Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Brutális hajhullás, de most mitől: pajzsmirigy probléma, vagy gócos fog(ak)? fórum

Brutális hajhullás, de most mitől: pajzsmirigy probléma, vagy gócos fog(ak)? (tudásbázis kérdés)


1 2
2015. nov. 15. 13:05

ezen a héten mondták kb pár napja, hogy be van dagadva a pajzsmirigyem, és én annak tudtam be, duci vagyok, bár túlsúly nincs rajtam. És megnéztem jobban a tükörben, illetve fotókon is, és már elég régóta ilyen. Nem évek óta van ez a felismerésem... a hajam se fél éve hullik, hogy most eszméljek rá.

Pár hete van ez, és azt hittem először (mert miért gondoljak egyből a legrosszabbra), hogy csak vashiányom van, vagy a hajsamponommal van gond, vagy ősszel úgyis hullik a haj, és ezekre gondoltam, emiatt vártam. Szedek A-Zig vitamint, külön vasat, szóval erre is vártam, hogy hatnak-e. Ezenfelül babáknak való Babylove SLS mentes samponnal kezdtem el mosni a hajam. Amit tudtam és eszembe jutott azt kipróbáltam.

De így hogy megkérdezték, és én is megnézgettem magamat a tükörben, lehetséges a pajzsmirigy gond. A fogamra meg pénz nem terem csak úgy, gondoltam hogy a vitaminpótlással és sampon váltással helyre áll majd a rend.


Nem hanyagolom el magam, de ami pénzbe kerül, SOK pénzbe azt nem tudom azonnal kiperkálni. 700ft-os vas vitamin, meg 500ftos hajsampon nem a világvilága.


ui.: a menzeszem teljesen normális, napra pontosan jön meg mindig. ha ezt mond valamit.

13. Channa* (válaszként erre: 11. - Profectuscat)
2015. nov. 15. 12:59
1 hete voltam ingyenesen az sztk-s fogorvosnál fogkő leszedésen.
12. zebracsikó (válaszként erre: 10. - Profectuscat)
2015. nov. 15. 12:57

Mielőbb intézkedj. Ha megmutatod a pajzsmirigyed a háziorvosnak, azonnal elküld vérvételre, endokrinológiára.


AZt nem értem, miért tologatod magad előtt ezt évek óta?


A pajzsmirigy probléma meddőséget is okozhat

2015. nov. 15. 12:56
nem tudom miért. Páromnak is pénzért szedték le a fogkövét az SZTK-ban.
2015. nov. 15. 12:55

köszönöm a hozzászólásokat, nem tudtam, hogy mit kell pontosan kérnem a háziorvostól. Nem volt aki segítsen, most már tudom. Háziorvosom eddig nem igazán segített, emiatt nagyon végső esetben megyek hozzá, mert ortopédiára (3 cm-el rövidebb a bal lábam és kell hordanom magasított gyógybetétet) is könyörögnöm kellett h adjon beutalót, és meg kellett mutatnom a lúdtalpbetétem, hogy elhiggye, hogy miért szeretnék menni. Vért csak akkor vesznek le, hogyha már magamnál se vagyok kb :(

nem tudom, hogy pesten hol, kicsoda a legalaposabb háziorvos, mert átkérem magamat hozzá akkor. Nem ismerek senkit se, ismerőseim fiatalok, nem járnak dokihoz, nincs semmi bajuk.

9. zebracsikó (válaszként erre: 7. - Profectuscat)
2015. nov. 15. 12:54
érdekes.....
8. Channa* (válaszként erre: 7. - Profectuscat)
2015. nov. 15. 12:54
Pedig sztk-ban ingyenes!
2015. nov. 15. 12:49
nekem eddig pénzért tömték be a fogamat sztk-ban. van egy állandó lakcímem meg egy ideiglenes, egyik videéki, másik pesti, mindenhol pénzt kértek el érte, és annyit kb mint egy magánfogászaton.
2015. nov. 15. 12:48

Ha ennyire le nagy egészségileg rongyolódva, miért nem mész el a háziorvoshoz?


Vérvételre küld és ha rossza a pajzsmirigy értéked, akkor endokrinológiára, ahol gyógyszerrel beállítják a normál működést.


A fogakat meg SZTK-ban is meg tudod csináltatni.


Gondolod, a hoxán több segítséget kapsz?

2015. nov. 15. 12:44

Igen-igen!

A fogmegtartó kezelések ingyenesek. Ha nekem tömni kell a fogamat, akkor mindig ingyen csinálják az sztk-ban és fehér töméssel, illetve a gyökérkezelést is, fogkő leszedés is.


A pm-hez meg csak egy vérvétel kell, ahol nézik a TSH-t.

2015. nov. 15. 12:41
Ne vedd sértésnek, de ha tudod hogy katasztrofális állapotban van a szervezeted akkor ne csodálkozz a hajhulláson.. TB-re meg tudod csináltatni a fogaid (nem is értem eddig miért nem tetted) a háziorvosod pedig el tud küldeni vérvételre.
3. Channa* (válaszként erre: 1. - Profectuscat)
2015. nov. 15. 12:40

Én pm-et nézetnék.

Én nem gondolnám, hogy egy rossz fogtól ennyire hullhat a haj, bár nekem sosem voltak rosszak a fogaim..

2015. nov. 15. 12:40
bocsi a szóismétlésért. Valamiért mostanában már fogalmazni se tudok.
2015. nov. 15. 12:38

Eindig dús, sok hajam volt, ugyan vékonyszálú, de mindig megkaptam mindig, milyen szép és sok hajam van, és volt mikor bosszankodtam is miatta, mennyi van belőle, és gyorsan nő, egészséges.

Most viszont a poklok poklát élem meg... maréknyi hajam kihullik amikor beletúrok, már elkezdtem kopaszodni, látszik a fejbőröm is, és igyekszem úgy fésülni a hajamat, hogy ne lássák meg, hogy már a múlté a hajkoronám :(((

A kérdésemre visszatérve: éve óta megvan dagadva a pajzsmirigyem, és volt már többször is, hogy megkrdezték tőlem rokonok: mivan a nyakammal, nézettem-e már pajzsmirigyet mert eléggé bevan dagadva két oldalt a nyakam.

Elkezdtem is olvasni ekkor, hogy mik a tünetei... a hajhullás, gyenge haj is szerepelt, ami teljesen egyezik, illetve a fáradtság, aluszékonyság, fáradtság, és azt is észre vettem, hogy máshonnan is hullik rólam a szőr.. (?)..

eközben: a fogaim folyamatosan rosszak, kb havonta lehetne menni fogorvoshoz, már 17 éves korom óta brutál gyengék, letörnek, kilyukadnak. 7 fogam tömött, 2 ki van húzva, koronám is van már. Most ahogy láttam van egy orbitális lyuk az egyik hátsó fogamon, de nincs pénzem megcsináltatni.. így hagytam annyiban a dolgot. Egyébként ez a lyukas fog hónapok óta ott van, és egyre nagyobb a lyuk, már a lyuk alját se látom...

Szerintetek ez most pajzsmirigy gond vagy gócos fogamtól, vagy mindkettőtől lehet az erős durva hajhullás?


ti mivel mennétek előbb orvoshoz?

fogorvosra valahogy összekaparom a pénzt... de nem tudom, hogy a pajzsmiriggyel ha gond van, gyógyszeres kezelés mennyibe kerül..


24/N

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook