Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Colonoscopia fórum

Colonoscopia (beszélgetős fórum)

1 2 3
2017. nov. 27. 15:47
Kulfodon voltam kolonoszkopian, sikerult jol elokesziteni a dolgot, a vastagbelem tokeletesen tiszta volt, en is kovethettem a dolgot a monitort nezve. Feltunt, hogy lattam ket kekete kor alaku foltot egymastol nem messze a vastagbel falan. Van valakinek tippje, hogy mek lehettek azok?
2014. júl. 9. 08:18

Tul vagyok rajta,egyaltalan nem gaz,ugyes es rendes volt a doki.

igaz,hogy s tervezett 40-max.50 cm-bol csak 35 lett,ott volt egy akadaly,de legalabb addig nem talaltak semmi rosszat.

87. Dukan83 (válaszként erre: 86. - Kristo_f)
2014. júl. 6. 20:54
Koszi :)
86. kristo_f (válaszként erre: 85. - Dukan83)
2014. júl. 6. 18:23

Ugyanmá' , egyet se majrézz!

Inkább ciki/szégyenlőség esete, mint rossz vagy fájna

Nem kell várakoznod utána semmit, a bódultság miatt.

2014. júl. 6. 17:34

Sziasztok!

En holnap megyek reggel kolonoszkopiara,de elegge izgulok,nem kapok boditast/altatast :(

Elvileg csak 40-max.50cm-t neznek meg nalam,remelem kibirom valahogy...

picoprepet kaptam en is,tegnap este mar csak leves volt tesztaval,ma csak iszom..

84. youlcsi (válaszként erre: 83. - 581c677a42)
2014. ápr. 27. 17:10
nekem a legjobb :)
83. 581c677a42 (válaszként erre: 82. - Youlcsi)
2014. ápr. 27. 07:49
Igen hallottam róla, állítólag ő is jó! :)
82. youlcsi (válaszként erre: 81. - 581c677a42)
2014. ápr. 23. 20:54
köszi... őt nem ismerem. Molnár Tamáshoz járok.
81. 581c677a42 (válaszként erre: 80. - Youlcsi)
2014. ápr. 23. 17:51
Dr. Jármay Katalin... kedves volt :)
2014. ápr. 23. 08:52

amúgy ki csinálta?

én is szegedre járok... csak azért kérdem.

79. youlcsi (válaszként erre: 78. - 581c677a42)
2014. ápr. 23. 08:50

:)

szerencséd volt. nekem nem hat a dormicum rendesen. de még így is 6x inkább vastagbéltükrözés, mint egy gyomortükrözés.

2014. ápr. 22. 12:58
Nos, megvolt, és leírom részletesen, hogy az én példám is bátorító lehessen másoknak. Gyomor és béltükrözésre is elő voltam írva. Féltem, rettegtem, mint állat. Behívtak, vetkőzzek le, a vastagbéllel kezdjük. Farmer, bugyi le, lyukas sexi naci fel, zokni marad. Ágyra felfeküdni jobb oldalamra. Magzati póz. A dokinő benyúlt az ujjával a végbelembe, így érzéstelenítette. Aztán bedugta azt a csutorát. Az ujjamra kétszer feltettek gondolom valami pulzusmérőt, ami pár másodperc alatt megmérte a pulzusom. Majd a hátamra fektettek óvatosan, és ekkor beadta a dormicumot az asszisztensnő. A dokinő aranyos tündéri volt, mondta ne izguljak, még a kezemet is megsimogatta, kérte, vegyek pár mély levegőt. Na ezután nem sokra emlékezem, ez a dormicum jó cucc lehet, néha ránéztem a kamerára, szép rózsaszínű volt minden ahogy kell, a dokinő mondta hpgy szépen kipucolódtam, és szép a belem. Dejó! :) Egyszer volt egy távoli nagyon tompa érzésem, az is egy kanyarnál szerintem de nem fájt. Abszolút. Majd mondta hogy már kész is vagyunk. Rögtön utána a gyomortükrözés, amit már eddig kétszer csináltak, és érdekes, ettől tartottam kevésbé, mégis ez nehezen ment egy kicsit a végén. Mondták, hogy lassabban vegyem a levegőt, lazítsak kicsit, próbáljak ne öklendezni...hát könnyű mondani...a lényeg, az is megvolt. A torkom még most is szúr, kapar és nyeléskor tompán fáj, jól megizélgethették, remélem ez még belefér, a nyálam abszolút alig folyt, ami meglepett, mert eddig mindkétszer ömlött. Azért a végén tényleg jött ki valami epés, savas cucc, lehet az marta fel...szóval vastagbéltükrözést én bódításban abszolút ajánlom, dormicummal totál kibírható. Sosem gondoltam, hogy ezt fogom leírni, de a gyomortükrözés rosszabb volt... pfff...pedig eddig ennek ellenkezőjét bizonygattam. Persze bódítás nélkül lehet szar lett volna a lenti is. A vastagbéltükrözés hála negatív szóval úgy tűnik irritábilis bél szindrómám van, a gyomortükrözésnél meg kis rekeszsérvet állapítottak meg, meg nyelőcső refluxot, epés reflux, kis foltos gyulladás, szóval ott van egy kis baj, de kezelhető, kaptam rá gyógyszereket. Egyszóval érdemes megcsináltatni mindkettőt, ha kell, de túlaggódtam a vastagbélkolonoszkópiát. Köszönöm aki gondolt rám és szurkolt! :)
2014. ápr. 21. 15:30
Nekem holnap lesz gyomor es bel egymas utan bar kapok boditast, felek mint allat megis... :-( de csak a beltukrozestol tartok a masiktol nem
76. youlcsi (válaszként erre: 74. - Siskin7)
2014. ápr. 4. 13:40
ja, majd írj, mi lett az eredmény!
75. youlcsi (válaszként erre: 74. - Siskin7)
2014. ápr. 4. 13:34

na várj... ma van a tükrözés, te meg tegnap még zöldborsófőzeléket ettél??? :o az gáz :D


én általában estére túl voltam a nehezén, aludni is mindig tudtam... reggel max 1-2 köröm volt még a slozin, de ennyi.

2014. ápr. 4. 07:20
Normális,hogy még mindig jön belőlem cucc?Tegnap zöldborsó főzeléket ettem,lehet sokat?Igazából azt hiszem,ennél nem lehet rosszabb,pedig még csak most jön a feketeleves....:-D
73. youlcsi (válaszként erre: 72. - Siskin7)
2014. ápr. 3. 20:03

ha éhes vagy, igyál! sokat. teli lesz a gyomrod és alaposan tisztulsz is.


energiát lehet bevinni, csak kaját nem. szóval cukros tea, almalé, körtelé, szőlőlé, üres húsleves mehet simán... és ezekből csak a húslevest hagynám el holnap, a többit lehet víz helyett inni... legalábbis nekem így rémlik. még a kórházban is teát hoztak a hashajtás mellé.

2014. ápr. 3. 18:50
Majd kiderül,már most olyan éhes vagyok....:-( Meg van még egy tasak picoprep.
71. youlcsi (válaszként erre: 70. - Siskin7)
2014. ápr. 1. 14:22

de nem mindegy, hogy van-e vizelési inger, ha a hashajtás miatt úgysem tudsz elmenni a budi közeléből??? szerintem ez nem probléma :D legalábbis én nem látom annak.


a vizsgálat előtt meg már nem iszol, hiszen akkor már kitisztultál, nincs rá különösebb ok, hacsak nem vagy szomjas :D

2014. ápr. 1. 11:50
Azt mondták, 3-4 liter...4-5...Folyton vizelési ingerem lenne tőle, mert gondolom nemcsak hátul jönne ki a felesleg. :S Mindegy, majd kiderül csütörtökön, péntekre sikerült áttetetni az időpontot. Amúgy én ilyen parás vagyok. :D :(
69. youlcsi (válaszként erre: 68. - Siskin7)
2014. márc. 31. 14:07

mmint mennyi folyadéktól? én nem éreztem különösebben többnek, mint bármilyen másik napon, amit megiszok... jó, mondjuk egy meleg nyári napon :D


amúgy ha pisilni kell, pisilsz... még akár a vizsgálat előtt 2 perccel is. akkor már úgysem literszám iszol. az az előző nap programja. amiatt meg úgyis a fél napot a slozin töltöd, szóval nem tök mindegy, hogy közben kell-e pisilni vagy sem?

2014. márc. 31. 09:04

Amúgy megpróbálok ma új időpontot kérni, mert szerdára közbe jött valami.

Egyébként az odáig rendben van, hogy ki kell magunkat tisztítani, de vizelési ingere senkinek nem volt ennyi folyadéktól? o.O

67. youlcsi (válaszként erre: 66. - Siskin7)
2014. márc. 29. 13:07

jujj, kitartás!

én is szerdán megyek dokihoz... 4 éve nem látott, de remélem, nem akar nagyon behatóan megvizsgálni. bár gyanítom, igen :/

2014. márc. 28. 23:25
Sziasztok!Én szerdán megyek vizsgálatra a hatvani kórházba.Már mindenféle gyógyszer nélkül is tiszta ideg vagyok.:-( Próbálom magam nyugtatni.Még rektal kúpot is kaptam a hashajtó mellé.Nagyon remélem,hogy kapok bódítót,különben nem tudom,mit csinálok!...Férfi az orvos,fura egy stílussal,hol ilyen,hol olyan.Az asszisztensek rendesek voltam ma.....:-(
65. youlcsi (válaszként erre: 64. - Cirmi3)
2014. márc. 12. 21:38

ez így még rosszabb. magánrendelésen ez de pláne nem fordulhat elő!

mert kórházban még megeshet, hogy elmegy a doki mondjuk egy sürgős esethez, beteghez, osztályra, elhúzódik a dolog, stb... de magánba???

sosem voltam még magánrendelésen amúgy, de úgy gondolom, nem is megyek...

64. Cirmi3
2014. márc. 12. 12:51
Mondtam Nekik! Ez egy magánrendelés. Közölték, hogy nincs altató orvos és nem is rendel ma gasztroenterológus. Ráadásul este negyed hatra kellett mennem.
63. youlcsi (válaszként erre: 62. - Cirmi3)
2014. márc. 12. 12:32

hű, nehéz ügy... de én lehet, mondtam volna, hogy én ma vagyok itt, előkészültem, akkor csinálja meg másik orvos!


persze aztán lehet, ott nem lenne nagy a pofám ennyire, hanem fülem-farkam behúznám...

62. Cirmi3 (válaszként erre: 61. - Youlcsi)
2014. márc. 12. 12:13
Ne is mondd, egész éjszaka nem aludtam! Még mindig nem tértem napi rendre....
61. youlcsi (válaszként erre: 60. - Cirmi3)
2014. márc. 12. 11:37
Borzasztóan sajnálom :( ez nagyon gáz...
60. Cirmi3
2014. márc. 12. 10:52
Sziasztok! Gondoltam röviden leírom az én élményeimet is, biztos vagyok benne, hogy ilyen még soha senkivel sem történt. A tegnapi napra kaptam időpontot kolonoszkópiás vizsgálatra Dr Topa Lajos főorvos Úrtól. Tatán történt volna a vizsgálat a Klinikus Bt.-nél. Két hétig idegeskedtem a vizsgálat miatt, aztán a tisztítás sem volt valami leányálom, de túlélhető. Picoprep port kaptam. Elindultunk Tatára, három órás utazás után meg is érkeztünk. Már nagyon ideges voltam, izgultam és az éhség... Kijött egy kedves nővérke, odaadtam neki a papírjaimat. Két perc múlva kijött és közölte, hogy itt ma biztos, hogy nem lesz kolonoszkópiás vizsgálat, mert egyrészt be sem vagyok írva, altatóorvos sincs sőt a főorvos Úr soha nincs keddenként ott. Nem értették, hogy mi történt, annak ellenére, hogy látták a papíromon az orvos kézírását és a 03.11.-i időpontot. Csak álltam, nem hittem el, hogy ilyen létezik és zokogva jöttem ki a rendelőből. Az orvost azóta sem lehet elérni...
1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook