Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Cserépkályha vs. téglakályha! fórum

Cserépkályha vs. téglakályha! (beszélgetős fórum)


2013. okt. 1. 22:33

Sziasztok!

Jó pár évvel ezelőtt cserépkályhát készítettünk. Aztán bővítettük a házat, s áttértünk fa tüzelésű kazánnal központi fűtésre.

Most gondolt egyet a párom, s lebontatjuk a cserépkályhát, helyébe megy egy tégla kályha, beleépítve tartály, s rácsatlakoztatva a központi fűtésre.

A kályha az alsó szinten eleve 3 helyiséget fog fűteni, a konyhát, a nappalit no meg a mi hálószobánkat. Lesz benne sütő rész is.

Kicsit félek, hogy beválik-e, de láttunk már ilyet, s nagyon dícsérték.

Holnap jönnek, kezdik a munkákat, ettől viszont előre is égnek áll a hajam :)

2013. febr. 7. 18:46

Kandallónak nevezik, de szerintem egy sima " sal.. " kályha.

Amostani kis helységet felfűti. Ha napi szinten fűtöttünk volna legalább 1 hónapon át, azt is tudnánk mennyire melegíti át a " betonyt ", hogy a padlás is meleg legyen. És mennyi a hőő.

Kész a szigetelés, a párazáró még nincs feltéve..

7. 89f0630ffb (válaszként erre: 6. - Töprengő)
2013. febr. 7. 11:44

A cserépkályhánknak óriási előnye ,hogy egész télen ontja magából a meleget a felfűtött tömeg.

Kandallónk nincs ,így azt nem tudom az hogyan működik

6. töprengő (válaszként erre: 2. - 89f0630ffb)
2013. febr. 6. 23:29

Neten láttam egy rakat videót, téglakályhásat. Sajna nem az lett. Kandallót vettünk.

Szerintem is szép.

2013. jan. 24. 18:17
Cserépkálya! A konyhába-nappaliba pedig kemence!
2013. jan. 24. 15:33

Nekünk cserépkályhánk van kettő.De semmi pénzért nem mondanék le róla.

Egy nap egyszer kell befűteni.És piszok meleg van.

2013. jan. 24. 14:39
cserép!
2. 89f0630ffb (válaszként erre: 1. - Szafaripók)
2013. jan. 24. 10:00

Nekünk 21 éve van cserépkályhánk.

Rengeteg fát megtakarítunk vele.Egyszer kell felfűteni és egész szezonbon ontja magából a meleget,ha naponta reggel és este teszünk rá tüzifát.Kb 120négyzetméter a házunk.Csak nagy hidegben fűtünk be a nagykazánba.


Mindemellett nagyon otthonos és esztétikus látvány.

A sógorom téglakályhát rakott ,az idei év az első éve.Egyenlőre csak dícséri.

2013. jan. 24. 09:56

Sziasztok!

Cserépkályhát már sokat láttam, téglakályhát most először. Szeretnénk majd mi is csináltatni, ezért érdekelnének a vélemények, tapasztalatok.

Melyik jobb, stb...?

Köszi!:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook