Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Champix, a segítő!! fórum

Champix, a segítő!! (beszélgetős fórum)


2011. márc. 25. 23:43

Sziasztok!

Néhány napja olvasgatom a témát... Hm, egy éve mikor Midway és 1kutya idetévedt, Ők voltak azok, akik teljesen újoncként írtak a tapasztalataikról, érzéseikről... azóta eltelt több mint 365 nap és azóta sem dohányoznak. Azért ez nem semmi! :)

Én teljesen véletlenül hallottam a gyógyszerről, és ezt a fórumot dobta ki a kereső. Fel is írattam az orvosommal, és harmadik napja szedem..., egyenlőre semmi különös ne történt.

1216. buksmuks
2011. márc. 25. 10:33
Sziasztok a gyomorgörcsök ritkulnak a hányinger is már nem cigizem viszont valamiért robbanásig feszült vagyok elég egy rossz nézés..ha ilyen bolond leszek kikészülnek a körülöttem levők és érdekes nem érzem hogy rágyujtanék egész jol eltelik a nap csak ez a feszültség ne lenne mintha minden ok nélkül lennék ideges..:)hát itt tartok én még nem dicsekedhetem hetekkel hónapokkal én még csak egy napja nem cigizem de lesz ebből még több is igaz?:)
1215. bvulgari
2011. márc. 24. 11:41

Sziasztok,

én is itt vok még, én 3 hétig szedtem a champixet, és abbahagytam, azóta sem cigizek:)


Az Ön leszokásával kapcsolatos adatok:

www.dohanyzas.hu


2011/01/09 21:00 óta az eltelt dohányzásmentes idő:

0 év, 2 hónap, 14 nap, 14 óra, 40 perc.

A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 1460 db.

Az így megspórolt költség: 45990 Ft


Egyéb adatok:

Ezen idő alatt nem füstölt el 1.46 kg. dohányt,

nem szívódott fel a szervezetében 2.92 gramm nikotin,

és nem mérgezte magát 8.76 gramm kátránnyal és 7.3 gramm szénmonoxiddal.


Dohányzás.hu

1214. visszaeso
2011. márc. 24. 10:13
Jó ideje nem írtam, de még állom a sarat. Igaz, hogy kiegészítő terápiaként bevetettem az elektromos cigarettát, ami meglehetősen jó döntés volt. Első perctől fogva nikotinmentest szipákolok. Ok, kiváltottam a dohányzást egy hasonló pótcselekvéssel, de tök jól érzem magam. Nincs benne egészségre ártalmas anyag (gyk. vízgőz), amennyit én használom sokkal olcsóbb, nincs idegbetegség, nincs érzés, hogy valamiről lemondanék. Nem mondom, hogy válasszátok ezt az utat, de nekem bejött. További sok sikert mindenkinek!
1213. Jutim
2011. márc. 24. 09:15
Sziasztok, február 8. óta szedem a bogyót, 15. naptól nem dohányzom. Én még nem írtam, csak olvastam. Erőt kitartást próbáltam meriteni a ti tapasztalataitokból. Most mégi csak irnom kell, mert nagyon ronda ragyák, (szinte kelések) jöttek az arcomra, orromra. Tapasztalta ezt már más is? Köszi Juti
1212. buksmuks (válaszként erre: 1211. - 1fatima)
2011. márc. 21. 18:15
Szia:)Ügyes vagy hogy nem tetted:)Ma nekem baromira fáj a fejem remélem csak az időtől:)Kitartás:)
1211. 1fatima (válaszként erre: 1210. - Buksmuks)
2011. márc. 21. 09:29

Szia,

Akkor nálad a hatások egy része legalább megvan:). Én most abban hitegetem magam, hogy csak később jön a hatás:). Nem akarok rágyújtani. Amilyen lelkiállapotban vagyok mostanság, már régen megtehettem volna...DE NEM TESZEM, és remélem nem is fogom.

Üdv, Fati:)

1210. buksmuks (válaszként erre: 1209. - 1fatima)
2011. márc. 21. 08:37
Köszönöm hogy válaszoltál:)Nekem tegnapelőtt óta még mindig van a dobozban 7 szál cigim reggel még mindig rágyujtok a kvhoz..nekem 24-e az a nap mikorra terveztem már nem gyujtok rá napközben egész jol elvagyok mert szinte nem is jut eszembe a reggel és egy két berögzült dolog amikor előveszem de valahogy nem okoz akkora élményt mint eddig..és akkor a fél szál cigit elnyomom mert felesleges elszivni ..Ne gondolkozz azon hogy korán tetted le vagy neked ez nem jo mert akkor nagyon könnyen rábeszéled magad arra hogy abbahagyd:)tapasztalat:) további szép napot:)
1209. 1fatima (válaszként erre: 1208. - Buksmuks)
2011. márc. 21. 07:40

Szia Budsmuks!

Nem sokan vagyunk itt úgy tűnik:(, nekem sem válaszoltak túl sokan. Én 14. napja szedem a gyógyszert, és a 9.napon leraktam a cigarettát mert ez volt a kitűzött nap. A következő nap pokol volt, azt mondtam rágyújtok. Röhej, de még ma is dohányozhatnék, mivel 14. napon járok. Nekem nincs hányingerem (illetve a reggeli után egy fél óráig kb.), egyetlen egszer volt álmom (de ez lehet spontán is), és egyáltalán nem undorodom a cigarettától. Tegnap azon gondolkoztam el hogy lehet túl korán tettem le a cigit, nem a gyógyszer hatása miatt, hanem csak mert azt jelöltem ki. Nem tudom..Mkinél másképp hat ahogy olvasgattam, de azokat az előnyöket én nem érzem (undor, bagós társaságban nem érdekli a cigi stb), vagyis úgy érzem mint amikor egyszer-kétszer 3 hónapra már sikerült önerőből leszoknom. Innentől lehet hogy én azon kevesek közé tartozom, akiknél nem úgy fejti ki hatását mint kellene. Mástól meg nem hallottam tapapsztalatokat.

Üdv, Fatima

1208. buksmuks
2011. márc. 20. 11:40
Sziasztok olvasgattam a forumot és az tünt fel sokan felezték vagy épp kihagyták a bogyoszedését..kérdésem hogy ezt maguktol vagy igy kell majd csinálni?nekem ez a kilencedik nap hogy el kezdtem szedni a bogyót néha erős hányingerem van és görcsöl a gyomrom viszont ami tetszik miota szedem álmodok:)egész éjjel olyan mintha moziznék:)még szivom a cigit bár a két doboz lecsökkent egyre remélem a kitüzött naptol nem lesz gond :)
1207. Gyurma33
2011. márc. 17. 19:33

Sziasztok!

Én is itt vagyok még:) 17 év füstölés, büdösítés, koszolás és még sorolhatnám, de...

2010/11/16 16:00 óta az eltelt dohányzásmentes idő:

0 év, 4 hónap, 1 nap, 3 óra, 31 perc.

A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 3509 db.

Az így megspórolt költség: 112288 Ft

Nem feladni! Menni fog mindenkinek!

1206. Márta 55
2011. márc. 17. 17:32

Sziasztok ! Én magam sem hiszem,hogy 40 év után ez a 6.nap,hogy nem cigizek ! És a mai nap volt az első

amikor körülöttem cigiztek és nem kívántam pedig még kávét is ittam. Mondjuk még mindig nem érzek semmit 17.napja szedem a ct de a lényeg,hogy kibírom cigi nélkül persze nem tudom meddig ?

Andi6020 és Erika köszi a bíztatást tényleg segít!

1205. 1fatima (válaszként erre: 1204. - Midway)
2011. márc. 17. 10:06

Szia Midway,

Írnál a tapasztalataidról? Mindenkinek más, de kíváncsi vagyok mert én nem érzek szinte semmit. Korábban 3 hónapra már sikerült magamtól leszokni, aztán visszaszoktam, de nem emlékszem mennyire volt nehéz vagy melyik szakasz volt a legnehezebb.

Amitket itt olvastam (hányinger, buli cigi nélkül, nem érdekli hogy dohányoznak, stb), semmit nem érzek...Igaz, tegnap, a 9.napon tettem le a cigit és még mindig bennem van, hogy a héten akár cigizhetnék is...

1204. Midway (válaszként erre: 1206. - 1fatima)
2011. márc. 17. 07:44

Kedves Fatima,

nem azért hízik meg az ember, mert eszik helyette. Ha semmit sem csinálsz akkor is sanszos a dolog, mert az anyagcsere sebessége megváltozik.

Ha még eszel is helyette, akkor garantált a siker. De mindenképp alkati kérdés ki mennyire hajlamos!!!

Egyébként egy rakás diétát ajánlanak, én most a 90 naposat fogom elkezdeni, meglátom mi lesz belőle.

Ja, én 12 kg-ot szedtem fel:)

De megérte, majd lefogyok.

1203. szk74 (válaszként erre: 1199. - Midway)
2011. márc. 15. 11:08

Sajnos még most értem haza a munkából.

Gratulálok Midway! Egyszer eljutok én is idáig.

1202. Midway
2011. márc. 14. 20:36

Köszönöm az elismerő szavakat, nagyon sokat segített ez a fórum is.

Remélem, akik nincsenek már errefelé, azért nincsenek, mert már annyira nemdohányzók lettek, hogy meg is feledkeztek rólunk. Remélem így van.

Mindenkinek további erőt, kitartást kívánok.

Még egyszer mindent köszönök.

1201. 1kutya (válaszként erre: 1199. - Midway)
2011. márc. 14. 10:59

Gratulálok!

Amikor elkezdtem ezen a fórumon írogatni, az akkor aktívak közül már csak Te vagy jelen.

Gyűjtéseim a különböző hozzászólásokból:

"Hepcia:

Viszont igaz, hogy én is ott tudnám folytatni, ahol abbahagytam.

Cigi: néha elszívok egy-egy szálat. Társaságban, buliban...de magamnak nem veszek, és nem is akarok visszaszokni. Így most teljesen jó. Hetekig semmi, aztán egy-két szál, majd ismét semmi.

Koszegin:

Nem tudom ki hogy van vele, de mintha semmi sem történt volna az elmúlt pár hét során.

Eltelt ez a kis idő, nem cigiztem (egy slukkot sem), de simán rá tudnék gyújtani!

Bogyoci:

A kezdeti lelkesedésem megkopóban, az újdonság varázsa, hogy milyen jó nemdohányzónak lenni szintén:(

Remélem elmúlik!!

Tényleg igaz, hogy az ember arra számít egyre könnyebb, aztán meg a fenéket!

Vocsokmadar?

Habár azóta még egyet elszívtam, nemdohányzónak tekintem magam. Mentség volna elég, de nem sorolom, gyenge voltam és kész.

1kutya:

de ugyanúgy érzek mint egy hónappal, vagy kettővel ezelőtt.

Ott tudnám folytatni, ahol abbahagytam, minden napom megtartoztatással telik. Szerencsére, ez az érzés leküzdhető, de nem tudom meddig fog tartani?

Helebzseble:

Szerintem csak abbahagyni lehet, és abbahagyásnak számít 1 hét is, meg 10 év is."

A sok kétkedő hozzászóló közül már senki sem aktív!

Vajon hol vannak, miért tűntek el?

Csak egy fórumtárs nyilatkozott sziklaszilárdan:

Midway:

"Egyáltalán nem hiányzik sem a bogyó sem a cigi.

Szóval semmi felezés én abbahagytam és punktum."

"Szia mindenki, semmi bajom, aki a közelemben rágyújt elhajtom a sárba, zéró tolerancia lett:))

Fulladok a cigifüsttől."


Még egyszer gratulálok: 1kutya

1200. erika 36 (válaszként erre: 1199. - Midway)
2011. márc. 13. 22:10
gratulálok!!!!!!!!
1199. Midway
2011. márc. 13. 20:13

Figyelem, egy kis csendet kérek...köszönöm

Hát képzeljétek:


2010/03/13 19:00 óta az eltelt dohányzásmentes idő:

1 év, 0 hónap, 0 nap, 1 óra, 11 perc.

A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 7300 db.


Amikor elkezdtem szedni nem hittem és most mégis...

Mindenkinek kitartást kívánok továbbra is

1198. erika 36 (válaszként erre: 1197. - Márta 55)
2011. márc. 12. 07:42
Csak igy tovább, hidd el megtudod csinálni.Irjál mindig valamit nekem az is segitett szoritok neked.
1197. Márta 55 (válaszként erre: 1196. - Andi6020)
2011. márc. 11. 19:03
Köszi! Ma még nem gyújtottam rá lehet, hogy ez az első füstmentes napom.
1196. andi6020 (válaszként erre: 1195. - Márta 55)
2011. márc. 8. 19:51
Persze. Szedd tovább! Majd a második héten jön a hatás!
1195. Márta 55
2011. márc. 8. 19:23

Sziasztok!

Segítsetek ma szedem 8.napja a ch és még mindig napi

2 doboz cigim elfogy. Érdemes még szedni ?

Volt már vki akinek ilyen sokáig nem volt hatása ?

1194. erika 36
2011. márc. 6. 18:00
hellosztok!35.nap.füst mentesen.nem azt mondom hogy nem hiányzik,de ez nálam 21év után csúcs.ja és 2heti bogyo kellett,szoritok mindenkinek!
1193. szk74
2011. febr. 28. 17:45

Jó estét mindenkinek.

44.nap.Hurrá!!

1192. buksmuks
2011. febr. 21. 11:31
Sziasztok:)Én már kétszer probáltam a champixet mindkétszer kb fél évig nem cigiztem..aztán mindig jött valami amire rá lehetett fogni és majd én szabályzom mennyit szivok...hát nem igy történik ugyanugy szivom a két doboz cigit...de most utoljára nekiugrom szerdán megyek a tüdögondozóba a doktornőhöz és megprobálom mostmár véglegesen letenni a cigit..eljutottam odáig hogy büdösnek érzem a ruhám a böröm utálom hogy az első mozdulatom reggel a cigi kv..egyetlen félelmem van nem rég mütöttek gerincemmel tehát a mozgás egy ideig csak a gyogytorna ..félek a kiloktol mert igy csak evésnél tudok egyensulyt tartani .de a tapasztalatom hogy mindenképp felszalad egy pár felesleges kilo..ha van jo ötletetek erre a helyzetre szivesen fogadom:)
1191. 1kutya (válaszként erre: 1190. - Szk74)
2011. febr. 19. 18:15
Utánanéztem. A 961-es hozzászólásom pontosan erről szól!
1190. szk74
2011. febr. 19. 17:52

Köszönöm szépen a választ 1kutya!

Mint már említtettem én a kezdetektől olvasom ezt a fórumot.Kíváncsi voltam hogy te avége fele hogy csináltad. Nekem 2008-ban már volt egy sikertelen

leszokásom CH-val.Nem voltam elég motivált.Én 22-évig szívtam,és én az erős cigiket szerettem.

Még nagyon az elején vagyok,de 35-napja hogy nem dohányzom! Mindenkinek sok erőt,és türelmet kívánok!

1189. 1kutya (válaszként erre: 1188. - Szk74)
2011. febr. 19. 16:11

Ha visszaolvasgattál. láthattad, hogy nincs azonosság, nincs két egyforma eset. Sok kérdés hangzik el az első, kitűzött nappal kapcsolatban.Nekem ilyen nem volt. Egy hét, vagy 8 napi gyógyszerszedés után, amikor még nem is gondolkodtam azon hogy mikor fogom abbahagyni, vagy öt óra hosszat nem volt alkalmam rágyújtani, de majd megvesztem egy cigiért. Mikor, aztán végre rágyújthattam, három slukk után, olyan undorral dobtam el, amilyet azelőtt el sem tudtam képzelni. Másnap még háromszor rágyújtottam, de egy-kéz szippantás után el is oltottam. Eljött a kitűzött nap, azóta nem gyújtottam rá. Sokan állítják, hogy fejben kell, először eldönteni. Nálam ilyen sem volt, teljesen ötletszerűen kezdtem szedni a CH-t, magam sem bízva a sikerben. De, amikor megtapasztaltam, (55 év után) hogy így is lehet undorodni a cigitől, akkortól vettem komolyan, hogy abbahagyom. Ugyanebben az időben két fórumtársam is egy havi gyógyszerszedés után leszokott a CH-ról, és a cigiről is. Én, bár soknak találtam a gyogyi árát, nem mertem abbahagyni, mert néha nagyon szenvedtem egy cigiért. Összesen 131,5 mg vareniklint vettem be. Ez tíz heti adag, de nálam sokkal tovább tartott. A vége felé már csökkentettem az adagot, részben a mellékhatások részben az anyagiak miatt, csak akkor vettem be, amikor úgy éreztem, hogy nem bírom cigi nélkül.

Korábban már megírtam, hogy a CH. egy intelligens gyógyszer, jelzi, hogy mikor tedd le a cigit, valamint, azt is, hogy mikor hagyd abba a gyógyszer szedését. Még a tizenharmadik héten is kaptam be néha egy szemet, amitől olyan hányingerem támadt, hogy undorodtam, hacsak ránéztem a bogyóra. Hát így szoktam le a gyógyszerről.

Mint már korábban írtam, a cigiről nem szoktam, igazán le, talán nem is fogok soha, de nem gyújtok rá, még ha most is megkívánom néha, és, hogy ezt meg tudom állni, az a 131,5 mg vareniklinnek köszönhető!

Remélem, elég kimerítő volt a válaszom, amit nemcsak Neked szántam, hiszen úgy látom elég sokan vagyunk, kezdők, félhaladók, haladók, sikeresek, vagy nem, köszönhetően a CH-nak, ami nagyon jó, de az akarat, némelyeknek a szenvedés,a tűrés sem hiányozhat!

Én így éltem meg idáig. Mindenkinek sok sikert kívánok!

1188. szk74
2011. febr. 17. 17:26

1Kutya. A vége fele hogy szedted a gyógyszert?

Úgy értem hogy az utolsó másfél hónapban.

És meddig szedted?

Kíváncsi volnék hogy Karipapával és Vöcsökmadárral

mi újság? Én amúgy ma vagyok 34.napja füstmentes.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook