Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Császár után mikor lehet újra próbálkozni tesóval? fórum

Császár után mikor lehet újra próbálkozni tesóval? (tudásbázis kérdés)


2010. dec. 11. 16:25
Akit érdekel a császár utáni hüvelyi szülés téma az adatlapomon megtalálja a klubot!
27. Basset (válaszként erre: 20. - Czifi)
2010. ápr. 16. 09:54

Szegénykém... :( Úgy sajnálom... :(

De abból mákod van, hogy nem az első gyereknél történt ez...

Amúgy mi lett a nővérrel? Gondolom, nem kapott semmi megrovást...

26. Basset (válaszként erre: 19. - Captonne)
2010. ápr. 16. 09:53
És a császár után nem voltak fájdalmaid? Mert nekem iszonyúan fájt a hasam, egész nap szenvedtem a kórházi ágyon, minden mozdulatba majd belehaltam. És ráadásul még a kisbabám se volt mellettem, mert egy másik kórházban volt. :(
25. Basset (válaszként erre: 16. - 81002da781)
2010. ápr. 16. 09:46
Én is gerincérzéstelenítővel császároztam (nem írom, hogy szültem), és nekem is nagyon fájt az első. De az sürgősségi császár volt, a 2. műtétkor ugyanaz a doktornő azt mondta, nem volt elég ideje felszívódnia az anyagnak, ezért fájt. A 2. előtt kb. fél óráig nyomta belém, mire műtöttek, semmit nem éreztem. Viszont utána kb. 4 hétig annyira fájt a fejem, hogy sikítottam a fájdalomtól. Ez nem túlzás, néha belehasított és akkor fetrengtem a földön és remegő kézzel nyeltem kettesével a fejfájás-csillapítót. Brutális volt... :(
24. Basset (válaszként erre: 14. - B359bd6cb3)
2010. ápr. 16. 09:43
Miért lett császár?
23. Basset
2010. ápr. 16. 09:41
Nekem 2006 májusban volt a császár és a következő babával 2007. augusztus végén estem teherbe.
2009. jan. 22. 13:01

Az én keresztanyukám az elsőt császárral a másodikat simán a harmadik uncsitesomat úgy szint császárral szülte,a középső gyereknél kihisztizte a sima szülést és a mai napig nem bánja!

Legyen mersze minden kismamának kimondani a mit szeretne,mert ez a ti terhességetek,szülésetek jogotok van mindenhez ,a párom egyszerűen fejezte ki magát -TE VAGY A FŐNÖK!-, a doki a te alkalmazottad,de nem baj ha elfogadjuk a jó tanácsot is ,mert általában nem poénból mondják!!!!

Én személy szerint nem bántam a császárt,de jó dokik vettek körül :)

21. Dézsa (válaszként erre: 14. - B359bd6cb3)
2009. jan. 21. 10:26

Meg kell keresni azt a kórházat és azt az orvost, aki nyitott a császár utánni sima szülésre. Csak azért mert az előző császár volt, még nem indokolt kimondani az elején, hogy milyen szülés is lesz belőle. Nekünk meg nem kell fentartás nélkül elfogadnunk az orvos szavát!


De azért az általános hozzáállásnak mondható, hogy két évnek el kell tellni a császár és a sima szülés között.

20. czifi
2009. jan. 21. 08:01
Sziasztok.3-om gyerkőcöt szültem császárral.Legkissebb 14 honaoópos.Majdnem elpatkoltam a szülésnél.A dokim vidéken volt,így az ügyeletes dokik kezében voltam.SAJNOS!Megtörtént a császározás hajnal fél 3-kor lett meg a manókám,kivittek az akut szobába.Délelött szóltam a nővérnek,h rosszul vagyok,ő azt mondta,ne hisztizzek.12-kor jött a vizit,akkor már a dokim is ott volt,de addigra olyan gyenge voltam,alig birtam beszélni is.Megnéztek,azt volt nagy rohangálás,ultrahang,stb....Ujra vissza a műtőbe,felnyitottak,ömlött a hasamba a vér ,onnan meg kifelé a zacsiba,szóval kis híján elvéreztem,a vesém is majdnem leállt,kivették a méhemet.Kaptam 7 zacskó vért,és szép lassan felerősödtem.De lelkileg sokáig nem.Dokim attól félt,h nem tudok majd szoptatni,2 mütét után.Mnókám most 1 hete szokott le a ciciről.Szóval jól vagyunk.Már lelkileg is rendbe jöttem.Nem volt könnyű elfogadni,h 34 évesen kipakolnak,azért mert az orvosok nem vartak el 1 eret szülésnél.Hát ennyi.Sziasztok.
2009. jan. 21. 01:29

Sziasztok!

Én is császárral szültem mind a két babát és a doki mondta hogy a 3. 100%császár és utána el is kötnek,persze a beleegyezésemmel,de ha nem teszik a 4,terhességbe belehalhatok,szóval inkább maradok a 3babónál :).Én örültem a császárnak,mert nagyon nem bírom a fájdalmat, de ennek ellenére mind a két gyermekemnél 10-12órát vajúdtam :( azok után felüdülésnek tűnt a császár.

2008. nov. 25. 13:40
Sziasztok! Első gyerekem 7 éve császárral született. Második 3 éves lesz márciusba és ő is császárral született. Nekem már a második terhesség kezdeténél megmondta a doki, hogy ez is császár.Nem tudom, hogy akkor valószínűleg a harmadik is császár lesz majd (amint terhes leszek).
2008. nov. 10. 20:07

13 hónapja született a fiam császárral két hete lett pozitív a tesztem, az orvosom, pedig már egy féléve kérdezte, hogy mikor jön a következő. Azt mondta hogy egy félév is elég.

Most azt is mondta hogy nem valószínű hogy természetes úton hozhatom világra második babámat...


Egyébként én is éreztem minden műveletet a császár alatt, én is csak érzéstelenítőt kaptam.

16. 81002da781 (válaszként erre: 14. - B359bd6cb3)
2008. nov. 10. 19:59

Megértelek, én is császárral szültem, gerinc érzéstelenítővel, és úgy éreztem csak úgy cimbálják a belsőrészeimet.


Én szerintem a köv. gyerkőcöt is császárral fogom szülni, mert ferde a medencém, és a gyerek nem tud behelyezkedni a szülőcsatornába :(

2008. nov. 10. 19:57

Én azt olvastam valahol, hogy 3 évnek kellene eltelnie a következő terhességig, hogy a méh fala helyre álljon.

Ettől függetlenül én azt mondom amikor az első gyerkőccel viszonylag nincs már annyi probléma.

A játszón is azt mondja a többi Anyuka, aki a következőt tervezi, hogy az első kicsit legyen önnálló...

2008. nov. 10. 11:41
3 hete császároztak, szeretnék még babát de soha többet császárt. Sajnos senki sem garantálja hogy simán szülhetek,így eléggé tartok a következő terhességtől. Jó lenne rendesen szülni !!! Egy évet biztosan várok
2008. okt. 12. 13:23
három éve szültem császárral és a mai napig nem jött össze a tesó de ugy látom hogy azért nem ez átlag.
2008. máj. 15. 17:34
Elsőt császárral szültem, másodikat simán. 18 hónap a korkülönbség köztük.
2008. márc. 31. 09:24
Én mind a három fiamat császárral szültem. Az első kettő között 20 hónap, a második és harmadik között pontosan két év a korkülönbség.
2008. márc. 31. 09:03
Sziasztok én most regiztem, császárral szültem 7hónapos a lányunk és két csik lett a teszten, az orvosom szerint semmi baj, csak pihengessek.
2008. márc. 31. 08:52
14 évvel ezelőtt, mikor a nővérem császárral szült, azt mondták neki, várjon 2 évet. Neki nem bikinivágása van. Nekem 5 évvel ezelőtt-bokinivágás- az orvos nem mondott ilyet. Két gyermekem között 3 hónap híján 3 év van. A másodikat "simán" szültem.
2008. febr. 26. 09:54

Köszi a válaszokat. Tereza és Allics megnyugtatott. A lányom már 6 hós elmúlt, és a múltkor....

Lehet épp meglesz a 1.5 év. :-)))


Tereza: melyik korház dokija mondta?

2008. febr. 25. 18:27

Most beszéltünk erről a dokimmal. Szerinte kb. 6 hónapot azért nem árt pihenni, de éveket nem kell várni, hacsak nem más miatt...


Ez nagyjából megegyezik azzal, amit Allics mond.

2008. febr. 25. 18:10
Kb 1,5 évnek kell eltelnie a két szülés között.Addigra a méhed teljesen kész lesz az új pocaklakónak.És a heged is lesz már olyan "idős" hogy ne zavarja a növekedő pocid.
2008. febr. 25. 17:36
Én nem egészen 2 év múlva lettem terhes ,szintén császárral lett ...
2008. febr. 25. 17:29

nekem mindketto csaszarral szuletett es kozottuk szinte napra 2 ev van:)

sok sikert hozza!!!

2008. febr. 25. 17:26
Legjobb, ha legalább 1,5-2 év.
2008. febr. 25. 17:21
Én három évre rá szültem a következőt Rendes sima szülés volt a császár után.
2008. febr. 25. 17:15
Császár után mikor lehet újra próbálkozni tesóval?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook