Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Büntetendő a póráz nélküli kutyasétáltatás fórum

Büntetendő a póráz nélküli kutyasétáltatás (beszélgetős fórum)


16. sutoczkine (válaszként erre: 13. - Mese)
2013. ápr. 8. 09:05
Azért ne ess már túlzásba! A brutális állatkínzás az amikor éheztetik, ütik, betemetik. A póráz a kutyát is védi meg a többi embert is.
15. mese (válaszként erre: 10. - Eec2089081)
2013. ápr. 8. 09:03
Nem beszélek butaságot, de ez ritka eset. És nem kellene az öszes kutyát egy kalap alá venni.
14. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 4. - Githaj)
2013. ápr. 8. 09:02
Leírtad amit akartam,tökre igazad van!Annyit még hozzátennék,hogy sokan nem nevelik a kutyájukat, ezért az ha elengedik akkor mindennek,mindenkinek, megy neki.
13. mese (válaszként erre: 7. - 25c3cdd4e1)
2013. ápr. 8. 09:01

Kutyafuttatóban nem kell pórázra tenni, tudomásom szerint. A kérdés már csak az, hogy miért nincsenek kutyafuttatók?

Zárójelben megjegyzem, a kutya nem veszélyes, és neveltetésétől függ. Ha valaki idegen dirket cseszekszik a kutyával, az rizikós.

Én is haragszom az idegbeteg kutyákra, de ilynekor a gazdájuk a felelős, mert nem tudták megnevelni. A pórázzal meg az a nagy gond, hogy egyrészt egy idő után antiszocálizódhat a kutya, másrészt meg brutális állatkínzás.

Nekünk staffordunk van ( harci kutya) de sokkal szelídebb mint egy kiscica. Hihetlen barátságos, soha nem bánt senkit.Az a bizonyos 5-10% aki agresszívnak neveli a kutyát, és ebből baj van, mélyen elítélem.

A szülőknek meg a gyerekeiket nem kellene egyből arra nevelni, hogy a kutya rossz, bánt, agresszív, sírj tőle.

12. eec2089081 (válaszként erre: 8. - Pahet a vadász)
2013. ápr. 8. 09:01
Bence mindig megkérdezi ha kutyát lát az utcán megsimogathatja-e, ilyenkor megkérdezzük a gazdáját és nincs is gond... A gond azokkal a kutyákkal van akik szabadon vannak de nem hallgatnak a hívó szóra, megjegyzem ez főleg a kis testű kutyáknál fordul elő... És sok ilyen kutya van aki pl nem szereti ha a fiam kismotorral közlekedik és odakap neki, volt már rá példa, miközben a gazdája 100 méterről hiába próbálja visszahívni és kiabál hogy nem bánt... Ezzel van gond...
2013. ápr. 8. 08:56
Nem vagyok pesti, de azt tudom, hogy van egy kutyasétáltató a vasúttörténeti parknál.
10. eec2089081 (válaszként erre: 5. - Mese)
2013. ápr. 8. 08:56

Be beszélj már butaságot, én sem szeretem a szabadon lévő kutyákat! Nekem is volt, de mindig figyeltem, hogy a kicsik nehogy megijedjenek tőle! A fiam imádja az állatokat, de többször előfordult, hogy nekiugrott "játékból" egy kutya az utcán, sőt olyan is volt már hogy vicsorogva ugatott a fiamra és alig bírta a gazdája vissza tartani! Bizony egy 3 és fél éves megijed és sír.. Nem a nevelés hanem az ilyen esetek miatt fog félni a kutyáktól a gyerek...


A futtatókat pártolom, hogy ott sem lehet szabadon na az gáz...

9. sutoczkine (válaszként erre: 5. - Mese)
2013. ápr. 8. 08:56
Nem nevelem az állatok ellen és bőgésre, de még én is megijedtem mikor az 1 éves gyerekemre ráugrott egy akkora kutya mint ő és "csak" annyi baja lett a gyereknek, hogy jól beütötte a fejét a betonba és csupa kutyanyál lett. Vihettem haza fürdetni. Arra tanítom, hogy az állatokat nem szabad bántani! Én magam sem bántom őket! Nem állatkínzás a törvény, ha nyakörv helyett hámot tesznek rá. Ha te vernéd betonba a fejed nem kerülgetne a sírás?
8. Pahet a vadász (válaszként erre: 3. - Sutoczkine)
2013. ápr. 8. 08:55

Mondok egy példát..

Belváros, kutyasétáltató nincs! Ha van, az több villamosmegálló! Fizetni kell a kutyának is jegyet, hogy kakilhasson! Csakhogy, amint kitesszük a lábunkat a házból, a kutya átkapcsol kaksi/pisi üzemmódba.. nem tudom megtiltani neki hogy most ne, nem szabad! /ugye ez is az egyik kritikus pont sokaknál, hogy miért itt és most csinálja, miért nem viszem arrébb?? Én összeszedem, sokakkal ellentétben!/ Na mindegy..

Szóval, nincs elkerített rész a közelben, a kutya meg pórázon nem tudja levezetni a feszültséget a mozgásigényét és a többi bekódolt dolgait! Viszont ami biztos, hogy attól hogy meg van kötve, agresszív lesz más kutyákkal szemben! Hisz azt hiszi, hogy valami olyan dolog van, ami miatt nem mehet közelebb, és csak behergeli magát!

Az én kutyám békésebb egy virágnál, de ha pórázon közelítek egy másik kutyához, elég furán kezd viselkedni.. mindez póráz nélkül elképzelhetetlen.. akkor játszik, fut boldogan más kutyákkal együtt. Sőt, a legtöbb esetben nem is érdekli másik kutya, csak egy szimat erejéig.

Megértem, ha valaki fél a kutyáktól! Komolyan. De a rendszerrel van hiba, hogy nincs lehetőség vinni.. viszont büntetnek.

Mindamellett ha a szülő fél a kutyától, érezteti a gyerekkel hogy jujujj, akkor a gyerek automatikusan megtanulja, hogy ha kutyát lát akkor neki is jujujj és sírva fakad.. holott azt kellene megtanítani neki, hogyan kell közeledni egy ismeretlen kutya felé, hogyan szabad megsimogatni, mit nem szabad tennie..és ha baj van akkor mit kell tenni!

2013. ápr. 8. 08:50
Elnézést, hogy ezt írom, de szerintem ez egy jó intézkedés. Kertházas övezetben lakom, nyáron sokszor látom, hogy póráz nélkül sétáltatnak Rotweilereket, meg hasonló nagyt testű kutyákat. Volt, mikor én is arra kértem a kutya gazdáját, ha lehet, fogja már meg a kutyáját. Nem nagyon szeretem, ha kutya lófrál az utcán, még akkor sem, ha csak a kocsival kiparkol a kapun a gazdi, akkor is kösse meg a kutyát, és ne menjen ki az utcára. Nekem ez a véleményem. Persze egy kutyafuttatónál nem tudom, miért kell ott is pórázon tartani a kutyust. Már ha van ilyen hely kiakakítva nekik, erre a célra.
6. mese (válaszként erre: 4. - Githaj)
2013. ápr. 8. 08:49
És emiatt ki szívja meg? A kutyus.
5. mese (válaszként erre: 3. - Sutoczkine)
2013. ápr. 8. 08:48

Ok, akkor előbb legyen olyan hely, ahova lehessen vinni. A gyerkőcöket meg nem kellene az állatok ellen nevelni.

Tett valami féle kárt a kutyus a gyerkőcben? Azon kívül, hogy bőgésre lett nevelve?

Amúgy ez a törvény állatkínzás.

2013. ápr. 8. 08:46
Mindez koszonhetpo az állathoz nem érto torvonyhozóknak, a rendetlen kutyatulajdonosoknak akik a szrt nem szedik fel a kutyájuk után, és nem utolsó sorban a médiáknak is mert bolhából elefántot csinálnak és kimossák az emberek fejét.
2013. ápr. 8. 08:44
Én pártolom, ugyanis engem az háborít fel amikor sétálok a gyerekemmel és idegen kutya ugrik rá. A gyerek elesik sír, megijed tőle, a kedves gazdi meg csak vigyorog, hogy nem bánt csak játszani akar. Én magam is félek a kutyáktól ugyanis nem 1 esett már nekem az utcán, pedig még csak rá sem néztem. Igenis legyen kötelező közterületen a póráz és szájkosár. Ha valakinek nem tetszik vigye olyan helyre ami direkt kutyáknak van kijelölve.
2013. ápr. 8. 08:40
Újabb pénzbehajtási lehetőség.
1. mese
2013. ápr. 8. 08:37

Ennek a törvénynek a még szigorúbbá tétele nagyon felháborít. A kutyát még egy szabad részen, ahol ki tudja játszani magát sem lehet elengedni. Aki ezt megteszi, 50 ezer ft bűntetést kaphat.

Gusztustalanank tartom ezt a mentalitást.

Tapasztalatok, és vélemények érdekelnek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook