Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Császár után lefogyni fórum

Császár után lefogyni (beszélgetős fórum)


22. c9f9b53798 (válaszként erre: 21. - 96e4cb8ca7)
2015. szept. 15. 11:47
Igen, zabkását is szoktam készíteni, de nekem a köleskása jobban bejön, végül is szinte ugyanaz, és igen gyümölccsel, vagy aszalt gyümölccsel (ekkor nem kell hozzá már édes íz) nagyon finom, vagy a gyerekek kakaóporral is ehetik. És ahogy írod ötszáz forint kb. fél kiló ebből és abból is.
21. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 15. - C9f9b53798)
2015. szept. 15. 11:17
A zabkása is nagyon finom és olcsó étel reggelire, bár "nem divat" szeretni, én kedvelem. Kis cukorral vagy édesítőszerrel, fahéjjal, kakaóporral, aszalt vagy friss gyümölcsökkel is szuper. Persze nem a bolti változatra gondolok, hanem arra amit otthon készít az ember kb 5-10 perc alatt. 200-600 forint egy fél kg zabpehely, ebből 10-12 adag simán kijön.
20. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 4. - Cippora)
2015. szept. 15. 10:59
Így van, sokan hajlamosak azt hinni, hogy ha pl egy joghurt light, abból 3-4 pohárral be lehet termelni, pedig nem.
19. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 1. - Ori90)
2015. szept. 14. 16:58
Nem a súlyod miatt vagy fáradt és álmos!
2015. szept. 14. 16:21
két hete lesz kedden hogy szültem és eddig -13 kg-nál tarok ,remélem megy még lejjebb :)
17. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Ori90)
2015. szept. 14. 16:20

Szióka! Két dologra válaszolnék abból amit írtál. Elhiszem, hogy egy másfél éves kicsivel fáradt vagy, de a folyamatos fáradtságnak és álmosságnak több oka is lehet. Első körben azt mondanám aludj többet, olyankor, amikor a kicsi is alszik, éjjel és ebéd után. Sétálni és bevásárolni azután is lehet.A másik oka lehet, hogy vérszegény vagy, érdemes lenne egy laborvizsgálatot kérned, abból sok minden kiderül. Például a pajzsmirigy alul működés is, ami talán indokolja nehezen fogyást is.

Érdemes lenne vitaminokkal feltuningolni magad, mert a vitamin és nyomelem hiány szintén levertséget és álmosságot, fáradtságot eredményezhet.

A másik, hogy nem feltétlenül kell neked futni. Amíg fittebb nem leszel nagyon jó a gyors gyaloglás is. Nagyon jó videók vannak a 'jutubon', de a szabadba a babakocsi tolása közben is veheted sietősre és gyorsra a sétát, de ha olyanok az útviszonyok, akár kocoghatsz is később. Nagyobb súllyal nem ajánlják a futást, mert a térdet tönkre teheti.

Amúgy pedig sok kitartás kívánok, remélem sikerül! :)

2015. szept. 14. 15:43
Amúgy tök jó, hogy elhatároztad magad! Kitartás!
2015. szept. 14. 15:42

Egyébként kezdetben én is 2*20 percet tornáztam, néha csak annyi fért bele, de azt minden nap, és pl. játszón ne ülj, hanem sétálj, járkálj, menjetek mindenhová gyalog ezek is plusz kcal-k, aztán fokozatosan emeled 2*25, 2*30... percre a mozgást, a végén én már 2*35 percet is tornáztam, de ez volt a max. időtartam. És mindent itthon!!!


Kajában egyébként vannak olcsó és egészséges ételek, pl. egy-egy reggelit kiválthatsz kölessel, ez neked és a kisfiadnak is ideális napindító étel! Egy kis gyümölccsel (alma) neked, neki, ha eheti kakaóporral. Ez nekem bevált nagyon, szeretjük. És nem drága dolog!!! Vagy én készítek magamnak házi müzlit, persze meg kell állni, hogy ne egye meg az ember, de néha egy-egy darabot bekapok napközben belőle nasinak, és teljesen egészséges. Zabpehely-lenmag-dió-szezámmag-napraforgómag (ezek annyira nem is drágák mint a mandula, törökmogyoró, kesudió és társaik), rakhatsz bele mazsolát is, kevés mézet, vagy cukrot, egy kis olajat, egy tojást, kilapítod vékonyra és sütőpapíron 100-120 fokon sütöd min. egy órát. Finomabb mint a bolti, töredék áron van belőle rengeteg. Mert igen natúr lenmagot és szezámmagot kinek van kedve enni?!?! nem valami jó az ízük. Egyébként két zacskó chips és két tábla csoki árából megveszed és kb. háromszor egy tepsi energiaszeletet tudsz készíteni belőle magadnak, vagyis min. két-három hétre elegendő nassolnivalóhoz jutsz! És spóroltál, nem is keveset, és még akkor olyan vitaminokat, ásványi anyagokat viszel be a szervezetedbe, hogy az anyatejen keresztül a Kisfiadnak is jó! Én rengeteget eszek, nem rosszakat, sőt, csak rengeteget, nekem azon kellene visszavenni, de mivel éjszaka is fent vagyok, nappal is, így muszáj valahonnan az energia, és eszek....

14. a0b9818b19 (válaszként erre: 6. - Ori90)
2015. szept. 14. 15:42
Használj mosható pelust. Egy teljes készlet kb 40.000ból kihozható, apránként is. Amit ezen sporolsz, költsd normális kajára. Chips? Minek van otthon?? Csoki?? Sose értem monek vesz olyet valaki, aki fogyni akar és nulla az akaratereje. Az meg, hogy nem mersz mozogni a szoptatás miatt... Hagyjuk már. Régóta megdőlt ez a nézet. Fokozatosan kell, ennyi. Rajtam 9 kg maradt a császár után, fiam egy éves koráraadtam csak le, mert tartós eredményt akartam. Most 16 hós, azóta is tartom a súlyom, szoptatom, biciklizek, hasaztam is, jártam vele maminbabázni (ok, ez fizetős).
13. Borrdi78 (válaszként erre: 6. - Ori90)
2015. szept. 14. 15:15

A fott krumpli hizlal, a sult csirek es az oldalas nem! :) uh hajra!

Egyebkent a zabkasa nagyon egeszseges es az nem is tartozik a draga alapanyagok koze.

12. Ori90 (válaszként erre: 10. - Szimba)
2015. szept. 14. 15:07
Nem csak ezért.Kisfiam szívbeteg,Pestre járunk rendszeres ellenőrzésre,havi illetve 2havi időközönként,ez 30 000 útiköltség,mert apa nélkül nem megy a dolog,és csak 1 főre térítenek,és nem teljes jegyárat...Szóval ezt összekaparni 1 fizetés meg a gyed mellett...Na de nem ez a lényeg,ezt megoldjuk,csak nem tudom,hogy álljak neki a dolgoknak,de már kaptam egy-két jó ötletet itt eddig is.Ezeket köszönöm.A többit is előre. :)
11. Ori90 (válaszként erre: 9. - Zebracsikó)
2015. szept. 14. 15:05
Hát nem elírás.. :D 10 000 elmegy rá.Nálunk a 72 db-os libero 2-2,5 hétig tart,de akkoris kell mellé még egy csomag.És néha az sem elég.De ezen az egyen nem spórolok,mert húgyuti fertőzést kapott a saját márkásban,ezért ha nagyon pisis,már cserélem.Azóta sem tudom,hogy a pelenka miatt vagy mitől-doki szerint attól-de inkább ez.Szóval ez nálunk tényleg nagy kiadás a hónapban.
10. szimba (válaszként erre: 9. - Zebracsikó)
2015. szept. 14. 15:03
havi 10-15 a pelenka - havi 10-15 ezer forint, ezért nem fér bele a minőségi alapanyagok vásárlása, én így értelmezem :-)
9. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Ori90)
2015. szept. 14. 14:59
(a havi 10-15 pelenka biztos elírás :))
8. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Ori90)
2015. szept. 14. 14:58
edd csak meg nyugodtan a sült csirkét, oldalast, csülköt is, csak salátával!
7. Ori90 (válaszként erre: 5. - C9f9b53798)
2015. szept. 14. 14:50
Igen,még szopizik a kisfiam.Vonakodtam is komolyabban nekiállni,meg a lustaság ugye... :D De ilyenkor látom magam előtt a strandolós bikinis mindenholkilógós képet...Hát megjön a kedvem azonnal!
2015. szept. 14. 14:49
Hát,sajnos a "minőségi alapanyagok" kizártak,mert nem tudom,máshol hogy megy,de nálunk havi 10-15 a pelenka,abba még nincs semmi más a babának,szóval tényleg nem tudom ezeket megvenni,hiába egészséges.Szerintem ezzel egyébként nem vagyok egyedül.A másik pedig,hogy nagyon "szeretem a hasamat".Ez nem azt jelenti,hogy két pofára eszek,ahogy írta valaki :D Csak pl azt,hogy pl amikor a család eszi előttem a sült csirkét,vagy neadjisten sült oldalast,akkor én mellette meg főtt krumplit eszem zabkásával :D Hát aznekem nem menne.Bármit ehetek csak kevesebbet?Sajnos nagyon sokat nasiztam is,volt szülés utáni depresszióm is,ami gondolom,magával hozta ezt,mert egyszercsak azt vettem észre,hogy együltő helyemben megettem egy tábla csokit meg egy zacskó chipset meg este még kívántam és palacsintát is sütöttem.Na ezzel azután le is álltam,de ez komoly,hogy heti 1x lehet édességet?Nem mintha nem bírnám ki nélküle,dehát...Most 1 hete csak Rubint Réka hasizom gyakorlatait végzem,nem érzem olyan megterhelőnek,csak az a nagyo kemény,hogy ne álljak meg közben,hát az még nem megy.. :O
2015. szept. 14. 14:32
Szia! Nem tudom, hogy szoptatsz-e még, én igen, nekem is másfél éves a második lányom, én eddig csak híztam, most lement négy kg, de még így is 92 kg vagyok, és 70 kg voltam tehersség előtt, de ezt én már az első lányommal végigcsináltam... szoptatás alatt csak híztam, illetve mikor rendszeresre beálltak a ciklusaim onnantól lassan, nagyon lassan, havi egy-két kg ment le, így kb. két-két és fél éves korára fogytam vissza, és kb. másfél éves korától elkezdtem újra sportolni. Én is most kezdtem újra a tornát, mert már zavar nagyon a dolog, bár én is folyton fáradt vagyok, mert nagyon rossz alvó... és a nagyobb miatt, aki hozza haza az ovis bacikat folyton beteg is... hát nem könnyű. Én is akkor tornáztam az elsővel amikor aludt, a mozgalmasat, aztán mikor este mindenki bealudt, még tízkor hasizmoztam a sötétben... ahogy a mozgástól rendeződik az inzulinszint, hidd el egyre kevesebb kaját is fogsz kívánni. Jah, és egyre többet fogsz tudni mozogni. A kaját ne vond meg magadtól, mert leáll hamar a fogyás, inkább mozgással kell mindig "játszani", azt növelni, meg váltogatni a mozgásfajtákat, de otthon is hidd el rengeteg minden csinálható! A lényeg, hogy többféle mozgásformát kell variálni a hét folyamán.
2015. szept. 14. 14:31
Egyébként sok ember mondja,hogy nem tud lefogyni,pedig nem eszik cukrot meg fehér kenyeret,viszont sajnos túl sok mennyiséget eszik.Erre érdemes oda figyelni,mert eheti valaki az Update kaját,ha két pofára tömi,attól sem fog lefogyni.
3. Borrdi78 (válaszként erre: 1. - Ori90)
2015. szept. 14. 14:30

Hello, szerintem nem a csaszar miatt log a has, inkabb a terhesseg maga az, ami a bort es az egesz hasfalat megviseli. A csaszar onmagaban mar nem ront ezen sokat tovabb. :) Az en lassan fel eletnyi "fogyokuras" tapasztalataim alapjan csak az eletmodvaltas az, ami hosszutavu eredmenyt ad. 70% mulik az etkezesen es 30% a sporton. A rossz hirem az, hogy valoban megfelelo eredmenyt csak eleg ido es penz raforditassal lehet elerni (heti min 3 legalabb 55 perces kardio edzes - ez lenne az ido es teljes etrend atalakitas - szenhidrat csokkentett dieta, melyben napi kb 150-160 gramm minosegi szenhidratot eszik meg az ember 5 reszletre szetosztva. Cukrokat es finomitott feher lisztet teljesen ki kell ikatatni, helyettuk lassu felszivodasu szenhidrtokat kell fogyasztani kis mennyisegekben: teljes kiorlesu lisztek, durum, tonkoly, graham stb, basmati, v barna rizs a sima feher rizs helyett, bulgur, kuszkusz, arpagyongy stb. Hosszu a felsorolas, mondt nem mennek bele, de sajnos teny, hogy ezek az egeszseges etelek igencsak megterhelik a havi kasszat. Az elonye, hogy az egesz csalad szamara egeszseges etrend es ezzel megelozheto sok kronikus betegseg idosebb korban, amiknek a kezelese is nagy terhet rona a koltsegvetesre is. :) Szoval ezt tudom ajanlani. Ja es azt, h legy turelmes, azok a "dietak" amik gyors eredemenyt igernek, csak yoyo effektushoz vezetnek, tobb jon vissza, mint ami lement. :( Kb havi 1-1,5 kg fogyas boven eleg es ennyi az egeszseges!

Erdemes egy endokrinologiai kivizsgalassal kezdeni, mert az anyagcsere hormonok a terhesseg, szules, szoptatas harmasa miatt jol el tudnak borulni es igy nem megy a fogyas sem. Ha pl magas az inzulinszint a verben, akkor nem indul be a zsiregetes sem. (ja, ez utobbi alacsony pulzusszamon megy jol egyebkent es fel ora kardio utan indul csak el, tehat a napi 20 perc sajna keves. Tobbet ersz el a heti 3 60 perccel)

2. Cippora (válaszként erre: 1. - Ori90)
2015. szept. 14. 14:30

Én is 30 kilót híztam a terhességem alatt,és leadtam,sőt,jobb alakom van mint előtte bármikor.

Nem volt speciális étrendem,mindent ettem és eszek azóta is,csak a mennyiséget korlátozom.Reggelire bőségesen bármit (fehér kenyeret minden reggel eszek,mert anélkül nekem nem élet az élet!) ebédre bármit,de normál adag,és ebéd után már csak csipegetek.Ezzel nem csak lefogytam,de a makacs gyomorproblémáim is elmúltak,sajnos az a típus vagyok akinek nem lehet túl ennie magát.Cukrot is fogyasztok,nem szeretem az édesítőket mert nem egészségesek,a természetes édesítőktől (pl.xilit) meg megy a hasam.A napi liter teámba is rakok minden nap cukrot,szerintem nem ezen múlik a siker.Tornázni én is Rékára tornáztam.Most 3 kilóval vagyok kevesebb mint ahogy teherbe estem.Sok sikert!

2015. szept. 14. 14:08

Sziasztok!

64 kg-osan indultam a terhességemnek,96 kg-al kerültem a műtőbe..Toxémia miatt sajnos ez elkerülhetetlen volt,bár még nem jött volna a baba,de mindegy is.Ennek már lassan 1,5 éve.Átlagos anyukának mondanám magam,aki,mint minden anyuka,a házimunka és a baba körüli teendők,játszóterezések stb után igencsak elfárad.Najó,eléggé lusta is voltam idáig nekiállni és valójában azt sem tudom,mivel kéne kezdenem.A hasam kicsit lóg,ahogy egy császár után sok nőnek,és azért a feleslegből sem ment le túl sok...Msot 84 kg vagyok,tehát ez tényleg nem sok fogyás.Viszont folyton álmos és fáradt vagyok,ami szerinem a súlytöbblet miatt lehet,ezért határoztam el magam,hogy mégis nekifogok,viszont nem fér bele a költségvetésbe nekem erre plusz kiadás,mint pl édesítők vagy más "fogyasztóeszközök".Múlt héten napi 1x(amikor a fiam alszik) elkezdtem Rubint Réka 20 perces tornáit.Meglepően siralmasan bírtam,de majd javul,gondolom.Nincs kire bízni a babát,tehát futni nem tudok elmenni,így marad ez a napi egyszeri alkalom,de mellette mit tehetek még,ha nem akarok eladósodni?Megosztanátok velem néhány tippet,hasonló cipőben járó anyukák?Köszönöm!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook