Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Colonoscopia fórum

Colonoscopia (beszélgetős fórum)

1 2 3
29. youlcsi (válaszként erre: 28. - Beerbeer)
2009. aug. 20. 22:02

sztem már aznap este sem árt a sör :) a babgulyást nem tudom, mert nem szeretem, így azt nem ettem utána... de 2 nappal a colon után már bármi mehet.

persze ez attól is függ, hogy mit találnak (mit keresnek?), és hogy rendben leszel-e a vizsgálat utáni napokban (láz nem lehet, vér 2 nappal később még akár elő is fordulhat kevés -> viszont akkor nem ennék babot)

2009. aug. 20. 21:49
csak azért kérdem mert utána két nappal lesz buli és hogy a babgulyás meg sör az árt-e neki.kösz a segítséget!
2009. aug. 20. 11:21

szerintem bármit lehet. mondjuk ajánlott kerülni a puffasztó dolgokat, de amúgy is fel leszel fújva, úgyhogy eszedbe sem fog jutni...


én kb 5 perccel utána egy tábla lilatehenes csokit vágtam be :)

2009. aug. 19. 21:12
hello!azt szeretném tudni, hogy colonoscopia után mit szabad vagy nem szabad enni-inni és meddig. az orvosommal nem tudok ezügyben beszélni csak mikor a vizsgálat lesz és ezt szeretném előre tudni.előre is köszönöm.
25. tadju
2009. aug. 18. 18:43
Sziasztok! Azóta olvasom a fórumot mióta megtudtam ,hogy nekem is mennem kell vizsgálatra. Ma estem túl rajta, és ha valaki akkor én halálfélelemmel mentem oda . Nem a végeredménytől féltem, hanem magától a vizsgálattól.Hallottam róla '"jót" is rosszat is. Én nagyon szerencsésnek miondhatom magam mert nagyon kedves volt az orvos is és az ápolónő is.Kaptam egy bóditó injekciót, és teljes filmszakadásom volt. A végén felébresztettek és kb 1 órát kellet maradnom az osztályon. A hasam nagyon fájt a befújt levegőtől ,de kaptam görcsoldó injekciót,és megindultak a szelek. Most már tökéletesen jól érzem magam, nincs semmi fájdalmam, és szerencsére komoly bajom sincs. Remélem tudtam segíteni azoknak akik még előtte vannak ennek a vizsgálatnak Üdv .mindenkinek Tadju
24. f6b212c746 (válaszként erre: 23. - Vaczila)
2009. jún. 1. 12:37
Köszönöm a választ.Tudsz esetleg nevet,telefonszámot adni,amin elérhetem ezt a dokit?Beutalót a körzeti orvosodtól kértél Komlóra?
23. vaczila (válaszként erre: 21. - F6b212c746)
2009. jún. 1. 06:30
Komlón normál kórház van. Természetesen kell beutaló, már előzőleg a rendelésre is. Időpontot kell kérni. A doki akihez én járok keddenként van a rendelőben, ő ad időpontot a colonoskópiára. Egyébként nagyon rendes. Fájdalommal nem jár szerencsére, nekem ismétlődő hasmenések után derült ki hogy polipom van. Egyébként érezni nem lehet semmit. Fizetni sem kell érte.
22. youlcsi (válaszként erre: 20. - Vaczila)
2009. máj. 31. 17:06

hűűűű. nem irigyellek az éevnte ismételt colon miatt :(

nekem még csak 2x volt (igaz, azok 3 hónapra követték egymást), de remélem, kihúzok 4-5 évet a következőig :)

21. f6b212c746 (válaszként erre: 20. - Vaczila)
2009. máj. 30. 12:08
Ez már jobban hangzik...Magánklinikán vagy kórházban csinálják Komlón?Beutaló kell?Vagy egyáltalán hogy lehet oda menni?A polypot hogy vették észre Nálad?Fájt valamid?
2009. máj. 30. 06:28
Nekem minden évben csinálnak kontroll colonoszkópiát polip miatt. Először és másodszor Dombóváron voltam, "érzéstelenítővel" csinálták, iszonyúan fájt. Nem csak nekem, mindenki aki onnan kijött, azt mondta hogy majd leugrott az ágyról vagy mi az. Aztán hallottam, hogy ugyanezt Komlón altatásban csinálják és akkor átmentem oda. Most már 4 éve odajárok és nem bántam meg. 1 napra viszont így be kell feküdni, mert altatás után rögtön nem lehet eljönni, csak este engednek haza. De legalább fájdalom és idegeskedés mentes a dolog. És ott a béltisztítás is egyszerűbb. Előtte nap még szabad reggelizni és délben levest enni. Ebéd után kell meginni valami hashajtó folyadékot, kb este felé indul be a hasmenés, reggel padig bemész a kórházba és eset jöhetsz haza.
19. youlcsi (válaszként erre: 18. - F6b212c746)
2009. máj. 29. 17:56

az altatást sztem nem ajánlják fel maguktól. az nem olyan egyszerű. rendes anesthes háttér kell hozzá.

amikor szóba kerül az orvosnál, hogy kellene a colon, akkor kérdezz rá egyszerűen. ha altatás nem is lesz, bódítást tuti kell kapjál!

18. f6b212c746 (válaszként erre: 17. - 160b232c7a)
2009. máj. 29. 17:42
Mielőtt mentél,akkor érdeklődted meg,h. lehet e altatásban vagy megkérdezték mit szeretnél?
17. 160b232c7a (válaszként erre: 15. - F6b212c746)
2009. máj. 29. 17:19
kórházban
16. f6b212c746 (válaszként erre: 14. - B37711f5f0)
2009. máj. 29. 16:57
A legtöbb ember arról számol be,hogy szörnyű...Biztosan kibírható,de ha nem muszáj...Nálad mi volt a baj?
15. f6b212c746 (válaszként erre: 13. - 160b232c7a)
2009. máj. 29. 16:56
Hol csinálták Neked altatásban?Magánklinikán voltál vagy kórházban?
2009. máj. 29. 16:29
jaj,életem legrosszabb élménye..ellenségeimnek se kivánom..én nagyon szenvedtem-nem akarlak elijeszteni ezzel mert ugyis mindenki máshogy birja.pl anyukám amikor volt meg se kottyant neki.de én pár honapja voltam..szornyu volt:( amugyis alacsony a fájdalomkuszobom.rettentoen éreztem magam,mintha kést szurkáltak volna a hasamba (nem szeretnék betegségemrol beszélni de azt mondták hogy valoszinu nekem azért fájt mert sok vér volt a belemben).elotte három nappal diétázni kellett-fozelék,joghurt meg ilyenek.semmi husféleség.elotte valo nap meg délben ures leves,délután a hashajtot meginni aztán már a kovetkezo napi vizsgálatig sok-sok folyadék.én szoltam nekik elore hogy kérek valami injekciot de azt mondta probáljuk meg nélkule aztán ha nagyon fáj beszurják.igy is tortént mert nagyon rosszul voltam, lányosan el is sirtam magam:)) de nekem az injekcio se segiett sokat,annyit éreztem hogy pár másodperc szédulés aztán annyi.de van akiknek segit és el is alszanak.emberfuggo az egész. ne félj,tul lehet élni..még én is tuléltem aki ilyen kényes:) remélem semmi komoly betegséget nem találnak nálad,kitartást!
2009. máj. 29. 16:14
Bárkinek joga van kérni altatást, ha igényli!Én is kértem, még jó is volt azt mondta a dokinő, mert nagyon kanyargósak voltak a beleim és igencsak fájdalmas lett volna. Egyébként az a fájdalmas, amikor felfújják a beleket levegővel.
12. youlcsi (válaszként erre: 11. - F6b212c746)
2009. máj. 29. 16:00
bélgyulladás. kezelni jól lehet, de life long szól :(
11. f6b212c746 (válaszként erre: 10. - Youlcsi)
2009. máj. 29. 13:52
Ez a betegség ami Neked van mit jelent?Mindig előjön?Hogy tudják kezelni?
10. youlcsi (válaszként erre: 9. - F6b212c746)
2009. máj. 29. 13:33

hát, valóban időszerű kivizsgálni, ha ennyi ideje tart.

az én panaszaim... éppen most rosszabb egy ideje. készülök vissza orvoshoz.

9. f6b212c746 (válaszként erre: 8. - Youlcsi)
2009. máj. 29. 13:23
Úgy érzem itt az ideje kivizsgáltatnom magam...2001 óta küzdök visszatérő bal oldali borda alatti,görcsszerű fájdalommal.Van hogy nem fáj hónapokig,de van amikor napokig,esetleg egy hétig is fáj.Úgy érzem a vastagbéllel lehet valami probléma...Amikor először éreztem ezt voltam dokinál,elküldött UH-ra,CT-re:akkor nem találtak semmit.Javasolta a colonoscopiát,de akkor nem csináltattam meg.Mivel nem szűnik meg ez az állapot azt hiszem nem halogathatom tovább.Sajnos a családban két nagyszülőmnek is volt(van)vastagbéldaganata,polypja...Az érdekes az egészben az,hogy ha fáj és erősebben megmasszírozom,akkor elmúlik a fájdalom(persze nagyon nem merem nyomkodni,nehogy ártsak vele...)Félek ettől az egésztől,de muszáj:( Neked megszűntek a panaszaid?
8. youlcsi (válaszként erre: 7. - F6b212c746)
2009. máj. 29. 12:47

ki lehet bírni. ki kell bírni. meg azért vmilyen szinten hatott a dormicum. kába voltam, csak hát éreztem.

béltisztítás: előtte való 2-3 napban már ajánlott a rostok nem-fogyasztása. vizsgálat előtti nap még ált lehet reggelizni, és onnantól csak folyadék mehet. a hashajtás vmilyen löttyel történik. ez lehet x-prep, fleet, keserűsó... sztem orvosa válogatja, hogy mit ír fel. akkor el is mondja, hogy mit és mikor lehet utoljára enni/inni, illetve a löttyöt mikor kell meginni. ez aztán teljesen kipucolja az embert.

vizsgálat előtt ha szükséges, van beöntés. nekem nem kellett.


miért mennél?

7. f6b212c746 (válaszként erre: 6. - Youlcsi)
2009. máj. 29. 12:37
50 perc???Azt hogy lehet kibírni?Másfél napig nem lehet semmit enni?Béltisztítás,hashajtás hogy történik?Beöntéssel?
6. youlcsi (válaszként erre: 5. - F6b212c746)
2009. máj. 29. 12:07

nekem eléggé fájt :( azon kevesek közé tartozom, akiket nem üt ki a dormicum. de nem ez az általános.


ha kéred, kötelsek bódítani egy "egyszerű" kórházban is (első kör nekem is itthon volt a városi kórházban).


Idő: attól függ, mennyire néznek meg, és hogy mennyire gyakorlott a vizsgáló orvos. 1. alkaom kb 50 perc volt (akkor még nem tudták, mi bajom van, így alaposan végignéztek mindent), 2. már max 15 perc alatt megvolt.


előtte másfél nap nem-evés, hashajtás, béltisztítás. utána pihenés.


nálam mérsékelt crohnt találtak.

hasemnés és hőemelkedés miatt mentem.


ha van még valami, nyugodtan kérdezz :)

akár privibe is.

5. f6b212c746 (válaszként erre: 4. - Youlcsi)
2009. máj. 29. 12:00
Bódításban nagyon fáj?Szerinted egy "egyszerű"kórházban(nem magánklinikán)adnak ilyen bódító injekciót?Ha végigmennek a teljes vastagbélszakaszon az mennyi időt vesz igénybe?Előtte,utána mi a teendő?Nálad találtak valamit?Milyen problémával utaltak Téged colonoscopiára?
2009. máj. 29. 11:18

nekem legközelebb baja volt. de a replay már szegeden :)

bódításban csinálták mind2x

3. f6b212c746 (válaszként erre: 2. - Youlcsi)
2009. máj. 29. 11:14
Az van nekem a legközelebb.Neked hol csinálták?Altatásban végezték?
2009. máj. 29. 09:02
csak pécs jó?
2009. máj. 28. 22:37

Sziasztok!


Csináltak már valakinek Pécsen colonoscopiát?

1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook