Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Cumizás meddig? fórum

Cumizás meddig? (beszélgetős fórum)


1 2 3
37. 8d00a82c06 (válaszként erre: 36. - Muraja)
2021. ápr. 8. 14:39

Valahol biztos van gáz meg hasonlók, de itt nincs.

Annak is örülök, hogy újra van doki. Nyugdíjba ment a régi doki. Fél évet vártunk új orvosra.

36. Muraja (válaszként erre: 29. - NomNom)
2021. ápr. 8. 14:34
Narkozis , gaz formaban erre van direkt . Nem inkab traumatizaljak egy eletre .
35. 8d00a82c06 (válaszként erre: 33. - Muraja)
2021. ápr. 8. 14:34

Gratula vagy sem itt ilyen nincs is!

Örülök hogy van fagyasztás!!

Nagyban megkönnyítette az elülső fogak húzását.

34. 8d00a82c06 (válaszként erre: 32. - NomNom)
2021. ápr. 8. 14:33

Nem érte trauma. Én a helyében össze carnám magam a fogorvos említésétől is, de ő már érzi az időt. Kérdezi hogy nem kellene már időpont?

Csak szólok neki, hogy mikor megyünk, ő megfogja a plüssét és akár azonnal indulhatnánk.

Vidáman megy be, azonnal ül be a székbe.

A fényképe is kint van a bátorság falon. 2 bátorság oklevelet is kapott az évek során.

Most lesz 10 éves. Volt rá 8 éve, hogy meg szokja. Az élete része már.

33. Muraja (válaszként erre: 30. - 8d00a82c06)
2021. ápr. 8. 14:28

Nagy gratulla !

Ez az ugy nevezett könnyu narkozis amit a sztomatologia reszere van kifejlesztve semi kuruzslas vagy egyeb .

Edes teremtöm ha ezt igy kellene veghez vinni ahogy emlited itt en nem tudom . Semi mas csak szant szandekal traumatizalas es egy borzalmas " letöres " egy kis ember eletebe . most is mondom ez nem a cumis uvegtöl van , lehet genetika is ( most mar a sok okos aki idaig arrol karatyolt hogy a fogmosas semi cukros es a többi .... ) most mar teny ; genetika a neve . Megelözes stb. csak ujra ocska sztreszeles es a többi .

32. NomNom (válaszként erre: 31. - 8d00a82c06)
2021. ápr. 8. 14:20

Az nagyon jó ha "csak" a tejfogakkal volt ez. Sajnos ennek a lánynak az állandó fogai koptak.

Szegénynek azért szörnyű lehet ennyi beavatkozás ilyen kicsi korban.

2021. ápr. 8. 14:15

NomNom valamiért nem tudok neked válaszolni.

Senki sem tudta megmondani, hogy miért. Valószínűleg a tejfogakon nem volt korona és a cumi folyamatos súrlódása csak felgyorsította a folyamatot. A csontfogak szépek. Nincs elváltozás.

30. 8d00a82c06 (válaszként erre: 25. - Muraja)
2021. ápr. 8. 14:12

Narkózis egy gyereknek??

Szó se lehet róla!

3 darabra volt törve egy rágófoga amit sürgősen ki kellett venni. Az egyik én voltam aki lefogta, mert rugdalta volna az eszközöket.

Semmi szadizmus nincs abban hogy lefogd 2 percre többed magaddal. Inkább mint, hogy baj legyen. Ha mozog közben a doki megsértheti az eszközzel.

29. NomNom (válaszként erre: 25. - Muraja)
2021. ápr. 8. 14:10

Magyarországon nem adnak narkotikumot a fogorvosnál, főleg kicsi gyereknek mert nagyon káros lehet az idegrendszerre.

Ha nagyon drasztikus beavatkozásra van szükség, akkor altatásban végzik.

28. brandy85 (válaszként erre: 16. - 5236d12e25)
2021. ápr. 8. 14:07
Ez egy emeletes baromság! Màr ne haragudj! Idén lesz 15 a nagyobbik fiam 3,5 éves korig szopizott és cumizott is! A fogai szépek, 2 éves kora óta beszél nem selypít! És tudja kezelni az akadályokat!
27. NomNom (válaszként erre: 24. - 8d00a82c06)
2021. ápr. 8. 14:06

Huuu szegény:(

De az csak nem a cumitól? Nekem egy középiskolai barátnőmnek koptak úgy és éjszakára kapott vmi "harapásgátlót" mert azt mondták vszeg csikorgatja és azért kopnak.

2021. ápr. 8. 14:05

Ez nem volt szép tőled, amit papája fórumozónak írtál: "Ja persze.. a maga unokái nem cumiznak sőt tökéletesek is gondolom. Ha nem tud értelmes hozzászólást írni nincs helye az fórumomon." - nem védeni akarom papáját, de semmi sértőt nem írt. Azt pedig, hogy ne lenne helye a fórumodon...hát, már megbocsáss, de azt nem te fogod eldönteni! Az, hogy nyitottál egy fórumot, nem hatalmaz fel arra, hogy te válogasd meg, hogy ki szólhat hozzá a témádhoz, és ki nem.


Ja, érdemben nincs is kedvem hozzászólni, mert ha valaki nem a kedved szerint reagál, azt te kitiltanád a fórumodról. Nevetséges.

25. Muraja (válaszként erre: 21. - 8d00a82c06)
2021. ápr. 8. 14:05

Es te belementel hogy öten fogjak le ? es ez mind a cumis uveg miatt ? no ne mas baj van is . De hogy letezik hogy ennyire kulsöseges eljarashoz fojamodnak ? le fogni gyerket ? es hol van a könnyu narkozis es a többi ? mi ez szadizmus legitimalva ? el vagyok csodalkozva . Fiamnak meg 16 evesen is adtak mert ruhelte a fogorvost .

Vannak kötelesegeink De vannak jogaink is ! Sajnalom nagyon hogy ilyesminek vagytok kiteve . En bisztos nem tudnam ezt vegig vinni , mas sokalta mas a banas mod .

24. 8d00a82c06 (válaszként erre: 22. - NomNom)
2021. ápr. 8. 14:04
Azért, mert ínyig elkoptak a fogak. Csak a csonkok maradtak, amik nem estek ki, hiába jött a csontfog. Utoljára pár hónapja húzták neki. Rágó fogaknál járunk már. Azok is lekopva és nem esnek ki. Pedig egy bölcsesség fog kivételével az összes fog kifejlődve az ínyben várja a sorát.
23. Muraja (válaszként erre: 16. - 5236d12e25)
2021. ápr. 8. 13:58

Kesön kezdett beszelni itt senki ezert nem b......t semi fejlesztö es a többi örulet ! Ma mar iskolas gyönyöruen beszel 3 nyelven . Semibe sem nem is volt es nem is lesz eröltetve . Miert kell kezelni gyerek letire a sztreszt ? Hogy egy neurotikus felnötnek a meddö viszijoit vigye veghez ? hogy ne adj eg a szulö nem beteljesult vagyait ,almait tudja veghez vinni a gyerekeken keresztul mert neki lesz diplomaja etc ...

Nem nem az elet sokal masrol szol , gyerekeim nem jartak sokat iskolaba itt meg anno volt ra lehöseg magany tanitasra . Nem ismertek a sztreszt ezt en teljesen komolyan mondom. Maig nagyon örömmel emlekeznek vissza az idökre amikor minden nyugi volt .

Hi hi jo messze vitt ell a cumi tema .....szoval ami a fontos numero uno ; megtalaltak az utat hogy egyedul gondolkozanak es döntsenek ! igy ma ugyes felnöttek lettek .

22. NomNom (válaszként erre: 21. - 8d00a82c06)
2021. ápr. 8. 13:58
De azért mert eldeformálódtak?
21. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 8. 13:55

Nem olvastam a többiek válaszát.

4 éves volt a lányom mikor azt mondtam, hogy elég volt, le kell tennie a cumisüveget. Ő nem cumizott helyette cumisüvegből ivott.

2,5 éves kora óta 3 havonta járunk a fogászatra.

Túl vagyunk 14 foghúzáson, röntgenen , fagyasztások , szurik...

Nem leányálom mikor öten fogjátok le a gyereket.

Ha újrakezdhetném...

20. NomNom (válaszként erre: 17. - Charlize)
2021. ápr. 8. 13:42

Őszintén örülnék ha a kisfiam néha komfortszopizás helyett elfogadná a cumit. Babakocsiban vagy autóban elfogadja, de ott is leginkább játszani szeret vele. Ami kellemetlen, hogy nagyon rosszul alszik és semmi mással nem tudom visszaaltatni, csak cicivel. Ez neki sem jó és nekem sem. Mostanában iszonyatosan érzékenyek a bimbóim és néha rá is harap, valamint nem tudok úgy aludni, hogy időnként "rámcsatlakozik". Szóval a lényeg, hogy néha olyan jó lenne ha a cumi vagy a ringatás segítene.

Aztán lehet, hogy őt is nehéz lenne leszokatni, de így meg a cicirágásról lesz nagyon nehéz.

Tudom, ősanyák szerint nincs ennél szebb a világon, de ha kimerült az anyuka akkor bizony jó lenne (nem beszélve arról, hogy akkor néha apuka is tudna éjszaka segíteni).

19. Charlize (válaszként erre: 16. - 5236d12e25)
2021. ápr. 8. 13:24

Igen, persze, pont a cumitól lesznek ilyenek... 🤣

Mert a korábbi generáció nem cumizott soha. Jaj nekem...

18. bozsu55 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 8. 13:22
Ha téged ez megnyugtat akkor miért kérdezed?
17. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 8. 13:21

Amikor pár hetes volt a kisfiam, elmentem boltba, anyu vigyázott rá. Mire hazajöttem, cumis lett a gyerek. Nem örültem, de ez van, köszönhetően a mamának. Tápszeres gyerek sajnos, emiatt elfogadtam, hogy komfortszopizás helyett ez jut neki.

Januárban volt 3 éves a kisfiam. Cumizik. Még fog is egy ideig. Igen, 3 éves kor után már nem ajánlják, de közben meg minden cumis gyerek szülője azt mondja, hogy az ő gyereke 5-6 évesen rakta le végleg. Remélem nekünk előbb sikerülni fog, de most még bőven nem fogom csesztetni a gyerekemet vele, csak néha jelzem neki finoman, hogy nem értem mit mond cumival, meg hogy sokkal jóképűbb nélküle. Most húsvétkor mondtuk neki, hogy ha felteszi a tojásfára, a nyuszi elviszi és több ajándékot hoz érte. Azt a dilemmát és párásodó szemeket! Megszakadt a szívem. Nincs még itt az ideje.

De ebbe más ne szóljon bele, mert anyatigris vagyok és harapok!

16. 5236d12e25 (válaszként erre: 15. - Muraja)
2021. ápr. 8. 13:12

Igen csak közben az felejtődik el, hogy a nonstop cumizás egy idő után nem egészséges. Beszéd elmaradást, beszédhibát rossz fogakat is eredményez.

Másrészt a gyereknek meg kell tanulnia kezelni a stresszt. Ha folyton csak "elmenekül" és nem tanulja meg a kudarcot kezelni, na pont így születnek a mostani csodás generáció mintapéldányi akik képtelenek kezelni bármilyen fizikai, érzelmi nyomást.

15. Muraja
2021. ápr. 8. 13:03

En mar nagyi vagyok regen de a gyerekeim es most az unokak addig amig igenyeltek a cumit addig meg is kaptak . Es ha valaki nagyon nem tudta volna magat turtösztetteni es " beszolt " volna na az lett volna az igazi - anya tigris - tigris nagyi reakcio !

No de miert is ? azert hogy a mai vilagba ebbe a totalt szetsztreszalt vilagba . Felnötten is az ember keres kiutat egy kis relaxra nehogy mar a gyereknek kinek ha tetszik ha nem muszaly hogy alja a sarat .

Senkinek semi köze hozza , nehogy mar a nyaj fogja eldöntenni hogy medigtöl medig ? es meg azon erdeklödnek hogy nem csufoljak ? no azt adna meg ..... igen is kicsi kortol legyen anyira kis tökös hogy kitud logni ebbol a beskatujazott vilagbol - sok szerencset !

PS: megyek venni cumikat a 2 eves elmult ! Jackie unokamnak mert az szokasa hogy szetragja egyiket masik utan ...

Ja es meg talan annyit , cumizas nem valami rossz szokas de egy bizonyos stymulaciot nyujt a kis nepnek ha jol megfigyelitek akkor barmit meseltek vagy jatek közben latni amikor erösen koncetral valamire es közbe jol megszivja a cumit - ugy szoktam mondani most veszi fel a h hard diskre .

2021. ápr. 8. 13:00

Legnagyobb lányom 6 éves. 4 évesen úgy tudtuk elvenni tőle, hogy azt mondtuk elhagyta a kórházban. De az én lányomnak fejletlen az idegrendszere.. Őszintén? Egy 4 évesnek nem kell már cumi.

A füll orr gégész is kapásból megmondta, hogy cumizik mert látszottak a fogain..

Egyetértek azzal, hogy senkinek semmi köze nincs hozzá, és nem kellene vadidegennek kéretlen tanácsot adnia. De abban is van némi igazság, hogy az igazság néha fáj..

13. tumbo2
2021. ápr. 8. 12:57
a lányom soha nem cumizott.viszont fogszabályzóra elég sokat jártunk.de hogy valaki beleszóljon? mi köze hozzá.
12. BorosTyánka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 8. 12:54

A randevúra nem fog cumival menni! Nem jó,

de a stressz ártalmasabb.

11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Bichi)
2021. ápr. 8. 12:52
Én azt értem hogy 6-7 évesen vagy 4 évesen már nem kellene hogy cumizzon a kisfiú vagy a kislányom én is örülnék ha már letenne de hogy jön valaki ahhoz hogy idegenként odamegy valakihez hogy miért cumizik a gyerek? Vagy odamegyek vagy elkezdek egy számomra idegen emberrel beszélgetni és számon kérem rajta hogy mit miért??? Nekem ez nem elfogadhatatlan. bunkó dolog.
10. bozsu55 (válaszként erre: 3. - Papája)
2021. ápr. 8. 12:47
Nem olcsó dolog a fogszabályozás,másoktól hallottam.
2021. ápr. 8. 12:31

Én minden reggel munkába menet látok egy családot, ahol a gyerek olyan 6-7 éves és cumival a szájában sétál...

Minden reggel erőt kell vennem, hogy ne kérdezzem meg anyucit, hogy ugyan miért? Mondjuk azt sem értem, hogy a társai hogy nem csúfolják ezért...

Nálunk pár hetesen elmaradt a cumi, mert az én ördögöm már akkor kiköpdöste, utána meg visított érte, úgyhogy inkább átvészeltük az átmeneti időt, mint hogy 2 percenként visszadugjam a szájába. De a kérdésre válaszolva szerintem is nagy már 4 évesen ahhoz, hogy egy üzletben cumizzon...

8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Papája)
2021. ápr. 8. 12:17
Ja persze.. a maga unokái nem cumiznak sőt tökéletesek is gondolom. Ha nem tud értelmes hozzászólást írni nincs helye az fórumomon.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook