Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Héra cserépkályha hány nm-t tud befűteni? (1. hsz-ban részletezem a paramétereket) fórum

Héra cserépkályha hány nm-t tud befűteni? (1. hsz-ban részletezem a paramétereket) (tudásbázis kérdés)


2016. jan. 20. 10:35

Tényleg. Meg az előszoba.


Azok a hangok eleve furák, nem szabadna semmi ilyet hallani. Ha kialvásra hajlamos a láng, akkor meg kell próbálni kiporszívózni az égőfejet... ami egy kilyuggatott cső.


Jó nagy sumák az az eladó, és felelőtlen. Nincs ismerős szerelő?

15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 12. - Guruljka)
2016. jan. 19. 20:37
Nem, közel azonosat fűtöttem , mert az én lakásom magasabb, légköbméterre tehát kb egyforma.
2016. jan. 19. 19:36

Teszeljuk=teszteljük

Ait...=amit meg is értek


Fuuuu de felidgesit hogy telefonról nem.latom miket irok. Bocsánat.ha valami nem.ertheto szovegkornyezetbol szóljatok.de az elozo hozzászólást vagy fel.oran at irtam :(

2016. jan. 19. 19:32

Sziasztok ismét. A cserepkalyha mérete úgy néz ki,hogy melyseghez 2,5 cserép,magassaghoz 7 egész cserép,szelesseghez pedig 4 cserép van.

Akartunk cirkot csak mindenki annyira mondt hogy milyen jo a serepkalyha.es mivel igen költséges lett volna kiépíteni ezert ugy voltunk vele hogy ebben az evben teszeljuk. De paromnak nem tetszik. Ait mg is ertek. Az ez elejen 5 perc utan kialud a láng,most neg ha felvesszük a lángot akkor néha hulye hangja vanahogy a levegő megy be a kalyhaba. Amugy szeretem mert jo odabújni hozza. :)


Amugy a decemberi szamlank dec 8-jan 8 között olyan 30ezer lett. 270m3 fogyott. A lakás tobbi helyisége konvektoros es vizmelegites is gazzal tortenik. Összesen 345 legkobmetert futunk. 94m2es a lakas.mindenki azt mondja hogyz tok jo.na de elfelejtik,hogy csereben sokszor fazunk... Most ugy futunk hogy reggel felveszem meg párom meló utan es aztán este is meg egy-egy orat. Alig varom hogy enyhuljon az idő :D


Amugy a volt tulaj tuti sunnyog mert volt még egy hera égője de azt elvitte.tuti az volt jo es berakatott valami selejtet.mert mondta hogy az nem jo de hogy a fianak kell alkatrésznek.belegondolva jol becsapott tuti :/

12. Guruljka (válaszként erre: 11. - 9b10f3d7ff)
2016. jan. 19. 16:21

Tehát kb. fele akkora helyiséget fűtesz, mint a kérdező.


Azt nem tudom, hogyan lehet a kályha méretét viszonyítani. Talán a csempék számával (hány sor magas, hány db széles), mert azok nagyjából standard méretek.


Nagyon sajnálom a kérdésfeltevőt, mert biztosan örömmel bízott a jó cserépkályhában, és most mégis fáznak. És valóban, nem olcsó a javíttatás.

11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 10. - Guruljka)
2016. jan. 19. 16:08
Bocsánat, 3,90.
10. Guruljka (válaszként erre: 9. - 9b10f3d7ff)
2016. jan. 19. 15:47
És mekkora a belmagasság? (Hogy viszonyítani tudjunk.)
2016. jan. 18. 23:06

Nekem egyik szobát fűti, 22 m2. Naponta maximum 3x megy kettes fokozaton 1/2 órát. Utána őrlángra teszem és így tarja a 24 fokot mínuszokban is.

A fokozat nálunk őrláng, egyes és kettes.

Van egy 18 m2-s előszoba azt is betudta fűteni, amíg nem volt központi fűtés. Amikor beszereltettem, a cserépkályhát meghagytam, mert ennél takarékosabb fűtést nem tudok.

Lehet rossz a fúvókátok és nem ég el elég gáz. A héra fűtést, jó ha szakember látja, mert a rosszul működő robbanhat is. :( Az eladó meg azt mond legtöbbször, amit hallani szeretnél. :(

2016. jan. 18. 19:52
Értem.köszönöm mindenkinek a hozzászólást. Akinek még eszébe jut valami, nyugodtan írjon . Fogom olvasni. :)
7. Guruljka (válaszként erre: 5. - Kalapkabat)
2016. jan. 18. 19:44

Most...vagy pár éve... Lehet, hogy kaki van a palacsintában.


Jobb, ha igyekeztek spórolni, és a nyáron valamikor megjavíttatni a kályhát.


Az is segíthet esetleg, ha a csöveken levő lyukakat erős porszívóval kiszívatjátok, ha hozzá lehet férni. Kisebb dugulást ez is megszüntethet. De ha a kályha belső burkolata, a samott amortizálódott, akkor ahhoz kályhás szakember kell. A gázégőhöz meg gázos szaki.

6. da16da8965 (válaszként erre: 2. - Kalapkabat)
2016. jan. 18. 19:31

Egy Héra gázégő max teljesítménye: 6500 kcal/h * 1,16 = 7540 W

Légköbméterenként 30-50 W-al számolva: kb. 150-250 m3-t lehet vele kifűteni ha jól működik.

A Ti lakásotok: 50 * 3,7 = 185 m3 úgyhogy nagy hidegben kellhet a max teljesítmény.

2016. jan. 18. 19:23

Most vettük a lakást es a tulaj azt mondta hogy nemrég rakatta ujra. Par eve . Hát nem tudom. Masik ismerősöm.enyhe idoben napokig be sem.kapcsolta mert jol futott.nekunk akkor is volt hogy fel.kellett venni. Igaz nalunk 21-22,5 fok van. A hideget nem.birom sajnos.


Egy nap alatt kihűl a felső sorban lévő cserép.vagyis csak ilyen langyos. Az alsóbb reszen pedig van par sor ami meg forró olyankor is. Lehet akkor magával a kalyhaval van gond? :/ az a baj hogy ujrarakatni nem.tudjuk mert hallottam hírét hogy eleg draga. :/


Koszonom az eddigi válaszokat es elnezest a sok helyesírási hibaert de telefonról vagyok es macerás nagyon a korrigalas.

4. tuttuka (válaszként erre: 2. - Kalapkabat)
2016. jan. 18. 19:17
Teljesen igaza van Guruljkának, a Héra nem mai gyerek. Nemcsak a lakás paraméterei számítanak, az is sokat nyom a latban, hogy a cserépkályha rendesen ki van e bélelve, mikor rakták át és nem égett e el benne a samott. Mi örököltünk egy hasonló adottságú lakásba egy olyan cserépkályhát, amit már csak a szentlélek tartott össze. Lebontáskor derült ki a disznóság. Imádom a cserépkályhát, a hangulata is isteni, de törődni kell vele, mint egy gyerekkel.. A karbantartása sem két fillér
3. Guruljka (válaszként erre: 2. - Kalapkabat)
2016. jan. 18. 18:55

Nem a cserépkályha a Héra, hanem a gáz égőfej. Abban meg különböző méretek vannak.

És ezek szerint a kifűtendő légköbméter 185.


Mindenképpen régi gyártásúak a Hérák, meg kell nézetni egy megbízható szerelővel. Akkor ő majd megmondja, hogyan és mikor kell állítani.


Nem olyan hideg ám az a 19 fok, nálam most hidegebb van. (Nincs gázom, fabrikettel fűtök.)

A cserépkályhák jól tartják a meleget, gázzal kombinálva is, ha előtte felfűtötte az ember.


Itt egy leírás:

[link]

2016. jan. 18. 17:53

Sziasztok, van egy nagypolgári lakásunk és abban egy relatív nagy cserépkályha. Ti hogy fűtötök ilyen hidegben vele hogy ne menjen 20 fok alá a hőmérséklet a lakásban. Hozzátartozik a történethez, hogy 50 nm-t és 3,7m belmagasságot kell kifűteni vele. Legutóbb mikor nagyon hideg volt, bizony volt, hogy 19 fok alá ment a hőmérő :( és fáztunk.


Rá van írva amúgy, hogy maximum 1-1,5 órát mehet 1-es állásban, egyébként meg 2-es állásban alaplángon megy.


Mit csinálhattunk rosszul? Hány óránként lehet felvenni 1-es fokozatra? Mi reggel és este vettük fel.

2016. jan. 18. 17:44
Héra cserépkályha hány nm-t tud befűteni(1.hsz-ban részletezem a paramétereket)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook