Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » "Csak azért is megcsinálom!" ... lefogyok és életmódot váltok! fórum

"Csak azért is megcsinálom!" ... lefogyok és életmódot váltok! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯
2014. aug. 14. 13:09
s ezekhez még hozzájárulnak a helytelen szokások....
271. Naphal
2014. aug. 14. 08:49
270. Naphal (válaszként erre: 269. - Csikil4ny)
2014. aug. 14. 08:46

Igen, ez is lehet.

Találtam egy cikket.


[link]

269. csikil4ny (válaszként erre: 260. - Naphal)
2014. aug. 14. 08:02
szia, akkor nem tévedtem sokat. :) Én akkor szoktam éhes lenni, de nagyon amikor az azelőtti nap sok ch-át eszek (főleg ha sikerül valami fehérlisztes, cukros dolgot megennem)
268. csikil4ny (válaszként erre: 261. - Outback)
2014. aug. 14. 07:59
Elég egy-két nap is, abból már látod, hogy mennyit eszel egy nap, ha ez a gond akkor már rögtön tudsz korrigálni.
267. Naphal
2014. aug. 14. 07:51

Szia!



Szuper, hogy sikerült átállnod, megszoknod.:-)

Az a lényeg, hogy ne teher legyen a fogyáshoz tartozó étkezés.

Ha nem az, sokáig tudod tartani. Ha szenved az ember , akkor viszont a lelki teher miatt előbb-utóbb belebukik.

Sajnos.



Részemről ami gond a héten, hogy este nincs energiám főzni magamnak másnapra. Egyszerűen későn érek haza, utána vacsora, pici pihi és sport. Tegnap is 10 óra után végeztem...:-(

Abszolút megértem, hogy unod a főzőcskét.



Nekem mindig az édesség megvonása okozott gondokat. Mióta muffin, stb a reggelim ez már nem gond.

Persze nem olyan, mint amit anyu készít, de nekem ízlik.

Az agyam is megkapja ami kell neki és hízni sem hízok, mert magam készítem. :-)


Mára megint lement 60dkg, kíváncsi leszek, hogy mikor áll meg ez a "fogyó holdas" hatás.

266. Vacak88 (válaszként erre: 261. - Outback)
2014. aug. 14. 07:48
Szia! Nekem is szoktak ilyen "rohamaim" lenni, és én nem bírom ki, hogy ne egyek (zabáljak), régen mindent megettem amit otthon találtam, most azért ügyesebb vagyok :) fehérjét szoktam ilyenkor enni, az el is telít, és nem okozok vele nagy kárt, mint mondjuk egy tál sütivel. :)Ha csirkemellet csíkokra vágsz, megsütöd, fűszerekkel nagyon különleges ízeket lehet elérni, hogy ne legyen unalmas, ha van kedved egyél hozzá zöldséget, én bevallom, magában eszem a húst. Nekem ez vált be. Főleg a menzesz előtt szokott ilyen lenni nálam.
2014. aug. 14. 07:37
Jó reggelt Lányok! Mi újság, hogy haladtok? Nekem most nagyon sűrű napjaim vannak, alig tudok feljönni. Eljutottam arra a pontra, amikor már nem vagyok éhes, nem kívánom az édeset és ez jó. Mondjuk amúgy sem ehetnék, tehát ezt egy életen át kellene tartanom. Persze mivel nem vonok meg magamtól semmi édességet, ezért nincs is hiányérzetem. Jó, nyilván nem olyan, mintha cukorral meg finomliszttel csinálnám, de szerintem így is finomak a sütik. Csak már unom ezt a főzöcskézést így kétfele, mert így is hajnalban eljövök a munkába, este meg haza, kevés az idő. Másra nem is nagyon van...
264. Naphal (válaszként erre: 261. - Outback)
2014. aug. 13. 23:26

Részemről ok. Ha a naplódba beírod vagy bemásolod a kal.bázis képernyőjét, akkor mi is látjuk.

Amúgy simán benne van akár a hormonális változás is - vagy hogy sok a cukorpótló, mert az kifejezetten éhség érzetet csinál.

263. vicububu (válaszként erre: 254. - 7e137d638c)
2014. aug. 13. 22:28
Kipróbálnám én is a recepted, hol tudom elolvasni? Nagyon köszönöm előre is!
262. vicububu (válaszként erre: 251. - B44881e33b)
2014. aug. 13. 22:19
Én is szeretem a hegyeket, csak épp az alföldön érzem magam otthon. :-)
261. Outback
2014. aug. 13. 22:02

Köszi a válaszokat. Bocsi, csak közben edzésen voltam :)


Pont ez az, hogy nem vagyok folyton éhes, csak most pár napja...és ami érdekes, hogy pont az elmúlt 1 hétben talán kicsit többet ettem mint szoktam. Most visszanéztem a naplómat és annál már többet eszek, mint amit akkor írtam.


Nem volt kedvem a kalóriabázishoz, mert utálom így vezetni a dolgokat...de akkor lehet megpróbálom 1-2 hétig, aztán majd ti leellenőrzitek, hogy jól csinálom-e :)

260. Naphal (válaszként erre: 259. - Naphal)
2014. aug. 13. 20:56

Átszaladtam rajta, mert megyek vissza edzeni.

A korábbi bejegyzéseknél láttam étkezést írva, de az kb. nekem lenne elég ülő munka mellett napi 1x1 óra sporttal (62kg-mmal).

Igaz, hogy helyenként zsírdús volt vagy épp dobott rajta a majonézes dolog ch-ban is, de összességében ha ennyit eszik, akkor nem csoda, hogy folyton éhes....

259. Naphal (válaszként erre: 258. - Csikil4ny)
2014. aug. 13. 20:51
Na akkor én is megkeresem a naplóját és összehasonlítom az enyémmel.
258. csikil4ny (válaszként erre: 255. - Outback)
2014. aug. 13. 20:25
szia, én azt javaslom, hogy írd be a kalóriabázisra, hogy mit és mennyit eszel egy nap, mert én nagyon kevésnek látom (beleolvastam a naplódba, ahol volt valami kaja felsorolás az mindenütt kevés - ez kb. egy 65 kg-s nő étrendje). S plusz még edzel is mellette, nem csoda, hogy éhes vagy. Én is akkor szoktam ilyet érezni amikor kétszer annyit edzek a salátáim mellett.
257. Naphal (válaszként erre: 255. - Outback)
2014. aug. 13. 18:14

Miket ettél, mennyit és mikor?


Nekem többször volt ilyen, de mindig más volt az oka.

Pld. rossz ételeket választottam vagy keveset ettem, hormonálisan változott vmi vagy pld. felgyorsult az emésztésem - volt, hogy annyira, hogy szó szerint szédelegtem az éhségtől...

256. Panka88
2014. aug. 13. 16:04

Megvolt a mai edzés. Tegnapi után brutális izomlázzal kezdtem, aminek az eredménye két olyan szinten bekeményedett vádli, hogy diót törhettek volna rajtuk...

De megcsináltam a mai adagom, igaz most rozmaringos kenőccsel a lábaimon ücsörgök, hogy enyhüljön a dolog :) De megérte :) Mindenkinek nagy hajrá :)

255. Outback
2014. aug. 13. 15:54

Ezt most a naplómból másoltam ki,nem volt kedvem még egyszer leírni :D Van ötletetek, hogy mitől lehet ? :D


Én nem tudom mi van velem, de ez a harmadik olyan nap, hogy folyamatosan éhes vagyok. Nem csak kívánós, nem az van, hogy jajj de ennék valamit, hanem szó szerint folyamatosan éhes vagyok. Mindegy, hogy reggel van, délután vagy éppen este 10.

Próbálok küzdeni és nem enni egyfolytában :D De nehezen megy. Próbálom úgy is, hogy amikor éhes vagyok iszok egy pohár vizet..de én attól csak még éhesebb leszek :D Pedig elvileg az eltelít...

Hát engem nem :D


Úgyhogy nehezen kezdődik a hét...ennek ellenére szeretném vasárnapra elérni a 94kg-ot kereken. Az alá szerintem nem fogok menni...

Bár nem álltam mérlegre, de azért érzem, hogy most úgy megálltam...vagy lehet még vissza is jött egy kicsi...de nem érdekel. Akkor sem fogok mérlegelni vasárnap előtt.


Nem ettem egyébként eddig sem keveset és sokat sem...szerintem megtaláltam az aranyközéputat....úgyhogy nem arról van szó, hogy kiéheztem...vagy megvonok magamtól mindent...egyszerűen csak úgy rám tört. De most is pl. rendesen rosszul vagyok, szédelgek és éhen akarok halni :D Pedig nemrég ebédeltem...

254. 7e137d638c (válaszként erre: 253. - Csikil4ny)
2014. aug. 13. 15:23

Örülök, hogy tetszik!

(Én az eredetihez képest ezt is hamisnak nevezem!)

2014. aug. 13. 13:33
Inga, kipróbáltam a túrógombóc receptedet, igaz, hogy most hamis túrógombócot készítettem aludttejből, de nagyon jó lett. :)
252. Panka88 (válaszként erre: 250. - Vicububu)
2014. aug. 13. 11:52
Írok majd :)
251. b44881e33b (válaszként erre: 249. - Vicububu)
2014. aug. 13. 11:50
Én is alföldi vagyok, én meg azért szeretem a hegyeket, mert nálunk nem volt...
250. vicububu (válaszként erre: 248. - Panka88)
2014. aug. 13. 11:34
Írj majd, mit intéztél, kíváncsian várom!:-)
249. vicububu (válaszként erre: 245. - Naphal)
2014. aug. 13. 11:33
Amikor leérünk és meglátom a napraforgótáblákat, megérzem a földek illatát, akkor érzem, otthon vagyok, imádom a csillagos eget, itt sosincs olyan csillagos égbolt mint az alföldön, de azt hiszem ez a gyerekkor visszahozhatatlan nosztalgiája. Már nem biztos hogy tudnék ott élni, mert kicsit eltávolodtam a falusi életviteltől, nem a munkától, hanem a mindenki beleszól mindenbe természetes jelenségtől. Nem ítélkezem, csak engem már nem igazán érdekel olyan mélységekben, ki hogyan éli az életét, a magamét próbálom boldoggá tenni.Emiatt lehet érzéketlennek, bunkónak tartanának, mert más értékrend szerint élek.
248. Panka88 (válaszként erre: 247. - Vicububu)
2014. aug. 13. 11:27
Nekem holnap dől el a sorsom, este megyek vissza az endos dokihoz a véreredményekkel :/
247. vicububu (válaszként erre: 246. - B44881e33b)
2014. aug. 13. 11:21
Szerintem egyáltalán nem lehetetlen a célod! biztosan sikerülni fog, főleg, hogy a stagnáláson már túl vagy, biztosan meglesz a 75kg! Szurkolok neked! Nekem 25-én telik le az egy hónap, amióta írom, mit eszek, 25-én megyek be a BIK-be endokrinológushoz és a dietetikushoz. Akkor tudom meg a cukorterhelésem eredményét meg az inzulinrezisztenciát illetve a hormonjaimat. Már jó lenne ott tartani! :-)
246. b44881e33b (válaszként erre: 243. - Vicububu)
2014. aug. 13. 09:45
24-én indulunk, szóval még 1,5 hét, ami nem sok. Ma 76,2 vagyok, a 75 talán sikerül ennyi idő alatt. Eredetileg 70 lett volna a cél, de 1,5 hónapig stagnáltam. Persze 65 szeretnék lenni, szóval még egy kicsivel több, mint 10 kiló, de már 15-öt leadtam. Csak pozitívan... :)
245. Naphal (válaszként erre: 242. - Vicububu)
2014. aug. 12. 22:25

Pont így érzem én is. :-)


Amikor először voltunk a szentendrei Skanzenben, két tájegység házai tetszettek úgy, hogy csak utólag olvastuk el mindig, hogy "hol vannak" a házak.

Az egyik a Balaton felvidék volt, a másik az Alföld.

Anyai ágon a nagymamám alföldi lány volt, a nagypapám pedig B. felvidéki. :-)

Fura dolog, de nagyon érdekes ez az egybeesés.

244. vicububu (válaszként erre: 235. - Csikil4ny)
2014. aug. 12. 21:50
:D Tündéri lehetett!
243. vicububu (válaszként erre: 236. - B44881e33b)
2014. aug. 12. 21:48
Mikor indultok? Hány napod van még elérni a célod?
❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook