Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Csecsemő félrenyelés fórum

Csecsemő félrenyelés (beszélgetős fórum)


40. moonlight13 (válaszként erre: 39. - Anika70)
2011. okt. 29. 22:46

Tudom, hogyne tudnám!

Fog menni ő is bulizni! :)

39. Anika70 (válaszként erre: 38. - Moonlight13)
2011. okt. 29. 19:47

Remélem így lesz...


Inkább már bulizni járna, mert akkor max. elé mennék autóval, de ez a bizonytalanság...na de tudod miről beszélek :-(

38. moonlight13 (válaszként erre: 36. - Anika70)
2011. okt. 29. 11:46

Hidd el, tényleg "semmi baja" a gyermeknek, és kinövi! Addig is kitartást! Talán majd egyszer Te is kialszod magad!

Később, ha majd bulizni jár, attól nem alszol, hogy mikor is ér haza! :)

37. Anika70 (válaszként erre: 32. - 76e5505548)
2011. okt. 28. 08:19

Szia Ági!

A speciális tápszer valamelyest segített, de ettől még 2 óra múlva ugyanúgy visszajön néha egy kis kaja.

Most az egyik gyerekorvos itt a neten és a kórházban is a NUTRILON AR tápszert javasolták.

Ebből van olyan fajta is, ami anyatejes babáknak előetetésre szolgál.


A húgom kislánya ezen nőtt fel, de ő keverte egy másik tápszerrel, mert keverés nélkül nem tudott kakilni tőle a kislánya.

Adta hozzá még neki gripe water babavizet, amiből egy kanállal kellett adni evés után.

Ettől nem volt hasfájós és a széklete is rendbe jött.

Én még nem próbáltam ki, nincs saját tapasztalatom.

36. Anika70 (válaszként erre: 33. - Zopa)
2011. okt. 28. 08:10

Már túl vagyunk hasi-koponya ultrahangon, fejlődésneurológiai vizsgálaton.

Semmi baja a gyereknek, mégis ez van..:-(

35. moonlight13 (válaszként erre: 34. - Zopa)
2011. okt. 27. 21:09
Nekünk még ilyet sem mondtak, de kinőtte! :)
34. Zopa (válaszként erre: 31. - Anika70)
2011. okt. 27. 16:51
Bocsi most látom hogy elvitted már kivizsgálásra.igen ezeknek a dokiknak mindig az az utsó válaszuk hogy majd kinövi...köszönjük szépen.ha v.mi van akkor meg aláírod a papírt hogy nem tudnak mindent kiszürni..ez a fer.
33. Zopa (válaszként erre: 29. - Anika70)
2011. okt. 27. 16:49
unokahugom ilyen okok miatt viszi most kisfiát kivizsgálásra.persze az sem mindegy hogy mennyi idős a picurod.nem hiszem hogy nagy baj lenne de szerintem nézesd meg.
2011. okt. 27. 10:31

Sziasztok!

Nálunk is ugyanez a helyzet, bár a fulladásos részt "hálistennek" kihagytuk.

Megeszi a kajáját, büfiztetem, mellkasomra fektetem akár fél órára is, mégis alvás után (2 órával később) képes visszabukni egy csomót.


Anika!

ez a speciális tápszer mennyit segített? vagy jó volt egyátalán? Mert én is ezen gondolkozom kipróbálom.

Tápszert és anyatejet is eszik felváltva, de a bukást mind a kettő után produkálja.

31. Anika70 (válaszként erre: 30. - Moonlight13)
2011. okt. 19. 11:55
Köszönöm a válaszod, mi is igyekszünk túlélni ezt az egészet :-(
30. moonlight13 (válaszként erre: 29. - Anika70)
2011. okt. 18. 18:46
Írok priviben.
29. Anika70 (válaszként erre: 27. - Moonlight13)
2011. okt. 17. 19:46
Ha esetleg van időd, szivesen venném, ha priviben megírnád hogyan is volt ez a félrenyelés a Te gyermekednél, mert nálunk 2,5 óra elteltével képes produkálni ilyesmit a kislányom csekély mértékű bukásnál, vagy nyál félrenyelésnél is :-(
28. Anika70 (válaszként erre: 27. - Moonlight13)
2011. okt. 17. 19:45

Ma voltunk a kórházban kivizsgáláson...

hasi és fej ultrahang teljesen rendben van.

Szerdán megyünk fejlődésneurológiai vizsgálatra.


A doktornő szerint itt is minden rendben lesz...

előreláthatólag a válasz: majd kinövi...


Hát köszönjük szépen...egyébként is őszülök, de tuti ennél már csak fehérebb leszek :-(


Majd írom a szerdai eredményt is..

27. moonlight13 (válaszként erre: 25. - Anika70)
2011. okt. 15. 12:20
Igen, sajnos a rettegés ismerős...
26. moonlight13 (válaszként erre: 25. - Anika70)
2011. okt. 15. 12:20
Majd írd meg légy szíves, mit mondtak! Most már én is kíváncsi vagyok, mennyit fejlődött az orvostudomány 20 év alatt! :)
25. Anika70 (válaszként erre: 24. - Moonlight13)
2011. okt. 15. 10:52

Igen, majd a szakember eldönti, bár tudom, hogy ki fogja nőni, na de még hónapokig rettegésben élni..


Inkább keresünk rá valami megoldást

24. moonlight13 (válaszként erre: 23. - Anika70)
2011. okt. 14. 16:51

És ez milyen betegség? Nekem azt mondták, hogy ilyen típus...

Mindegy, majd a gasztrós eldönti! De ha semmi ilyen jellegű baja nincs, akkor majd az idő megoldja!

23. Anika70 (válaszként erre: 22. - Moonlight13)
2011. okt. 14. 08:43

Tegnap a neten írtam egy gyermekorvosnak, azt válaszolta, hogy vigyem gasztroenteorológushoz, mert erre a betegségre van gyógyszer.


Kérek egy beutalót a gyermekorvosunktól...talán ez megoldás lesz.

22. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Anika70)
2011. okt. 13. 21:57
Ugyanezt éltem át, mint Te, fél évig szinte alig aludtam, bár a végén már annyira ki voltam merülve, hogy nem ébredtem fel arra sem, amikor sírt a gyerek. Úgy rázott fel a férjem, hogy keljek már fel. Az én fiam soha nem evett tápszereket, csak anyatejet. Sosem derült ki, hogy mitől alakult így, de ha ti is hasonló helyzetben vagytok, még van vagy fél éved sajnos! A légzésfigyelőt mindenképp használd, mert Te is ki fogsz merülni, és már nem tudsz minden lélegzésre ugrani.
21. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Anika70)
2011. okt. 13. 21:46
Az eddig olvasottakból úgy látom, én voltam egyedül Hozzád hasonló helyzetben! Konkrétan háromszor fulladt meg majdnem a kezemben a gyerek, csak a szerencsén múlt, hogy pont ott voltunk, amikor már nem kapott levegőt! Én is kipróbáltam, hason, oldalt, kitámasztva az oldalát, semmi nem jött össze. A fejét mindig úgy fordította, hogy fuldoklott! Kb. 6 hónap alatt nőtte ki a gyerek. Semmi köze a refluxhoz! Ma már 21 éves. A baby őrző szerintem azért jó lehet, annakidején ilyen még nem volt!
2011. okt. 13. 19:32
Szia! alapjáraton nem jár hasi uh minden babánál a háziorvostól függ mire be beutalót de ha kérsz biztos ad! Elég gáz hogy nem csinált semmit a bukással bár hozzáteszem nálunk a védőnő azt mondta amíg nem csökken a súlya nincs baj.Nekem is erősen bukott a kicsi konkrétan evés időben az előző kaja jött ki sokszor sugárban. Nekünk is a nutriton jött be de én nem előetettem hanem rendesen azzal sűrítettem a tápszert.esetleg cseréld le amit most adsz neki próbálj ki más fajtát más márkát is. Nekem még annyit mondott ezzel kapcsolatban a dévény tornász-kicsit feszes a gyerek és azért járunk-hogy sok esetben az izomletapadás okozza a nyelési nehézségeket. Amióta tornazni járunk azóta eszik pépes kaját és azóta isszuk a nutritonos tápszert Úgyhogy nem tudom melyik segített de elmúlt a bukás.
2011. okt. 13. 19:11

A kisbaba azért bukik, mert levegőt is nyel, illetve a száján veszi a levegőt.

Többet meg úgysem eszik - csak annyit, amennyi jólesik neki.

18. Anika70 (válaszként erre: 17. - Zsanetta)
2011. okt. 13. 19:01

Most kiszámoltam és a súlyához mérten 115x6 ml-t kell ennie (4,60 kg x 150 ml-el) , tehát ennyit adtam neki 140 helyett.

Egy órája evett, de most bukott egyet...

Nem volt semmi gond, oldalra van fektetve és kitámasztottam a hátát, simán kijött a cucc.


Remélem rendbe jön minden, mert a gyomrom egyben van, ma még enni sem tudtam :-(

2011. okt. 13. 17:36

Hát nem kevés az biztos.

Húzd ki legalább 4 óráig ,inkább adj neki közte vizet(kveset),ha nagyon nem bírná.

Valószínűleg kis torkos,szereti a pociját,de sok is neki a mennyiség

16. Anika70 (válaszként erre: 14. - Zsanetta)
2011. okt. 13. 17:10

3-4 óránként eszik 140 ml-t, ami állítólag sok, mert 4,6 kg a baba, de ennyit úgy kb. egy hete eszik, addig 100 ml-t evett.


Most is ennyit adtam neki, bár elégedetlenkedett nagyon, de végül elaludt.

2011. okt. 13. 17:09
Mert lehet ,hogy a dokidnak igaza van és esetleg sokat eszik és ezért bukik.
2011. okt. 13. 17:08
mennyiket eszik és hány óránként?
2011. okt. 13. 17:07

Az orvos UH fogja tudni ,hogy mekkora és milyen mértékű a refelusa.

Remélhetőleg elég egy kis kiságyemelés esetleg a tápot átálítják Nutritonos előetetésre.

20-30 percel kell adni pár kanállal evés előtt.

De vannak gyógyik amik jók erre kifejezetten.

Pl.:Motilium

Ez az alap,ha ott sincs semmi akkor csinálnak nyeletéses rtg ,de nem kell előre haladni,én azt tanácsolom keres fel,jó gasztrós gyerekorvost.

12. Anika70 (válaszként erre: 11. - Adali)
2011. okt. 13. 17:02

Persze, hogy jár, majd megkérdezem kell-e beutaló..

A gyerekorvos tojik rám, azt mondta adjak neki kevesebb kaját, akkor nem fog bukni. Na egy napig ordított a kislányom, mert éhes volt..

A bukás elleni tápszert is magamtól vettem meg..:-(

11. Adali
2011. okt. 13. 16:59
Menjetek el uh-ra, az jar mindenkinek, nem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook