Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Cumizás meddig? fórum

Cumizás meddig? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2021. ápr. 8. 12:16

Nekem mindkét fiam elég sokáig cumizott. A kicsi még oviba is magával vitte, de ott nem lehetett a szájában, viszont itthon kellett neki. Aztán egyszercsak elhagyta - már nem is emlékszem rá, hogy hogyan :)

Mindkét fiamnak gyönyörű a fogsora, butaság, hogy a cumitól csúnyán fog nőni.

Majd a tiéd is elhagyja egyszer, amikor úgy érzi, hogy itt az ideje. Viszont idegeneknek semmi beleszólása, hogy cumizik-e más gyereke vagy sem. Nyugodtan beszólhattál volna Te is neki, hogy semmi köze hozzá.

2021. ápr. 8. 12:13
Oviban már mi sem használjuk. És már elkezdtük nem rég hogy csak alváshoz használja. egyébként elég ügyes néha még kéri napközben de megérti...
2021. ápr. 8. 12:12
Az nőgyógyászom kisfia 6 éves koráig cumizott. Ilyen is van pl.
2021. ápr. 8. 12:09

Nekem kb. 3-4 éves korig cumizott, de csak elalváshoz kellett. Bölcsiben is a szekrényében volt, napközben nem adták oda neki, nem is kérte. Az óvodában meg már a délutáni alváshoz nem is kellett, mert ott már nagynak érezte magát hozzá,de otthon éjszaka még használta. Aztán talán majdnem 4 éves volt már (alváshoz még mindig használta), amikor orrmandula műtét miatt műteni kellett. És amúgy a doktornő nem is említette, csak egyik barátnőm mondta, akinek a gyermekét előtte egy hónappal műtötték, hogy a doki mondta nekik, hogy semmi szívó- dolgot nem lehet használni egy két hétig a műtét után, se szívószál, se cumi, se cumisüveg.

Aztán ezt még a műtét előtt elmondtuk neki, hogy műtét után, ha cumizik bevárezhet az orra, aztán utána már nem kellett neki. Nem is kereste, nem is hiányolta.


Nem egyszerű amúgy. Nekem annyira nem ragaszkodott hozzá, napközben nem kereste, de alvásnál muszáj volt. Próbáltuk ovi előtt leszoktatni, ő maga is cikinek érezhette az oviban, így ott nem is kérte, csak itthon. A műtét volt nálunk a vízválasztó. Ha nem lett volna műtét, biztos elhagyta volna előbb-utóbb.

Már az állatkerti cumifán gondolkodtam amúgy... hogy ha semmi, akkor majd oda elvisszük. Nyíregyházi állatkertben van cumifa. :) Fel lehet akasztani a cumikat rá, elköszönni tőle. "Otthagyni az állatoknak".

3. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 8. 11:35
Van egy mondás, hogy az igazság fáj...
2. Borzolo (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 8. 11:34

Az én gyerekeim nem cumiztak. A nagyobbik kb 3 hétig néha megkapta, de nem ragaszkodott hozzá.

Én is furcsállnám, ha egy 4 évest cumizni látnék, de nem tenném szóvá. Ez magánügy, beleszólni bunkóság (amíg nem a gyerek orvosa az illető).

Viszont azt látom, hogy az oviban a többi gyerek is "kinézi" a cumizókat. Volt olyan kisgyerek, akit itthon csak cumisként emlegetett a fiam.

2021. ápr. 8. 11:04
Sziasztok! Ki meddig engedte cumizni a gyereket? Valamint mi volt a reakciótok ha valaki megszolta érte A gyereket vagy tegéd hogy miért cumizik még a gyerek, meg csúnya lesz a foga.... Engem ért egy kis incidens egy boltban egyedül voltam a 3 gyermekemmel 6 éves fiú 4 éves lány és 9 hóbapos kisfiam. A csemegésnél áltunknsenki nem volt Szóltam az egyik boltosnak jöjjön már legyen szíves tök normálisan. Pár másodperc múlva megkérdezi hogy hány éves a kis lányom mondtam hogy 4 lesz ebben a hónapban Majd megkérdezte tőlem és még cumizik? Mondtam igen erre ő mért nem veszed el tőle? Mondtam majd leteszi...de csúnya lesz a foga...erre csak annyit válaszoltam én is cumiztam igaz volt fogszabályzóm de most tényleg nem igaz hogy nem lehet a gyerekeket ezzel békén hagyni? Főleg úgy hogy nem is ismer.... És még ezzel engem is inzultal mi köze hozzá ? Már nagyon unom ezt a témát mindenhol mindenki ezzel kezdi ráadásul a gyerek ilyenkor tiszta stresszes és zavarban van. A kis fiam aki most 6 éves 1,5 évesen magától letette a 9 hóbapos kisfiam sem szereti... Ti hogy álltok ezzel a témával?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook