Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Csecsemő- és kisgyermeknevelő szakra jár vagy járt valaki? fórum

Csecsemő- és kisgyermeknevelő szakra jár vagy járt valaki? (tudásbázis kérdés)


2013. márc. 7. 14:55
Szia. Én azt tanulok a DEGYFK-n BA képzésen. Alkalmassági vizsga nekem annyi volt, h beszédet megnézték. Olvastam 2 mondatot egy könyvből és átmentem . :D
2013. jan. 7. 22:19

Ha beszédalkalmasságit írnak, akkor az nem tér ki az énekre. Nekünk nem is volt ének óránk és az utolsó félévet kezdem... Az ének nem fontos, mert legtöbbször mondókázol. És a gyerekeknek amúgy sem az a fontos, hogy hamisan énekelsz-e, mert nekik így is úgy is tetszik, és élvezik!


Írd meg, hogy sikerül a felvételid!

2013. jan. 7. 07:58
Majd írd meg, hogy sikerült-e a felvételi. Sok szerencsét!
2013. jan. 7. 07:55

KÖszi a választ. Elég sokat olvasok, ill. a gyerekeknek is sok mesét szoktam felolvasni, azzal nem lehet gond. Szerintem szépem beszélek, különleges tájszólásom sincs, hajdú-bihari (debreceni).

Jobban az ének miatt aggódom. Ha pl,lezongoráznának egy hangot, dalt nem tudom visszaénekelni, de a dalokat is hamisan énekelem. Nagyon botfülem van. Próbáltam fejleszteni, de nem sikerült.

2013. jan. 6. 18:07
Beszédalkalmassági az egy felolvasást takar, ha jól hallottam. Nekem nem volt, de egyik osztálytársam jelentkezett óvodapedagógusnak, és mondta, hogy fel kellett valami szöveget olvasnia.
2013. jan. 6. 13:31

nagy nehezen megtaláltam az alkalmassági vizsgát. Sajnos ezek alapján nem vagyok alkalmas, sem óvodapedagógus, sem tanító nem lehet belőlem. :S


A tanító és óvodapedagógus alapképzési szakokon az alkalmassági vizsga négy részből áll:

1. Beszédalkalmassági

2. Ének-zenei alkalmasság

3. Testi alkalmasság (tornafelszerelést a vizsgára vigyen magával).

4. Egészségügyi alkalmasságról szóló igazolást a vizsga időpontjára magával kell vinnie.

2013. jan. 6. 12:55

Csak azt találtam, h alkalmassági vizsga :egészségügyi, beszéd. Mit takar, hogy beszéd?

Ének tantárgy van ezen a szakon? ill. milyen követelményekkel ha igen? Anno énekből minden meg tudtam csinálni és tanulni, csak énekelni nem tudok. Ha énekelni kellett mindig 1-est kaptam :S

2013. jan. 6. 12:47
Szia! Én erre járok, de nekem nem volt alkalmassági vizsga. Mondjuk én okj-n csinálom, nem fősulin. Elvileg, ha a felvin nézed az alkalmassági vizsgát, akkor kiírja, hogy az miből áll.
2013. jan. 6. 12:43

a kérdésem az volna, hogy az alkalmassági vizsga miből áll?

Van-e ének-zene? Gondolom igen. Sajnos én nem vagyok jó énekből, egyáltalán nem tudok énekelni. Ez kizáró ok?

Amúgy egy három gyerekes anyuka vagyok és imádom a gyerekeket. Gondoltam elvégzem ezt a szakot és ha tudok dolgoznék is benne.

2013. jan. 6. 12:40
Csecsemő- és kisgyermeknevelő szakra jár vagy járt valaki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook