Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Champix, a segítő!! fórum

Champix, a segítő!! (beszélgetős fórum)


1367. Matek53 (válaszként erre: 1364. - Palees)
2011. júl. 20. 19:06

Szia Palees !

Én vagyok a legjobban meglepődve, hogy milyen könnyedén bírom. Képzeld, hogy mellettem dohányzik a barátnőm, miközben egy teraszon kávéztunk, de eszembe sem jutott, hogy rágyújtsak. Ezért mondtam, hogy ez egy csodabogyó. Nekem eddig olyan kínzó elvonási tüneteim voltak az előző próbálkozásaimnál, hogy sosem sikerült 48 óránál többet kibírnom. Most meg "röhögök" az egészen.

Kivételt képez az amikor valaki felidegesít. Azonnal szeretnék rágyújtani. Na erre rendszeresítettem az el.cigit és mint a példa mutatja nálam bevált. Egyébként van olyan nap, hogy egyáltalán elő sem veszem, de van olyan is, hogy 2-3-szor is előkapom, de csak néhány pillanatra. És már el is múlt a vágy. Szóval nagyon jól bírom a nemdohányzást, valamint büszke is vagyok magamra, hogy én döntök nem a cigi. Amúgy nekem is van itthon cigim, nem tudnám elviselni, hogy ne legyen. Remélem soha nem fogok elcsábulni.

1366. andi6020 (válaszként erre: 1360. - Buksmuks)
2011. júl. 20. 18:21
Már meg ne haragudj, de én ezt az okot sosem értettem. Akinek bagóra van pénze, annak a gyógyszerre hogy nincs?
1365. palees (válaszként erre: 1363. - 1kutya)
2011. júl. 20. 17:07

Nálam ez nem vált be, mert előzőleg amikor hónapokig nem cigiztem, akkor tudtam, hogy van elrakva cigi és ez egy darabig még nyugtatott is, mert tudtam, hogy bármikor rágyújthatok, ha akarok, "nem kötelező nekem szenvedni", de aztán a vége az lett, hogy rá is gyújtottam, mert tudtam, hogy van...! Lehet, ha nem lett volna otthon, akkor nem gyújtok rá, mert lusta lettem volna elmenni cigiért, másnapra meg el is felejtettem volna.

De aztán ki tudja mi lett volna, "ha" stb, stb...?

1364. palees (válaszként erre: 1362. - Matek53)
2011. júl. 20. 17:00

Ahogy megjött az e-cigi, azaz tegnap óta nem dohányzom. És tényleg nagyon sokat segít az elektromos cigi. Az íze nem jó, sőt! egy idő után már majdhogy nem émelyítő, de ez nem is baj, legalább előbb megutálom. Egy biztos, hogy enélkül a cigi nélkül nem bírnám csinálni, vagy ha bírnám is nagyon nehéz lenne.

És te Matek jól bírod még cigi nélkül?

1363. 1kutya (válaszként erre: 1362. - Palees)
2011. júl. 20. 16:55

Tavaly március 28.-án írtam a 794. hozzászólásomban:


"Nekem van itthon cigim, saját gyártmányú is, és megbontott gyári Sopianae is, és olyan jól esik ránézni, és megvonni a vállam. Azért se! "


Ezek azóta is megvannak, annak ellenére, hogy bármikor tudnék, sokszor szeretnék is rágyújtani, de nem teszem, mert jobb nem dohányosnak lenni!

1362. Matek53 (válaszként erre: 1362. - Palees)
2011. júl. 20. 16:19

Gratulálok a döntésedhez !

Melyik napot jelölöd ki, amelyiken már NEM dohányzol miután reggel felébredtél ?

1361. Matek53 (válaszként erre: 1361. - Palees)
2011. júl. 18. 23:04

Jól tetted. Engem már húzott ki a bajból.

Pénteken többen is megtépázták az idegeimet, hát mit mondjak, nagy volt a kísértés, hogy rágyújtsak, de az el.cigivel megoldottam a problémát. Abban a kritikus 5 percben nagy segítségemre volt.

Ezzel senkit sem akarok biztatni, vagy rávenni, hogy utánozzon engem, de mindnyájan azért vagyunk itt, hogy elmondjuk egymásnak a problémáinkat és azt is hogy sikerült úrrá lenni rajta.

Palees ! Ne várd, hogy pont ugyanolyan mint az eredeti égő cigi, de jobb mintha szívószálat szívnál.

1360. Matek53 (válaszként erre: 1360. - Buksmuks)
2011. júl. 18. 22:50

Szia Buksmuks !


Ez nem bukás, csak ez a próba most nem jött be. Legalábbis próbállak így téged -és magamat is- vigasztalni, hiszen nem tudom, hogy én hogyan fogom bírni. Sajnálom, hogy az anyagiak miatt nem tudtad megvenni a Ch-t, nekem kb egálban van a cigarettára költött pénzzel. Azaz "mindegy" mire adom ki. De csak reménykedem, hogy sikerülni fog véglegesen megszabadulni ettől az átkos szenvedélytől.

Ma este voltam először "buliban" ahol többen is dohányoztak, (bár szabad levegőn voltunk) és nem zavart a dohányfüst és még csak eszembe sem jutott, hogy rágyújtsak !!! Még az elektromos cigit sem vettem elő, mert egyszerűen NEM KÍVÁNTAM A CIGIT. Magam sem hiszem, hogy ez én vagyok. Mintha börtönből szabadultam volna azzal, hogy ma este nem voltam a cigaretta rabja.

Sok sikert, higgy önmagadban és a következő sikerülni fog.

1359. Matek53 (válaszként erre: 1358. - Palees)
2011. júl. 16. 19:57

Az 1346-os hozzászólásomban már írtam a "vágyról", nem akarom ismételni önmagam.

Egyet tudok, hogy nem AKAROK cigizni. A vágyat le lehet győzni, érdemes beruházni -szerintem- az elektromos nikotinmentes cigire. Lehet, hogy enélkül már rágyújtottam volna igazi égő cigire és akkor kárba ment az egész eddigi munkám. Szóval én tényleg abba akarom hagyni a bagót. Egyszerűen akarni kell, elvonási, fizikai tüneteid pedig nincsenek a Ch-nak köszönhetően.

Az előzetes pánik sokkal nagyobb, hogy mi lesz ha nem dohányzom kérdésre. Pedig tényleg nem olyan nagy durranás. Nekem elhiheted 38 évnyi dohányzás után én is féltem, de amikor eljött az általam kitűzött nap gond nélkül le tudtam tenni a cigit.

Neked is fog menni !


Sok sikert, hidd el meg tudod csinálni.

1358. palees (válaszként erre: 1359. - Matek53)
2011. júl. 16. 17:05

"A vágy megmarad a cigi után"


Hát pont ez az...! Olyan gyógyszert kellene kitalálni, ami elfolytja ezt a vágyat.

1357. Matek53 (válaszként erre: 1356. - Palees)
2011. júl. 14. 23:04

Én a 8.napon már nem gyújtottam rá. De ne tudd meg, előző este elsirattam a dohányos mivoltomat, úgy sajnáltam magam, hogy többet nem gyújtok/gyújthatok rá. Talán úgy jobb lett volna ahogy te csinálod. Bár mindenkinek más jön be. Nekem van itthon dohányom, bármikor elővehetném, de nem teszem, mert saját magamon tapasztalom, hogy milyen könnyedén veszek levegőt, érzem az ízeket, amióta nem dohányzom. Sokkal jobb lett a teherbíró képességem. Szóval azért nem mondom, hogy eszembe sem jut rágyújtani, de mostmár egyszerűen nem AKAROK rágyújtani. És ha már a kínzó sóvárság rám tör akkor a nikotinmentes el. cigiből 2-3-at szippantok, azt mondom de rohadt ízed van, és már el is múlik az egész. Ja és senkit nem kérek meg, hogy a jelenlétemben ne gyújtson rá, legfeljebb csak annyit, hogy menjünk ki az erkélyre és ott tegye, ne a lakásban. Ugye ez nem nagy kérés. A füst nem zavar.

Na most jó "szómenést" kaptam, de úgy éreztem muszáj elmondanom ezeket a fantasztikus híreket.

Valamint továbbra sincsenek elvonási tüneteim, sőt nem tapasztaltam a Ch mellékhatásait sem.


Kíváncsi vagyok, hogy te mikor teszed le. Majd írd meg a tapasztalataid légyszíves.


Mostmár megyek aludni, neked is jó éjt, szép reggelt/napot, válaszd ki a napszak szerint, amikor olvasod a választ. :)

1356. palees
2011. júl. 14. 17:44
Köszönöm! És te hanyadik nap hagytad abba?
1355. Matek53 (válaszként erre: 1354. - Palees)
2011. júl. 14. 10:00

Szurkolok neked ! Tuti sikerülni fog.


Én 12 napja nem dohányzom, de nincsenek elvonási tüneteim. Remélem így is marad.


Sok sikert !

1354. palees
2011. júl. 13. 23:58

Én nem jelöltem ki semmilyen napot.

Még van 6-7 doboz cigim és ha azok elfogynak, akkor hagyom abba, ha csak még előtte megnem utálom a dohányzást! Bár nem úgy néz ki... Igaz még az elején járok, holnap lesz csak a 4-dik nap, de eddig sajnos még semmi változást nem vettem észre.

De ha elfogy a cigim, akkor mindenféleképpen abba hagyom, ezt eldöntöttem.

1353. Matek53 (válaszként erre: 1352. - Palees)
2011. júl. 13. 09:59

Egyébként mindenféle gyógyszert jobb étkezés közben/után bevenni, mert akkor nem bántja az üres gyomrot és nincs olyan drasztikus mellékhatás.

(Hacsak a gyógyszer-tájékoztató nem írja elő az éhomra történő bevételt.)

Palees, te melyik napot jelölted ki a dohányzás abbahagyására ?

1352. palees
2011. júl. 12. 12:13
Akinek magas a vérnyomása az vigyázzon a gyógyszerel! Az első nap éhgyomorra vettem be egy 0,5 milliset és kb. olyan 20-25 másodpercig éreztem, hogy nagyon feltornázta a vérnyomásomat. Ma viszont kajálás után vettem be a következő adagot és így már nem volt olyan vészes. Viszont kezdek félni az 1 millisektől... :)
1351. palees
2011. júl. 12. 12:06
A
1350. sara52 (válaszként erre: 1348. - Matek53)
2011. júl. 10. 13:40

Kedves Matek53 !


Nem akarom elvenni senki kedvét, csak szerettem volna más lehetőséget is megmutatni. Sajnálom, hogy ilyen beteg vagy és nagyon szurkolok Neked. :) Valahogy igy van, az ember akkor jut el erre a pontra, mikor már a fuldoklás kellemes élményét élvezi nap mint nap. Kevés elvonási tünetet kívánva neked is cigimentes életet : Sára

1349. Andyz (válaszként erre: 1336. - Visszaeso)
2011. júl. 9. 21:20
bocsesz! igen elkelt! nem voltam gép közelben! elnézést:-) hajrá, hajrá. szokjunk le:-)
1348. Matek53 (válaszként erre: 1347. - Sara52)
2011. júl. 9. 21:07

Kedves Sára !


Először is engedd meg, hogy gratuláljak a sikeres leszokáshoz. Nagy vagy !


Jómagam is elolvastam a könyvet itt a neten, de nekem nem igazán jött be. Hasonlóan hozzád én is sok mindent kipróbáltam a leszokás megkönnyítésére (kivéve az akupunktúra és a kinin), de olyan kínzó elvonási tüneteim voltak, hogy eddig egyszer sem tudtam megállni, hogy a második napon ne gyújtsak rá. Most nem akarom részletezni, hogy nálam milyen egészségi romlást okozott a cigaretta, legyen annyi elég, hogy a tüdőgondozóban azt mondták, már csak az oxigénpalack az egy lehetőség, hogy létezni tudjak. Ezek után nem érdekeltek a lehetséges mellékhatások, mert vagy befejezem a dohányzást, vagy megfulladok. Ha létezik egy gyógyszer ami segít, hogy idő előtt ne menjek el az "örök vadászmezőkre" akkor én azt beszedem.

Az igazság az, hogy én már a fagyos kutyasz@rt is bevettem volna, csak ne legyenek elvonási tüneteim. Szóval nekem bejött. Ha 100 ezer Ft lenne egy havi adag, akkor is megvenném, mert nekem ez segít. Tudod, kinek a pap, kinek a papné. Örülj annak, hogy neked bejött a hangos könyv, de ne vedd el a kedvét és a lelkesedését a hozzám hasonló embereknek. Felnőttek vagyunk, és tudunk felelősen dönteni.


Kívánok neked jó egészséget és sok sikert.

1347. sara52 (válaszként erre: 1342. - Matek53)
2011. júl. 9. 16:18

Kedves Matek53 !


36 évig cigiztem. Másfél éve sikerült sok különböző módszer és próbálkozás után leszokni. Egyáltalán nem hiányzik. Nekem Allen Carr hangoskönyve vált be. ( Szilágyi Tibor hangja )A netről töltöttem le, de 2500 FT-ért megvásárolható. Két hétig tartott a leszokás, 3 napig éreztem fizikai elvonási tüneteket. A könyv hallgatása közben folyamatosan csökkentettem a cigaretta mennyiségét. Valóban az agyban dől el. :)

Próbálkozások :

4x OKTOGON (biorezonancia)

1x Orvosi felügyelet melletti biokezelés ( ugyanaz csak drágább és a köldöknél van a szerkentyű)

Nikorett (ez teljesen felesleges volt)

Kinin tartalmú kapszula jó drága volt, viszont nagyon rosszul voltam tőle (orvost kellett hívni)


Itt egy link, mindenkinek sok szeretettel ajánlom mielőtt vagyonokat áldozna és káros dolgokat juttatna a szervezetébe : [link]


Akár így, akár úgy a leszokás mindenkinek jó, így sikert kívánok az elhatározásotokhoz.

1346. Matek53 (válaszként erre: 1344. - Palees)
2011. júl. 9. 09:35

További infó Paleesnek !


Édesapám 15 éve, (50 évig napi 2 csomag cigarettát szívott el) NEM DOHÁNYZIK !


A mai napig is azt mondja, hogy bármikor újra rá tudna gyújtani, és él is benne a vágy, hogy rágyújtson, de néhány másodperc alatt el tudja hessegetni a csábos gondolatot. Most 80 éves, igen bölcs ember és én hiszek neki. Ha ő azt mondja, hogy egyetlen szálat sem szabad, mert akkor az ember ott folytatja, ahol annak idején abbahagyta. Kinek néhány hónap, kinek néhány év.

Régebben egyszer már 3 évre abbahagyta, de amikor megszületett az első unokája, örömében rágyújtott egy szivarra. Majd lement a trafikba cigarettát venni és újabb 20 évet dohányzott...


LÉNYEG ! Égő, nikotinos cigarettát ne vegyél a szádba, mert mint ahogy a Te példád is mutatja, sajna visszaszoksz.

Sok erőt, kitartást, szép hétvégét mindenkinek.

1345. Matek53 (válaszként erre: 1344. - Palees)
2011. júl. 9. 09:06

Szia Palees !


Naná, hogy hiányzik, de ezzel is "kitoltam " :)


Vettem egy elektromos cigit és hozzá nikotinmentes patront. A mozdulat, az illúzió megvan, de talán annyira nem károsít. Ha már "nem bírok magammal" előkapom, kettőt-hármat beleszippantok és már rendben is vagyok.

Ja ! És egyre ritkábban kell elővenni.

Remélem néhány hét, és ez is a múlté lesz.


Ha pedig hónapok után tör rám a sóvárgás, akkor sem lesz gond,(mert ez csupán akkora mint egy golyóstoll, elfér a táskámban a parfüm mellett)talán ezzel sikerül az igazi, égő cigaretta helyett "becsapnom" magam.


Tudod, a remény hal meg utoljára.

Sok sikert, szép napot.

1344. palees (válaszként erre: 1340. - Matek53)
2011. júl. 9. 02:14

Szia Matek!


Nekem a leghosszabb idő 8-9 hónap volt cigi nélkül, aztán 5-6 hónap és az idén kb.2 hónapig nem cigiztem, de aztán, mint ahogy írtam is pillanatok alatt vissza szoktam rá, igaz hogy nem használtam soha semmilyen "pótszert" hanem csak úgy egyik napról a másikra hagytam abba. Sikertelenül... Remélem ezzel a gyógyszerrel sikerülni fog, kíváncsi vagyok rá nagyon.

Neked nem hiányzik az a reflexszerű mozdulat, hogy elővedd a cigit és rágyújts? Mert nálam szerintem, nem is annyira a nikotin hiánnyal volt a baj, hanem a megszokással, hogy automatikusan nyúltam(nyúlok) a zsebbe a cigiért.

1343. palees (válaszként erre: 1341. - Sara52)
2011. júl. 9. 02:00
Nem érdekelnek a mellékhatások, még az sem, ha a zárton kötnék ki, ha sikerülne végérvényesen leszokni! :)
1342. Matek53 (válaszként erre: 1341. - Sara52)
2011. júl. 8. 23:06

Helló Sára !


Dohányos vagy ? Vagy esetleg több évtizedig Te is mérgezted magad a füsttel ?


Mielőtt elkezdtem szedni a CH-t, mind az 1300 db hozzászólást végigolvastam, hogy kinek milyen tapasztalata van a gyógyszerrel kapcsolatban, azaz kíváncsi voltam/vagyok, hogy a laikus embernek, ebbe magamat is beleértve milyen tapasztalatai vannak. Ez a fórum több mint két éve indult és az egyszerű emberek mondták el, hogy ki milyen mellékhatást érez, vagy sem. De örömmel vettem észre, most nem akarok neveket mondani, hogy sok társunknak sikerült a gyógyszer segítségével megszabadulni ettől a rettenetes szenvedélyétől. Remélem én is közöttük leszek.


Vagy esetleg saját tapasztalatból beszélsz ? Netán feldaraboltál valakit pszichiátriai mellékhatásként ?

1341. sara52
2011. júl. 8. 21:45
1340. Matek53 (válaszként erre: 1339. - Palees)
2011. júl. 8. 20:30

Szia Palees !


Jómagam is újonc vagyok a csapatban, de szerintem ez egy csodaszer. Az elhatározás tényleg kell, de így sokkal könnyebb, hogy nincsenek elvonási tünetek.

Amikor elkezdtem a gyógyszert, ugyan úgy dohányoztam, de egyre rosszabbul esett és a szám is igen keserű volt. Én a nyolcadik napot jelöltem ki az első nemdohányzós napnak. Előző este éjfélkor álomba sírtam magam, úgy sajnáltam, hogy többé nem dohányozhatok. Tiszta dinka voltam. Ezt a bizonyos 8. napot szombatra időzítettem, mert nem tudtam, hogy milyen leszek másnap. Eljött a reggel és nem történt semmi. Tettem a dolgom, kétpercenként eszembe jutott a cigi, de CSAK ENNYI ! Annyit mondtam magamnak, hogy MA nem gyújtok rá. És másnap is ezt mondtam.


Most itt tartok:


2011/07/02 00:00 óta az eltelt dohányzásmentes idő:

0 év, 0 hónap, 6 nap, 20 óra, 8 perc.

A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 150 db.

Az így megspórolt költség: 4894 Ft .



Ma kellett visszamennem a tüdőgyógyászhoz kontrollra és receptért, de mostmár egy havi adagot írt fel. Képzeld, hogy a légzésfunkciós vizsgálat 36 %-os javulást mutatott. Ne tudd meg milyen büszke voltam/vagyok magamra.


Egyébként én az akupunktúrán kívül minden módszert kipróbáltam és nekem sem segített egyik sem. De hidd el ez a gyógyszer maga a csoda, tényleg használ. Röhögve le tudsz mondani a cigiről, nem kell parázni.

Sok sikert kívánok az elhatározáshoz, csak így tovább.

1339. palees
2011. júl. 8. 18:26

Sziasztok!


Hétfőn vagy kedden elkezdem én is gyogyi szedését és hátha sikerül... Ez lesz a már 4-dik alkalom, hogy megpróbálok leszokni, de eddig mindig visszaestem.

1338. visszaeso (válaszként erre: 1337. - Matek53)
2011. júl. 6. 12:53
Én már tegnap írtam, de szerintem már eladta, úgyhogy szerintem buktuk.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook