Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Csípőficam fórum

Csípőficam (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. nov. 4. 20:02

Sziasztok! Valaki nyilatkozna saját tapasztalatok alapján - névvel, fotóval - az egyik női hetilap Egészség rovatának kisbabája veleszületett csípőficamáról?


safarzsofia@gmail.com

71. Sopianae (válaszként erre: 70. - 4c1a787e8f)
2010. dec. 8. 15:39

Szia!


Nekünk csak a terpeszbetétes rugit kell elviselnünk, de nagyon jó elvan vele.

Nagyon sokat tornázok vele.

Jobb, hogy most derült ki, mint később, mert nem szeretném, ha miattam lett volna "kis bicebóca".

70. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Sopianae)
2010. dec. 8. 15:18

Szia!


Hát ez kiakasztó! Én nem is értem, hogyan történhetett ilyen... mármint az orvosotokkal...


Nekem anno a kengyel volt csípőficam gyanú miatt, és anyám állítólag napokig sírt, hogy szegény én. A szegény én meg csak vigyorgott, és állítólag nem is zavart az egész.


A sógorom meg állítólag ebben állt föl, amiben úgy egyébként "lehetetlen" felállni, mert a lábak le vannak szíjazva...


Szóval a babók sokmindent jobban vesznek ám.

2010. dec. 7. 18:56

Ma voltunk egy másik orvosnál is. Szerinte fejlett a bal oldali csípője is. Kedden megyünk UH-ra.

Minden nap megyünk a kórházba tornázni és heti kétszer gyógyúszni is.

68. Sopianae (válaszként erre: 67. - Serry)
2010. nov. 28. 11:31

Sokat segít, de anyagiakban ő sem tud nagyon. Ráadásul most beteg a gyerek is. Otthagyott a gyógyszertárba majdnem 6.000 forintot, holott nem is tudtam, hogy elmegy gyógyszertárba. Számítsd ki mennyi lenne neki a torna heti 4 alkalommal. Hát nem kevés. Tornáztatom itthon és a kórházban is.

Rajta a terpeszbetétes pelus is. Helyre kell hogy jöjjön.

67. Serry (válaszként erre: 66. - Sopianae)
2010. nov. 28. 11:26

Nem arról volt szó,hogy van párod... már nem a gyerek apja hane4m valaki más?

Ő nem segít?

Ha nem küld el a francba,mert ha most nem áll melletted és a gyerek mellett akkor soha nem fog.

66. Sopianae (válaszként erre: 65. - Serry)
2010. nov. 28. 10:26

Nincs másik időpont.

Egyedül nevelem a gyerekem és nincs gyerektartás sem.

Most beszéltem az egyik ismerősömmel ő egy speciális iskolába tanít testnevelést és fog hozzánk járni minden hétvégén ingyen.

65. Serry (válaszként erre: 64. - Sopianae)
2010. nov. 28. 09:05

Persze,hogy magánba.. de ha már ennyire harcolsz érte akkor miért nem adsz ki pénzt is. képzeld mi havonta ilyen jellegű dolgokra kifizettünk 10-20 ezreket. Úgy,hogy 1 keresetből és GYEdből éltünk.


Nem értelek ha mnidnened a gyereke akkor legalább egy felmérést meg ér.

A másik meg,ha így gondolod az időponttal akkor minek maradsz még vele játszani ha vége a torna résznek amire szüksége van és miért nem mész vele haza. Illetve miért nem keresel másik időpontban másik csoportot?

64. Sopianae (válaszként erre: 63. - Serry)
2010. nov. 28. 03:20

A kórháznál nincs olyan. Magánba lenne 2.500/alkalom.


Az időponttal az a gond, hogy pont olyankor kell tornázni, miután ettünk. Mindig felrázom a kicsi pocakját.

63. Serry (válaszként erre: 62. - Sopianae)
2010. nov. 27. 21:43

A gond az, hogy mindig kaja után megyünk délre. A végére mindig elalszik a babkocsiba vagy ott valamelyik szőnyegen, amíg a többiek zörögnek és ugrálnak körülötte.


Ez mért gond? Elfárad természetes dolog.



Konduktorhoz nem akarod vinni esetleg? Illetve olyan fejlesztőhöz aki foglakozik Dévény módszerrel?

62. Sopianae (válaszként erre: 61. - Serry)
2010. nov. 26. 16:46

Szia!


Még nincs beutalónk, de járunk a helyi kórházhoz tornázni heti két alkalommal. 2 órát vagyunk ott. Fél órát tornázunk, a többibe pedig játszunk (hintázik vagy a többi babával cseverészik).

Ha meglesz a beutaló, akkor már naponta megyünk. Össze van csomósodva az izom a lábába, azért annyira hurkás (olyan, mintha befőttes gumival be lenne vágva pár helyen). Azokat kell kimasszíroznom neki, meg biciklizünk, felhúzom a lábát majd kinyitom.

Nagyon szeret járni. A gond az, hogy mindig kaja után megyünk délre. A végére mindig elalszik a babkocsiba vagy ott valamelyik szőnyegen, amíg a többiek zörögnek és ugrálnak körülötte.

61. Serry
2010. nov. 26. 12:01
Na mi van veletek?
2010. nov. 17. 19:41
Gyógytornász nem vállalja el a gyerkőcöt, de ha magánhoz megyek, akkor meg 2.500/nap/15-20 perc
59. Sopianae (válaszként erre: 58. - Bettike72)
2010. nov. 16. 21:15

Szia!


Köszike. Remélem mielőbb helyrejöttök ti is. Nálunk apa van megfázva de nekem erős az immunrendszerem, a lányomnak meg erősebb, mint gondolnám. Apa állandóan beteg, de mi nem kaptunk el tőle semmit sem (eddig kop-kop-kop-kop).

58. bettike72 (válaszként erre: 44. - Sopianae)
2010. nov. 16. 21:09

Jajj szia:)

Nagyon örülök a jó hírnek,hál'istennek!!!!

Mi betegek lettünk(nátha),így jövő hétre tolódott a vizsgálat.

Sok vidám percet és jó egészséget nektek:))))))))

57. Sopianae (válaszként erre: 56. - Martin3)
2010. nov. 16. 20:54

Az tuti hatásos. Már tisztába is alig tudom tenni. A pelenkázón tornáztattam és ha ráteszem már nyüszög. Ennél már csak jobb lehet minden.

Amikor behajlítom a lábát olyan, mintha el akarna törni.

56. martin3 (válaszként erre: 55. - Sopianae)
2010. nov. 16. 20:51

na akkor sínen vagy, nem lesz semmi baj!:)

én sem mertem egyedül, mert nagyon ellenállt és sírt, nagyon feszíteni rőltetni meg nem mertem, ha meg nem csináltam, tudtam nem lesz jó vége, muszáj valahogy, ezért bíztam inkább szakemberre!:)

55. Sopianae (válaszként erre: 54. - Martin3)
2010. nov. 16. 20:32

Már meg van beszélve és holnaptól viszem a lányom.


Lehetséges, hogy a magánorvos is felajánlja minden nap. Még jó, hogy néha összejárunk vele.


Én nem tudtam csinálni. 6-7 hónaposan annyira ellenállt, hogy leizzadtam. 50 helyett 6-7-et tudok megcsinálni alkalmanként.


Vettem neki terpeszpelust. Nagyon jól viseli, mintha nem is lenne rajta.

54. martin3 (válaszként erre: 52. - Sopianae)
2010. nov. 16. 20:28

örülök, hogy nincs komolyabb baja! ez jó hír:)

viszont nem biztos, hogy az a jó, ha te tornáztatod...még árthetsz is vele, most nem riogatásként mondom.

az én kislányomnak is iszonyú kötött volt a csípőja, de az ortopédián mindjárt ajánlották is, hogy vigyem el egy baba-gyógytornászhoz( igaz ez ingyenes volt, mert ők "utaltak" be..)de ha nálatok ilyen nics én elvinném a helyedben, talán nem olyan drága (ráadásul manapság annyi felesleges dolgot veszünk, inkább a gyógytornászra költsd, max 1 játékkal kevesebb..) szóval én vittem a kislányom és valóban végigordította a foglalkozást, nagyon sajnáltam, de tudtam, hogy szakember csinálja, nem okozhat neki sérülést. És én nem is mertem neki olyan erősen, mert féltem, hogy bajt okozok. Szóval így megoldottuk, és szerencsére semmi baja nem lett. Pár hónapig kellett járnunk heti 2x.

A mostani kislányomnak is kötött a csípője(bár az ortopédián nem mondták, szerintem igen, lehet őt is elviszem a gyógytornászhoz magánba, vagy legalább nézzen rá ős is...)

53. Serry (válaszként erre: 48. - Sopianae)
2010. nov. 16. 16:34
A torna lényege most sem az,ohgy sírjon....
52. Sopianae (válaszként erre: 51. - Pen80)
2010. nov. 15. 21:34

Örülök neki.

Délután annyira nem nyomtam le és szabályosan röhögött. Jó volt nézni.

Holnap jön a védőnő, de nemrég felhívtam és azt mondta, hogy csinálhatom fokozatosan is.

Ez már nekem is jobban tetszik.

51. Pen80 (válaszként erre: 44. - Sopianae)
2010. nov. 15. 21:30
Örülök neki, mert akkor semmi baja. Nekünk ugyanígy tornáztatni kellett minden pelusozásnál 50-et. Szépen fokozatosan csináld, apránként egyre lejjebb nyomva nem fog fájni neki. 1 hónap alatt megoldódott nekünk.
2010. nov. 15. 21:10
Bocs, rossza a billentyűzetem.
2010. nov. 15. 21:10
*lényege
48. Sopianae (válaszként erre: 47. - Lilmo)
2010. nov. 15. 21:10

A édőnő havonta volt itt 5 percet (sem).

Csináltam, de nem olyan erőteljesen. Biciklizünk, felhúztam a lábát a hasáig meg vissza. A terpesz is meg volt, de nem ennyire, hisz a torna lénege nem az volt, hogy sírjon a gyerekem.

47. lilmo (válaszként erre: 44. - Sopianae)
2010. nov. 15. 21:05
Ezt a tornáztatást születése óta kellett volna csinálnod!!! Neked nem mondta senki?
46. Sopianae (válaszként erre: 41. - Pen80)
2010. nov. 15. 20:49

Volt még egy orvos, aki helyettesített egyszer és az sem vett észre semmit sem, holott kötött a csípője.


Egyébként minket is így engedtek ki a kórházból.

45. Sopianae (válaszként erre: 42. - Pen80)
2010. nov. 15. 20:48
Van a családnak ügyvédje, mivel van pár rendőr a rokonságba és néhányszor kellett, na meg a szomszéd is az, aki nagyon jó barátunk.
2010. nov. 15. 20:47

Sziasztok! Megjöttem.


Az érdeklődőknek mondom, hogy nincs gipsz, sem műtét.

Napi 5 X 50db gyakorlat, miközben a lányom végig üvölti az egészet. Fel kell húzni a térdét és le kell nyomni az egészet, amennyire csak tudom. Most már annyira ellenáll, hogy fel sem tudom neki húzni, csak amikor magától felhúzza játszás közben. Na ja, csak várjam ki. Állítólag 2 hét után már nem fog neki fájni.

A röntgent jól bírta. Ketten fogtuk le és mosolygott.

4 hét múlva kontroll. Addig meg torna és sírás.


Holnap megnézzük van e a méretünkben terpeszpelus vagy valami hasonló. Bár nem írták elő, de csak használhat, mert ártani nem fog.


Holnap reggel jön a védőnő is, megnézi hogyan tornáztatom a csajszit.

2010. nov. 15. 12:30

Nekem két fiam van s mindkettő merev csípővel született. de már a kórházban mondták hogy ilyenkor mi a teendő, hogy 3-4 hónapos koráig hordania kell a terpesz betétes rugit a csípőficam elkerülése végett. És ez fel volt vezetve a zárójelentésére is. 3 hónaposan kontroll az ortopédián plusz a háziorvos is figyelte hogy minden rendben van-e, csak ezután hagyhattuk el ezt a rugit, de utána is 6 hónaposan újabb csípővizsgálat majd 10 hónaposan amikor elindult és az utolsó kettő másfél és két évesen volt hogy tényleg minden rendben van.

Úgy látszik egy pár évvel ezelőtt sokkal alaposabbak voltak az orvosok.

A lányoddal kapcsolatban hibázott a doki ez tény de sajnos manapság pert nyerni egy doki ellen szinte lehetetlen. Mielőtt perelsz az orvosi kamarától kérjél jogi tanácsot és csak utána döntsél hogy mit teszel, mert egy perköltség igen magasra felmehet és akár évekig is eltarthat egy ilyen ügy, és még ki tudja mi minden ami ezzel jár!!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook