Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Búzafűlé tapasztalatok fórum

Búzafűlé tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2
39. ursulaa.08 (válaszként erre: 5. - The best doktor)
jan. 10. 23:34
Üdvözlöm! Én HPV fertőzés miatt vettem fontolóra a búzafűlé fogyasztást. Van ezzel kapcsolatban tapasztalata? Hatásos? Milyen adagokban kell fogyasztani?
2023. márc. 10. 15:31

Aki issza a buzafulevet, milyen valtozasokat tapasztalt?

Illetve mire issza, milyen betegsegre- belbetegseg, majbetegseg, fogyas stb.?

37. pami1 (válaszként erre: 5. - The best doktor)
2018. aug. 13. 11:55

Üdvözlöm! Szeretném kérdezni, hogy aktuális e még a búzafűlével kapcsolatos segítségnyújtás?

Köszönettel:pami1

36. Zsó60 (válaszként erre: 34. - Belle89)
2013. jún. 17. 21:20

Helló. Nincs szabály, ki hogyan tudja meginni. Van aki töményen, én picit vizzel hígítva. A lényeg forró nem érheti, mert elveszti értékes vitaminjait. Jó meleg vizbe kell beállítani a pohárba lévő kockát és úhy felolvasztani.

Szívesen.

35. Zsó60 (válaszként erre: 33. - Andiandi73)
2013. jún. 17. 21:18
Szia! A présgép nem igazán elkerülhető, sőt nagyon kell. Hirdetéseket keress.Sokat elakarják adni csupán kitartás hiánya miatt. Csak egyszer vághatod. Folyamatosan ültetni kell.
2013. jún. 7. 12:06

sziasztok!


milyen arányban, és mivel kell keverni a gyorsfagyasztottat? fogyni szeretnék... és tökéletes kiegészítés lenne az életmódomhoz.


köszi

2013. jún. 2. 19:21

Üdvözlök Mindenkit!


Most már elolvastam egy pár cikket és pár fórumot a búzafű jótékony hatásairól és el is döntöttem, hogy én is megpróbálom.Drogériában ma sikerült beszereznem tönköly búzafű magot, holnap reggel szeretnék nekiállni az áztatásnak, hogy este el tudjam ültetni. Szeretnék minél kevesebbet belefektetni, így engem azok a praktikák érdekelnének, amivel egy csíráztató tálat, vagy présgépet tudnék helyettesíteni egyenlőre. Olvastam több oldalon, hogy a sima húsdaráló is megteszi kezdetnek.... Mik a tapasztalatok?

És még egy kérdés, ne nevessen ki érte senki :-)

A mag hajtása hányszor "aratható"? Erről nem beszéltek eddig sehol!Mert ugye ha a sima fűre gondolok, azt egyszer elvetem és utána csak vágni kell... Vagy folyamatosan kell hogy legyen utánpótlás? Köszönöm a válaszokat előre is!

32. grizus (válaszként erre: 30. - Zsó60)
2013. jún. 2. 04:24
Na, azért mondom, hogy bogyókra nem éri meg pénzt kidobni, egyszerűen nem tudja ugyanazt.
31. Zsó60 (válaszként erre: 24. - Tempest)
2013. máj. 31. 19:56

Szia Tempest!

Elnézést, hogy többfelé is beleszólok, de februártól termesztem és isszuk is a férjemmel.

Ha van egy üres asztalod az ablak közelébe és rásüt a nap akkor úgy is lehet. Ezért emlegetjük az ablak párkányt nagyon kell a fény, hogy szép zöld színe legyen. Zsó

30. Zsó60 (válaszként erre: 27. - Grizus)
2013. máj. 31. 19:52

Grizus!

Igazad van, azt olvastam, hogy 7-8 % az igazi hatóanyad tablettába a többi adalék ill. vivőanyag, mig a frissen préselt és gyorsfagyasztott 100 %.

Üdv. Zsóka

29. Zsó60 (válaszként erre: 25. - Liliom16)
2013. máj. 31. 19:49

Szia liliom

2.kérdésed gyógynövényboltba veheted a magot. Pelyvás tönkölybúza, 1/2kg 350 Ft körüli áron.

Igen lehet virágládába is, de akkor legalább 3-4 láda egyszerre. Kb. 10 deka kell 1 ládába. Mennyit tudsz az ültetésről /áztatás stb/. Sajnos a prést sem kerülheted el. Ha van kérdésed irj bátran. Üdv Zsó

28. Ditta67 (válaszként erre: 27. - Grizus)
2013. máj. 27. 21:00

Változtass azon,hogy melyik cég termékét eszed!

A termesztésnél pedig arra kell figyelni,hogy melyik az a nap amikor élettanilag legtöbb hasznos anyagot tartalmazza!

27. grizus
2013. máj. 24. 02:14
A tablettás szerintem nem ér annyit. Én legalábbis semmi hatását nem tapasztalom, pedig régóta és sok bogyót eszem.
2013. máj. 23. 11:26

A búzafű, ugyanúgy mint az árpafű, lúgosító.

Tablettázva meg lehet kapni.Olcsóbb is és nem macerás.

Minek ennyit kínlódni vele?

A fogyókúrában is ezért hatékony.

25. liliom16 (válaszként erre: 22. - Zsó60)
2013. máj. 23. 10:49

Erkélyen virágládában is lehet nevelni? És hol vegyem a búzavetőmagot?

Megköszönném a válaszodat :-)

2013. máj. 14. 20:13
én nagyon szeretném elkezdeni termeszteni, panelben lakom, szóval csak ablakpárkány jöhet szóba, lehetséges ott is?
23. Zsó60
2013. máj. 14. 19:36

Üdv.wiskerton!

Válaszoltam a kérdésedre, de mindig visszajön.

Ha van is a közeledbe aki árulja a fűvet, véleményem szerint nagyon macerás /menni kell érte 3,4 naponta. Az utolsó nap már biztos sokat veszít az értékéből. Ha nem tudod megvenni /pl. anyagi okok miatt/ inkább termeszd. Segítek.Zsó

22. Zsó60
2013. máj. 10. 20:08

Szasztok!

Örülök, hogy felélesztettétek ezt a fórumot. Nagyon sok tapasztalatom van a búzafű termesztésével, fogyasztásával,terjesztésével. Mindhárommal foglalkozom, ha valakit érdekel. Privibe is válaszolok. Üdv. Zsó

2013. máj. 2. 19:07

Én egyébként iszom is, és nagyon jót tesz, valamint külsőleg is alkalmazom, mert a bőrre is nagyon hatásos. Olyan bőrhibák múltak el tőle, amire a bőrgyógyász azt mondta, csak szikével lehet eltávolítani.

Mindenkinek csak ajánlani tudom. Csodaszer!


Ajánlom ezt a termelőt, szerintem ő a legolcsóbb és nagyon jó minőségű cuccot árul:

vévévéPONTbiobuzafuPONTcom

20. Antibaby (válaszként erre: 19. - Sophiie)
2013. máj. 2. 19:03

A kellemetlen mellékhatások gyakoriak, mert ezek a méregtelenítéssel együtt járnak. Ez persze csak az elején jelentkezik, utána már nem.

Én egyébként napi 2 teáskanálnyival kezdtem a fogyasztást, onnan emeltem többre, és így fokozatosan szokott hozzá a szervezetem. Nekem egyébként nagyon bejön az íze, alig vártam, hogy "normális" mennyiséget is fogyasszak belőle.

2012. ápr. 12. 11:53

sziasztok, még nem kezdtem el inni a búzafűlevet, csak olvasgatok róla. az a kérdésem, hogy tapasztaltatok e kellemetlen mellékhatásokat az első időszakban? pl: hányinger, levertség..stb illetve ha igen akkor milyen mértékben?

előre is köszönöm a válaszokat!

2012. jan. 29. 15:05
Sziasztok,3hete iszom a búzafülevet,még nem sok változást tapasztalok,mikortól kezdődnek a hatások?irjatok tapasztalataitokról!
17. jency83 (válaszként erre: 16. - Roni72)
2012. jan. 21. 20:58
Sziasztok! Terhesség alatt nem javasolják a fogyasztását, s 6 éves kor alatt sem!
16. Roni72
2012. jan. 13. 10:17

Sziasztok,

én már elég régen szedem a bűzefüvet. Nekem nagyon sok jó tapasztalatom van a hatásait illetően. Izületi problémáimat szinte teljesen megoldotta. Az lenne a kérdésem, hogy terhesség alatt szedhető-e? Előre is köszi a segítséget.

15. harspeter (válaszként erre: 14. - Erka99)
2012. jan. 3. 23:44
Általában a növények 70%-a víz, kb. ennyi lét lehet kipréselni belőle. Szemléletesen: egy marék fűből lesz 1,5cl-2cl lé, megfelelő préssel préselve. Célszerű bio búzafűt termesztve bio búzafűlét nyerni - a maximális lékinyerés érdekében.
14. erka99 (válaszként erre: 9. - C9cd845d08)
2011. okt. 6. 22:06
Abban tudsz esetleg segíteni hogy mennyi búzafűből mennyi lét lehet kipréselni?
13. c9cd845d08 (válaszként erre: 12. - SENTINEL1)
2010. jan. 28. 15:35

Igen a búzafűféle csoportba tartozik és ha kipréselik akkor annak a leve, ami zöld színű és fű illatú és az íze :-((

Remélem segítettem :-))

12. SENTINEL1 (válaszként erre: 1. - Bea70)
2010. jan. 28. 15:20
Mi az a "búzafülé"? - vagy talán búzafűféle lenne az??? - OHOHOH!!!
11. c9cd845d08 (válaszként erre: 10. - D4a2436008)
2010. jan. 28. 15:13

Ha utána olvasol több helyen, azt írják róla hogy a frissen préselt lének van igazán hatása.

A tabletták meg már ugyancsak régen lettek előállítva, itt a búzafűnél pedig különösen fontos a friss ital, ezért is próbálkoznak sokan otthon a termesztésével.

2010. jan. 27. 01:41
En buzafu tablettat szedek.En semmit nem erzek,fogyni nem fogyok,semmi hatasa nincs 3 het alatt.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook