem vagy hajléktalan, hogy tanulhatsz, vannak szüleid, barátod, szerelmed, stb.
34. bowie (válaszként erre: 33. - Berbooo)
2013. dec. 2. 20:34
Akkor miért tartasz attól, hogy ha dolgozni kezdesz kinyír a családod?:))
33. Berbooo (válaszként erre: 32. - Bowie)
2013. dec. 2. 20:33
23
32. bowie (válaszként erre: 29. - Berbooo)
2013. dec. 2. 20:32

Te csak unatkozol..hidd el, és próbáld ezt megbeszélni magaddal.

És ezellen csak te tehetsz.

Hány éves vagy?

31. Berbooo (válaszként erre: 30. - Bowie)
2013. dec. 2. 20:31

köszi , ez jól eset ,

hát ide is leírhatom :

Sikeres két vizsga ahoz hogy lezárjam a félévet ,

barétok (na azokat viszont nem lehet könnyen beszerezni)

30. bowie
2013. dec. 2. 20:29

írd le, akár magadnak, hogy mit szeretnél..és azt, hogy mi kell a megvalósulásukhoz..aztán tégy érte.


sok ember nem depis, csak megrekedt, és emiatt kerül olyan hangulatba, hogy "jaj, nincs miért élnem..engem mindenki b.szogat..nekem semmi se sikerül.."

A továbblépéshez a céljaid felé csak egy hatalmas levegőt kell venned.:)

29. Berbooo (válaszként erre: 27. - 66429b468f)
2013. dec. 2. 20:27

az a baj hogy az életem ennyiből áll :

dfelkelek , elmegyek kenyérért látom a boltost , aztáén itthon ellátom a háziszolga feladatot , amit amugy a képembe is vágnak hogy enniyre is vagyok jó , vagy ha épp beszélgetni próbálok a családdal , akkor "jajj hagyj már" , vagy épp : "engem nem érdekel " mondatokaat kapom , és aztán mivel lassan vizsgaidőszak ezért még kvb 2 óra tanulás , és vége a napnak , néha felhivom a barátom akitől a kicsim dolgozom , és a kicsim miről bezsélgessünk ? na ugye neked sincs ötleed . mondatok jönnek , és másnap ujra , van hogy ki sem megyke a házból , nincs is kedvem

28. bowie (válaszként erre: 26. - Berbooo)
2013. dec. 2. 20:26

ha eléred vagy csak közelebb is kerülsz a céljaidhoz, akkor miért lenne megalázó a gyári munka?

a gyári munkás ismerőseim többet keresnek, mint a védőnőnk.

27. 66429b468f (válaszként erre: 22. - Berbooo)
2013. dec. 2. 20:22

Nem ártana összeszedni, rendezni a gondolataidat!

Fejthetnél rendszeresen rejtvényt is!

2013. dec. 2. 20:22
Komolyan az lenne a legjobb ha elkezdenék bármilyen megalázó akár gyári munkát, és öszeköltöznék a barátommal , de a csládom kinyirna , és még inkább a szakadékszélére sodorna
2013. dec. 2. 20:21

Egyél mézet, csokoládét, olajos magvakat, aszalt gyümölcsöket, kis adagban finom ételeket, amit megkívánsz. Felejtsd el a téli fogyókúrát!

Menj el kocogni, úszni, hallgass vidám komolyzenéket, alkalmazz olajos fürdôket, vidám színeket alkalmazz az öltözködésben.

24. Berbooo (válaszként erre: 20. - Bowie)
2013. dec. 2. 20:20

sokat gondolkoztam ezen is. a legtöbb lehetőség pesten van.

Kárpátaljai magyarként, magyarországon tól ukrán vagyok , m ukrajnában viszont a magyarországi egyetemi halgató státuszommal , és azzl hogy nem beszélek ukrénul ,azzal meg tul magyar. Túl gyenge vagyok a helyzetemhez

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook