Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Harapós gyerek a családi napköziben fórum

Harapós gyerek a családi napköziben (beszélgetős fórum)


20. anya4005 (válaszként erre: 19. - A6b039cd8a)
2015. aug. 14. 10:55

Az a baj,hogy azt nem akarod elfogadni,hogy attól,hogy egy 2,5 éves gyerek harap,még nem defektes,és ez nem is feltétlenül a szülői hanyagság,vagy nem nevelés miatt van. Életkori sajárosság,amit majd ki fog nőni pszichológus nélkül is!

Persze,a szülő bunkó! Értem! De nem ettől harap a gyerek!

Viszont a probléma megoldódott! Hajrá!

19. a6b039cd8a (válaszként erre: 15. - Gribedli***)
2015. aug. 14. 10:43

Igen, az intézmény felelőssége, de a gyerek defektes, ami miatt viszont a szülő felel. Ha nem is mások gyerekei miatt, de a sajátja érdekében igenis kezeltetnie kellene ezt a problémát.

Mondjuk nem véletlen, hogy ilyen a kislány, se az anyja, se a nagyanyja nem normális.

2015. aug. 14. 10:39

Ja, megsértődtek, és nem viszik többet a gyereket.

Hurrá!

Hogy miért sértődtek meg, az nem derült ki az általam is hallott beszélgetésből, és a gondozónő sem értette.

2015. aug. 14. 10:38

Nos, tegnap a szuperintelligens anyuka az anyjával jött a gyerekért, aki nekiállt a gondozónőnek, kioktatta, csak azt nem lehetett érteni, hogy miért. Közölte, hogy neki 4 diplomája van. (??) A kislány anyukája pedig felém fordulva: "Tudod te, hogy én milyen munkakörben dolgozom??" (??) Mondtam, nem is érdekel, aztán végül kiderült, hogy a tévében szokott szerepelni. Na bumm. Rém bunkó család, és nem velem volt az első konfliktusa a nőnek.

A környezetemben mindenki kiakadt, és természetesnek találták volna a bocsánatkérést.

Ez egy fizetős napközi, mi lenne, ha minden gyerek harapna, vagy bántaná a másikat? Mindenki mellé nem állíthatnak külön felügyelőt.

Ez a kislány egyértelműen speciális ellátásra szorul.

Most akkor szerintetek az a normális, ha egy gyerek harap, és a szülő bunkó. OK.

Nem hinném, hogy attól lesz metroszexuális a gyerekem, mert 4 éves korában még fokozottabban vigyázok a testi épségére. Nyolcadikban már nagyfiú lesz, de akkor is adódhat olyan helyzet, amit a szülőknek kell egymással megbeszélni. Még akár az is lehet, hogy az én gyerekem hülyül meg addigra, és nekem kell a problémával foglalkozni.

16. anya4005 (válaszként erre: 14. - A6b039cd8a)
2015. aug. 13. 20:28

Nem! A paci túlsó oldala a minden megharapott gyerek szüleit felhívás...

Az én gyerekem egész nap (szeptembertől májusig) 23 másik gyerekkel van összezárva. Van harapós,köpködős,és a kisfiú,aki állandóan péppé veri (a fiam is őt). Nem vagyok nyugodt! De nem ülhetek mellette egész áldott nap! Kint az udvaron együtt van az összes gyerek az oviban,az összes többi csoportból az összes többi problémással! Mit csináljak? Álljak a kerítés mellett,nehogy bántsák? Milyen felnőtt lesz akkor belőle? Lehetőleg férfot szeretnék belőlük nevelni,nem a ma oly divatos metroszexuális izékét!

Amúgy annó az oviban a nővérem karjából éppen én haraptam ki egy darabot. Anyám nem tanított harapásra...mégis vérzett a nővérem.

És igen,így látom...Mi lesz,ha a suliban a fiadat a nyolcadikosok csesztetik majd? Hívjanak fel a szülők,hogy bocsi,és akkor rendben is lesz? Nem lenne szabad ennyire a lelkedre venni,mert gondolom,ezt a gyereked is érzi,és képtelen lesz kezelni a hasonló helyzeteket!

15. gribedli*** (válaszként erre: 14. - A6b039cd8a)
2015. aug. 13. 17:22

Bocsi, de az elején az volt a kérdés, hogy "kinek a felelőssége, hogy a gyerek veszélyes a többire", nem pedig az, hogy anyuka bocsánatot kért vagy sem. Szerintem attól, hogy valaki bocsánatot kér a megharapott gyerek(ek) szüleitől, nem fog begyógyulni a harapás nyoma, kedves gesztus, de gondolom, ha bocsánatot kért volna az anyuka, akkor meg az lenne, hogy na, ezzel nincs elintézve, vigye pszichológushoz. Sőt, menjen, kezeltesse már magát az anyuka meg az apuka is. Ne már, szerintem ez túlzás. Az eredeti kérdésre válaszolva, az intézmény felelőssége. Ha fizetős intézmény, akkor pláne oldják meg. Az anyuka azért fizet nekik, hogy vigyázzanak az övére is, tehát az ő felelősségük. Nem azért fizet nekik, hogy aztán ő legyen a felelős az intézményben eltöltött órákért, nem?


Én is egy rakás embert elküldenék pszichológushoz, de megtartom magamnak. Vannak tök normális szülők, akiknek ilyen a gyerekük, nem kell mindjárt következtetést levonni, hogy mindenképpen azért agresszív a gyerek, mert a szülei is menjenek pszichológushoz.

14. a6b039cd8a (válaszként erre: 11. - Anya4005)
2015. aug. 13. 13:55

Az a paci túlsó oldala, ha "elvárok" egy bocsánatkérést? :) Ne haragudj, de szerintem meg ez a minimum.

Abban igazatok van, hogy amíg az intézményben tartózkodik a gyerek, addig az intézmény felel érte... de valami miatt ilyen a magatartása a kislánynak, azt pedig valószínűleg otthonról hozta. Olyan nincs, hogy "mosom kezeimet", mintha közöm se lenne ahhoz a gyerekhez.

Kicsit csodálkozom, hogy így látod.... de mindegy. Eltelik már valahogy ez a pár nap, aztán kezdődik az ovi.

13. a6b039cd8a (válaszként erre: 11. - Anya4005)
2015. aug. 13. 13:45
Az én számomat tudja, mert a gondozónő megadta neki.
12. a6b039cd8a (válaszként erre: 11. - Anya4005)
2015. aug. 13. 13:45

Nálam alap, hogy felhívnám... nem vagyunk egyformák ezek szerint.

Engem elsősorban a saját gyerekem érdekel. Az a kislány akkorát harap, hogy simán orrát-fülét leharaphatná bárkinek. Te nyugodt lennél, ha a gyermeked egy ilyen kislánnyal lenne egy légtérben órákon keresztül? Én nem vagyok az. Ha nem csak erről a pár napról lenne szó, mennénk másik napközibe.

11. anya4005 (válaszként erre: 9. - A6b039cd8a)
2015. aug. 13. 12:44

Ha nem vinnéd közösségbe a problémás gyereket,hogyan szocializálódna? Otthon,rajzfilmeken? Vagy veled a kertben/szobában? Egy gyereknek gyerek a társasága,nem az anyja vagy egy bébicsősz!

Igen,idegesítő,hogy ilyen előfordul,de még lesz ennél durvább is...

Aműgy én sem hívogatnám fel az összes anyukát,hogy bocsi! Meg aztán,honnan is tudhatná a harapós gyerek anyukája,kit kéne hívni és milyen számon? Szóval,ez vicc!

Tény,hogy nem is szabad flegmázni,ha ilyet csinál az ember fia/lánya,de a paci túloldalán sem kell lepottyanni!

10. a6b039cd8a (válaszként erre: 8. - Anya4005)
2015. aug. 13. 12:27
Én sem akarok jelentgetni semmit. Ami felháborított, hogy még az anyukának állt feljebb.
9. a6b039cd8a (válaszként erre: 7. - Gribedli***)
2015. aug. 13. 12:26

Ezért külön fizetnek valakit, de mindegy, ez tényleg nem az én dolgom.

Így van, ha a gyerekem veszélyes lenne a többire, akkor nem vinném közösségbe. A Családi Napközi nem kötelező, ennyi pénzért babysitter-t is fogadhat mellé.

Egy bocsánatkérés meg belefért volna úgy gondolom. Olyan nincs, hogy valaki egyáltalán nem vállal felelősséget a gyereke cselekedeteiért. Én tuti felhívtam volna azokat az anyukákat, akiknek a gyerekét megharapta, és legalább elnézést kérek, vagy valahogy kifejezem, hogy sajnálom. De ez a nő egy sudri bunkó...

8. anya4005 (válaszként erre: 6. - A6b039cd8a)
2015. aug. 13. 11:55

Az én fiamat az oviban rendszeresen üti-veri az egyik gyerek (nehezítés képpen oroszok,és a kisfiú nem beszél egyáltalán magyarul). Az évzáró elött 2 órával úgy ellökte a fiamat,hogy gyönyörű monoklia lett,külön felhívott egy óvónő,hogy mi történt,ne parázzak,ha megéátom. Nem paráztam! A kisfiú apukája beszéli a nyelvünk,jött,bocsánatot is kért,látszott,hogy sajnálja. Mondtam,hogy jól van,nincs gáz,az enyémet se kell félteni. Amúgy imádják egymást,csak elefántok a porcelán boltban. Annó,az óvónő tanácsára megírtam a levelet,hogy majd jól elküldöm jegyzőnek,nev.tan.nak,ide-oda. Aztán rájöttem: ezzel sem az én gyerekemen nem segítek,sem a másik kisfiún,ráadásul csak megoldom az óvónők problémáját úgy,hogy ők moshatják kezeiket! Nem küldtem senkinek semmit!

A kisfiú majd beilleszkedik,én meg addig aggódhatok,mikor lesz nagyobb baj (ugyanis jóval nagyobb a kortársainál,nagy erővel),vagy: megvédi magát a fiam, vagy: elkerüli,de ezt nem fogja tenni,még a szülinapjára is meg akarja hívni!

Ez van! Normális szülő tudja kezelni azt is,ha ad és azt is,ha kap a gyereke,mert ez már csak így megy! És nem mondom,hogy ez jó,de remélem,hogy a mi esetünkben konkrétan felkészíti a gyereket az iskolára,ahol ennél durvább dolgok is megesnek még a legaranyosabb,legkedvesebb,legjobb gyerekekkel is...

7. gribedli*** (válaszként erre: 1. - A6b039cd8a)
2015. aug. 13. 10:34

Nem értem mi a baj? Ha rá van állítva egy nevelő, hogy ne tudja bántani a többi gyereket, akkor megoldották, nem?


Mit változtatna, ha az anyuka szánom-bánom arckifejezéssel mondaná, hogy már jár pszichológushoz a gyerek, de semmit nem javulna és továbbra is harapná a többi gyereket? Ilyen gyerekek mindig is voltak és lesznek. Az intézmény felelőssége. És ők megoldották így. Tavaly nálunk volt hasonló eset egy városban, a bölcsiben egy 2,5 éves kislány 40x(!!!) harapta meg a nála 1 évvel kisebb alvó társát, akinek ezzel egy életre eltorzította az arcát, testét. A bölcsit bezárták ésa dadusokat vonták felelősségre, és kerültek börtönbe (mert alvásidő alatt kint voltak cigizni) nem pedig a kislány szüleit.


Szerintem nálatok is ez a lehető legtöbb, amit tehetnek, külön vigyáznak a harapós gyerekre, ezzel megelőzve a baleseteket, és majd ha jobban beilleszkedik, nem csinál ilyeneket. Szerintem ez már valami.


Ha a te gyereked csinálná, otthagynád a munkahelyedet, hogy ne kelljen gyerekek közé vinni? Gondolom, nem.

6. a6b039cd8a (válaszként erre: 5. - Anya4005)
2015. aug. 13. 09:06
Csak példaként mondtam, az én gyerekem soha nem tenne ilyet. De mi van, ha valamelyik gyerek megtenné dühében, akkor mit mondana a kislány anyukája?
5. anya4005 (válaszként erre: 1. - A6b039cd8a)
2015. aug. 13. 07:49

Ez a probléma sajnos sokszor és sok helyen előjön. Egy 2,5 évestől szerintem teljesen "normális",ha harap,nem mondanám,hogy a neveléséből adódó dolog. Nálunk egy kisfiú pofozta a többit,egy kislány harapott. A fiaimat pedig arra tanítom,hogy igen,védjék meg magukat! A fiúkat lehet pofozni,de soha nem lehet kezdeményezni! Hát,ugye,lányokat nem bántunk,marad az óvónőnek árulkodás.

A nevelők sem tudnak minden pillanatban a gyerekek mellett lenni,a baj pedig fél másodperc alatt megtörténik. De mindenhol van és lesz,ez ellen nem tudsz mit csinálni. Keresheted a felelőst,tehetsz hivatalos lépéseket,akár ki is rugathatod az intézményből a "rossz" gyereket,de majd jön helyette másik.

Egyszerűen van gyerek,aki ilyen korban harap (és,ahogy írták,lehet,hogy nem is bántási szándékkal teszi). Persze,anyuka reakciója bosszantó,de elképzelhető,hogy otthon egyáltalán nem csinálja a kislány,csak közösségben.

Esetleg beszélj a fiaddal,hogy kerülje a kislányt,hátha akkor nem lesz lehetőség több harapásra.

Viszont érdekes a te reakciód is: verje a fejét a betonba???

2015. aug. 12. 23:20
Még nekem állt, hogy az én négyéves gyerekem miért nem tudja magát megvédeni! Most tényleg annak örülne, ha olyan gyerekek közt lenne a kislánya, akik egy ilyen eset után belevernék a fejét a betonba??? Vagy visszaharapnának?
3. a6b039cd8a (válaszként erre: 2. - 408020f45e)
2015. aug. 12. 23:17
Igazad van, de minden felelősséget az intézményre hárítani azért túlzás. Az anyuka viselkedéséből elég sok minden kiderül, és a kicsi is ezt tanulja szerintem, hogy neki mindent szabad.
2. 408020f45e (válaszként erre: 1. - A6b039cd8a)
2015. aug. 12. 23:09

Amikor a fiam anno bölcsis volt, ott egy kisfiú harapdálta a többieket, a fiamat is. Amikor én szóltam a gondozónőnek, síró-rohamot kapott, hogy én ne oktassam ki! A vége az lett, hogy a harapós gyerek nyugodtan kóstolgathatta a többieket, az én fiamat meg a padon ültették, mert úgy vigyáztak rá! Nem ám a harapóst emelték ki, nem!

De azért azt is látni kell, hogy egy ilyen kicsi gyerek nem feltétlenül azért harapdál, mert agresszív. Lehet egyfajta szeretet túláradás is. Még a mondás is így szól: úgy szeretlek, majd megeszlek!

A szülő ilyenkor nem sokat tehet, legfeljebb beszélgetnek otthon.

A felelősség azokon a nevelőkön és gondozókon van, akik egész nap a gyerekekkel vannak.

Minden szülő úgy viszi oda a gyerekét, hogy hozzáértően gondoskodnak ott róla.

2015. aug. 12. 22:53

Kisfiam már középső csoportba megy, de szünetekben vissza szoktuk vinni a "bölcsijébe", ami egy családi napközi. Imád ott lenni, rengeteg foglalkozás van, angoloznak, szuper játékok vannak, jók a nevelők.

Ám idén nyáron képbe került egy 2,5 éves kislány, aki sorra harapta szinte az összes gyereket. Köztük a kisfiamat, nagyon csúnyán.

Dilemma.... kinek a felelőssége, hogy az ott lévő többi gyerek testi épsége ne sérüljön? Az intézményé? Esetleg a többi szülőjé, mert miért nem viszik máshova a gyereket? Ugyanis az anyuka hárít, szerinte neki semmi köze az egészhez, pszichológushoz nem viszi, mert egy ekkora gyerekkel úgysem tudnak mit kezdeni (ami valóban igaz, hiszen ilyenkor a szülőket "kezelik", és ott keresik az agresszivitás okát). Anyuka véleménye, hogy teljes mértékben az intézmény felel minden gyermekért.... Így aztán a kicsi lányra egész napon keresztül rá van állítva egy nevelő, aki csak őt figyeli, és vigyáz, nehogy megharapjon valakit.

Normális dolog ez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook