Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A nagyszülők bántják a gyerekeimet! fórum

A nagyszülők bántják a gyerekeimet! (beszélgetős fórum)


29. 55416fb8e2 (válaszként erre: 26. - Vizicsiga)
2013. aug. 15. 11:29
ezt a helyzetet hogyan tudtad jogi utra vinni?
28. 55416fb8e2 (válaszként erre: 1. - Vizicsiga)
2013. aug. 15. 11:28
a volt ferjed megis hol van, amikor a gyerekek a nagyszulokkel vannak? minek viszi el, ha lepasszolja oket? en siman megmondanam a ferjemnek es a szuleinek is, hogy ha a gyerekeknek egy szoval is szidjak barmelyikotoket, tobbet oda nem mennek. vagy fogjak vissza magukat, vagy csak a jelenletedben lathatjak oket
27. mothertiger (válaszként erre: 26. - Vizicsiga)
2013. aug. 15. 10:55

Szerintem is... :/

De azért megmondtam neki, hogy a saját anyámnak kitépem a karját, és azzal verem agyon, ha a gyerekre emel kezet - úgyhogy ő se fog jobban járni, ha még egyszer ilyen dolgokat enged meg magának. :P

26. vizicsiga (válaszként erre: 25. - Mothertiger)
2013. aug. 14. 19:08

De rég jártam itt, pereskedünk újra, és ez elvonja az energiáim.

Azt szeretném egyszer meglátni, hogy bármelyik nagyszülő kezet emel a gyerekekre! Persze a jogi procedúra most hirtelen mindekit jámborrá tett a családban, a családon belüli erőszak tényállássá fejlődése is segít a fékentartásban, azért még mindig vannak anyósnak olyan megnyilvánulásai, amiből kiviláglik: önző, ostoba és gátlástalan.

A ti nagyitok talán SS-tiszt képzőbe járt...

2013. márc. 19. 10:27

Látom, hogy már egyéves ez a fórum, mégis leírom, ami velünk történt.

Anyósom odavan a testi fenyítésért. Nekem állandóan azt sugalmazza, hogy miként üssem meg fiamat, milyen módszerekkel büntessem, hogy a gyerek ne legyen "akaratos". Tény, hogy a fiam valóban erős jellem, de legtöbbször igyekszem megoldani ezt egy tartalmas beszélgetéssel. Nem mondom, hogy nem szoktam néha odasózni neki, előfordul.


A hosszú hétvégét a fiam a mamájánál töltötte, és kicsit köhögött. Anyósom kitalálta, hogy félbetör egy Coldrexet, és beadja a gyereknek. A fiam sosem vette be a tablettát, idegenkedik tőle, nem tudja lenyelni. Anyósom tettlegességig hergelte magát, amiért a gyerek nem vette be a tablettát: megütötte a hátát és elfenekelte, majd betérdeltette a sarokba olyan módon, hogy közben a saját sarkát kellett fognia.

Meg sem kérdezett arról, hogy kaphat-e egyáltalán a gyerek Coldrexet, egyszerűen ő úgy döntött, hogy beadja neki - tette ezt anélkül, hogy nála lett volna a fiam betegkártyája, ha netán valami baj lenne. Természetesen egy árva szót sem szólt a történtekről, a gyerekem vallotta be töredelmesen, sőt, ő szégyellte magát, hogy ez megtörtént!


Nem egyszer kerültünk már összetűzésbe anyósommal az "okosságai" miatt, és én többször is kifejtettem, hogy ne bántalmazza a gyereket. Néha egy-egy füles, egy kis pofon elszállt, azért is szóltam neki.


Odavan a testi fenyítésért. Már hónapok óta hajtogatta ezt a térdepeltetést is, és egyszerűen feltételezni se mertem róla, hogy erre játszik!

Borzalmasan dühös vagyok, legszívesebben a saját karjával verném agyon!

Milyen nagyszülő az ilyen, aki a saját unokáját ilyen módon fenyíti meg?!

24. vizicsiga (válaszként erre: 23. - Mircibaba)
2012. júl. 6. 17:15
Köszönöm a hozzászólásokat!
2012. júl. 3. 22:46

A bejegyzéseidet olvasom és érezhető, hogy nagyon sokrétű ez a dolog.

A gyerekek rendkívül érzékenyen reagálnak az őket körülvevő problémákra, márpedig a válással azok a legtöbb esetben elkerülhetetlenek.A gyerekek életkora is fontos. A lányod lassan kamaszodik, az anyához való hasonulás és ragaszkodás iránti vágy megerősödik, egyben ezzel párhuzamosan egy leválás iránti igény is megjeleni- tehát rendkívül érzékenyen érinti a külső és belső feszültség.

Hosszasan boncolgathatnám, még az eset kapcsán felmerülő kritikus pontokat.

Sokszor segít egy nyílt kommunikáció-vádaskodás nélkül!- csupán énközlésekkel. Amikor nem akarod kideríteni az igazságot, csak elmmondod nekik, hogy TE hogy érzed magad ebben a helyzetben és ők mit éreznek.

A legfontosabb talán mégis az, hogy van két csemete, akik igen nehéz helyzetben vannak. Van négy vélhetőn értelmes felnőtt akik szeretik ezt a két gyereket. Az alap megvan, erre csak újra kellene épteni a továbbiakat. A sok sérelmet féretéve a beszélgetést javaslom-gyerek nélkül-, ha ez nem működik akkor a gyermekvédelmi központok, valamint a Megyei illetékes Gyámhatóságnál lehet kérni mediációs beszélgetést, ahol szakember bevonása mellet megpróbálják a gyerek számára a legmegfelelőbb utat megtalálni. Mielőtt a láthatás megvonását kezdeményeznéd, érdemes kevésbé radikális eszközökhöz nyúlni.

2012. júl. 3. 22:10
Sajnos itt nem használt a szép szó. Önzőek, a gyerekek életét keserítik meg, és ez nem érdekli őket.
2012. júl. 3. 21:52

Az lesz. De előre félek az emiatti további szemétkedésektől. Köszönöm.

Igazából azt szerettem volna megtudni, hogy szép szóval mivellehet jobb belátásra bírni őket, ezért is a lélek témához írtam. Az ügyvéd a végső megoldás, de mást nem hagytak. :(

2012. júl. 3. 21:44
Ha valamelyik szülő a másik ellen uszítja a gyereket, eleshet a láthatási/ gyerekfelügyeleti jogától. Beszélj egy ügyvéddel.
19. vizicsiga (válaszként erre: 18. - Kékpille)
2012. júl. 3. 21:08

Ja hát ez egy másik kérdés...

Van velük VALAMENNYIT, de idén úgy tűnik, a teljes idejét a szünetből a mamáékkal töltik.

Inkább az volt a cél a váláskor is, hogy ne velem legyenek. Az már mindegy, hogy kivel.

18. kékpille (válaszként erre: 17. - Vizicsiga)
2012. júl. 3. 21:00
Apuval nem is nagyon töltenek időt, csak a nagyszülőkkel?
17. vizicsiga (válaszként erre: 15. - Kékpille)
2012. júl. 3. 20:55

Értem, amit mondasz. De ha apu elviszi a gyerekeket a szünetben, majd átadja őket a mamáéknak egy másik városban, mit tehetnék? Kövessem őket és álljunk neki birkózni?!

Beszéltünk már a gyerekekkel, sokat, minden hazajövetel első estéje szívkiöntéssel és pityergéssel telik. A hangfelvétel jó ötlet, legközelebb megteszem. Nem ez az undorító, hanem a nagyszülők.

16. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 12. - Vizicsiga)
2012. júl. 3. 20:54
Gyermek pszichológusra, aki szakvéleményt tud adni, amellyel a bírósághoz, vagy a gyermekvédelmisekhez fordulhatsz.
15. kékpille (válaszként erre: 14. - Vizicsiga)
2012. júl. 3. 20:48

Én hasonló helyzetben leültetném a gyerekeket, és velük beszélném meg, hogy mi az, ami zavarja őket.

Gyerekek, de nem hülyék, lehet velük értelmesen beszélni.

Ha ők úgy érzik, hogy rossz nekik a láthatáson a nagyszülőkkel, akkor "aput" is bevonnám a beszélgetésbe, hogy hallja a panaszokat a gyerekektől.(aljas dolog, de felvenném a beszélgetést)

Ha ezek után is én lennék az oka, illetve a gyerek hazudik, akkor egyszerűen azt mondanám a gyerekeimnek, ha nem akar, nem kell elmennie a láthatásra.

Apuka pereskedjen, amire a végére ér a gyerekek tisztán látnak!!

14. vizicsiga (válaszként erre: 13. - Kékpille)
2012. júl. 3. 20:40
Igen. Szóban és írásban is említettem, kértem, hogy tegyen valamit. Szerinte én oltom a gyerekekbe a rossz érzést a nagyszülőkkel kapcsolatban. Illetve hazudik is a gyerek, szerinte, hogy nekem megfeleljen. Mindegy hogy, de én jöjjek ki rosszul a dologból...
13. kékpille (válaszként erre: 12. - Vizicsiga)
2012. júl. 3. 20:34

Igazából nem tudom milyen szakterület foglalkozik ezzel, gyerekvédelmis? ügyvéd? fogalmam sincs.


Felületesen olvastam, ne haragudj, apukával beszéltél már erről?

12. vizicsiga (válaszként erre: 11. - Kékpille)
2012. júl. 3. 20:29

És milyen szakemberre gondoltok? Ügyvédre?

Köszönöm a választ.

11. kékpille (válaszként erre: 5. - Vizicsiga)
2012. júl. 3. 20:25

Nálunk a nővérem válása után volt szinte ugyanez a helyzet.

Mivel az idősebik gyerek "a mi fajtánk", ezért folyton "zaklatták" (cseszegették) az apai nagyszülők. Aztán a gyerek egyszerűen megtagadta, hogy elmenjenjen a láthatásra. Volt olyan, hogy az apjuk eljött értük, elvitte őket, a gyerek 10 perc múlva itthon volt, visszajött a buszmegállóból.

A kisebbik még párszor elment, aztán ő is megunta és ő sem ment el.

Kb. ilyen idősek voltak, mint a Te gyermekeid.


Ha a gyerek nem akar menni, nem kényszeríthető.

De igaza van az előttem szólónak, kérd szakember segítségét!

10. vizicsiga (válaszként erre: 8. - 0a84e34983)
2012. júl. 3. 20:14
De jó neked! Irigyellek. Az én volt férjem sosem védett meg, és most, hogy elváltunk, ő is ellenséges, sőt. Ha aházasságunk alatt kiállt volna mellettem, nem is váltunk volna el.
9. vizicsiga (válaszként erre: 7. - 0a84e34983)
2012. júl. 3. 20:13

Nem tehetem meg. Elváltunk, és apa a saját kapcsolattartási idejében, pl. nyári szünetben oda viszi őket (ottis hagyja). Fizikailag sem tudnám megakadályozni.

Én azt szeretném, hogy felfogják: káros, amit csinálnak.

2012. júl. 3. 20:12
Engem sem szerettek anyósomék,mondjuk engem a férjemnek szidtak.Férjem rövidre zárta...Ha akarnak minket és az unokákat látni,egy rossz szót nem akar hallani.Azóta csend van.
2012. júl. 3. 20:10
Elég baj,hogy a férjed nem hisz nekik.Ne engedd őket oda...ennyi!
6. vizicsiga (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2012. júl. 3. 20:10
Szeretnének ők, ha ez a folyamatos "zaklatás" nem lenne. Én nem értem, egy nagyszülőnek miért nem az a célja, hogy boldogok legyenek nála az unokái.
2012. júl. 3. 20:07

10 éves a lányom és 8 a fiam. Már úgy mennek oda, hogy vajon most mit fog mondani a mama. Eddig papa volt a józanabb, de ő is rákezdett. Sajnos a lányom kapja a több rosszat a nyakába, mert ő rám hasonlít. Mintha azonosítanának vele, és rajta keresztül engem bántanának. Engem nem is érdekelne, ha nem a gyerekeket használnák erre. Szembe elég normálisak, már abban a pár percben, amikor mondjuk a nyári szünetben átveszik a gyerekeket. A kisfiamat nem bántják (vagy ő nem mondja el, viszont őt is rosszul érinti, olykor bepisik. Minden kivizsgálás megvolt, egy évig vittem nevelési tanácsadóba, javult a helyzet, de a szorongásból maradt. És úgy látom, a mamáék akciói rontanak rajta. A lányom szenved, titokban telefonál, mert még azt sem nézik jó szemmel.

Azért vagyok tanácstalan, mert bármit lépek, a gyerekeken csattan. Köszönöm a válaszokat!

2012. júl. 3. 19:54
arra gondoltam, hogy amennyiben a gyerekek nem szeretnek a nagyszülőkkel lenni, mert zaklatja őket az ott elhangzott dolog, akkor lehetne segítséget kérned, hogy szüneteltessék a nagyszülői láthatást.
3. kékpille (válaszként erre: 1. - Vizicsiga)
2012. júl. 3. 19:54
Mennyi idősek a gyermekeid?
2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Vizicsiga)
2012. júl. 3. 19:52
Ha ilyen buták, akkor sehogy. Kérd szakember segítségét.
2012. júl. 3. 19:50
Segítsetek! Hogyan értethetném meg a volt férjem szüleivel, hogy ne bántsák a gyerekeket azzal, hogy minden alkalmat megragadva engem szidnak nekik? Apa semmit nem tesz, a gyerekeknek sem hisz, így ők inkább már hallgatnak. Csak nekem panaszkodnak, és én tehetetlennek érzem magam...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook