Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Büntetendő a póráz nélküli kutyasétáltatás fórum

Büntetendő a póráz nélküli kutyasétáltatás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
196. Pahet a vadász (válaszként erre: 193. - 5ee8b769e4)
2013. ápr. 9. 16:47

Csak a saját tapasztalatom, szintén, hogy nehogy megsértsek valakit.


Étterem, próbálunk ebédelni, a gyerek üvölt ahogy a torkán kifér.. anyuka akarja ráadni a kabátot, a gyerek már a földön fetreng.. olyan hisztirohamot játszott le 5 percben, hogy nem lehetett nem hallani és nem odafigyelni. Engem két perc alatt felidegesített az a fejhang, amit kiadott a gyerek. De az anyja nem tett semmit, még csak rá sem szólt... ez azért ne mondd hogy nem zavaró..

Vagy amikor a T. C. Auc. bevásárló központban a gyerek bontja le az egész polcrendszert, mert nem kapja meg a huszadik csokit.. és mindenki azt hallgatja, hogy a gyerek milyen műsort ad.

Itt nem kellene az anyukának megnevelnie a gyereket? Vagy ez szerinted nem zavar másokat? Csak kérdezem.

195. 5ee8b769e4 (válaszként erre: 194. - Pahet a vadász)
2013. ápr. 9. 16:44

Nem értem hogy hogy jön a témához hogy a Te kutyád milyen. A szabályokat egy általános állapotot figyelembe véve hozzák. Túl sok a kutyaharapás még mindig.

És van aki egyszerűen csak nem kér a kutyákból, még a jól neveltekből sem.

2013. ápr. 9. 16:38

Én most csak és kizárólag a saját nevemben írok.

Nálunk a kutya majdnem hogy gyerekként van kezelve, vagy mondhatjuk családtag.

Minden éves oltását megkapja /nem terjeszt semmi féle veszettséget és társait/

Ha év közben van bár mi baja, akkor akár hetente az állatorvosnál vagyunk vele.

Idegileg stabil, ember és kutyabarát. Idegenekkel "nem áll szóba" akár hogy próbálják magukhoz csalogatni.

Ezt akkor tanulta meg, amikor egy igen kedves "jóember" valamilyen kaját a szájába akart dugni, amiről nyilván nem tudtam hogy mi, de nem nézett ki jól. Elküldtem melegebb éghajlatra az embert, a kutyának meg megmutattam merre van az előre, hogy többet ilyet nem csinálhat.

Ha 10 méternél messzebb fut, már kétségbeesetten keres minket, ergo nem megy messzebb mint amennyire még lát/látom és hall engem.

Belvárosi eb, így tudja, hogy csak a járdán közlekedünk, még ha nincs rajta póráz akkor is.

Mivel minimális a zöld terület, kutyafuttató nincs, így muszáj "megszegnem a szabályt" és arra a füves területre vinnem, ahonnan kb fél éve ki vagyunk tiltva. Mert az csak az embereké.. nincs körbekerítve, minden csupa mocsok, mert arra nem képesek hogy a sörös flakont kidobják az 5 méterre lévő kukába, odaszarik a hajléktalan a márványfal tövébe, folyamatosan lepisálják a híd lábát körbe, de mi neeem, nem mehetünk futni oda, mert jajj mi lesz a gyeppel.. megjegyzem, mire odaérünk, a kutya már elvégezte a dolgát! de ha adódik egy kis baleset, azt összeszedem.. szóval, ezen a szép zöld gyepen, ami néha úgy néz ki mint egy szemétdomb, /nem mellesleg egy milliárdért hozták rendbe/, szeretne a kutyám 10 percet futkorászni, labdázni, póráz nélkül hogy levezesse az energiáit. Nos, ez hamarosan végképp megszűnik.. mert nem csak a gyepet nem használhatjuk, de még a pórázt is rajta kell hagynom. Mennyi értelme van ennek? Az ember sokkal jobban tönkre vágja a környezetét a fent említett dolgokkal, mint az hogy a kutya fut rajta két kört. Továbbá én jobban félek azoktól a hajléktalanoktól és termékeiktől, akikkel minden nap szembe találkozok, mint a kutyámtól félhet bár ki is. Érdekes módon a kutyások egymás között egyike sem fél a másik kutyájától, akár szabadon van akár nem.. mert vettük a fáradságot, és megismertük a jószágot. A legtöbb kutya lelkes, ez igaz. Szó se róla, engem is összesározott már nem egy. De egyet lépsz hátra, felemeled a kezed, és eltartod a kutyát, ha ugrani akar játékból. Máris nem a ruhád lesz koszos, max a kezed.

Az hogy milyen szándékkal közelít, azt pedig rögtön észre lehet venni egy kutyán.

A vidéki kutyákkal mint írtam lejjebb más a helyzet. A legtöbb gazdit büntetném, aki nem tudja kerítésen belül tartani a kutyáját, és azért meg pláne, hogy nem foglalkoznak velük.

193. 5ee8b769e4 (válaszként erre: 191. - Mazsinka)
2013. ápr. 9. 16:30

Általánosságban nekem is az a tapasztalatom, hogy a kutyagazdák nagyon elvakultak, elfogultak bírnak lenni ebben a kérdésben. Mondjuk ez gyakran a gyerekes szülőkre is igaz, ha a szemük fényéről van szó. :)

Viszont a gyerek ritkábban zavar másokat szerintem, a gyerekkel (fajtársunkkal)elfogadóbbak vagyunk.

192. bd55e3f068 (válaszként erre: 190. - Badcat001)
2013. ápr. 9. 16:28

Nem hiszem, hogy egy kutya tragédiának éli meg a pórázt. Gyakorlatban a kutyaszart utcán hagyó embereket sem büntetik meg, pedig lehetne; és nem arra gondolok, hogy ezért járják a várost, de mikor úgyis beleférne a kint lévő szervek idejébe, akkor igazán tehetnének valamit.

Ez csak egy jó téma, amin lehet pörögni, de nem hiszem, hogy majd járni fogják a rendőrök a parkokat és az erdőt póráz néküli kutyák után koslatva.

191. Mazsinka (válaszként erre: 189. - 5ee8b769e4)
2013. ápr. 9. 16:21

Ez nem arról szól, hogy szereti-e valaki az állatokat, vagy nem. Szeretem vagy nem szeretem, mindegy, de ne tegyen kárt senkiben, akár az enyém, akár másé. Az elején hangzottak el olyan hozzászólások, hogy az anyuka hibája, mert rívó-picsogó gyereket nevelt, aki meg mert ijedni egy nagytestű kutyától. Ez felháborító számomra!

A kisgyereknek nem kötelessége elviselni a kutya okozta sérelmeket, de a gazdának kötelessége kordában tartani a kutyáját. Nehogymár gyanútlan csóri kisgyerek legyen felelős azért, mert nekiesett egy eb, meg az anyja, mert nem nevelte meg! Aztán jönnek azzal, hogy "na és" ha megharap egy kutya, mi van? Mi van??? Még a gazdinak áll feljebb???

190. Badcat001 (válaszként erre: 186. - Mazsinka)
2013. ápr. 9. 16:15
Ezt mondom... AZ érdemli meg. (Igazából itt is inkább a gazdája, amiért nem nevelte meg), de így most kizárólag a kutya "szív".
189. 5ee8b769e4 (válaszként erre: 187. - Hcs2)
2013. ápr. 9. 16:14
Ebben soha nem lesz egyetértés, mert van aki szereti a kutyákat, van aki nem. Van aki meg akarja osztani az életterét állatokkal, és van aki nem akarja. Aki nem akarja, arra nem lehet rákényszeríteni. Aki állatot akar tartani, tegye úgy hogy ezzel másokat ne zavarjon! Élni és élni hagyni!
188. globus (válaszként erre: 175. - Acuko)
2013. ápr. 9. 16:12

Az enyémen konkrétan pöpec lyukat harapott egy eb, szerencsére csak a nadrágomon, a lábam ép maradt :)

A bőrkabátot csak azért nem említem, mert nem volt kedvenc ruhadarab.

187. hcs2
2013. ápr. 9. 16:08
Nem szabadna általánosítani!!! A legtöbb kutya normális, tény, hogy van amelyikkel gondok vannak, azokat nem is szabad szabadon engedni amíg nem beszámítható, de ezért nem kéne az össze kutyát büntetni!
2013. ápr. 9. 16:05
Nevetséges dolgok hangzanak itt el azért. Szégyellje magát szegény feldöntött, bemocskolt, megharapott kisgyerek, amiért meg mert ijedni a cuki kutyától... Nos, ha az én majdani kisgyerekemnek nekitámad egy kutya, megharapja, feldönti, vagy bármi kárt tesz benne akár játszásból, akár nem, olyat kap, hogy kettőt fordul, az biztos. Amelyik kutya így viselkedik, meg is érdemli, hogy ne engedjék szabadon.
2013. ápr. 9. 15:51

Ennyi erővel akkor a szülő se döntse el, hogy a gyereke normális e... egyébként nem kell harapnia, elég, ha sáros cipővel rugdosódik, vagy köpköd. Abban mennyi baci lehet...

Amúgy a normális gazdinak többnyire normális kutyája van, mert ha látja, hogy gondok lehetnek akkor elviszi suliba (létezik ingyenes szocializálás is), illetve az az ember tuti nem fogja elengedni az ebét.

A gond itt a gazdátlan kutyákkal lehet, de emiatt nem a többi kutyást kéne bűntetni, hanem azt akinek eddig volt, mostmár nincs kutyája és nem tudja érdemileg bizonyítani, hogy új otthonra lelt (estleg kimúlt) az eb.

Nálunk az Önkormányzat próbálkozik az Ebösszeírással. Eleinte hülyeségnek találtam, de lejelentettem a 4 kg-s szörnyemet, hiszen valahol el kell kezdeni. Nem a rend ellen vagyok, de a túlzásokat nehezen viselem.

184. 5ee8b769e4 (válaszként erre: 182. - Badcat001)
2013. ápr. 9. 15:15

Azért gyerekek és nyugdíjasok ritkábban harapnak meg embereket, és veszettséget sem terjesztenek ily módon.

Ki dönti el hogy egy kutya normális? Az nem jó ha a gazdája, mert a gazdi mindig elfogult.

183. hcs2 (válaszként erre: 182. - Badcat001)
2013. ápr. 9. 15:11
Na ezzel 100%-ig egyet értek!!! :D
2013. ápr. 9. 14:43

Sértegetni nincs szándékom, de ki ad pórázt és szájkosarat a közlekedési eszközökön ordító, rohangáló, láblógató kosz és csoki/fagyi foltos "ember"kölykökre?

Sokkal nagyobb kárt okoznak, mint bármelyik normális kutyus.... Az unatkozó, folyton káráló öregekről már ne is beszéljünk....

181. 9bbc382386 (válaszként erre: 180. - Acuko)
2013. ápr. 9. 10:21
értem :)
180. acuko (válaszként erre: 179. - 9bbc382386)
2013. ápr. 9. 10:19
Bocsánat! A megfogalmazásra értettem, nem helyzetre. :)
179. 9bbc382386 (válaszként erre: 175. - Acuko)
2013. ápr. 9. 10:18

Neked az? nekem nem....

Épp egy ünnepségre sietni majd összemocskitani a nadrágot mert a kutya olyan,hááát nekem nem lett volna vicces.Ha emberére talált volna akkor a gazdinak nem lett volna vicces...

178. 5ee8b769e4 (válaszként erre: 175. - Acuko)
2013. ápr. 9. 09:05

Persze, a pofába vágott habos torta is vicces.

Én akkor nem nevettem rajta. Inkább káromkodtam.

177. 5ee8b769e4 (válaszként erre: 174. - Mese)
2013. ápr. 9. 09:01
Azt nem állítom hogy életre szóló traumát okozott bennem, de azért szidtam a gazdáját rendesen. :)
176. hcs2
2013. ápr. 9. 08:26

Hú mennyi hozzászólás már is. :)


Én úgy hallottam, hogy ez még csak tervezet, vagy lemaradtam valamiről és már meg is hozták?

Szerintem is felháborító ez! Mégis akkor hol sétáltassam szegény kutyát?? Nekik egyáltalán nem kielégítő a pórázon séta, arról nem is beszélve, hogy szegény még a dolgát sem tudja így elvégezni.

Én is félek a kutyáktól, csak a sajátomtól nem, megértem a gyerekeiket féltő anyukákat is, de akkor alakítsanak ki kutya futtatókat, hiszen a közterület az közterület, nekem ugyan annyi jogom van ott sétálni a kutyámmal, mint az anyukának a kisgyerekével.

Ismét egy átgondolatlan törvény, amivel csak dühítik az embereket (egymás ellen is) és a pénzt hajtják be, és ismét a gondos gazdiktól, hiszen aki sz.rik a kutyájára az nem is oltatja, nem adatta be chipet és nem is sétáltatja, de aki törődik a kutyájával bizony rendszeresen viszi oltatni, megkapta chipet és sétáltatja is a kutyát, mert az kell neki!!!!!

175. acuko (válaszként erre: 173. - 5ee8b769e4)
2013. ápr. 8. 23:57

"Nem örültem neki hogy félelmet keltett bennem, és hogy összekoszolta a szép nadrágomat."


Ez annyira vicces, ne is haragudj.. :) :)

174. mese (válaszként erre: 173. - 5ee8b769e4)
2013. ápr. 8. 22:38
Én erre azt tudom mondani, hogy örülj neki, hogy ez az élmény volt az, amit te ilyen rosszul éltél meg. Komolyan mondom! Akkor te boldog emeber vagy.
173. 5ee8b769e4 (válaszként erre: 169. - Mese)
2013. ápr. 8. 17:16

Nem örültem neki hogy félelmet keltett bennem, és hogy összekoszolta a szép nadrágomat. Éppen egy ünnepségre igyekeztem.

Ekkor gondolkodtam el egyébként az egész dolog igazságán, olyannyira, hogy az élmény a mai napig megmaradt, pedig elég régen volt már.

Természetesen nem a kutyát hibáztatom, hanem a gazdáját.

172. Adlene (válaszként erre: 171. - Mese)
2013. ápr. 8. 17:16

Pesten is láttam már néhány helyen. Alakul ez, csak idő kell neki.

Én szívesen fizetnék ebadót, Ausztriában kell is, de van cserébe valamiféle "szolgáltatás".

171. mese (válaszként erre: 167. - Adlene)
2013. ápr. 8. 17:03

Ott legalább van kutya kaki szemetes. Mikor sétáltam a kutyámat, 5 percet kell gyalogolnom kakival a kezemben, hogy kidobjam a buszmegálló kukájába...

Vagy valamilyen nyílvános kukába.

170. Adlene (válaszként erre: 164. - Pahet a vadász)
2013. ápr. 8. 17:01

Like.

A két tartás között óriási különbség van.

Még mindig áll ez a régi hozzáállás, hogy " a kertes házhoz kutya kell ". Kell ám a nyavalyát. Hogy aztán láncon legyen a szerencsétlen egész nap, és senki le sem carja. (Tisztelet a kivételnek, természetesen).

Nekem volt " kinti kutyám ", minden nap mentünk sétálni, futni, minőségi időt töltöttünk együtt. Ennek ellenére közelebbi a kapcsolatom a " benti " kutyámmal, és ő sokkal jobban szocializált is, mint a malamutom volt. Egyszerűen többet van velem, és emberek közt.

169. mese (válaszként erre: 168. - 5ee8b769e4)
2013. ápr. 8. 17:00
Az komoly bűntény, hogy megszagolt a kutya.. Na ettől aztán be kell szarni. Ha szétmarcangolt volna, megértem. De basszus! Ez? Ugye csak viccelsz?
168. 5ee8b769e4 (válaszként erre: 166. - Mese)
2013. ápr. 8. 16:56

Én leírtam a saját élményemet.

Nekem egy kutya egyszer összekoszolta a nadrágomat az orrával. Ráadásul féltem is tőle hogy megharap. Egy farkaskutya féle volt, a gazdájával.

167. Adlene (válaszként erre: 140. - Esther78)
2013. ápr. 8. 16:54
Jól tudod. Én Felső- Ausztriában élek, és itt mindenhol ki van téve a külön kuka a kutyakakinak, és persze a kakizsák is, újrahasznosított papírból...
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook