Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Csípőficam fórum

Csípőficam (beszélgetős fórum)


1 2 3
42. Pen80
2010. nov. 15. 11:54
Ja, úgyhogy pert nyerni nincs esélyed szerintem, az ügyvéd meg persze, hogy ezt mondja, abból él, hogy perelsz.
41. Pen80 (válaszként erre: 38. - Serry)
2010. nov. 15. 11:51

Nekünk sincs ilyen a zárón. Csak a kötelező hallásszűrés van. Nálunk újszülöttként néznek csípőt és a doki küld 3 hónaposan újra csípőszűrésre. Teljes UH is csak rögtön újszülöttként van a kórházban.

Ennek ellenére az anya felelőssége ez, főleg, ha tudja, hogy kellene menni szűrésre. Olyan nincs, hogy könyörgök beutalóért és nem adnak. Egyrészt ezt nem hiszem el. Másrészt ha nem ad, akkor megyek máshoz. Azonnal. Nem hónapok múlva.

40. Serry (válaszként erre: 39. - Sopianae)
2010. nov. 14. 19:13

Ó nem?


Szerintem meg feleslegesen perelnéd a dokit ennyi.

39. Sopianae (válaszként erre: 38. - Serry)
2010. nov. 14. 18:23

A-a a zárón csak a hallásvizsgálat volt időponttal együtt.


Csípőszűrésre a gyerekorvosnak kellett volna adnia a beutalót. Beszéltem ma egy ügyvéddel és jogosan perelhetem az orvost.


Holnap beviszem a leleteket neki és az orra alá dugom. Ha azt meri állítani, hogy ő elküldött minket, akkor kérem, hogy mutassa meg a számítógépbe. Nyoma nem lesz az tuti.


Ügyvéd szerint 500.000 forint kevés, amit kérnék.

Gyógyúszásra és gyógytornára kell járatnom a gyereket. + a mozgáskorlátozottság...


A doki felkötheti a gatyáját.


Egyébként jó, hogy tudod mi volt rajta a zárójelentésen :)

A hangnemed meg légyszíves vedd vissza, mert ez nem a bunkó emberek fóruma.

Köszönöm.

38. Serry (válaszként erre: 37. - Sopianae)
2010. nov. 14. 12:23

Nem értem a szülésznek kellett volna látnia? A Gyerkorvosnak gyanakodnia? Mikor feketén fehéren ott vna az újszülött zárón, ohgy hová kell vigyed szűrésre.


Nekünk ott volt: 6 hetesen csipősüréasz, 3 hónaposan teljes Uh szűrés 1 évesesen szemészet stb... Ide neked kell intézni a odlgokat akkor is ha nem partner az orvosod.

2010. nov. 13. 14:43

Egyedül nevelem Lizit. Vagyis akivel nevelem, őt 10 hetes terhesen ismertem meg és minden UH-n tt volt és a szülésnél is. Eléggé megviseli őt is. Egy vizsgálat magándokinál 7-8.000 és volt ingyenes megoldás is. a dokija által.


Most már mindegy. Voltak már nehezebb helyzetbe is anyukák-gyerekek.


Nem volt ilyen a családba. Vagyis az apa részéről nem ismerem a betegségeket. Ezt az orvos is tudta.


Mivel megyeszékhelyen lakok van bőven orvos. A választottam megvan a város másik végébe, de nem baj, mert itt a gyerek 3 éves koráig kapják az anyukák az ingyenes bérletet.

Hétfőn a leletekkel fel is keressük a párommal.

36. Serry (válaszként erre: 34. - Sopianae)
2010. nov. 13. 12:20

Már akkor amikor 6 hetesen nem kaptál beutalót és könyörögni kellett már akkor orvost kellet volna váltanod. Te vagy az anyja.. te látod ha valami jobban eltér a megszokottól. A Családban volt csípőficamos? illetve olyan akinek kellett pl kengyelt hordania?

Nem bőgni kell most már hanem fogat összeszorítva küzdeni és csinálni.

A másik érdeklődj anyukáktól a játszótéren és vált orvost. A leletekkel már nem a mostani gyerekorvoshoz menj hanem az újhoz. Még akkor is ha ez pl több utazást jelent. Mert a mostani orvos úgy látszik nem kooperál.


Én akkor váltottam orvost mikor nem hallotta meg,hogy a gyerek azért nem beszél a rendelőben mert 1 napja olyan rekedt,hogy már nem tud beszélni. Aztán még azon az éjszakán befulladt mentővel mentünk kórházba. S mivel akkor éppen a lakhelyünktől 100 km-re voltunk.. hát vasárnap este saját felelősségre elhoztam, mert utazni kellett vissza.. és a doki azzal volt elfoglalva a kontrollkor,ohgy saját felelősségre hoztam ki a gyereket 9 hónapos mindenórás terhesen a kórházból.



Szóval nem bántás de te is lehettél volna bölcsebb..de még nincs semmi nagy baj.. csakannyi,hogy mivel időben később vagy így továbbtart korrigálni a csípőjét. De megéri hidd el a herce-hurcát.

35. Sopianae (válaszként erre: 33. - Serry)
2010. nov. 12. 22:42
Köszi, elkerülte a figyelmem, vagy csak a sok könnytől nem láttam.
34. Sopianae (válaszként erre: 27. - Martin3)
2010. nov. 12. 22:42

Hallásvizsgálaton voltunk.

Az ortopédus szerint 6 hetesen kötelező.

Beutalót hiába kértem több hónapig, de nem kaptam.


A másik: Ma kértem beutalót és megkérdezte miért kérek. Elmondtam, hogy jártam magánorvosnál, mire ő: Mit képzelek magamról, hogy az ő diagnózisát felülbíráltam?????

Így nagy nehezen adott, amikor látta a főorvos véleményét.

33. Serry (válaszként erre: 32. - Sopianae)
2010. nov. 12. 14:24
Olvasd el :martin3 hozzászólássást is
2010. nov. 11. 21:55

Most mennem kell, mert valaki odabent felébredt.


Jó éjt!

31. Sopianae (válaszként erre: 30. - Serry)
2010. nov. 11. 21:54
Nem, nem kaptunk. Azt mondom, hogy ha küldött volna minket, akkor annak nyoma lenne a számítógépbe, de nem küldött. Ki az a marha, aki nem megy el, amikor elküldik valahova a gyerekét?
30. Serry (válaszként erre: 29. - Sopianae)
2010. nov. 11. 21:51
De hiába kaptál beutalót ha nem voltál ott ahol lened kellet volna. Tehát mondhatja sőt megmutathatja,ohgy ő adott beutalót csípőszűrésre... és te nem mentél el. Szóval erről van szó. De tényleg ha kaptál beutalt miért nem volt szűrésen????? Kellet volna menj 3 hónaposan ortopédiára... minket küldtek anno.
2010. nov. 11. 21:41
Annak nyoma van a számítógépbe, ha kaptunk beutalót. Mondta a doki is.
28. Serry
2010. nov. 11. 21:35
Nem ér annyit.. nem lehet konkératan bizonyítani, mint ahogy te sem tudod,ohgy az rovos volt a hibás. Vagy tudod vamlmi lelettel bizonyatani? Nem,mert te is csak most vitted el és a kötelezeő szűrésen hol voltál? bocs.
2010. nov. 11. 21:34

sajnos rossz hírem van: ezek nem kötelező vizsgálatok, a klinikai zárójelentésen is az áll(legalábbis az enyémen, mármint a most 3,5hós kislányomén), hogy javasolt vizsgálatok!!! csípőszűrés, hallásvizsgálat és koponya illetve hasi UH. Ott áll mellettük az adott telefonszám, nekem kellett időpontot kérnem, és egy beutalót kérni mindegyikhez a gyerekorvosunktól.

az orvosodat berelni szerintem nem érdemes emiatt, viszont az felmerül bennem, hogy egy gyakorlott gyerekorvos, miért nem kérdezett rád, hogy kértél-e időpontokat ezekre a vizsgálatokra, mert ha nem, ő javasolja (hiszen minden babának javasolnia kellene)...

26. Serry
2010. nov. 11. 21:34
Nem fog,mert ez nem olyan egsézségkárosodás.. mint ahogy a csipő sem.
25. Sopianae (válaszként erre: 23. - Serry)
2010. nov. 11. 21:25
Persze ettől a fiadnak nem lesz jobb, de hátha hazamehetne pihenni a rendelések helyett a doki. Vagy kapna egy fegyelmit, amitől kissé odafigyelőbb lenne.
24. Sopianae (válaszként erre: 23. - Serry)
2010. nov. 11. 21:24
Miért? Ha egyszer mulasztás történt.
23. Serry (válaszként erre: 20. - Sopianae)
2010. nov. 11. 21:22
Az én fiam korai fejlesztésének elmaradás és a mostnai herce hurcánk 2 éves kálvárink, az,hogy bizottságot is megjártuk és SNI-s is orvosi mulasztásd. De nem lenne jobb ha perelném
22. Sopianae (válaszként erre: 21. - Kippy)
2010. nov. 11. 21:20
Mindenképp írok. Gipszet is magyarázott a doki, meg sínt is meg kengyelt. Azt mondta, majd a röntgen után kiderül mi lesz.
21. Kippy (válaszként erre: 20. - Sopianae)
2010. nov. 11. 21:16

Tudom, tudom. Én is így éltem meg először. De, van egy Hoxás barátnőm, akinek a kicsi lánya dongalábbal jött világra. Gondolj bele! Gipsz azonnal, műtét, sín, ...!! Mind ezt egyedül végig vitték!! Tőle merítettem erőt.


Én legszívesebben elkérném a titulusát a dokitól, és jól felképelném!!!!


Majd írjál kérlek ide, hogy mi újság, mert érdekel nagyon. Kitartást mind a Kettőtöknek!

20. Sopianae (válaszként erre: 19. - Kippy)
2010. nov. 11. 21:09

Persze, de mindenkinek a saját gyereke "betegsége" a legrosszabb. Még mindig jobb, mintha valami kórban szenvedne.

Na de mégis. Orvosi mulasztás.


Ezt a Dévény-tornát most néztem meg és nálunk ilyen sajna nincs.

A magándokival azért beszélek, hogy járhassunk gyógytornára.

19. Kippy (válaszként erre: 10. - Sopianae)
2010. nov. 11. 21:04

Jaaaaj, ne keseredj el!! Nézd a jó oldalát. Hamar elszáll az a pár hónap. Járni, meg pikk pakk meg fog tanulni. De, majd szerintem vidd el Dévény-tornára.

Az én lányomnak ortopéd cipőt kell viselni pár hete. Nem tud benne felállni. Gáz, mert 10 hónapos. Voltunk sztk szűrésen. Ott azt mondták masszírozzam, majd elmúlik és nem lesz csámpi. Aztán a svéd o.ban ortopéd barátunk volt a egy teljes napot velünk, és azt mondta nincsen baj. Majd, ha elkezd járni, lehet csak látni, hogy csámpi vagy sem. Eljártunk a Dévény-tornára, mert nem mászott. Itt többször mondta a tornász, hogy nem tudja kiszedni a csámpát. Elvittem hát magándokihoz. Láss csodát. Cipőt kapott. Szerinted? Most akkor a barátunk miért mondott volna rosszat? Érdekes ez az egész.

Vannak ennél sokkal rosszabb dolgok is!!!

18. Sopianae (válaszként erre: 14. - Bettike72)
2010. nov. 11. 20:59
Elmentettem a fórumot majd írj, ha megtudsz valamit.
17. Sopianae (válaszként erre: 15. - Serry)
2010. nov. 11. 20:59
A betegjogi képviselőt gyerek korom óta ismerem. Ha kap pénzt, akkor tök normális, de egyébként nem igazán foglalkozik a betegekkel.
16. Sopianae (válaszként erre: 14. - Bettike72)
2010. nov. 11. 20:58
Remélem ti is megússzatok műtét nélkül.
15. Serry
2010. nov. 11. 20:57
Eslő körben van betegjogi és gyerek jogi képviselő veleük vedd fel a kapcsoaltot.
2010. nov. 11. 20:57

Tényleg nagyon sajnálom:(

Mondjuk én is csak kedden fogom megtudni,hogy mi is van valójában.Én sem értem mire vártunk 3 hónapot?Remélem nem kell a babucidat műteni,azért hátha nem késő még!!Én is ebben bízom,hogy időben megyünk!Bár már 3 hetesen mondta hogy kötött...akkor mire várt?Na,nagyon szurkolok nektek!!

2010. nov. 11. 20:57

3 hónapos koráig 2 hetente jártunk és nézte minden alkalommal a doki. Azóta havonta megyünk, de nem értem, hogy akkor minek. Meg mit nézett a doki? Rutinszerűen csinálta amit csinált és nem is nézte, hogy milyen szegényem.


Popsikenőccsel is gondunk van, mert érdes a lányom popója, de nem mondott rá semmit. Az eleje óta veszem a sudokrémet és elösszőr azzal kenem és utána azzal, amit felírt. Havi 4 ezer csak a Sudo.


Mindenképp dokiváltás lesz.


Én is sajnálom a lányom bőgtem is miatta vagy egy órát és rájöttem nem érdemes.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook