Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Családi napra milyen programot tudnál ajánlani? fórum

Családi napra milyen programot tudnál ajánlani? (tudásbázis kérdés)


17. anikko
2012. jan. 3. 12:25

rókavadászat

ez igazából este jó.

amikor nyári táborban voltam ez egy esti program volt egy foci pályán voltak elrejtve a papírból kivágott rókafejek, el voltak dugva a bokrokhoz, fűbe, fa tövében,..... és lámpával kellett megkeresni.


A számháború is jó ötlet ha van olyan terep, akol el lehet bújni

16. anikko
2012. jan. 3. 12:23

táncverseny 2 féle képpen: a párok homlokuk között ping-pong labdát tartsanak, ki barja tovább megtartani tánc közben. a másik, hogy újságpapíron kell táncolni, és bizonyos idő leteltével, mondjuk 1-2 percenként felére kell hajtani a papírt, így egyre kisebb papíron kell táncolni. Aki lelép kiesik


felkötött lángos evő verseny:kihúztok egy madzagot, amire lángosokat kötöztök, és onnan kell leenni.

15. kenzol (válaszként erre: 14. - E5bfff55e3)
2012. jan. 3. 12:05

nincs víz :(

Ez a programsorozat az iskolában és a mellette lévő focipályán zajlik.

2012. jan. 3. 11:48
Ha van víz a közelben, akkor papírcsónakverseny.
2012. jan. 3. 11:46
hajtogatás, origami
2012. jan. 3. 11:44
Nálunk volt bicikliverseny is pl, egy pályát felépítettek bólyákból, meg hasonlók,és azon kellett minél kevesebb hibával végigmenni, aztán volt pl. párszor tűzoltósági bemutató (hoztak egy nagy szalmabálát, a tűzoltók körbelocsolták,nehogy átterjedjen valamire a tűz, és akkor meggyújtották.Azt mutatták be,hogy kell oltani helyesen, meg milyen gyorsan terjed(ne) a tűz...csuhébaba készítés is volt anno, meg táncház- mi,néptáncosok tanítottuk a többieket táncolni :)
2012. jan. 3. 11:43
Gyöngyfűzés, csillámtetoválás, üvegfestés, bűvész, táncverseny vagy közös tánctanítás (körtánc).
2012. jan. 3. 11:42

én oylanban vettem részt,és csináltam is,nagyon szerették a gyerekek,hogy:elvarázsolt kastély.

kell egy helyiség,lehetőleg nagy,amit be lehet sötétíteni,abba lehet mindenféle furcsaságot tenni,meg kicsit ijesztőt is..vagy szelídebb verzió: végigvezetni benne a gyerekeket,mondjuk 3asával,úgy h kézen fogják egymást,és mindnek bekötik a szemét..és finom illatú helyiséget csinálni,megsimogatni őket mondjuk puha plüssállatokkal..vagy akár egy rövid mesét is ki lehet találni,aminek az elemeit becsukott szemmel is érzékelik,és érdekes zenéket betenni,mintha a mesében lennének.

és lehet vagányabbat,egyszerű akadálypályát,amin bekötött szemmel végigvezeti őket 1 felnőtt,szintén egyszerre kézen fogva pár gyereket.asszem ezt bizalomsétának hívják,nagy élmény.

2012. jan. 3. 11:34
Origamizás, gyöngyfűzés, termésekből figurakészítés, szalvétatechnika... hirtelen ennyi jutott eszembe az én volt sulis programjaimból... :)
8. kenzol (válaszként erre: 6. - Bionet58)
2012. jan. 3. 11:21
Ezt is megemlítem az igazgatónőnek, köszönöm.
7. kenzol (válaszként erre: 5. - 2cb2af252b)
2012. jan. 3. 11:18
Arcfestés szokott lenni néha, de a lufihajtogatás az nagyon jó! Köszönöm :)
2012. jan. 3. 11:09

Az egészséges gyerekeknek ez csak játék, viszont sokkal jobban megértik a sérült társaikat, embereket ezáltal, és ha ne adj Isten valaki a környezetükben baleset, vagy betegség álltal más lesz, (fogyatékos)nem tekintenek rá idegenként, a másik számára sértő, fájó, sajnálkozó tekintetekkel.

El lehet hívni ilyen sérülésekkel bíró gyerekeket is. Boldogan veszik.


Szóval: Lehet játszani, a belsővel való látást, érzékelést. Hogyan lát egy vak ember?

Szájjal, lábbal való festést, rajzolást.

Olyan tornát, aminél valamelyik végtagot ki iktatjuk.


Lehet, sőt biztos, hogy ezt fúrcsálni fogod, fogjátok, de az egyik ismerősöm iskoláiban, még ennél is tovább mentek. Azért iskoláiban, mert három helyen tanít, és ugyancsak három helyen SzMK tag. Vagyis négy, mert az óvodában is az.


Játszottak még tésztából mindenféle figura készítést is.

2012. jan. 3. 10:42
Lufihajtogató bohóc, arcfestés?
2012. jan. 3. 10:31
"Sajnos" kell, lehet, hogy nem több, de néhány új elem kell.
3. Sly7105 (válaszként erre: 2. - Kenzol)
2012. jan. 3. 10:27
Kell ennél több?
2012. jan. 3. 10:26

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem,hogy ahova jár iskolába, óvodába a gyereketek, szokott e családi nap lenni, és milyen programokkal. Ha esetleg falun lakik, ott milyen szórakozási lehetőség van egy-egy családi napon, vagy gyereknapon. Azért éedeklődök, mert ötletelni kell az SzMK-nak, hogy milyen új programokat lehetne a gyerekeknek szervezni. Idáig is elég sok program volt,de mindig mást akarnak, legfőképp a szülők,de elképzelésük nincs.

Leírom tavaly milyen programok voltak: pólófestés,bőrműves,mézeskalács-készítő,nemezelés,fazekas,szobrász,faragás,bábkészítő,vattacukor-készítő,euro bungee,biciklitúra,pónifogatozás,kutyabemutató és a végén tábortűz zenével és zsíros kenyérrel.

Szóval rengeteg program, de mivel ez egy falu és minden gyereknek szól, kell is ennyi.

Remélem tud valaki még néhány ötletet adni, mert a neten nézelődök rendezvényszervezőknél,hát ha van valami ötlet, de még nem találtam.

2012. jan. 3. 10:26
Családi napra milyen programot tudnál ajánlani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook