Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Családi napközibe vihetem a gyerekeimet ha a nagyszülő lesz Gyes-en? fórum

Családi napközibe vihetem a gyerekeimet ha a nagyszülő lesz Gyes-en? (tudásbázis kérdés)


29. maninka (válaszként erre: 28. - Mandula71)
2010. dec. 9. 11:56
Max. 5 órát elhelyezhetőek lesznek 3 éves koruktól, addig maradnak a nagyinál.
28. Mandula71 (válaszként erre: 27. - Maninka)
2010. dec. 9. 10:28

De gondolom, hogy az továbbra is érvényben lesz, hogy akkor a gyerek nem helyezhető el bölcsiben, családi napköziben, stb.

Így akkor a te problémád ugyanúgy marad...

27. maninka (válaszként erre: 23. - Mandula71)
2010. dec. 9. 07:23

Megtaláltam az új, benyújtott törvénytervezetet. Megváltoztatták a nagyszülői jogosultság feltételeit. Az "új" szerint, ha a szülő dolgozik, akár 8 órában is, a nagyszülő igényelheti a gyest.

Remélem így marad, ez az utolsó reménysugár.

26. Mandula71 (válaszként erre: 25. - 3a0842d373)
2010. nov. 29. 15:33
A bölcsődét se érdekli, hogy ki van GYES-en:) A MÁK-ot érdekli. Ha a nagyszülő kapja és a kicsi bölcsiben, családi napköziben, akármiben van elhelyezve, akkor nem jár a GYES.
25. 3a0842d373 (válaszként erre: 24. - Maninka)
2010. nov. 27. 18:57

Szia Maninka,

a családi napköziben nem számít, hogy ki van gyesen,ha Te vagy, az sem. Nálunk (Bp. X.ker) beveszik a piciket, ha kéri a szülő és van férőhely. (családi napközink van)

Üdv.

CSM

2010. nov. 27. 14:24

8 órában fogok visszamenni dolgozni, ezért nem leszek rá jogosult.

Most azt rebesgetik, hogy csak annak jár a gyes munka mellett aki 4 órában fog dolgozni.


Nem lenne ezzel semmi gond, ha lenne hely a bölcsiben.

Mivel nincs hely , ezért gondoltam azt, hogy a gyesből kifizetem a családi napközit (sok anya ezt teszi).


De gyes nem lesz, akkor maradnak mamáék, no de ez már senkit sem érdekel. Mi még szerencsés helyzetben vagyunk, mert nyugdíjas és jól bírja magát. De ahol nincs nagymama, az mit csinál????


Ezt elég lett volna akkor meglépni, ha kiépítik újra a bölcsődei férőhelyeket.

23. Mandula71 (válaszként erre: 22. - Maninka)
2010. nov. 27. 12:30
Ha a szülő nem jogosult GYES-re, akkor valóban nem kaphatja meg a nagyszülő sem. De eddig arról szó sem volt, hogy te például nem lennél jogosult rá... Úgyhogy most így végképp nem értem az ügyet. Te például mitől nem vagy jogosult GYES-re???
2010. nov. 21. 14:10

Felhívtam a MÁK-ot. A családi napközis kérdésre nem tudott a nő egyértelmű választ adni. De igazából el sem jutottunk idáig, mert a törvény azt mondja ki, hogy ha a szülő nem jogosult Gyes-re akkor a nagyszülő sem igényelheti. Tehát eleve itt bukott a mutatvány.

Akkor sem fogom hagyni magam, majd kitalálunk valamit. Ikrekre dupla gyes jár 6 éves korukig.

2010. nov. 19. 03:47
Családi napközi többféle is van. Van ahol otthagyhatod egy időre a gyereket, de olyan is van, mint nálunk is, ahová a gyermek a szülővel bemehet játszani. Ezeken a helyeken nem lehet otthagyni a gyereket, a szülővel együtt marad ott és különféle foglalkozásokon, közös játszásokon vehetnek részt. Mindenképp tájékozódj előre a napközi profiljáról, nehogy meglepetés érjen.
20. virgilius (válaszként erre: 17. - Mandula71)
2010. nov. 18. 22:24
A családi napközi nem egyenlő a magánbölcsivel. Eredetileg a családi napközi olyasmi, hogy egy amúgy is otthon levő anyuka a saját gyereke mellé még bevállal másik 3-4 gyereket. Ily módon ő nem intézmény, hanem magánszemély, nem? De nem tudom, tényleg, csak kérdezem. Kérdés az is, hány órát tölt a kicsi a családi napköziben? Mert ha egész nap ott van, akkor valóban nem tűnik jogosnak a nagyi számára a GYES, de ha csak 3-4 órát, délelőttre mondjuk?
19. Mandula71 (válaszként erre: 16. - Maninka)
2010. nov. 18. 22:15
Hm. Miért gondolják, hogy ők nem számítanak intézménynek? Akkor micsodák? Én azért nem hinnék nekik. Továbbra is az a véleményem, hogy a családi napközi nappali ellátást nyújtó intézmény, így a nagyszülő nem ignyelheti a GYES-t. Kivéve persze, ha ez a családi napközi nem legálisan működik, mert akkor valóban nem intézmény...
18. Mandula71 (válaszként erre: 15. - Ac7e7ad779)
2010. nov. 18. 22:12
Szó volt róla, de tudtommal erről még nincs döntés. Vagy csak lemaradtam róla...
17. Mandula71 (válaszként erre: 14. - Virgilius)
2010. nov. 18. 22:10

Egyelőre nem találtam meg a pontos törvényt hozzá, de az tény, hogy például a GYED-nél mármint, hogy milyen esetben nem jár) több helyen is le van írva a következő szöveg:

- ha a gyermeket napközbeni ellátást biztosító intézményben (bölcsôdében, családi napköziben, házi gyermekfelügyeletben) helyezték el, kivéve a rehabilitációs, habilitációs foglalkozást nyújtó intézményi elhelyezést

Ha itt a családi napközi nappali ellátást biztosító intézménynek számít, akkor nyilván a GYES-nél is.

És a fentiek logikusak is, hiszen a különbség mindössze annyi (na jó, tudom, nem egészen), hogy a bölcsőde önkormányzati fenntartással működik, a családi napközi pedig magánkézben van...

2010. nov. 18. 17:20

A családi napköziben kiemelték, hogy ők nem számítanak intézménynek, tehát akkor elvileg lehet.

Ha elfogadják az új törvényt, akkor én nem igényelhetem a Gyes-t,mert 8 órában fogok dolgozni, férjem vállakozó ezért ő seím lehet Gyes-en.

15. ac7e7ad779 (válaszként erre: 12. - Mandula71)
2010. nov. 18. 15:33
Valszínű azért, mert jan 1-től meg akarják szüntetni munka mellett. A többivek amit írtál egyetértek, a nagyszülő csak akkor kaphatja, ha a gyerek vele van otthon, és semmilyen intézményben nincs elhelyezve.
14. virgilius (válaszként erre: 12. - Mandula71)
2010. nov. 18. 15:33
A családi napközi is intézménynek számít?
13. Mandula71 (válaszként erre: 10. - Maninka)
2010. nov. 18. 15:32
Teljesen mindegy, hogy kap-e állami támogatást, ha az engedélyét meg akarja tartani, holt biztos, hogy kell lennie létszámnyilvántartásnak és minden egyébnek.
12. Mandula71 (válaszként erre: 8. - Maninka)
2010. nov. 18. 15:30

Nem jár gyes a nagyszülőnek, ha


* a gyermeket napközbeni ellátást biztosító intézményben helyezik el. A gyesre való jogosultságot nem érinti, ha a napközbeni ellátást biztosító intézményben elhelyezett gyermek 3 évesnél idősebb, és az intézményi elhelyezés a napi 5 órás időtartamot nem haladja meg.


Tehát ha családi napköziben helyezitek el a gyermeket, akkor a nagyszülő nem kaphatja meg a GYES-t. Viszont a szülők igen! Miért nem te igényled a GYES-t?

11. virgilius (válaszként erre: 10. - Maninka)
2010. nov. 18. 14:59
Nem hiszem, de valójában nem tudom.
10. maninka (válaszként erre: 9. - Virgilius)
2010. nov. 18. 14:58
Na, ezt nem tudom. Arra gondoltam, hogy biztos van,mert állami támogatást biztos igényelnek ők is, vagy nem?
2010. nov. 18. 14:54
A családi napközikben is van hivatalos nyilvántartás a gyerekekről? Mert ha nincs, akkor miért ne vihetnéd?
2010. nov. 18. 14:25

Köszönöm mindenkinek a válaszát, várom a továbbiakat is.


Én is így gondolom, hogy lehet. Már annyi félét olvastam és kezdek belezavarodni.

Állami bölcsibe nem lehet vinni az biztos.

Egy lakcímen kell lenni,ha nagyi igényli a Gyes-t?

Mondjuk ez megoldható.

2010. nov. 18. 14:16
igen
2010. nov. 18. 14:13

Szerintem is lehet.

Az a feltétel, hogy ugyanaz legyen a bejelentett lakcím.

2010. nov. 18. 14:10
Persze, hiszen fizetsz érte!
2010. nov. 18. 14:06

miért ne?

az magán dolog, és az államnak semmi köze hozzá.

Mi kell ahhoz, hogy a nagyszülő legyen gyesen?

2010. nov. 18. 14:05
Szerintem is.
2010. nov. 18. 14:03
Természetesen viheted.
2010. nov. 18. 14:00
Családi napközibe vihetem a gyerekeimet ha a nagyszülő lesz Gyes-en?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook