Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Büntetendő a póráz nélküli kutyasétáltatás fórum

Büntetendő a póráz nélküli kutyasétáltatás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
316. a94ac54e89 (válaszként erre: 314. - Mazsinka)
2013. ápr. 10. 14:41

Minden gazdinak lelke rajta, hogy és mit tesz, nekem nem tisztem megítélni.

Ahogy olvashattad, én azt sem szeretem, ha egy állat kínozva van, és azt sem, ha kutyakakát kell takarítanom mások felelőtlensége miatt.

Az lenne jó, ha felelős (nem győzöm leírni a szót) emberek és gazdák élhetnének egymás mellett békességben, ahogy a fórumindító is gondolja, meg még sokan mások itt.

Gyanítom, hogy ilyen sosem lesz.

315. bd55e3f068 (válaszként erre: 311. - Banyaci)
2013. ápr. 10. 14:37
Nem TUDTOK (wft? Houdini-hund?) egy pórázt vagy hámot rendesen rátenni?
314. Mazsinka (válaszként erre: 313. - A94ac54e89)
2013. ápr. 10. 14:35
Egy vagy a sok közül. Vajon minden gazdi így tesz? És aki nem így tesz, az már nem jó gazdi?
313. a94ac54e89 (válaszként erre: 312. - Mazsinka)
2013. ápr. 10. 14:31

Az első kutyámmal egy négytagú családban éltem.

Felkeltem fél 5 - kor, levittem a kutyát fél órára, tisztálkodtam, reggelit csomagoltam a családnak, és mentem dolgozni.

Délben a férjem hazament hozzá.

Délután és este a két gyerek vitte le, (7 és 10 évesek voltak, mikor lett a kutyus), hóban, sárban, melegben, mindig, noszogatás nélkül és boldogan. 13 éven keresztül.

Jutott időm így is munka után főzni, mosni, takarítani, tanulni és játszani a gyerekekkel, igaz, aludni kevesebbet tudtam, mint mások, de én vállaltam, senki nem erőltette rám.

Az utazások kis korlátokat szabtak, mert nem minden szállásadó kutyabarát, de így is meg lehetett oldani:)

Most, a második kutyám mellett megtehetem, hogy itthon legyek, az ebéd már akkor kész volt, mikor te még talán szundiztál, és csak azért lett most kutyám, mert felelősséggel megtehetem. Amikor még a munkám miatt napi három órát utaztam, nem lettem volna olyan kegyetlen, hogy egész napra bezárjak egy kis állatot egyedül a lakásba.


Hát így.

Remélem, elégedett vagy ... ;)

312. Mazsinka (válaszként erre: 310. - A94ac54e89)
2013. ápr. 10. 14:20

Továbbra is nagyon kíváncsi vagyok, hogy egy négytagú család, ahol apuka is és anyuka is dolgozik délután négyig teszem azt, a gyerekek iskolában vannak, tanulniuk kell, továbbá ott a házimunka, főzés, egyéb, ott hogy jut idő arra, hogy NÉGYSZER levigyék a kutyát játszani?


Amíg e kérdésre nem kapok kielégítő választ, addig nem hiszek el semmit. Mellesleg gúnyolódni lehet, de te is itt írogatsz reggel óra, vagy munkád nincs, vagy gyereked, vagy nem viszed le ennyiszer a kutyát!!!

311. Banyaci
2013. ápr. 10. 14:15

Egyik hozzászólásnál olvastam, hogy kutyafuttatón nem kell pórázra tenni. Felénk nincsenek elkerített kutyafuttatók. Egy nyitott kutyafuttató van. A kutyának, meg hiába mondja a gazdája, hogy csak a fal végéig szaladj...

Nekünk egy neveletlen foxink van. Elcsesztük az tény. Szeret szökni. A fiaimtól gyakran meglép. Kihúzza a fejét a pórázból, kibújik a hábmól és élvezi a rohangálást. Egyébként szelíd a drágám, előbb harapna a saját farkába mint emberbe. Nem is megy messzire az éppen őt kísérőtől, nem "áll szóba" idegenekkel, csak kibújik és úgy szeret battyogni és rohangálni. Szuper lesz fizetni a büntetést.

Lakik felénk néhány gyönyörű stafi. Na ők is nagyon nyugodtak, póráz nélkül nyugodtan sétálnak a gazdik mellett, rá sem hederítenek senkire. Az egyiküket a kislányom (a gazda engedélyével) gyakran megdögönyözi. Sokszor veszélyesebbek a zsebszösz kutymutyok, akik nincsenek szocializálva és nekiugranak a kismotoros gyerekeknek a babakocsiknak, stafiknak, rotiknak. Képesek röpködni a póráz végén, hátha elérnek valakit. Na ők nem fognak szájkosarat kapni, mert "anyuci" nem fogja kínozni az ő kicsikéjét.

310. a94ac54e89 (válaszként erre: 307. - Mazsinka)
2013. ápr. 10. 14:10

Hát ezt a fantáziádra bízom, nincs kedvem se meg időm se magyarázni, történetesen mindjárt indulok a kutyámmal sétálni ... ;)

De aki kutyát vállal, az felelősséget is vállal érte, és bizony, sok lemondással is jár.

Lehet, hogy a szülőknek csak lefekvés után jut idejük olvasásra, lehet, hogy a gyerekek nem egész délután a facebook - on lógnak ... Ha ez szupercsaládság, akkor legyen az ... :)


És nem a témához tartozik.

2013. ápr. 10. 14:09
Én akár tetszik valakinek, akár nem, ha látom hogy a gazdi elsétál a kutyája dolgavégezte után én bizony rászólok, hogy ne haragudjon, elhagyott valamit...nem szokott tetszeni nekik
308. a94ac54e89 (válaszként erre: 304. - Pahet a vadász)
2013. ápr. 10. 14:07

Tökéletesen igazad van!

Előbb éri egy kutyát fertőzés - betegség - baj egy parkban, mint az embereket, pedig az ő FELELŐSSÉGÜK lenne a kutyapiszok felszedése is, meg a kutya nevelése is (na meg persze a gyereké is:D)

Gyerekcipőben jár még minden. :/

307. Mazsinka (válaszként erre: 302. - A94ac54e89)
2013. ápr. 10. 14:03
Erre nagyon kíváncsi lennék. A délelőtt elmegy a munkával, iskolával, aztán tanulás, házimunka, főzés, egyéb, és midemellet még négyszer leviszik a kutyát játszani egy parkba, ami gondolom, nem két perc. Csak egy szupercsalád lehet.
306. a94ac54e89 (válaszként erre: 305. - A94ac54e89)
2013. ápr. 10. 14:02
Ja, és arról nem is beszélve, mikor a gyerekeim kicsik voltak, és nem 2, de legalább 4 pár váltócipőt kellett vennem nekik tavasszal meg ősszel, mert állandóan a sz.rt kapargattam - mostam a cipőjükről, és mindig legalább két pár száradásban volt épp ...
305. a94ac54e89 (válaszként erre: 303. - Bd55e3f068)
2013. ápr. 10. 14:00
Vannak akkora parasztok, tudom.
304. Pahet a vadász (válaszként erre: 301. - A94ac54e89)
2013. ápr. 10. 13:59

Erre írtam még az egész fórum legelején egy hsz-t... hogy mi aláírást gyűjtöttünk, kétszer több százat hogy alakítsanak ki itt a közelben egyet.. és még fizettünk is volna érte, mármint a megvalósításért.

De a válasz nemleges volt, valamint az, hogy van. A Duna parton.. a parkoló autók, forgalom és a Duna között kerítés mentes betonsávon... vigyük oda. Igen, vagy a Dunába fullad, vagy a kocsi üti el.. remek megoldás. És igen, így marad a park, amit meg az ember szemetel, sz@rik/pisil össze...

én rengeteg fotót csináltam már, hogy néz ki ez a park egy forgalmasabb nap után..és ott nem a kutyakakik voltak túlsúlyban, hanem a sörös üvegek, Mc-papírok zacskók, és sorolhatnám.. de találtunk már tűt is.. az vajon hogy? Teljesen természetes a tejes/kakaós zacskó és a műanyag zacskók... megjegyzem, hogy 5 méterenként szemetes van kihelyezve...

arról pedig már nem beszélek, hogy a sok gördeszkás facagyerekek az első héten tönkretették a vadonat új márvány borításokat...

de kutyával tilos bemenni...

303. bd55e3f068 (válaszként erre: 301. - A94ac54e89)
2013. ápr. 10. 13:59
Vagy majd a másik ajtaja elé tesz egy kis meglepetést. Ma is szép reggelem volt.
302. a94ac54e89 (válaszként erre: 299. - Mazsinka)
2013. ápr. 10. 13:52

Például úgy, hogy van családja, és a családtagok között jó esetben megoszlanak a "terhek" is. :)

Jó szervezéssel és kutyaszeretettel megoldható:)

301. a94ac54e89 (válaszként erre: 298. - Pahet a vadász)
2013. ápr. 10. 13:51

A kutyafuttatók nem mindenkihez vannak közel, és mivel az önkormányzat tulajdonában vannak, se a gazdák sajnos, se az önkormányzat nem takarítja.

Egy relative kicsi rácsos kavicsos ketrec, tele kutyakakával, normális ember oda nem viszi a kutyáját ...:S

Marad a park.

300. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 298. - Pahet a vadász)
2013. ápr. 10. 13:49
Egyetértek!!:)
299. Mazsinka (válaszként erre: 297. - A94ac54e89)
2013. ápr. 10. 13:47
Értem. Azért arra kíváncsi lennék, hogy éli az az ember az életét, aki naponta négyszer viszi parkba játszani más kutyák közé-függetlenül attól, hogy kertes, nem kertes, pórázos, anélküli...
2013. ápr. 10. 13:44

de most komolyan.. senki nem írta azt, hogy fölösleges a póráz!

Én is pórázon viszem. Csak és kizárólag arról szól itt a kérdés, hogy van-e kutyafuttató ahol szabadon futkoshat, vagy nincs.

Abban mindenki egyet értett, hogy póráz kell... csak nem mindig és nem mindenhol.

297. a94ac54e89 (válaszként erre: 296. - Mazsinka)
2013. ápr. 10. 13:40

Dehogy, és biztos voltam benne, hogy elkezdesz sarkítani, félreértelmezni a szavaimat:DD


Én a két végletről írtam, és pont az volt a lényege, ami a pórázas témának is (szerintem), hogy mindegy a lakás vagy kert, kicsi vagy nagy kutya, és minden élethelyzet más (álmomban sem gondoltam, hogy minden kertes házban élő ..... meg lakásban munkanélküli ... :DDDDDD), a legfontosabb a FELELŐS ÉRETT GONDOLKODÁS ÉS VISELKEDÉS ... :)


Amúgy soha nem vinném a kutyámat póráz nélkül utcára;)

296. Mazsinka (válaszként erre: 294. - A94ac54e89)
2013. ápr. 10. 13:30

Ugyanmár! Te most ezzel azt akarod mondani, hogy minden kertes házban élő ember munkab.zi, és nem törődik a kutyájával, mert egész nap nincs otthon, míg a lakásban élők mind munkanélküliek, és ráérnek otthon babusgatni a kutyát reggeltől estig?


Ez azért egyáltalán nem így van. Mellesleg kertes házban általában több kutya van, és jól elvannak együtt is. Mi kertesben élünk, és szintén két kutya van, jókat játszanak, naponta háromszor kap enni a kicsi, tehát háromszor tuti lát, megszeretgetem, és naponta minimum fél órát játszok vele, tanítgatom a férjemmel karöltve, és a séta eddig azért maradt ki, mert növendék, és alig kapta meg a harmadik oltását. Hamarosan legálisan is mehet más kutyák közé.


Ettől függetlenül nem fogjuk a kutyánk alá rendelni magunkat, és igen, ma megyünk megvenni az első pórázát.

2013. ápr. 10. 13:11

Amikor a délszláv háború volt, bejárta a világsajtót egy szenzációhajhász fotó, amin egy kutya a tíz napja halott gazdája hátának dőlve kuporgott, és nem mozdult.

Pedig ez egyáltalán nem egyedi eset.


Most meg olvasom a legújabb bestsellert Amerikából, amelyben egy neves kutyakiképző azt írja, hogy a jól nevelt kutyára, ha egészen kis kora óta nevelve van, és jól, nem szabad pórázt tenni.

(Cesar Millan & Melissa Jo Peltier: Hogyan neveljünk tökéletes kutyát)


Hát mi nem Amerikában vagyunk.

294. a94ac54e89 (válaszként erre: 292. - Mazsinka)
2013. ápr. 10. 13:03

Mindenben egyet értek veled.

Azért a lakás - lakás és a kert - kert között is van különbség.

Mert mennyivel jobb annak a kertben tartott kutyának, aki egész nap egyedül "boldog" a kertben, reggel elmegy a gazdi, megsimogatja a buksit és szalad, mert sietni kell, este haza ér, megsimogatja a buksit, és hever a TV elé, mert elfáradt, a kutya meg sóvárog a köszöbön túlra, az imádott gazdi után, és még kutyabarátai sincsenek ... mint annak a kutyusnak, aki lakásban van, naponta háromszor - négyszer játszik a parkban gazdával és ismerős kutyákkal, otthon pedig még ha úgy tűnik, hogy alszik is, akkor is fél szeme mindig az ember "társán" lehet?

Mert a kutya társas lény, és az ember a társa.

2013. ápr. 10. 12:58
A legjobban nevelt kisgyereknek is megfogja a kezét az édesanyja ha sétálnak. Az a póráz. A kutyának nem lehet megfogni a kezét.
292. Mazsinka (válaszként erre: 290. - A94ac54e89)
2013. ápr. 10. 12:47

Mint mondtam, nekünk is volt régen egy németjuhászunk. Nem bántott senkit, nagyon szerette a gyerekeket. De! Valahogy úgy érzem, egy kutyában sem lehet maradéktalanul megbízni. Ha egy kutya megharap egy gyereket, vagy akárkit, a gazdi első reakciója az, hogy nem érti, hisz egy áldott, jó kutya, soha senkit nem harapott meg eddig. Valahogy mégis megtörténik a baj, és ez a magyarázat nem elégíti ki az ijedt gyerkőcöt vagy az anyát. A gazdi meg értetlenül áll kezesbáránynak hitt kutyája mellett, és csak pislog, gyakran a gyerekre fogja, mert "úgy" ment oda hozzá, nem jól nézett rá stb. A húgomat is harapta már meg egy vadászkutya, aki a gazdája szerint senkit sem bánt, nem érti... a szokásos blabla. Intelligens a kutya, de nem ember. Nem lehet neki észérvekkel megmagyarázni mit és miért kell vagy nem kell csinálni. Megtanul dolgokat, de nem ember, nem lehet megmondani, hogy figyelj, ez itt a szomszéd Petike, most megcibálja a füled, de ne aggódj, nem akar rosszat! A gyerek viszont mindezt felfogja, ha van, aki elmagyarázza neki, hogy ne bánjon a kutyával.


Azért a póráz, hogy kivédjük a "ki érti ezt, eddig jó kutya volt" eseteket.


Zárójelben jegyzem meg: lakásban nem is tartanék kutyát, csak kertes házban.

291. Kamillka (válaszként erre: 284. - Mazsinka)
2013. ápr. 10. 12:30
Azok nem, de a kivancsiak igen! Es azokkal van a gond, mert a szulok nem tanitjak meg oket, hogyan kell egy allathoz viszonyulni, kozeledni. 4 ev alatt tudod hanyszor kerult ra sor, hogy megkerdeztek elobb engem, hogy megsimogathatja-e a gyerek a kutyat? Ket kezem sok osszeszamolni. Ellentetben azzal, hogy perszeee simogasd, csak ne nyustolj mar tovabb. Vagy mikor biztatja, hogy vegye el a kutya jatekat? Nem veletlenul feltem a kutyamat. Azert egy allatnak sem kotelessege mindent elviselni (persze tamadni sem, vagy keretlenul kedveskedni sem szabad).
290. a94ac54e89 (válaszként erre: 287. - Mazsinka)
2013. ápr. 10. 12:22

Ezért is mondják, hogy na, ez a férfi jó rövid pórázra van fogva! .... :DDDD


Az anyukák a gyerekeiket féltik, a kutyások a kutyáikat, és így van jól.

Felelősségteljes nevelés nélkül pedig a gyerek is és a kutya is szocializálatlan, alkalmatlan a közösségi életre, a saját közösségében, és egyéb közösségekben is.

Kár a (kutya)cart rágni, vigyáznunk kell egymásra, gyerekeinkre, kutyáinkra, és akkor minimális lehet a baj esélye.

Ha kisgyerekkel sétálok, nekem ne akarja megmagyarázni senki, hogy a nagykutya egy kezesbárány, és a kiskutya sosem fog vicsorogva beleharapni.

És ha a neveletlen gyerek tépi a kutya fülét, az meg odakap, azt se akarja nekem senki megmagyarázni, hogy a kutya a hibás.


A póráz azért kell, ha nem is túl rövid ....... ;)

289. Kamillka (válaszként erre: 287. - Mazsinka)
2013. ápr. 10. 12:18
Ketsegtelen, hogy a gazda szegyene es felelossege. Orulok, hogy elegnek erzed. Oszinten remelem, hogy igy is marad!
288. Kamillka (válaszként erre: 285. - 5ee8b769e4)
2013. ápr. 10. 12:13

Ez teny es nem erv, hogy (tul) sok a felelotlen ember.


Tenyleg? Nem kis gyermekekrol szol? Akkor, hogy lehet, hogy egyesek mar a sokadszorra emlitik, ervelnek veluk? Szolj azoknak elobb rendor bacsi! Bocsanat, hogy reagalni mertem pont egy ilyen hsz-re.

287. Mazsinka (válaszként erre: 286. - Kamillka)
2013. ápr. 10. 12:12
Nem teszi jólneveltté, közösségivé a póráz, de ez engem pl. hidegen hagy, csupán a gazdája szégyene, nekem elég, ha végesek a póráz által a lehetőségei, akár jó kutya, akár nem az.
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook