Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Brutális hajhullás, de most mitől: pajzsmirigy probléma, vagy gócos fog(ak)? fórum

Brutális hajhullás, de most mitől: pajzsmirigy probléma, vagy gócos fog(ak)? (tudásbázis kérdés)


1 2
44. 31bc25d879 (válaszként erre: 43. - Profectuscat)
2015. dec. 14. 18:09

Jó, de te lehet, hogy hyperszenzitív vagy és nem tudod feldolgozni. Nem tudok már mire gondolni ha tényleg minden vizsgálatod negatív.


Elölről kell kezdeni az egész kivizsgálást.

2015. dec. 14. 18:05

Sok boldogtalanságot okozó gondom van, de kinek nincsen? szerintem más is küzd ugyan ezekkel (vagyis ezzel nyugtatom magam)

utána nézek mennyibe kerülne egy ilyen magán klinikai vizsgálat összes. Hogyha drága, akkor vissza járkálok az sztk-s orvoshoz, mert max 10-15ezer ft-om van az egészre.

2015. dec. 14. 16:25

Hát....nem túl biztató, valami csak van, ha 24 évesen mindezek mellett ennyire erős fáradékonyság, koncentráció zavar, kimerültség is van a tüneteid között.


Én a te helyedben - ha a háziorvosban nem bízol - felkeresnék egy magán klinikát, ahol tetőtől talpig és minden irányban kivizsgálnak a kiegészítő laboroktól kezdve a neurológuson, pszichológuson, endokrinológuson, immunológuson, stb. keresztül akár a CT, MR-t is bezárólag.


Megkopaszodni és ennyire "nem normálisan" megélni a hétköznapokat mindenképpen kóros ilyen fiatalon. Mi lesz veled ha önállóan háztartást kell vezetnek, gyerek/ek lesznek?


Nem stresszelsz túl sokat? Boldog vagy? Párod, szüleid, munkahelyed? Minden a helyén?


Lelki, pszichés tényezők is tudnak elképesztő tüneteket produkálni.


Volt már olyan a történelemben, hogy a Bp-i levegőre asztmás lett és fulladt, de a te problémád szerintem ezen jóval túl mutat.

2015. dec. 14. 13:22

Egyébként ami még emellé jön (nem tudom köze lehet-e a hajhulláshoz, vagy így együtt az egész jelent-e valamit), hogy fáradt vagyok, több óra elegendő alvás után is, kávé után is borzasztó fáradt vagyok (hetente max 2-3at iszok meg, nem sokat, de akkor se használ). Koncentrációs zavaraim elég durvák és erősek. 1-2 másodperc alatt minden információt elfelejtek, nem végzem a munkámat jól, figyelmetlen vagyok, és sokszor nem vagyok tudatában annak éppen most mit is kell csinálni és miért is csinálom...

ez nem tudom, minek a jele lehet, de pont emiatt néztük meg a pajzsmirigyem hormonszintjét, ami tökéletes.

De valami csak okozhat még ilyen tüneteket(?)..

2015. dec. 14. 10:46

megnéztem, mit vizsgál egy endokrinológus. Nincs menstruációs problémám, konkrétan órára pontosan jön meg (gyógyszert nem szedek, semmilyen gyógyszert nem szedek lényegében). A pajzsmirigyemet vizsgáltuk meg, illetve hogy van-e gyulladás a szervezetemben, minden csillag mentes, tökéletes volt. Emésztési problémáim sincsenek, semmilyen ételallergiám sincs, minden a megszokott, normál módon működik.

Nőgyógyászhoz mondjuk "csak" évente járok szűrésre, és eddig mindent 100% rendben talált.

Most vagy nem vizsgáltak meg eddig rendesen, egyik SZTK-s orvos sem, vagy ez nem belső eredetű, hanem valami külső gond(?)... irritáció vagy nem tudom.


Én vidéken éltem 19 éves koromig, semmi problémám nem volt. Ekcémám mondjuk volt, de elmúlt a kikevert krémeknek köszönhetően, ellenben: ujjbegy ekcémám lett, ami a kemény, szárító hatású víznek köszönhető - folyamatosan irritálja a kezemet. Ezen kívül a tágpórusú bőröm már mindenhol eltömődött, még a hasamon is vannak kinyomható fekete mitesszerek, ez vidéken nem volt, de a pesti levegő, a rengeteg por amit a lakásban kilóra lehet összeszedni, az mind a bőrömet tönkre vágta, és nem győzök hámlasztani mindenhol, hogy tisztán tartsam a bőrömet. Persze a komedogén képzős dolgokat is kerülöm, így Babydream-el fürdök...

Komolyan mondom, ha létezik szerencsétlen ember a földön, aki mindent megtesz az egészségéért, de semmit nem változik, az én vagyok.

Nem tudom, hogy ennyi utána járás, meg orvosról orvosra járán és odafigyelésen kívül még mit tehetnék.

2015. dec. 14. 10:33
Tudtok ajánlani megbízható endokrinológust? egyet se ismerek. Budapesten.
38. siss27
2015. dec. 14. 09:39
Én endokrinológushoz mennék a helyedben nem háziorvoshoz.A szőrhullás,szempillahullás miatt összetettebb a dolog.Lehet hormonális okai vannak.Majd ő többféle hormont fog nézetni.Esetleg elküld nőgyógyászati irányba,de legalább valamerre elindulsz.
2015. dec. 13. 20:43
mire kérjek beutalót? milyen szakvizsgálatra?
2015. dec. 13. 20:19
Háziorvosodtól kérj beutalót, ő tudni fogja. Minél hamarabb lépj ne várd meg míg az összes hajad kihullik.
2015. dec. 13. 19:41
és ezt milyen orvossal lehet kivizsgáltatni?
2015. dec. 13. 19:02
Hát ez durván hangzik, további sürgős kivizsgálás autoimmun betegségek irányában is. De inkább valami lokális megbetegedésre, ártalomra gondolnék ha a fejbőrödön ilyen komoly elváltozások vannak.
2015. dec. 13. 18:53

24 éves vagyok.

Nekem nincs mandulám, a vérvételen néztünk, van-e gyulladás a szervezetemben, de nincsen, és tudtommal a gyulladásos foltokban hullajtja a hajat..

engem már a hajhullás része nem érdekel, hanem ez: nőjjön vissza! Valahogy jöjjenek új hajszálak. Bár van, mert amikor hullik a hajam a babahajak is kihullanak azzal együtt... tehát nem igaz h nincsenek, mert vannak, csak számomra még se léteznek, mivel kihullik a hosszú hajszálaimmal együtt... így nem tudok babahajakról beszélni, ha azok is hullanak ezerrel.

2015. dec. 13. 18:47

Sziasztok!


Jelentkezik a magával nem törődő, felelőtlen lány...

Vérvétel -hormonszint nézés- pajzsmirigy érték, fogorvos, bőrgyógyász, A-Zig vitamin + nagy dózisú A és Vas bevitel.

SLS, paraben, parfüm, szilikon, minden mentes hajsampon, ami 100% gyógynövényekből áll (CHULEEVANDEVI B7 SOMPOI PLUS GYÓGYNÖVÉNYES SAMPON), ezenkívül naponta cserélem az ágyneműt, fésüim 1-2 naponta kimosom teljesen tisztára, és kaptam hajszeszt is, azt is előírtaknak megfelelően locsolom a fejemre.

Az étkezésem átlagos, zöldség, gyümölcs, teljeskiörlésű termékek, semmi extra.

ÉÉÉSS: hullik a hajam.

Se gyulladás, se pajzsmirigy túl/felül működés, se vitamin hiány (de azért szedem kilóra a bogyókat), a fogaim frissen röngtgenezve, 2 hetente "figyelve" vannak, és semmi.

Nincs tippe senkinek se. Kb a hajam fele hullott ki, diffúzz hajhullásm tehát nem foltokban hullik hanem egységesen ritkul az egész. Már átlátni a hajam között, és látni a fehér bőröm. Babahajak sehol, és a fejbőröm is folyamatosan bevan gyulladva, vedlik, és zsíros, korpás, gennyes pattanásos. Senki nem tudta megmondani, miez.

Ha valaki valami hiperszuper bőrgyógyászt tud ajánlani, mindegy mennyibe kerül most már... legyen szíves segíteni!!!

Ui: a karomról is hullik a szőr, a szempilláim és szemöldököm szörei is hullanak, NEM TUDOM MI BAJOM ÉS MÁS SE :((((

2015. nov. 24. 16:34

Hajhullást sok minden okozhat! Attól is függ hogy foltban hullik ki vagy solat veszítesz hajmosáskor.

Nekem amikor vérszegény voltam (mióma) miatt, nagyon hullott a hajam, de változókor kezdetét, a hormonális változást is jelezheti. Többször foltosan is kihullott a hajam. Mindenféle góckutatáson voltam (fogászat, orr-gégészet, nőgyógyászat)a végén mindíg a mandulámra fogták, ha hagyom már régen kivették volna. A hajam ki nőtt, és a mandulám még mindíg megvan,nincs semmi baja. Mikor észrevettem a foltot(3x volt hol 20 Ft nagyságú, hol fél tenyérnyi) elsétáltam a bőrgyógyászatra és ott írtak fel kenőcsöt amivel kenegettem és pár hét múlva kinőtt.

30. Dócy (válaszként erre: 29. - Julianusyze)
2015. nov. 22. 06:56
Nekem hónapokon keresztül hullott, a fodrászom is észrevette, de most meg megállt, mondjuk szedek ilyen-olyan vitaminokat, de nem tudom, h attól-e.Pedig nekem rövid a hajam, és kis csomó is sok hajszálat jelent, úgyhogy ne keseredj el, sztem szedj vitaminokat, meg labor, fogászat nem árt.
29. julianusyze (válaszként erre: 28. - Dócy)
2015. nov. 21. 15:02
Jó neked!Még én is bizakodom,hogy csak átmeneti állapot,mert másfél hétig voltam infúzión én arra gondolok..ki tudja mi mindent nyomtak belém.
28. Dócy
2015. nov. 21. 13:42
Nekem EGYETLEN HAJMOSÁSNÁL KIHULLOTT VAGY 800 SZÁL haj, hónapokon keresztül,3 naponta mosom, és akárhányszor ha beletúrtam a hajamba, mindig kijött 2-3 szál, és most nem tudom mi történt, elmúlt.
2015. nov. 21. 13:20
Napok óta én is az után nyomozok,mitől hullik a hajam.Már félek a hajmosástól mert frászt kapok ha megnézem a lefolyót.Lehetséges sok mindentől pl.nagyobb műtétek, drasztikus fogyás,nagyobb műtétek, drasztikus fogyás,gyulladásgátlók mellékhatásaként is előfordulhat.Holnap készülök dokihoz,mindenképpen ott kell elindulni.Bár az én házidokim se különb mint profectuscat-é.
2015. nov. 18. 21:50
Mennyira hullik a hajad?
25. feketehó (válaszként erre: 20. - Profectuscat)
2015. nov. 15. 15:45

Ha a körzetedben mész fogorvoshoz, tömés, húzás fogkő eltávolítás,szűrés telesen ingyenes.

Ha nem a területi fogorvoshoz mész, az kérhet pénzt, mert nem hozzá tartozol.

24. Aryana (válaszként erre: 23. - Aryana)
2015. nov. 15. 15:35

Még az jutott az eszembe, hogy az én fogdokim, akihez tartozom rendel sztk-s rendelés mellett magánrendelésen is.

Ha akkor mennék hozzá tömetni, amikor magánrendel, akkor fizetnem kellene.

Tehát figyelembe kell venni, hogy az sztk-s rendelésére mégy, vagy a magánrendelésre, ami már fizetős.

23. Aryana (válaszként erre: 20. - Profectuscat)
2015. nov. 15. 15:30

Az SZTK-ban a lakcímed alapján van fogorvos, akihez tartozol, ott nem kérhet pénzt a fogtömésért, ingyenes.


Én is SZTK-ba járok évek óta és én sem fizetek, éppen úgy, mint Channa.

22. Channa* (válaszként erre: 20. - Profectuscat)
2015. nov. 15. 15:14

Most tényleg ne hiszed el, hogy sosem fizetek fogorvosnak? Én csak sztk-ba járok és évente minimum 4x, és sosem kell fizetnem!

Maszekhoz jártok! Csak ez lehet a magyarázat rá, vagy nem a saját körzetetek fogorvosához!

21. 76c87e32e1 (válaszként erre: 20. - Profectuscat)
2015. nov. 15. 14:51
Egyszerűbb lenne, ha elmennék a háziorvosodhoz, elmondanád a panaszaidat, és kérnéd, hogy küldjön el a megfelelő helyre, vizsgálatokra, vérvételre. A fogorvost meg hívd fel telefonon és érdeklődd meg, mi kerül pénzbe, mi az ingyenes. Az, hogy megnézzék a fogaidat, még nem kerül pénzbe, onnantól tudni fogod, mit kell rendbe tenni és mennyiért.
2015. nov. 15. 14:23

Megkérdeztem most pár embert, mindenkinek fizetnie kellett sztk-s fogorvosnál. Csak a fogkőleszedés és a húzás ingyenes (de valahol még ez se). Páromnak valamivel bekenték a fogát, és utána közölték vele, hogy ez pénzbe került amúgy.

Nyugdíjasoknak is pénzbe kerül ugyan úgy minden. Anyósom szerint 10en éve fizetős az sztk-s fogorvos.

Most akkor mivan? én nem tudok kiigazodni ezen, nekem is mindig kellett fizetnem.

19. Channa* (válaszként erre: 17. - Zebracsikó)
2015. nov. 15. 14:06

És kérdezd meg, hogy melyikhez tartozol körzetileg!


Én jártam úgy, hogy bár az sztk rendelőbe voltam, de nem a saját dokimnál és kérni akart pénzt a doki, mire én mondtam, hogy a tömés ingyenes! Ő meg azt, hogy a saját dokimnál igen, de nála nem.

18. sajert
2015. nov. 15. 13:59
Nekem epekőtől volt brutál hajhullás... Semmi más panaszom nem volt több évig, csak a hajhullás. Most, másfél évvel az epehólyag kivétele után újra sűrű a hajam. Nem is tudtam, hogy attól kihullik az ember haja.
17. zebracsikó (válaszként erre: 14. - Profectuscat)
2015. nov. 15. 13:12

sztk-ban ingyenesnek kéne lennie ezeknek, átvertek, vagy fene tudja


Mindenesetre első utad a háziorovoshoz vezessen


a rendszeres menzesz nem feltétlen jelenti azt, hogy minden oké, de én csak egy példát írtam, hogy mibe piszkálhat még bele a pajzsmirigy működési zavara

16. Annette (válaszként erre: 14. - Profectuscat)
2015. nov. 15. 13:10
Nekem még teljesen más városban is ingyen kezelték a fogam mikor beugrottam hogy fáj, a bejelentett lakhelyedhez kapcsolt rendelőben pedig mindenképp díjmentesnek kell lennie.
2015. nov. 15. 13:07
bocs, de van ilyen "hibajavító" a gépemben, ami szeret ismételni szavakat :) tehát: nem a világvége.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook