Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 1, 5 éves gyermeknél csípőficam miatti műtét. Volt valakinél ilyen? fórum

1, 5 éves gyermeknél csípőficam miatti műtét. Volt valakinél ilyen? (tudásbázis kérdés)


8. 3dc5a222b9 (válaszként erre: 7. - 53ce7424c0)
2009. ápr. 25. 14:08

A tiéd tényleg súlyos lehetett.


Bízom benne, hogy megússzuk műtét nélkül. Amióta közölték ezt a hírt, nem tudok nyugodni, folyton ez jár a fejemben.

Mennyi kellemetlenséget tud okozni ez a csípőprobléma?! Azelőtt nem gondoltam volna...

7. 53ce7424c0 (válaszként erre: 6. - 3dc5a222b9)
2009. ápr. 25. 12:46

Először, kb. 9 hónapos koromban fel volt kötve a lábam, hogy hátha attol rendbe jön, de kellett müteni, aztán a mütétek után voltak rajtam mindenféle szerkezetek, amik tartották a lábamat, hogy ne tudjam összecsukni, mert azt nem volt szabad.

Akkor nálatok nem olyan nagy a baj, ha csak pici eltérés van, mert nálam elég sulyos volt, a forgócsontoknak a helye, ahova illeszkednek, nem volt kifejlődve, ezért a medencecsontból hajlitottak olyan részt, ahova illeszkedhetnek.

Amugy már rendben vagyok, legalábbis fájni nem szoktak, csak egy picit sántitok, mert a bal lábam kb. 1 centivel rövidebb maradt.

2009. ápr. 25. 12:40

Remélem, hogy nem is kell műteni, mert ez még nem biztos. Egy kicsi eltérés van, az orvos azt mondta, nem vészes.


Csak érdeklődés szintjén puhatolózok, hátha valakinek van még mesélnivalója.


Sajnálom, hogy nálad így alakult, de azért most rendben vagy? Kengyelt nem kellett hordanod? Az én lányom tavaly ilyenkor 2,5 hónapig hordta. Azt mondták, hogy teljesen rendbe hozható a probléma. Eléggé megszenvedtünk a kengyellel is, erre itt van ez! :(

2009. ápr. 24. 23:22
Hát nem valami jó élmény...egnem is kellett müteni, mert a legsulyosabb csipőficamom volt, kb. 1 éves és 3 éves korom között szinte csak korházban voltam, 7-szer mütöttek összesen....de nem akarlak elkeseriteni előre, bizzunk benne hogy a kislányodat nem kell ennyit.
4. 3dc5a222b9 (válaszként erre: 3. - 53ce7424c0)
2009. ápr. 24. 22:36
Légy szíves mesélj róla!
2009. ápr. 24. 19:05
Nekem volt, de még kisebb voltam amikor műtöttek...
2009. ápr. 24. 18:04

Kislányommal tegnap voltunk az ortopédián ellenőrzésen. Az orvos jól megijesztett azzal, hogy lehetséges, műtétet kell végezni kislányom csípőjén.

Kb. 2 hét múlva megyünk egy másik orvoshoz, aki a kérdésben dönteni fog.

Teljesen kétségbe vagyok esve!

2009. ápr. 24. 18:00
1, 5 éves gyermeknél csípőficam miatti műtét. Volt valakinél ilyen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook