Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Colonoscopia fórum

Colonoscopia (beszélgetős fórum)

1 2 3
59. youlcsi (válaszként erre: 57. - Zs58)
2014. febr. 20. 21:20
a béltisztítást maszek rndelésnél/vizsgálatnál is el kell végezni. cukorbetegként max arra tudsz odafigyelni, hogy az a folyadék, amit megiszol elegendő és kellő mennyiségű ch-t tartalmazzon... cukros tea, almalé nem tiltott. milyen cukorbeteg vagy? inzulinfüggő vagy gyógyszert szedsz? utóbbinál nem hinném, hogy gondot okoz a béltisztítás... a vérnyomást pedig max az idegeskedés befolyásolja. odafigyeléssel és megfelelő folyadékbevitellel nem lehet gond... én inkább egy dietetikussal beszélnék erről, hogy hogyan lehetne a cukor miatt a dolgot megoldani.
2014. febr. 20. 19:29
Nekem volt pár éve.Rövid narkózisban végezték,nagyjából kiesik az ember fejéből minden.Előtte nap egy kisüveg hashajtót kellett inni,közvetlenül elötte meg egy beöntés.Végül is,ki lehetett bírni.
57. zs58
2014. febr. 20. 15:32
Ma irtak ki dátumot, hogy mikor lesz a colo.............Az idős doki jóformán nem is figyelt, hogy miket mondtam, altatást kérek, cukorbeteg vagyok, vérnyomásproblémám van. A következő szöveg: előtte két nappal nem eszik, csak iszik, a vizsgálat előtti napon kétszer 30-40 csepp guttalax. Hát gondolkodom, hogy visszamenjek-e oda, vagy menjek maszek rendelőbe.
2014. febr. 3. 14:24

Sziasztok!Én ma voltam colonoscopian. Úgy féltem tőle, mint a tűztól. A róla terjengő sok jó "hír" miatt nagyon ódzkodtam ettől. Nyíregyházán végezték. Altatásra már nem volt lehetőség (az idő rövidsége miatt sürgősséggel kellett elvégezni, s az altatásos vizsgálatra 3-4 hónapos várakozással, előjegyzésben lehet felkerülni).

A vizsgálat előtti nap megittam reggel és délután 1-1 tasak Picoprep port, melyet 1,5 dl vízben kell feloldani. Enyhén narancsos és kicsit sós íze van. Nem rossz, ennyit meg lehet inni belőle. Közben sok folyadékot ittam (víz, tea). Nem béreltem ki a wc-t egész napra, de azért volt hatása. Estig nagyon jól bírtam az éhség, de este már szédültem s gyengeséget éreztem az éhség miatt. Éjszaka 1 órakor arra ébredtem, hogy forog velem a világ s alábamban alig van erő. Az idegeskedés, a félelem váltotta ki (a vizsgálatról álmodtam). Ekkor volt egy kis hasmenés és hányás, majd jobban lettem.

Másnap reggel a vizsgálat előtt kaptam egy kábító injekciót (Dormicum), mely úgy kiütött, hogy nem emlékszem semmire. Kétszer szóltam az orvosnak, hogy hagyja abba, mert fáj (a kint várakozóktól tudom). De én semmire sem emlékszem.

Aki teheti, kísérővelé menjen és ne az altatást, csak a kábító injekciót kérje. Így nincsenek emlékek róla.

Ui.: Kísérő is legyen veled, mert anélkül nem adják az injekciót. Ilyenkor nem lehet vezetni, s egy darabig ott is kell maradni a pihenőszobába.

Sajnálom, hogy ennyit idegeskedtem a "semmi" miatt. Azért írtam le az esetemet, hogy másoknak erőt adjak és megnyugtassam őket: Kábító injekció mellett nincs mitől félni!

55. youlcsi (válaszként erre: 54. - Mary49)
2013. aug. 14. 17:29
atyaég! megdöbbentő :o
54. Mary49
2013. aug. 14. 15:57
Sziasztok!Nekem több alkalommal volt részem benne.De 2 és fél éve volt a colonoscopia vizsgálatom utoljára!Egy csepp fájdalomcsillapítót sem adtak!A főorvos csinálta és menet közben 2 alkalommal is a kanyaroknál,azt hittem kilyukad a belem,olyan fájdalmaim voltak.Kértem,hogy hagyja abba!-Nem lehet,ne csináljak itt pánikot,nincs náluk fájdalomcsillapító!kiabálta!A ,,kedves"nővér is ugyanígy tett velem!Azt mondta:,,HIÁBA!MAGA NEM BÍRJA A FÁJDALMAKAT!!!"Nagy nehezen" kész lett.Alig bírtam lépni,és 2 emeletet a helyemre menni,de ott nagyon rosszul lettem:A szívem miatt is,EKG-t csináltak,rossz lett az EKG eredmény,de el titkolták,nem írták be a záró jelentésbe/bennfekvő voltam/.És ezután jött a másik,,feketeleves":Főorvos úr közölte:majd elszámolunk,az anyagiakkal!Meglepődtem,nem volt pénzem,kicsi volt a rokkantsági nyugdíjam/és az is maradt/.egyébként minden betegtől az utolsó pénzt is elvárta/1 nő,aki SÚLYOS májbeteg volt/azt mondta,hogy otthon nincs egy fillérjük sem,mondtam,hogy mondja meg,de nem tehetett mást:oda adta az utolsó/kölcsönkért/10 ezresét,de az orvos kimondta,hogy:,,ez nem sok!"ENNYI"!!Azután lelépett a doki,magánzó lett!Ott van biztos fájdalomcsillapító!!!!!!!!!!!
53. Logens
2013. aug. 13. 21:06
Nekem ma csinálták meg a vastagbéltükrözést bódításban, Tatán a Klinikus Bt-n , Dr Szerémy Zsolt végezte, csak ajánlani tudom mindenkinek. Én is nagyon féltem, főleg hogy előtte fórumokat olvasgattam, és több volt a negatív tapasztalat, mint a pozitív. Ezért is írok, hogy gazdagítsam a pozitív élményeket. Utólag a legrosszabb az egészbe a 4 liter béltisztító megivása volt. Délután 6 órától, éjfélig próbáltam legyűrni, iszonyatos íze volt, már hánytam bokákoltam tőle, de rendesen kitisztított. Másnap reggel irány az orvos. Még két hete, mikor megkaptam az időpontot, kaptam egy Xanaxot az orvostól, hogy vizsgálat előtt vegyem be. Indulás előtt bevettem, mire odaértünk, már egész jól voltam, semmi para :) KB 15 percet kellett várni, aztán behívtak, mondták vetkőzzek le ,csak a póló maradhat, majd feküdjek fel hanyatt az ágyra. Letakarták az intim szférát, aztán a jobb karomba kaptam egy vénás injekciót. A nővér mondta, hogy gyorsan fog hatni, néztem a plafonon a neont, aztán filmszakadás, arra emlékszem, hogy egyszer fájt valami, de az is olyan távolinak tűnt, hogy talán igaz sem volt. Aztán a következő kép hogy a nővér húzza fel a nadrágom, mert készen voltunk, totál kiesett minden, még arra sem emlékszem, hogy aludtam-e, vagy ébren voltam. Nekem olyan volt mintha 1 perc telt volna el, de a párom mondta, hogy vagy fél órát voltam bent, Kikísértek a pihenőbe, feküdtem 5 percig aztán irány haza. Az orvos és a nővérek is nagyon rendesek voltak.
52. Bársony (válaszként erre: 51. - Kiterunner)
2013. jún. 7. 10:51
Igen, sima ügy: ha kapsz bódítót vagy altatnak.
2013. máj. 14. 15:00

Ma délelőtt estem át colonoscopia (vastagbél tükrözés) vizsgálaton. Altatásban (nem bódításban) csinálták 5 mg Dormicum és 150 mg Propofol injekciót kaptam intravénásan. A megelőző 2. napon már csak tejet, szűrt almaitalt és húsleves levét ittam. A vizsgálat előtti napon reggel 9h-kor egy Picoprep, utána folyamatos csak víz ivás, majd 17h-kor még egy Picoprep és utána is csak víz. Éjfél után nem ittam.


Az ágyra háttal fektettek fel, beszúrták a kanült, beszélgettek velem, nagyon kedvesek voltak, és a következő kép, hogy kész van. A kísérőm mondta, hogy végig háton feküdtem, és időközben felébredtem, kérdezték, hogy nem fáj-e, én azt mondtam, hogy nem, mondták, hogy aludjak vissza, de én állítólag nem aludtam, hanem a monitort akartam nézni.:) Ebből semmire sem emlékszem.:) A legkisebb fájdalmat sem éreztem, utólagos fájdalmaim sem voltak, a fenekem se érzem egyáltalán, hogy bármit is csináltak volna. A vizsgálat után egy pihenő szobába toltak át, ahol még kaptam egy adag infúziót, kb. 30-40 perc volt, mire lecsepegett, utána fel is ültem. Kicsit járkáltam, amiben bizonytalan voltam, de ez kb. 15 perc alatt elmúlt.


A hasmenés még tart a Picopreptől, és ma még nem vezethetek az altatás miatt.


A vizsgálat altatásban tényleg probléma mentes, nem vagyok egy tapasztalt orvoshoz járó, sőt, a vérvételt is fekve kérem, mert nem bírom máshogy, de ez a vizsgálat sima ügy. És fontos, hogy megcsináljátok, az életetek múlhat rajta!!

50. Bársony (válaszként erre: 49. - Balu53)
2013. jan. 31. 13:38

Sajnálom, ami veled történt. :( De legalább legyél rá büszke, hogy végig kibírtad, ez nem semmi!


Nekem kétszer volt vastagbéltükrözésem, az elsőnél altattak és ebből kifolyólag nem éreztem semmit.


Na, a második elég rossz volt. A hatvani kórházban ugyanis megszüntették az altatást felnőtt betegeknél (van néhány kivétel). Én még bódítót sem kaptam. Kb. 40 cm-t tudott megnézni csak a doktornő, tovább egyszerűen nem bírtam ki.


Még csak az kellett volna, hogy erőszakkal visszanyomjanak!!!!! Rákérdezett kb. kétszer, hogy menjünk-e tovább, de nem bírtam és nemet mondtam.


Én mindenkinek azt tanácsolnám, hogy kérjen altatást, ha nem megoldható a kórházban, akkor magánúton.


Persze, mindenkinek más a szervezete és valaki ezt jobban bírja...


Ha még egyszer mennem kell, csak és kizárólag akkor, ha altatás kérhető.


Kedves Balu, te pedig próbálj túl lépni rajta! Az a lényeg, hogy nincs probléma a beleiddel.

49. Balu53
2013. jan. 31. 13:19

Sziasztok!Hát,megtörtént tegnap az ominózus vizsgálatom Cegléden a Toldy kórházban...Sajnos semmi jót nem tudok mondani róla:((((+-om gyermek szülése után azt gondolnám ez csak apró kellemetlenséggel járó kis rutin beavatkozás lesz...Sajnos nem így történt:((Lehet az én hibámból is de úgy érzem sokban köszönhetem negatív élményem a drága"JÓ"főorvos asszonynak!!!Senkit nem kívánok a sztorimmal elrettenteni sőt!!!Inkább csak azért írom le hogy segíthessek én is azoknak akik még nem éltek át ilyen vizsgálatot de hamarosan készülniük kell rá!!!Én tanultam belőle az tutti,és soha többé nem hagyom magam lealázni,megbántani és szenvedni azért amiért tulajképpen nem is kéne!!!

Eleve késve kezdtek velem(fél órát vártam csak reggel a 8 órási időpontom után...Mondanom sem kell olyan idegállapotban mint én akkor,ez volt a legrosszabb még, ahogy kezdődhetett!A vizsgálóban rendkivűl kedves, szimpatikus,mosolygós nővérke várt(Irénke később elárulta a nevét mert mindenképpen meg szeretném köszönni csak Neki és Emese nővérkének a tőlük kapott kedvességet!!!)Eligazítás után felsegített a vizsgáló ágyra és kérte feküdjek hanyatt!ezt én kicsit furcsálltam, mert azt láttam és hittem itt is oldalt fekve megy a dolog majd...Hátamon fekve megérkezett a dokinő és kérte a nővéreket készítsenek elő fecskendőt a "bódító-izomlazító"injekcióhoz!%x-i nekifutásra végül sikerült belém döfnie a semmit sem érő kutyulékját és annyi időt sem hagyva hogy feleszméljek a fájdalomtól amit az 5 elcseszett szúrással a két karom több pontján okozott, máris tolta fel belém a műszert!!!Tiltakoztam hogy én még nem állok készen egy kis időt kérek és hogy nem érzem hogy bódulnék vagy ilyesmi máris az első kanyart elérte és én a belém hasító éles fájdalomtól zokogva,sírva kértem csak egy kicsit álljon meg még lecsillapodom és mehet a buli tovább, de jött az újabb és még egy újabb kanyar azt hiszem a beleimben és én sírva,kiabálva kiabáltam segítség után ő meg a kezével nyomott vissza az ágyra.A két nővérke próbált nyugtatgatni,a hasam csiszolni hogy ezzel is enyhítsenek a kínjaimon ami végül 5perc után meg is szünt!!!Egy pill.ra jól emlékszem ,amikor háram nyomtak vissza ülőhelyzetemből az ágyra és amikor a drága főorvosnő azt kiabálta nekem :Szégyeljem magam és őszinte sajnálatát küldi a szülészorvosomnak és szülésznőmnek hogy ilyen hisztis betegük volt anno!És ha a gyerekemmel lenne ilyen baj akkor is így visítoznék ahelyett hogy neki segítek?Esküszöm e szavakkal illetett tegnap a doktornő!!!Én szégyentől égő arccal,zokogva szálltam le az ágyról és mély bocsánat kérések közepette vettem fel alsóruhám majd kivonultam az őrző helységbe ahol még ezután pár percig kérték maradjak pihenni!!!5 percig tarthatott az egész,sikerült végig haladniuk bennem oda-vissza:)A két kedves nővérke ezután odajött megsimogatta a vállam és azt mondta jól csináltam hidjem el..Sajnos a 3-om szülés után a beleim annyira fel nyomódtak és egymásra préselődtek odabent hogy az első szakaszban elinduló kanyarokban a levegő akadályokba ütközött és ez okozta az én erős fájdalmaim!!!Mások is szoktak jajgatni,sírni,de olyan is volt aki meg sem rezzent azt is mesélték!

Én tegnap mindenesetre lelkileg összetörve mentem haza onnan,a doktornő a kész leleteimmel már vigyorogva várt mint ha misem történt volna és annyit mondott hogy a beleim nehezen átjárhatóak voltak ez okozta az erős fájdalmaim.Tehát bizony akkor jogosan fájhatott az egész és mégis,nem kért elnézést sem!Mehettem volna betegjogi képviselőhöz ,de úgy érzem sok értelme már nem lenne...Nem is hiányzik a sok huzavona sem és örültem hogy végre eljöhettem onnan!Du.-án felkerestem a beutaló dokim akinek elmesélhettem mindezt és csak hüledezett rosszallóan...Megértett és sajnált láttam:((Majd kezembe adott e régen várt leletet amin az állt hogy epeköveim vannak és egy nagyobb kő elzáródott az epecsatornában amit sürgősen ki kell onnan venni mert hasnyálmirigy gyulladást és sárgaságot okozhat.amíg pedig odabent van nem műthet meg a sérvemmel sem ami évek óta kínoz:((((de a beleimmel hála baj nincs a colonoscopos vizsgálat kimutatta sebek vannak ugyan a bélfalon és hajszálér repedések amik a visszatérő vérzéseim okozzák a vastagbelemben,de nem kórosak hála!!!Most ismét Endoszkóp-os vizsgálattal akarják eltávolítani a követ a vezetékből szájon át,de én ezek után ezt altatás nélkül megtagadtam!Kértem a dokim műtse ki vagy lézerrel tüntesse el!!A lényeg már nem bánom hogyan csak én ne lássak érezzek az egészből semmit!!!Egyszer bőven elég volt átélnem az ezzel járó mindennemű fájdalmat!!!Tehát én nem elrémíteni akarok a colonoscopiától senkit!A vizsgálat fontos és nem kibírhatatlan már én is tudom,de nem is kellemes bár ez is egyénfüggő!!!Mindenképpen javaslom :aki nehezebben tűri a fájdalmat,többször szült már,a beleiben összenövések,sebek stb lehetnek az ne vágjon neki ennek a vizsgálatnak teles érzéstelenítés nélkül!!!Megéri annyit hogy ha kell áldozzon rá és akkor emberként térhet haza majd nem lealázott betegként mint én:((((Mindenkinek akit hamarosan ilyen vizsgálat vár,sok-sok szerencsét ,kitartást és kedvező feltételeket,kiemelten jó bánásmódot kívánok!!!!

48. pillango2004 (válaszként erre: 47. - Balu53)
2013. jan. 30. 05:28

Szia!

Én sokkal rosszabbra számítottam. Helyi érzéstelenítéssel csinálták, de nagyon profi volt a dokim, ha szóltam, hogy nagyon feszít megállt picit, Nem sietett vele egyáltalán. 20 perc volt, és minden ok. 10 év múlva kell mennem legközelebb!!!!!!

47. Balu53 (válaszként erre: 45. - Pillango2004)
2013. jan. 29. 11:23

Szia!Én most készülök egy ilyen vizsgálatra ide Ceglédre!

Milyen volt neked a vizsgálat?Altattak vagy érzéstelenítettek legalább?Meddig tartott?Mennyire gáz az egész?Előre is köszi!Üdv:Brigi

46. Balu53
2013. jan. 29. 11:18

Sziasztok!

Én holnap megyek kora reggel életem első Colonoscopos vizsgálatára:S Az hogy félek és napok óta egy idegben van a gyomrom, enyhe kifejezés....Nemrég ittam meg én is az ilyenkor szokásos Picoprep-em első adagját.Vagy két és fél óra eltelt de eddig csak egyszer kellett mennem tőle a wc-re ez normális?Napok óta olvasom itt a fórumot hátha megtudok számomra is fontos infót erről az egészről:)Eddig nagyon sok segítséget kaptam innen,az biztos!Nem tudja valaki közületek hogy Cegléden a kórházban hogy is folyik ez az eljárás biztosan?Bár a dokinő egy hónappal ezelőtt felvilágosított erről némileg, de hol van az már!!!!Valamit mondott egy ínjekcióról előtte, meg hogy kb mit fog csinálni de ennyi:((Én is tartok nagyon a fellépő fájdalomtól..Sőt előre rettegek!!!Három gyermeket szültem,természetes módon,fájdalom csillapítások nélkül.Szinte hang nélkül azokat is kibírtam.Egyszer voltam 12 éve Proktológiai vizsgálaton.Nekem a vizsgálat maga akkor sem fájt, de a levegő befúvás után a kínok kínját éltem át még másfél óráig:((((A levegő szétfeszített és borzalmas hányingert,rosszullétet okozott emlékszem:(Mégis milyen hasi fájdalmat érzetetek konkrétan(már aki érzett) amikor Colonoscopiai vizsgálaton voltatok?Én ezt szeretném megtudni tőletek!Köszi a segítséget mindenkinek!!!

2013. jan. 12. 17:31

Sziasztok!

Miskolcon a Semmelweis kórházban volt valaki vizsgálaton? Nekem 24-re van időpontom.

2012. szept. 24. 15:34

Én a mai napon voltam a János kórházban. Vasárnap volt az előkészítés, nem ettem semmit, csak Pricopep-et ittam két tasakkal, meg sok átlátszó folyadékot. Hát a hashajtó az életet is kihajtotta belőlem, szabályosan sugárban jött a végbelemből a víz, annyira kihajtott belőlem mindent. A második tasak éjjel hatott, így alig aludtam.

Ugye nekem eleve is hasmenésem van, ez még rátett egy lapáttal.

Az orvosok nagyon kedvesek voltak, a nővérek segítőkészek, megértőek, kommunikatívak. Egy szavam sem lehet. Annak ellenére, hogy azt mondták, hogy nem tudnak adni kábítót, mégis kaptam, aminek nagyon örületm. Engem úgy kiütött, hogy semmi emlékem sincsen, csak néha éreztem, hogy nagyon mélyem bennem vannak...

Utána még feküdnöm kellett egy ideig, mert annyira kába voltam, hogy alig éltem.

A tükrözés ilyen formában teljesen baráti dolog.

43. Twin
2012. júl. 30. 16:43

Sziasztok!


Ma túlestem életem első colonoscopiáján. Előtte sok fórumot elolvastam, hogy mennyire lehet fájdalmas ez a beavatkozás.


Ami tuti, hogy a vizsgálat hossza és az akkor érzett fájdalom teljesen egyénfüggő. :)


Megosztom veletek a tapasztalataimat:


A tisztítókúrához én Pricoprepet kaptam, naracsos ízű (mint egy pezsgőtabletta :)) és bevételét követően mellékhatás, vagy egyéb fájdalmas reakció nem jelentkezett csak aminek kellett. :)

A vizsgálat napján(mármint ma) én már nem ittam.

A vizsgálatra úgy készültem emellett, hogy arra gondoltam, hogy utána ehetek csirkepaprikást, mert baromi éhes voltam már(komolyan :D), szóval semmi izgalom, úgyis túl kell esni rajta, és attól csak rosszabb ha túlizguljuk magunkat már előtte (pedig lehet hogy nem is érezzük, na jó ez kicsit naiv :)).

Mikor bementem a vizsgálóba kaptam Dormicum injekciót, aztán se kép se hang. Egyszer feleszméltem hogy durván fáj a hasam a befújt levegőtől, de rögtön vissza is kábultam (csak előtte még belekarmolta a nővérbe, állítólag, szóval akkor tuti nagyon fájt :( :D). A következő kép, hogy felülhetek készen vagyunk.


Nekem nagyon be voltak gyulladva a dolgok, úgyhogy a Dormicum elég jó cucc. :) Azt mondták, hogy mindenki kap, aki nem érzékeny rá vagy ilyesmi.


Teljesen tűrhető volt, a doktornő és a nővérek nagyon kedvesek voltak.


Kitartást és nem izgulni, arra kell gondolni, hogy otthon vár a finom ebéd/vacsi!


u.i. bocsánat, hogy hosszú lett :)

42. teszti
2012. jan. 29. 14:19

Szisztok!

Altatásos colonoscpiával kapcsolatban lenne kérdésem: hogy aznap szabad-e inni vizet?

A pricoprep-et kértem az orvostól, mert egy korábbi colonoscopia során is azt adták máshol és nem okozott panaszokat.

Viszont akkor Dormicum injekció-t kaptam, és akkor még ittam valamennyit a vizsgálat reggelén.


Viszont most, hogy altatásban kértem, nem tudom, hogy szabad-e inni. Felhívtam az endoscopos vizsgáló recepcióját ott először azt mondták hogy persze hogy kell inni mert van az az előkészítőpor vagy só.

De mondtam, hogy én nem azt kértem, hanem pricoprepet.

Akkor meg azt mondták hogy akkor ha altatásban lesz csak pár kortyot igyak max.


Illetve még azt kérdezném, hogy altatásban nem érez semmit az ember? Mik a tapasztalataitok?


köszönöm a segítséget!

41. youlcsi (válaszként erre: 40. - Marticsi)
2012. jan. 19. 21:35
örülök, hogy mindent rendben találtak :D
40. marticsi (válaszként erre: 39. - Youlcsi)
2012. jan. 19. 17:09

Hát túléltem!!! Nem volt valami kellemes, de a bódító szerencsére kiütött, úgyhogy csak ilyen emlékképek vannak, hogy a hasam eléggé fájt, ilyesmi, meg mondták h lazuljak, de másra nem emlékszem. A leletem a vastgabél végig görcsös, apró kis sérülések vannak a végbél nyálkahártyáján, de nem kóros. Székletet kellene rendbe tartani.


Köszi a drukkolást!

39. youlcsi (válaszként erre: 38. - Marticsi)
2012. jan. 18. 21:02
drukkolok!
38. marticsi (válaszként erre: 37. - Youlcsi)
2012. jan. 18. 17:48
Hát ha csak mondjuk fél litert kellen inni belőle, az ok lenne, de így, kicsit narancsos ízű, az jó, de nagyon sós és már inkább kifele jönne, alig bírom nyelni, és még van két pohárnyi hátra, hát mondjuk idő csak negyed óra, max. kicsit csúszik a 3 óra. Ráadásul éhes vagyok és ma azért szenvedek egy napot, hogy holnap ismét szenvedhessek..... Remélem többször nem kell mennem.
37. youlcsi (válaszként erre: 36. - Marticsi)
2012. jan. 17. 20:50

na, ne számíts mannára :)


az x-prepen kívül még mindegyikről azt hallottam, hogy borzalmas. bár ezt a deppe-cuccot nem ismerem. a fleet bűn rossz... de legalább csak 2x fél deci... a több liter folyadékot ezen kívül kell bevinni a szervezetbe, szóval az meg már tea, meg ami tetszik.

36. marticsi (válaszként erre: 35. - Youlcsi)
2012. jan. 17. 19:05
Hát én is csak annyiban diétázom, hogy nem ettem rostosat, gabona-magokat, meg husit. Halat, krumplipürét, levest, joghurtot ilyesmiket ettem csak. De már így is éhes vagyok, szerintem az idegességtől is, holnap meg már csak reggelizni lehet aztán a Dr. Deppe, nekem a dr.nő ezt írta, remélem nem lesz vészes íze, mert 3 litert meginni, pffff.
35. youlcsi (válaszként erre: 34. - Marticsi)
2012. jan. 14. 21:02
én nem diétáztam előtte... csak közvetlen előtte na. vagyis normál étkezés, vizsgálat előtti napon könnyű reggeli (zsemle, vaj/margarin, szalámi), ebédre már csak üres leves, délután béltisztítás (én speciel fleet-párti vagyok, nekem ez bejött), másnap dél körüli vizsgálatig csak víz, tea vagy max almalé.
2012. jan. 14. 17:13

Sziasztok!


Én 19-én megyek tükrözésre én nagyon félek. Előtte való nap, Dr.Deppe béltisztítót kell innom, 3 litert 3 óra alatt, és sok folyadékot. Hát nem tudom milyen lesz.


Aki már volt, ti hogy diétázatatok előtte, én arra gondoltam, hogy már holnaptól elkezdem, de pontosan nem tudom hogy mit egyek. Azt tudom, hogy nem lehet rostokat, zöldség, gyümölcs, gabonát enni. Miket ettetek??

2011. dec. 14. 17:09

Sziasztok!

Nekem ma volt colonoscopiám. Én előtte nagyon félem, nem csak, hogy féltem még zokogtam is amíg arra vártam, hogy behívjanak. Az asszisztens nővér és az orvos is egyaránt borzasztó kedvesek voltak. Kaptam érzéstelenítőt dormicum-ot. Elmondták, hogy az érzéstelenítő az csak egy dolog de nekem is segítenem kell mert ha megfeszítem magam akkor egy izom összehúzódással kell "küzdeniük", és akkor fájni fog. Amikor az elején járt még ahol a belek eléggé össze vissza kanyarognak ott fájt, de azon túl elviselhető volt, sőt egy részére (valószínűleg az érzéstelenítőnek köszönhetően( nem emlékszem. Viszont a vizsgálat alatt is segítettek abban, hogy én, hogy tudnék segíteni mondták hogy nagy levegő és tartsam bent, hogy mikor fújhatom ki.

Ahhoz képest, hogy mennyire féltem tőle és tartottam a fájdalomtól elviselhető volt. Ebben valószínűleg az is közrejátszott, hogy az orvos és asszisztense hogyan álltak hozzám. A vizsgálatra sírva mentem be amikor kijöttem már mosolyogtam :)

Kingus

32. julana
2011. okt. 12. 10:05
Nemrég voltam kolonoszkópián. Előtte több vizsgálatra is el kellett mennem, de végül nem úsztam meg a tükrözést. Előző nap nem ettem szinte semmit, csak ittam a sok folyadékot meg a két tasaknyi Picoprep béltisztítót. A vizsgálat kb. 20 percig tartott. Megkaptam az injekciót, amitől elbódultam és kicsit éreztem csak a kolonoszkópot. Utána szeles voltam, de ez mindenkinél így van.
2011. ápr. 25. 00:03
Nekem nemsokára lesz vizsgálatom. A panaszom jelenleg diffúz jellegű hasi puffadás, szélgörcsök. És ezek iszonyat kellemetlenek, van hogy tönkreteszi az egész napom, szóval szeretném kideríteni az okát, ezért is fordultam orvoshoz.Nagyon remélem, hogy nincs komoly bajom, és hogy van mód hogy a problémám megszűnjön. Akinek van ehhez hasonló problémája vagy tapasztalata örülnék ha megosztaná velem.
30. Mali70
2009. nov. 2. 12:08

Sziasztok!

Azért írnám le a tapasztalataimat, mert magamról tudom, hogy sok ember fél a vizsgálattól, és olvasgat a neten mindenfélét, amitől persze még jobban bepánikol.

Igazából nekem csak hasi fájdalmaim vannak, ami mostanság valószínű a gyógyszerektől már a gyomromra is kiterjedt, és mivel nem találtak semmit sem laborral, vérteszttel, ultrahanggal, így elkerülhetetlen volt a colonoscopia.

Mivel nem sok bizodalmam van a Bajcsy kórházban, így a Gasztromed centrumba jelentkeztem be, ahol ugyan hitegettek, hogy nem fog fájni, és nevetni fogok az egészen, de hát ki hiszi ezt el. Nos... Nem fáj, nem emlékszem semmire, állítólag sokat beszéltem, és bekapcsoltattam egy másik monitort amin én is nézhettem a belsőm :))

2 perccel a vizsgálat után már talpon voltam, magam vettem át a leleteket, és saját lábamon mentem haza...

No jó! Volt egy kis puffogtatás, ami elég ciki volt, mert gondolom mindenki hallotta a folyosón, de majd rájönnek, hogy Ők is ezt fogják csinálni.

Szóval aki fél, és nem bírja a fájdalmat az nyugodjon meg, bódításban nem érez semmit, és nincs szédülés, rossz érzés. Persze mondom én akinek nem volt gyulladásban semmi... nem tudom más esetben is így van-e. Illetve állítólag olyan szert adtak, adnak be ebben az intézetben, ami nőgyógyászati műtéteken szoktak használni...

És ami a légfontosabb... Addig úgy is agyal rajta mindenki hogy mi lehet a baj, így meg előbb megnyugszunk, még akkor is ha találnak valamit. Elkerülni nagyon nehéz!

1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook