Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Császár után újra terhesen fórum

Császár után újra terhesen (beszélgetős fórum)


1 2
31. vvicus (válaszként erre: 30. - 08a4eb16b7)
2011. ápr. 8. 15:34

Nálam nem a császár miatt kérdéses. Sajnos nem a legjobb híreket kaptam, de hát ez van.


Én ettől függetlenül is megvárnám az egy évet, én néha még érzem a hegemet. Hétfőn voltam gyantáztatni, a császár óta először odalent. Elég fura volt.

30. 08a4eb16b7 (válaszként erre: 29. - Vvicus)
2011. ápr. 6. 13:24

A heg miatt nehezebb, ott nem tud megtapadni.

Nekem a 6 hetes kontrollon azt mondta, hogy próbálkozhatunk akár a tesóval. :-) Az ország egyik legjobb orvosa, úgyhogy nem beszél hülyeségeket.

29. vvicus (válaszként erre: 28. - 08a4eb16b7)
2011. ápr. 6. 11:45
Én még ilyet nem hallottam. Miért lenne nehezebb a teherbe esés? Nem mondta? Én ma megyek dokihoz, megbeszélem vele, hogy év vége táján tervezhetünk-e már babát. Igaz, nekem nem a császár miatt kell ezt megbeszéljem vele.
2011. ápr. 5. 11:00

Sziasztok!

Nekem 7 hete született a kislányom császárral, augusztustól próbálkozunk a kistesóval. Én is szeretném, ha természetes úton születne, a dokim azt mondta, hogy csak kicsit nagyobb a császár valószínűsége a másodiknál, tehát ne adjam fel.

Meg annyit mondott még, hogy a teherbeesés lehet, hogy nehezebb lesz.

Valaki tud erről valamit? vagy tapasztalat?

27. vvicus (válaszként erre: 24. - Eperlevél)
2011. márc. 30. 16:54
Mi az a vbac?
26. vvicus (válaszként erre: 22. - Zizooo)
2011. márc. 30. 16:53
Szerintem úgy érti, hogy nem lehetett oxitocinnal rásegíteni, vagy zselével indítani.
25. vvicus (válaszként erre: 19. - Zizooo)
2011. márc. 30. 16:51
Engem nem érdekel, császár lesz-e a következő vagy sem, csak végre menjen minden rendben. :-) De nagy valószínűséggel császár lesz, 2 éven belül szeretnénk a tesót az előző császárhoz képest.
2011. márc. 27. 17:59

Sziasztok!


Ide is kiírom: van egy vbac klub, természetes szülés császár után. Akit érdekel, szeretettel várjuk. Sok hasznos infót próbálunk megosztani.

2011. márc. 22. 22:20

Sziasztok!

Az első babánk 4230 gr,és 52cm császárosan született , Hellp szindróma miatt, azonnali műtét. Rá 15 hónapra ,megszületett a második babánk 4510 gr-al, és 53 cm, szintén császáros voltam. Az én dokim azt mondta, hogy simán is szülhettem volna, ha rendesen kitágulok, de nem így történt. 41,5 hétre még csak 1 újjnyira voltam kitágulva, és mint tudjuk ez kevés, és így megcsászároztak.Mind a két császározás után az időváltozást - főleg a hideg időt - megérzem, és nekem akkor viszket is egy kicsit. De egyébbként semmi különös dolog nincs vele kapcsolatban.

22. Zizooo (válaszként erre: 21. - BBZS)
2011. márc. 22. 19:33

Hat ez eleg szomoru...En anno 9 oras vajudas utan lettem megcsaszarozva, mert rovid volt a kooldokzsinor, es megfeszult, a szivhang pedig elment...Surgossegi csaszar lett belole.

Csak nemi sejtesem van rola, hogy mennyire fajt volna ha vegigcsinalom, bar elobb kaptam PDA-t mint a baj jott volna, es azzal jo lett volna szulni! Mindent ereztem, semmi sem fajt.

Ha volt csaszarod jol ertem, hogy nem segites alatt azt erted, hogy erzestelenitest sem kaphattal? Vagy mi az hogy nem segithetett?

21. BBZS
2011. márc. 22. 08:57

Szia!


1. babám farfekvés miatt császárral érkezett. Nem voltam szomorú, teljesen ki tudtam ezzel békülni. 33 hónapos volt, mikor érkezett a tesó; én meg voltam győződve, hogy császár lesz, de a doki félidőnél mondta, hogy megpróbáljuk simán, max. hamarabb kerülök műtőbe. Hát megpróbáltuk....tudom mostmár a kettő közötti különbséget, mindkettőnek van előnye és hátránya. Sima szülésnél semmivel nem tudott segíteni, nem akart, nehogy a sebemmel gond legyen, 11 óra alatt lett meg. Biztos, hogy hamarabb regenerálódtam, mint a műtétnél, viszont hozzá fogható kínt még nem éltem, és míg a császár utóhatásai mégis hamarabb elmúltak, úgy a sima szülés utáni varrásokat még 10 hónap után is érzem néha. Ha lenne harmadik gyerekem, és ha lehetne szülési módok között választani, hát nem tudom, hogy mit csinálnék....

20. szakalyadri (válaszként erre: 19. - Zizooo)
2011. márc. 21. 23:38

Nekem mindkét gyerekem császárral született.Az elsőnél muszáj volt,de a másodikat nagyon szerettem volna simán.Tudta az orvosom,de nem sikerült.Nem indult meg a szülés,6 napot várt.Azt mondta míg bennt feküdtem hogy ha megindul simán lesz,de indítani nem meri az előző heg miatt-abból nagy baj lehet,repedhet.

A zárójelentésemen indokként fájásgyengeség,valamint nagy magzat szerepelt(53cm,4080g)

Remélem neked majd sikerül!

19. Zizooo
2011. márc. 21. 22:37

Engem is erdekelnenek a tapasztalatok. En is csaszarral szultem az elsot szeptemberben, es majd jovo januarban allunk neki a tesonak, de nagyon szeretnem termeszetes uton szulni. A heget szerintem nem fogjuk erezni, nekem neha viszket idojarasra, de semmi komoly.

Viszont nem tudom mennyi esély van arra hogy termeszetes szules legyen. A dokik mennyire partnerek ebben? Meg azon is filoztam, h 4kg volt a kislanyom es 54 cm, es 41. hetre szultett. Ha a kovetkezo is ekkora lesz, azt nem tudom hogy ilyen heges hassal engedik-e majd, vagy jobban felnek majd a hegszetvalastol?

Gondolom jobb eselyem lenne ha kisebb gyerekek nonenek a pocakomban...olyan 50cm korul es 3.5kg... :) De erre nem sok sanszot latok sajna...

18. vvicus (válaszként erre: 16. - Kismedve81)
2011. márc. 21. 14:39
Áááá, előbb kerüljek formába. A dokim szerintem így is ki fog akadni, hogy már ilyenen töröm a fejem. :-D
17. vvicus (válaszként erre: 15. - Jucka1984)
2011. márc. 21. 14:38
Köszi. Újra császár lesz gondolom.
16. kismedve81 (válaszként erre: 14. - Vvicus)
2011. márc. 21. 14:31
:):):) Akkor gyerünk!!!!! Indulhat a projekt!:)
15. Jucka1984 (válaszként erre: 3. - Vvicus)
2011. márc. 21. 14:25
Szia. 16 hónapos a fiam, császárral született. Most vagyok 22 hetes terhes, nem fáj semmim se :)
14. vvicus
2011. márc. 21. 14:22
Köszönöm a megnyugtató válaszokat! :-) Kicsit féltem tőle, hogy akár komolyabb fájdalommal is járhat. Jó lenne már újra terhesnek lenni. :-DDD
2011. márc. 21. 14:18
Szia! Nekem másfél év volt a császár és a következő terhességem közt és a világon semmit nem éreztem. De nem is lehet állítólag, azért is nézik szülés közben pl. a heget, mert a hegszétválást sem érzi az ember.Hajrá!!!!!!!!!
12. ani80
2011. márc. 21. 14:18
Szia!Nekem nem volt utána érzékeny időváltozáskor sem, de most hogy ismét babát várok/18 hetes vagyok/ most érzem időváltozáskor,de nem vészes!
11. kismedve81 (válaszként erre: 4. - Vvicus)
2011. márc. 21. 14:17
jó-jó, gondoltam, hogy nem vagy (még)az, de nem hagyhattam ki.:)
2011. márc. 21. 14:17
Erre én is kíváncsi lennék,az én kislányom is császárral született!
9. Nagyon genyó (válaszként erre: 3. - Vvicus)
2011. márc. 21. 14:16
Szia!Nekem 3 év van a két nagyobbik lányom között,és az első császár volt,a következő terhességnél abszolút semmi probléma nem volt a hegemmel!Ja és spontán megszültem!:)Ahogyan 10 év múlva a harmadikat is!:)
2011. márc. 21. 14:16

Szia! Nekem 5 év telt el a 2 császár között, elég nagyra nőtt a hasam a 2.terhesség alatt is, de nem éreztem semmi plusz fájdalmat az előző miatt, semmit tényleg.

Ha rendben van a külső és a belső vágásod is akkor nem lehet gond:)

2011. márc. 21. 14:16
kerdesedre valaszolva(bocs): nem, semmi fajdalmat nem ereztem a masodik gyerekemnel, minden egyszeruen zajlott. ezek az apro es ritka kellemetlensegek (viszketes, pici nyilalas) csak a masodik szulesem utan jelentkeztek, de nem viszik tulzasba szerencsere)
2011. márc. 21. 14:14

1 ev 9 honap van a 2 csaszaros gyerekem kozott.

elso csaszar utan nem ereztem sem idojarast, se semmit, masodik csaszar utan neha egy-egy kicsit viszket es nagyon neha egy picit nyillaldosik.

5. vvicus (válaszként erre: 3. - Vvicus)
2011. márc. 21. 14:14
Szóval... "mennyire fog, vagy egyáltalán fog-e", hogy egy kicsit magyarosabb legyen. :-)
4. vvicus (válaszként erre: 2. - Kismedve81)
2011. márc. 21. 14:13
Jáj, ne is feltételezz ilyet (még). Amúgy is megosztanám a klubban... ;-)
2011. márc. 21. 14:13

Arra lennék kíváncsi, hogy akinek már volt egy császármetszése, az utána következő terhességnél érzett-e különösebb fájdalmat, ahogy nőtt a méhe?


Engem 5 hónapja császároztak, igazán nem viselt meg, elég hamar felépültem. Viszont az időváltozást a mai napig érzem, nem állítom, hogy nagyon komoly fájdalom, inkább csak sajog, de azért érzem. Éppen ezért merült fel bennem, mennyire fog-e, vagy egyáltalán fog-e fájni a vágás helye a következő terhességnél.


Köszönöm a tapasztalataitokat!

2. kismedve81 (válaszként erre: 1. - Vvicus)
2011. márc. 21. 14:12
csak nem?:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook