Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Champix, a segítő!! fórum

Champix, a segítő!! (beszélgetős fórum)


2011. ápr. 14. 13:59

Sziasztok! Füge67 ne szedd tovább!!

Bali 01,egész biztos,hogy a champixtól rossz a cigi.Nekem is elrontotta az izét,úgyhogy még ezzel is segitett a leszokásban.:)

1274. Bali01
2011. ápr. 14. 11:47
Korán 3:30kor keltem,s már most elszívtam félnapi adagot. Lassítanom kell. Úgy veszem észre,hogy kedvenc cigimnek ma mintha sokkal rosszabb íze lenne. Ez talán már a CHX?
1273. Füge 67
2011. ápr. 14. 11:44

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni...

ha valaki előírás szerűen szedi, de mégis iszonyat rosszul van a gyógyszertől, akkor mi a teendő?

Erős hányinger és influenza szerű tünetek jelentkeznek kb. 1 órával a gyógyszer bevétele után. 4. napja szedem-szedném, ma már nem vettem be mert nem tehetem meg hogy fel se bírok kelni...

Valami ami segíthet?

1272. Imola51
2011. ápr. 14. 09:53
Sziasztok! Régóta olvasom a fórumot és fontolgatom a leszokást. Belevágtam, elkezdtem szedni a ch-t. A 14. nap még rágyújtottam, mert volt még cigim, de alig vártam, hogy elfogyjon. Ma van a kilencedik nap, hogy nem gyújtottam rá. Első két nap inkább szomorú voltam mint ideges, régi jó baráttól kellett búcsút vennem, remélem örökre! Hiányzik a cigi, de főleg rítusa és bizonyos szituációk azok, mikor megkívánom. Egyébként könnyű megállni, hogy ne gyújtsak rá. Már a kávé is jólesik! 35 évig dohányoztam. Sok sikert mindenkinek!
1271. Bali01
2011. ápr. 14. 05:03
A 4. Champixxel kezdödő napom.Ma van az első alkalom mikor napi 2 bogyó kell. Eddig semmi, egy kicsit nyugtalanul alszom,de ez még elviselhető. A cigit ugyanúgy kívánom,talán még jobban is... De erős leszek! Már csak 1 hét a kitűzött napig.
2011. ápr. 13. 15:32
Én hat hétig szedtem.Elég volt.
1269. buksmuks (válaszként erre: 1268. - Bali01)
2011. ápr. 13. 07:14
"az a legfontosabb hogy a gyógyszer szedését sikeresség esetén minél hamarabb csökkenti kell majd teljesen abbahagyni."mikortól számit sikeresnek?:)
1268. Bali01 (válaszként erre: 1267. - Szk74)
2011. ápr. 12. 22:33
Vezetett egy elég jelentős számú leszokni vágyó csoportterápiát. Több mint a fele a jelentkezőknek sikeresen abbahagyta a dohányzást. Volt akinél meg kellett szakítani a kúrát a mellékhatások miatt. Szinte mindegyik enyhébb, pár súlyosabb mellékh. előfordult. Vsz. az a legfontosabb hogy a gyógyszer szedését sikeresség esetén minél hamarabb csökkenti kell majd teljesen abbahagyni.
1267. szk74 (válaszként erre: 1263. - Bali01)
2011. ápr. 12. 21:07
Ja és mit mondott ez az orvos a gyógyszerről aki már jól ismeri?
1266. szk74 (válaszként erre: 1263. - Bali01)
2011. ápr. 12. 21:04

Szerintem jelenleg az lenne a legnagyobb segítség,

itt a fórumon legalábbis,ha jó sokat visszaolvasnál.Ez sokat segít,sok tapasztalatot lehet meríteni.Én is így csináltam,sőt az elejétől figyelemmel kisérem a fórumot.Kitartást!

1265. bvulgari (válaszként erre: 1215. - Bvulgari)
2011. ápr. 12. 12:36

Az Ön leszokásával kapcsolatos adatok:

www.dohanyzas.hu


2011/01/09 21:00 óta az eltelt dohányzásmentes idő:

0 év, 3 hónap, 2 nap, 15 óra, 35 perc.

A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 1840 db.

Az így megspórolt költség: 57960 Ft


Egyéb adatok:

Ezen idő alatt nem füstölt el 1.84 kg. dohányt,

nem szívódott fel a szervezetében 3.68 gramm nikotin,

és nem mérgezte magát 11.04 gramm kátránnyal és 9.2 gramm szénmonoxiddal.


Dohányzás.hu

2011. ápr. 12. 11:27
Sziasztok! Örülök,hogy egyre többen abba hagyják a cigizést.Kb 34 évig erős dohányos voltam.Sokszori próbálkozás után rátaláltam a champixra,az első dobozt úgy szedtem,ahogy kell,a másodikat csak reggelente,igy tovább is tartott.Most április elsején két éve,hogy nem gyújtottam rá,és a cigifüst is zavar,de néha még mindig de jól esne:)Nem engedek a kisértésnek.Akkor szoktam rá a számitógépre,mikor a cigit elhagytam éslassan már ez ellen is kell valamit tenni:))))
1263. Bali01
2011. ápr. 12. 11:07

Sziasztok!

Rátaláltam erre a fórumra és az itt olvasott hsz-ek illetve kisfiam születése megérlelték bennem a leszokás gondolatát. Hétfőn kezdtem a kúrát,de előtte beszéltem egy champixet már jól ismerő orvossal. Nagyon tetszik az itteni segítő,összetartó társaság,ez manapság amúgy is ritka a neten.

A dohányzás abbahagyására kitűzött nap a 11. Mióta szedem a cht megnőtt a napi adagom,de ez talán a kapuzárás előtti pánik miatt lehet. Remélem,hogy mint eddig is,segítetek egy új leszokni vágyó sorstarsnak. Köszönöm!

1262. sheeplove (válaszként erre: 1261. - Márta 55)
2011. ápr. 9. 19:10

Szia Márta!


Szerintem minden gyógyszernek van mellékhatása de a legnagyobb "mellékhatása" a ciginek van, szerintem ha eddig nem volt semmi bajod a gyógyszertől akkor ezután sem lesz, lent leírtam,hogy édesanyám jóvoltából egyből a "lónyugtató" adaggal kezdtem napi kettőt és a 4. nap abbahagytam a champixot, tehát nem függőség maximum túladagolás lépett fel, de itt vagyok és túléltem.

1261. Márta 55
2011. ápr. 9. 18:50

Sziasztok !

Nekem ma van a 30.napom, hogy nem gyújtottam rá.A gyógyszer adagot már egy hete felére csökkentettem magamtól csak napi egyet szedek reggel.Félek, most hogy olvasgatom veszélyes ez a gyógyszer eddig nem volt bajom tőle,de ki tudja lesz e ezután ?

1260. buksmuks (válaszként erre: 1259. - Sheeplove)
2011. ápr. 9. 17:27
Igen mint ahogy már más is irta nem butaságbol van kitalálva az adagolás:)és az is igaz már egyetlen 1 szál is elég a visszalépéshez hónapok évek mulva...és az sem jön be hogy majd kevesebbet szivok mert észrevétlenül az is visszaáll a régi szokásokhoz..ugyhogy egyetlen megoldás nem dohányzunk:)
1259. sheeplove
2011. ápr. 9. 17:17

Sziasztok!


Annak idején édesanyám unszolására elkezdtem szedni a champixot, de nem rendeltetés szerűen, tehát nem 0,5 mg az elején, hanem az 1 mg-os kiszerelésből napi 2-őt. Borzasztó rosszul voltam szédültem hányingerem volt és a negyedik nap reggelén Mekka felé fordultam és akkor annyit mondtam anyukámnak, hogy nem gyújtok rá csak ebből ne keljen még egyet bevenni.Minden rendben volt több mint egy évig nem is cigiztem, annak ellenére hogy rosszul voltam a gyógyszertől(össz.:7 db) az elején körülbelül egy hétig tartott a hú de rágyújtanék szakaszom utána fokozatosan csillapodott.

Aztán már nem emlékszem hogy hogyan de több mint egy év dohánymentes időszak után rágyújtottam egy cigire és onnantól kezdve nem volt megállás.Az elején még szédültem a cigitől, meg rosszul voltam, de csak sikerült visszaszokni. Több mint egy év dohányzás után ma úgy döntöttem elég volt, a motiváció borzasztóan egyszerű volt egyszer úgyis mindenkinek le kell rakni,akkor mire várok.

Egészen délutánig nagyon jól bírtam a gyűrődést de most tört rám úgy igazán a vágy a cigire, a megmaradt champix adagomból mostmár ésszerűen 1 mg-ot félbetörve bekaptam egy felet és nem szédülök és a boltba sem akarok elmenni cigiért.

Mindenkinek borzasztó nagy kitartást kívánok, anyukám láncdohányos volt 25 évig napi 3 doboz cigit szívott és a champixal le tudta rakni és 4 éve nem dohányzik.

Mindenkinek ilyen eredményességet kívánok!

Hajrá!

1258. 1fatima (válaszként erre: 1256. - Henna75)
2011. ápr. 8. 10:10

...hát igen, mint a legtöbb antidepresszáns, vagy fogyókúrás gyógyszer...

Előírás szerint kell használni, és ha ettől függetlenül tapasztalsz valamit, akkor kersd meg az orvosodat (ahogy a tájékozatótban is benne van).Egyébként, hány gyógyszert írjak ide aminek a mellékahtása depresszió?:):)

1257. andi6020 (válaszként erre: 1256. - Henna75)
2011. ápr. 8. 08:46

Nem nagyon csipázom az ilyen baromian okoskodó hozzászólásokat. :PP


Köszönjük Emese!

1256. henna75
2011. ápr. 8. 07:48
Az a gyógyszer nem csak hogy drága, de igen veszélyes is.,mivel az idegrendszerre van hatással. ezért inkább nagyon kérek mindenkit, hogy alaposan beszélje ki orvosával, mert akár depressziót is okozhat. nem hiszem, hogy megéri.
1255. 1fatima (válaszként erre: 1247. - D46b6ac834)
2011. ápr. 8. 07:45
Nem akarlak elkeseríteni, de akkor neked kell eldöntened hogy mit teszel. A gyógyszer valóban nem olcsó, és ha nem sikerül leszoknod (amire ne gondolj), akkor méginkább nem olcsó, bár mellete meg cigire nem költesz. Az biztos, hogy akkor felel meg kb. egy havi cigi árának ha egy doboznál többet szívsz egy nap. Nekem drágább, de hosszabb távon bízom benne hogy olcsóbb lesz mert cigire nem költök. ...és gondolj bele, egyre több helyről tiltják ki a dohányosokat!!! Lassan már csak a lakásodban szívhatod, akkor meg azért szenvedsz mert egész nap nem gyújthatsz rá sehol. Jobb megszabadulni tőle:), bár nyilván minden leszokni vágyóban van egy félelem hogy meddig tart a füstmentes időszak...Hidd el, a gyógyszer tényleg segít, az első két hétben én sem nagyon hittem benne, de most a 24. napomon azt mondhatom hogy simán cigizhet mellettem akár több ember is. Nem vagyok rosszul tőle, rám ez nincs ilyen hatással, sőt van amikor kellemes a füst "szaga", de nem gyújtok rá...
1254. 1fatima (válaszként erre: 1251. - Monguz1975)
2011. ápr. 8. 07:40
Ne aggódj!!! Én a 9.napon tettem le a cigarettát úgy, hogy semmi különöset nem éreztem. A 11 nap nem volt túl jól. Többször is azt mondtam rágyújtok, de gondoltam ha már egy napot nem dohányoztam akkor valahogy kibírom (pedig azon a héten még dohányozhattam volna). Valaki itt írta hogy kb. két hét mire a gyógyszer hatni kezd, és nagyjából nála akkor is kezdett hatni. Egyre könnyebb lesz, egyre kevesebbet fogsz gondolni a cigire. Tényleg simán dohányozhatnak elöttem és nem fordul meg a fejemben (legalábbis nem erősen) hogy rágyújtanék...Én 24 napja nem dohányzom. azt valóban én sem érzem hogy a közérzetem más lenne, de gondolom ehhez idő kell. Önállóan én is szoktam már le, 3 hónapig tartott. A gyógyszer is addig tart. Kiváncsi leszek utána mi történik:)
1253. buksmuks
2011. ápr. 7. 18:58

Na mostmár én is rakhatok ki ilyen adatokat:)2011/03/23 00:00 óta az eltelt dohányzásmentes idő:

0 év, 0 hónap, 15 nap, 18 óra, 55 perc.

A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 600 db.

Az így megspórolt költség: 18947 Ft


Egyéb adatok:

Ezen idő alatt nem füstölt el 0.6 kg. dohányt,

nem szívódott fel a szervezetében 1.2 gramm nikotin,

és nem mérgezte magát 3.6 gramm kátránnyal és 3 gramm szénmonoxiddal.

1252. d46b6ac834 (válaszként erre: 1248. - Szk74)
2011. ápr. 7. 15:10

Miből gondolod?:)

Az ember csak folyamatosan arra gondol, hogy de jó lenne rágyújtani ... :)) Pff ...

2011. ápr. 7. 10:18
1-nap,minden a régi
1250. monguz1975 (válaszként erre: 1241. - Andi6020)
2011. ápr. 7. 10:16
Ok le nyomtam
1249. andi6020 (válaszként erre: 1247. - D46b6ac834)
2011. ápr. 6. 19:23
Akkor mi a gond?
1248. szk74 (válaszként erre: 1247. - D46b6ac834)
2011. ápr. 6. 19:13
Ha nincs pénzed cigire, annál jobb!!
2011. ápr. 6. 18:00

Egyikre sincs pénzem.


Csak kíváncsiskodom, mert foglalkoztat a gondolat.

A tájékoztatókat meg jól ismerem:)

1246. andi6020 (válaszként erre: 1245. - D46b6ac834)
2011. ápr. 6. 17:56

Bármelyik gyógyszer betegtájékoztatója elrettentő lehet.

Az ára? Na ezt az okot sosem értettem.

Egy csomag cigi kb 600 Ft, napi egy dobozzal havi 18 ezer. Ha így számolom, kb 4 hónap alatt visszajön a champix ára.

Akkor mi is a drága? :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook