Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bugyipelenkát hogy lehet úgy ráadni a gyerekre, hogy ne legyen mindenütt popsikrémes? fórum

Bugyipelenkát hogy lehet úgy ráadni a gyerekre, hogy ne legyen mindenütt popsikrémes? (tudásbázis kérdés)


2010. okt. 6. 07:39
Ha már bugyipelust használtok,nem muszály bekenni a baba fenekét..Mivel nem pisil olyan gyakran!
19. OlíviaAnna (válaszként erre: 12. - Ében11)
2009. szept. 23. 21:25
Ébennek igaza van: ha a pelus krémes lesz, még ha csak kicsit is, nem fogja jól beszívni a nedvességet, mivel a krém vízzáró réteget képez a pelus felszínén is (nemcsak a bőrön). Nekem 1 éves a lányom, de már réges-rég nem használok popsikenőcsöt. Nagy ritkán teszek egy egész picit, ha hosszabb ideig volt rajta egy pelus, pl. utazás miatt.
2009. szept. 22. 13:41

Sziasztok!

Az a baj a bugyipelusokkal, hogy drágák. Mi is vettünk, de a dm-es drágább, mint a tépőzárasból a Pampers... Nem nagyon használjuk.

Én is csak akkor krémezek, ha nagyon kell. Babylove-osat használok, igazából körömvirágkrém. De azt is csak akkor, ha piros a feneke. Esetleg annyit tehetsz, hogy ha nincs "baj", akkor csak éjjelre krémezed, és akkor tépőzárast adsz rá. Egy nap egyszer tessék kibírnia! Szépen magyarázd el neki. Vagy kösd le a figyelmét valamivel, pl. egy könyvvel, vagy játékkal.

A lányomat a mai napig a pelenkázón teszem tisztába, és a fürdés után is ott törölgetem meg. Ő akart változtatni a szokáson, de én nem hagytam! :D

2009. szept. 22. 09:49

Köszönöm a véleményeket,tapasztalati tanácsokat!

Igyekszem majd ezek alapján mérlegelni és dönteni,szerintem most csak egy kisebb kiszerelésű csomagot veszek,aztán meg látjuk milyen lesz....

2009. szept. 22. 09:15

Én meg ha hosszabb útra indulok a gyerekkel, akkor használok bugyipelust, mert az nálunk jobban bírja a pisit, meg egyebet. Az jobban körbefogja a combját, meg oldalt.


Én csak nagyobb dolgok után popsikrémezem, pisi után nem.


Még nem próbáltam popsikrémesen ráhúzni a bugyipelust, mert csak ritkán használom, de gondolom, ha vékonyan kened be, akkor rá tudod húzni...

15. ari6 (válaszként erre: 3. - Vikó 26)
2009. szept. 22. 08:43

csak vékonyan kend be a popót, mert ha sokat kensz rá, nem tudja beszívni a pelus a pisit!


én is szerettem, mert praktikus a bugyipelus, de de nem vált be nálunk, sokkal kevesebb pisit bír és oldalt kifolyt..

2009. szept. 22. 08:42
Szerintem jó a bugyipelus, de popsikrémet már fölösleges használni.
2009. szept. 22. 08:41
Popsikrémet csak kipirosodott popsira kell kenni, de vékonyan. Semmi szükség a vastag krémezésre, többet árt, mint használ. A bugyipelus nálunk se jött be, levetkőztetni, bugyipelust ráhúzni, visszaöltöztetni tovább tart, mint bokáig letolni a gatyót és átpelenkázni. (Azt is lehet állva csinálni.)
12. ében11 (válaszként erre: 3. - Vikó 26)
2009. szept. 22. 08:35

én nem szeretem használni...a sima tépőzárasat szeretem...azt is megtanulta levenni a gyerek.amúgy egy idő után már nem kell annyi krém a popsira.mikor lement a fogzás 1-2 kora után én nem igazán krémeztem a popóját.max ha hasmenéses volt.

de a krémezést vékonyan kell megoldani...ha túl sokat kensz rá a pelus is krémes lesz nem szívja be úgy a pisit ahogy kellene.a babám popóját úgy krémeztem hogy nem tocsogott a popója.

2009. szept. 22. 08:31
Hát igen az alá nemigen kell,,mi eleve krémes ,,balzsamos,pelust vettünk ritkán
10. Vikó 26 (válaszként erre: 9. - Veroosh81)
2009. szept. 22. 08:26

Eddig még nem próbáltuk huzamosabb ideig,volt 3 db termékmintánk,azt használtuk el!

Nincsenek még nagy tapasztalataim ennek kapcsán!

Most gondolkodom,hogy ki próbáljuk rendszeres használattal...

2009. szept. 22. 08:23
ha áll is be tudtam kenni a fenekét.Először felhúztam a feneke alattig, bekentem, és ráhúztam a fenekére.Mellesleg nekünk nem vált be.
8. Vikó 26 (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2009. szept. 22. 08:23

Azért nem tarkóig,de elég macerás a vastagon popsikrémes gyerekre rá adni egy bugyipelenkát,úgy hogy közben ne maszatoljak vele őt és minden mást is ösze!

De lehet csak azért,mert még ennek a fajta tapasztalatnak hiányában vagyok vagyok!

2009. szept. 22. 08:20

Dorka lányom 13 hónapos és megy már mint a golyó!

Pelenkázás szempontjábol egyszerűbb megoldás lenne a bugyipelenka,mert a pelenkázon a hagyományos pelussal tisztába rakni,már szinte hogy lehetetlen,egy percig sem marad meg!

2009. szept. 22. 08:20
Mi még éjszakára használunk bugyipelust,de popsikrémet már nem.
2009. szept. 22. 08:20
Hogy lesz "tarkóig" popsikrémes? Nem is értem, bocs.
4. Pici04 (válaszként erre: 3. - Vikó 26)
2009. szept. 22. 08:19

Szia!

Mi hasznaltunk neha bugyipelust es bevallom aztan elhagytuk.;D

2009. szept. 22. 08:18

Azt szeretném kérdezni hogy lehet ezt a típusu pelust úgy rá adni a gyerekre,hogy ne legyen tarkóig popsikrémes?

Kell ezekhez még egyáltalán popsikrém?

2009. szept. 22. 08:18
?
2009. szept. 22. 08:17
Segítség, bugyipelenka!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook