Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Családban vagy egyedül fórum

Családban vagy egyedül (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
146. delbuk
2019. máj. 17. 12:20

Ez egy bántalmazó kapcsolat. Ha valaki a másikat porba tiporja, az pofon nélkül is bántalmazás.

Én ezt gyerekként megéltem, az apám az a fajta volt, aki a saját egóját úgy növelte, hogy a másikat lehúzta (messze nem ilyen durván, mint a fórumindító férje). Amikor szétmentek 10 éves voltam, és örültem, hogy végre vége az elnyomásnak, felszabadultunk. De sajnos túl sokáig volt ez a minta, és emiatt később én is maradtam pocsék kapcsolatban azért, mert mindenáron meg akartam javítani. Kedves Egyanyuka84 egy dolgot gondolj át, hogy szeretnéd-e, hogy a gyerekeid ezt a fajta viselkedést lássák normálisnak, hogy ezt tanulják meg, és a későbbiekben ez legyen nekik a minta. Én úgy látom, hogy az elköltözés lehet, hogy most még nem lehetséges, csak úgy fél év múlva, de addig nagyon sok mindent el tudsz intézni, fel tudsz készülni tettekkel (külön bankszámla, apukáddal egyeztetni, átgondolni a tennivalókat, kiszámolni a pénzügyeket, ügyvéd, ha kell válás indítása, és lelkiekben is.) A házból sem tehet ki egyik napról a másikra, akkor sem, ha az övé.

2019. máj. 16. 08:32

Candytuft!Köszönöm😘

Többiek miután ez lett a téma:

Nehéz erősnek,határozottnak lennie egy olyan helyzetben amilyenné a betegségem taszított és még beléd is rúgnak.

Nem elég azon aggódni,hogy jaj csak sikerüljön a műtét hanem még ezt az idegbetegséget is kapod.

Ebben a helyzetben annyira összelehet törni belül,hogy nemtudsz az a határozott ember lenni aki egyébként vagy.

Ha lenne munkám,egészségem többre értékelném magam és ezàltal erősebb lennék de egyelőre egyik sincs és így nehez önbizalommal telinek lenni.


Amúgy pont ez a bajom,ha a pénz probléma amit szerintem már magának csinál nem lenne egy olyan pasi lenne akire minden nő vágyik.

Külsőleg 10/10es romantikus,kedves,vicces jókat lehet beszelgetni vele szóval ez az oldala az amit tenyleg szeretek..de ami most van es ami előjön nála rendszeresen teljesen kifordítja magàból konkrétan mintha 2 külön emberrel élnék együtt.

Na es ezért vagyok még itt mert van az a masik oldal és tudom ha változni tudna ez a felfogása boldogok lehetnénk de sajnos egyre inkább haladunk afele,hogy kiöl belőlem minden reményt és ha rendes is minden pillanatban attól félek mikor valtozik meg újra..

Szóval igen én csaladcentrikus vagyok de ha ez így megy nemfogok tönkre menni mert a gyerekeknek szükségük van rám.

144. Mezei Virág (válaszként erre: 127. - Lullabye)
2019. máj. 15. 20:13

Nagy marhaságokat írsz te! :((

Már miért kellene együtt élni egy nem jó emberrel? Nem a sötét középkorban élünk már...


Ha nem bántalmazza a férje, akkor ezzel a helyzettel, ezzel a férfival kellene megtanulnia - már csak a gyerekek érdekében - is együtt élni. Fel kellene nőnie a feladathoz. Határokat meghúzni, tiszteletet kiharcolni...nem elválni...

143. Andi.Bobi (válaszként erre: 53. - Lapbarna)
2019. máj. 15. 20:02
Én se, és vissza ütne a dolog, felhasználná ellene, hogy elhahyta a gyerekeit..
142. Candytuft (válaszként erre: 1. - Egyanyuka84)
2019. máj. 15. 19:00

Tudom,ezzel nem sokra mész,de az első gondolatom ez,hogy jajj,ezt még olvasni is szörnyű volt..nagyon sajnállak,meg is könnyeztelek. :(

virtuálisan átölellek!! Remélem,sikerül a műtét és a gyors felépülés,és szerintem utána fuss,és ne nézz vissza!

141. birebora (válaszként erre: 136. - Selena78)
2019. máj. 15. 17:33
Az én nagyanyám is elvált és férjhez megint újra.
140. selena78 (válaszként erre: 138. - Selena78)
2019. máj. 15. 17:28
Szerintem egy párkapcsolat nem küzdőtér.
139. f8db0709b8 (válaszként erre: 129. - Lullabye)
2019. máj. 15. 17:27

Amiket itt irogatsz,egy kis pszichológusi segítség neked se ártana!


A fórumindító véleményem szerint,elég tré helyzetben van..minden értelemben...gondolom nem a te hű de fain házasságodra kiváncsi,mert itt qva sokan a te helyedben sem lennének .

138. selena78 (válaszként erre: 129. - Lullabye)
2019. máj. 15. 17:26
Továbbra sem érted... Erőviszonyok? egy házasságban? Eszem megáll.
137. semleges (válaszként erre: 109. - Egyanyuka84)
2019. máj. 15. 17:13
Kívánom, hogy minden rendben legyen!
136. selena78 (válaszként erre: 127. - Lullabye)
2019. máj. 15. 17:02

Nem, nem mindenkinek kell "azzal főznie". Ma már nem. Már nagyanyám is simán kidobta a semmirekellő férjét. Ő tényleg egy erős asszony volt, és szembement a családdal, amely szerint tűrnie kellene. Hát ő nem tűrt.


Ha nem bántalmazza a férje? Dehát bántalmazza. Vagy neked a bántalmazás abban merül ki, hogy veri apu anyut? Lelki bántalmazásról nem hallottál?


Nem, egy egészségesen működő családban közös döntések vannak. Nem apa vezeti a családot. Jézusom...


Elmegy valahova, és hoz neked valamit, és ez neked lényeges? Pfff....


Basszus, nem értem, de tényleg... Tényleg mást értünk a törődésen, szereteten.

2019. máj. 15. 17:00
Lullabye addig ugysem èrti meg amig nem kerül ilyen helyzetbe,de mèg kerülhet.Igy üzenem neki: Soha ne mond,hogy soha!!
134. semleges (válaszként erre: 130. - Lullabye)
2019. máj. 15. 16:56
Ebben is van ráció amíg a férfi is AKAR és TESZ a családért és a családi békéért. Tiszteli megbecsüli a feleségét, gyerekeinek anyját és nem megalázza és ordít úgy, hogy az asszony aki egyébként beteg nem sír és nyel a nyugalmáért.
133. Bözsi néni (válaszként erre: 127. - Lullabye)
2019. máj. 15. 16:51

Én pedig azt mondom, hogy egy ilyen pacáktól éppen a gyerekek érdekében kell elválni.


Mert ez nem családfő, nem apa. Hanem csak egy hatalmaskodó, kisebbrendűségi érzéssel élő egyed. Aki kihasználja, hogy hatalma van a nála gyengébben, kiszolgáltatottabbak felett.


És nem is kicsit pszichiátriai eset.


Az ilyentől menekülni kell.

132. ab3619a9cd (válaszként erre: 130. - Lullabye)
2019. máj. 15. 16:49

Addig amíg nem fenyegetnek az otthonodból való kidobással, addig amíg nem kell rettegned a kötözködéstől, addig amíg meg tudod venni a gyermekednek a gyógyszert üvöltözés nélkül addig ne jelents ki semmit!

Persze, te erős vagy a fórum indító gyenge, váljék egészségedre, de nem tudod mit él át szerencsétlen!!

131. semleges (válaszként erre: 127. - Lullabye)
2019. máj. 15. 16:49

Ebben van igazság de csak akkor ha a férfi megadja a tiszteletet megbecsülést a nőnek és nőként, társként, partnerként, gyermekei anyjaként, felségként kezeli és becsüli. Hiszen a nő is így tud nőként funkcionálni és megélni mellette a női, anyai szerepeket.

Ha ez nincs meg akkor jönnek a bajok. És a fórumindító esetében vannak problémák rendesen.

130. lullabye (válaszként erre: 128. - Ab3619a9cd)
2019. máj. 15. 16:45
Én család és nem szétesés, atomizálódás párti vagyok... Egységben az erő! Nem véletlenül jött létre ez a mondás! De egyébként ez a téma címe: család vagy egyedül... Hát szerintem a család!!!!!!!!!!!!!!!!!!
129. lullabye (válaszként erre: 126. - Selena78)
2019. máj. 15. 16:43
Kettejük viszonylatában a férje az erősebb! Sokkal erősebb! Egyébként pedig csak annak az önbecsülését lehet aláásni, akinek nem stabil, vagy akinek nincs is... Ez a probléma gyökere! Pszichológushoz kellene menni a témaindítónak! Először saját magában kellene a dolgokat helyre rakni, hogy ezek az erőviszonyok a helyükre kerüljenek...Felépíteni egy pozitív énképet, igazán megtanulni szeretni és becsülni magát, egyből más lenne az egész személyiségének a kisugárzása! A tartása, a beszéde, a magabiztossága... Az az önző dög, undorító lény is meglepődne egy kicsit...és még az is lehet, hogy pozitív irányba változna...
128. ab3619a9cd (válaszként erre: 127. - Lullabye)
2019. máj. 15. 16:38

Ez süket duma!


Nem kell mindenáron megjavítani mindent, ez a pasas pl. meg se érdemli! A gyerekek miatt... Persze! Sok esetben jobb a válás, nem sínylik meg annyira mint az együttélést.

127. lullabye (válaszként erre: 124. - Selena78)
2019. máj. 15. 16:33
Teljes mértékben elfogadom! De mindenkinek azzal kell "főznie", ami adatott neki ebben az életben, vagy amit választott. A fórum indítónak van két gyermeke, akinek családra, anyára és apára van szükségük! Ha nem bántalmazza a férje, akkor ezzel a helyzettel, ezzel a férfival kellene megtanulnia - már csak a gyerekek érdekében - is együtt élni. Fel kellene nőnie a feladathoz. Határokat meghúzni, tiszteletet kiharcolni...nem elválni... Egy egészségesen működő családban az apa vezeti a családot, ő a családfő...így tud igazi férfiként funkcionálni, nem akkor, ha a nő hordja a nadrágot... A gondoskodás pedig a szeretet kifejeződése. Elmegy valahová, gondol rám, hoz nekem valamit, felhívja a figyelmemet arra, hogy hogyan vigyázhatnék jobban az egészségemre, ha erre van szükség...én egy erős férfi törődő szeretetét értem alatta...Nem azt, hogy eltart...mert soha nem tartattam el magam...Mindig dolgoztam...
126. selena78 (válaszként erre: 122. - Lullabye)
2019. máj. 15. 16:26

Na jó, látom már hol a disszonancia.


Hol a csudában látsz te egy erős férfit a kérdező párjában?


Én csak egy önző dögöt látok, akinek jól esik aláásnia a párja önbecsülését, kihasználnia, hogy neki önértékelési gondjai vannak.


Ez nem erős férfi, ez egy undorító lény.

125. Bözsi néni (válaszként erre: 119. - Lullabye)
2019. máj. 15. 16:19

Aztán azt honnan veszed, hogy gyenge férjem van? El vagy te nagyon tévedve :-)


Nem, egyáltalán nem élnék úgy, ahogyan te, de ha neked jó, a te dolgod. Csak ne állítsd más elé követendő példaként.

124. selena78 (válaszként erre: 112. - Lullabye)
2019. máj. 15. 16:15

Szerintem nem. A házasság az én verziómban nem háború. Sajnálom, de nem értelek.


Voltak dolgok ahol ő döntött, voltak ahol én, de legtöbb esetben megbeszéltük. És érdekes, mi is együtt dolgoztunk, tehát nagyjából együtt töltöttük az idő nagyobbik részét.


Viszont nem tudom értelmezni sem a családfő kifejezést, sem azt hogy "gondoskodik rólam". Tényleg nem tudom.


Viszont egyre inkább az az érzésem, hogy neked egészen más a felfogásod a párkapcsolatról, mint nekem. Ami nem baj, én elfogadom, hogy neked ez a jó, csak te is fogadd el, hogy nem mindenki szeretne úgy élni, mint te.

123. lullabye (válaszként erre: 121. - Ab3619a9cd)
2019. máj. 15. 16:15
Ha valaki szívből szeret, akkor is a maga módján szeret! A saját erősségei és gyengeségei mentén, ráadásul tanult minta alapján! :) Én nem fényezem a saját kapcsolatom. Nem tökéletes, mint ahogyan senkinek a kapcsolata sem az! Csak azt próbálom a fórumindítóval érzékeltetni, hogy lehet erős férfiakat is megfelelő hozzáállással olyan "mederben" tartani, amelyben mindkét fél boldog! Teszem ezt azért, mert számomra nem a válás a megoldás!!!!!!!!!!!! Csak fizikai bántalmazás tenné indokolttá...
122. lullabye (válaszként erre: 118. - Selena78)
2019. máj. 15. 16:08
Abban viszont segítheti, hogy példát lát arra, hogy erős férfi mellett is lehet megbecsült nőként és boldogan élni! Érdemes összeszednie magát, tegye vére helyre az egyensúlyt a kapcsolatában! Nincs egyedül! Más is él erős férfi mellett... erős férfi mellett is lehet boldog egy nő, és megbecsült...Már régen ezt kellett volna tennie!
121. ab3619a9cd (válaszként erre: 119. - Lullabye)
2019. máj. 15. 16:07

Már ne haragudj, de oldalakon át csak a magad kapcsolatát fényezed , ez a furcsa sokunknak...

Azt írtad, szeret a maga módján.

Engem a férjem ne a maga módján szeressen hanem szívből!

Magam módján a szomszéd macskáit szeretem.

120. beYOUtiful (válaszként erre: 111. - Egyanyuka84)
2019. máj. 15. 16:06

Èrtem.

Fél év. Talán.


Az körülbelül 182 nap…


Neki 182 lehetőség arra, hogy azt mondja, menj el, mert nem tetszik az arcod, amit vágsz.

Neked 182 részlet, amivel az emberi mivoltod, önbecsülésed elértéktelenedésért fizetsz.


182 nap, amikor büntetve vagy a betegségedért.

Nem tudom… még leírni is isznyú. Ebben élni? Azt hiszem én el sem tudom képzelni!

119. lullabye (válaszként erre: 107. - Bözsi néni)
2019. máj. 15. 16:03
Megfizet?!?! Rossz kapcsolatom van?!?! Ezt hadd döntsem már el én! Kihívás egy erős férfi társának lenni, de erre hosszútávon csak erős nő képes. Ha Te gyenge vagy, más szemüveggel látod a világot, és az emberi kapcsolatokat is. Én szeretem azokat a maguk realitásában látni. Mindannyian áldozatok áldozatai vagyunk! Egyikünk sem tökéletes... De ha szeretjük egymást, akkor egymás tökéletlenségeit el tudjuk szeretetben hordozni.... A Te gyenge férjed mellet meg valószínűleg én nem lennék boldog. Ez így van rendjén... Sok nő összetenné a kezét, ha olyan rossz kapcsolata lenne, mint nekem, abban biztos vagyok!
118. selena78 (válaszként erre: 105. - Lullabye)
2019. máj. 15. 15:59

Ok, te így élsz, neked így jó, de nem gondolom, hogy te vagy az etalon, és arra kellene buzdítanod mást, hogy úgy éljen ahogyan te.


Nekem például nem felelne meg az a párkapcsolat, ami neked megfelel.


Nem vagyunk egyformák. És a te felfogásod, hogy "hogyan éljünk együtt" baromira nem segíti a kérdezőt a saját nyomora megoldásában.

117. semleges (válaszként erre: 113. - Egyanyuka84)
2019. máj. 15. 15:54
Egy smucig, a saját sz.rát megenné ha nem lenne büdös típus. Minden garast a fogához ver. És ez, ahogy öregszik még rosszabb lesz. A pénz uralja a gondolatait. Napi 3 x megnézi a netbankot? Beteg ember. Azt hiszi, hogy akkor több lesz rajta?:)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook