Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Székesfehérváron tudtok olcsó kéményseprőt? Visszajön a füst a cserépkályhából, pedig a kémény üres. fórum

Székesfehérváron tudtok olcsó kéményseprőt? Visszajön a füst a cserépkályhából, pedig a kémény üres. (tudásbázis kérdés)


2012. okt. 20. 07:34
Apáéknál is mindig ez van amikor először be akarnak fűteni. Azt mondja, hogy hidegebb a kályha mint a levegő ezért mindig egy kis hősugárzóval kicsit felmelegíti, azután fűt be, így nem füstöl..Elég vicces, hogy a kályhát először fel kell melegíteni, hogy aztán az fűtsön. Régen mit csináltak amikor nem volt hősugárzó?
2012. okt. 19. 00:45
Bízd a kéményseprűre.
12. Viki999 (válaszként erre: 11. - Márti5)
2012. okt. 18. 00:36
Igen, eddig nem volt vele baj. Viszont 2011 telén egyáltalán nem volt begyújtva, de azelőtt évekig fűtöttünk vele.
2012. okt. 18. 00:07
Használtad már előző években a kályhát, és akkor működött?
10. Viki999 (válaszként erre: 9. - Viki999)
2012. okt. 17. 15:06
Azt még elfelejtettem hozzátenni, hogy a kémény természetesen teljesen tiszta. Tükörrel belenézve látszik a kék ég a kémény teljes szélességében, és a kéményben van is huzat rendesen.
2012. okt. 17. 15:04
Megpróbálom tisztázni a képet, mert van sok ötlet, csak mind rossz ez esetben. Az újságpapíros, begyújtós dolog megtörtént többször is. A kémény tisztító nyílását levettem, és ott is elégettem pár újságot, h felmelegedjen a levegő, ugyanígy a kályha tűzterében. Magán a cserépkályhán 1, azaz egy egész nyílás van, ahol bepakolom a fát. nincs alatta "hamuzó" nyílás. továbbá semmilyen egyéb kivehető cserép, vagy kivehető tisztító nyílás sem található rajta. amugy 1x2x2.5 m-es a kályha, szóval nem kicsi. Újrarakásra 250-300.000 ft-os ajánlatot kaptam. Kérem a további esetleges ötleteket ennek fényében leírni.
8. Márti5 (válaszként erre: 7. - Mari20)
2012. okt. 16. 14:31
Tökéletes válasz. Még darázsfészek is előfordulhat.
2012. okt. 16. 11:13

szia


első begyújtás elött a kéményajtón keresztül szoktál egy égő ujságot égetni?

azzal égeted ki a pókokat, és a huzatot helyre állitod.


utánna már lehet tüzelni


amúgy meg a kémény karbantartásért szerintem mindenki fizet a körzeti kéményseprő hivatalnak, nekik viszont egy évbe 2x ellenőrzést kell végezni, az általányért....


mindenképp a kéményseprő hivatalt... hivd ha hivni kell

2012. okt. 16. 07:14
Nekünk is cserépkályhánk van, én minden évben a cserépkályhással kitisztíttatom. A kályha kis kerek tisztító nyílásait szokta kivenni és a járatokban lévő hamut kiszedi, ez két-három festékesvödörnyi szokott lenni. Utána visszatapasztja a kis köröket. Ez nekem egye-egy alkalommal 2500 Ft-ba kerül, de megéri.
5. Guruljka (válaszként erre: 1. - Viki999)
2012. okt. 15. 17:09

Elsőre nézzétek meg magát a fém füstcsövet, utána azt, hogy a kaminlyuk nincs-e nagyon tele.

Az a cső-bevezetés alatt van valahol, egy kis ajtó-féle.Tulajdonképp a kémény alja. A kis ajtót ki kell venni, és kiszedni a kormot, amíg csak leértek. Én merőkanállal is le szoktam nyúlni, egészen az aljáig.

Ha ez megvolt, akkor legfeljebb az lehet a baj, hogy a kémény még nincs átmelegedve. Pár perc, és jó lesz a huzat.

4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Viki999)
2012. okt. 15. 17:05

Azon sem az olcsó, sem a drága kéményseprő nem segít.

A kályhával van a gond.

2012. okt. 15. 17:05
meg akkor ha melegebb van kint mint bent.
2012. okt. 15. 17:01
A füst nemcsak akkor áramlik vissza, ha a kémény el van dugulva.
2012. okt. 15. 16:59
Székesfehérváron tudtok olcsó kéményseprőt? Visszajön a füst a cserépkályhából, pedig a kémény üres.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook